Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Juka / Shaura

Strony: 1, 2, 3  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
PROFIL
Juka zwrócił na siebie uwagę świata muzycznego w roku 2002, kiedy to został odkryty i zwerbowany do współpracy przez Manę (ex-Malice Mizer, Moi dix Mois). Po odejściu z Moi dix Mois udzielał się w HIZAKI grace project, a niedługo potem rozpoczął karierę solową. Juka obdarzony jest pięknym, pełnym emocji głosem, który zdaje się jeszcze polepszać z płyty na płytę.


BIOGRAFIA
Pochodzący z Yamaguchi Juka już od najwcześniejszych lat swojego życia interesował się muzyką. Największy wpływ na niego miał jego utalentowany wokalnie ojciec, jednak także matce po części zawdzięcza swoją muzykalność - to ona nakłoniła go do rozpoczęcia nauki gry na keyboardzie oraz różnych instrumentach dętych.

Jego kariera rozpoczęła się w roku 2002, kiedy to odkrył go znany muzyk sceny visual kei, Mana. Z miejsca przyjął go do swojego nowego projektu, Moi dix Mois. Tożsamość wokalisty była ukrywana przed publicznością przez kilka miesięcy, jego twarz ujawniona została dopiero podczas pierwszego koncertu zespołu, który miał miejsce 31 lipca w Shibuya AX. Juka, o którym mówiono, że jest połączeniem Gackta i Klahy (byłych wokalistów poprzedniej grupy Many, legendarnego już Malice Mizer) pozostał w składzie zespołu przez kolejne trzy lata. Po nagraniu trzech singli, dwóch albumów i dwóch DVD w kwietniu 2005 ogłosił odejście z Moi dix Mois ze względu na różnice na tle muzycznym. Ostatni koncert grupy z jego udziałem odbył się jeszcze tego samego miesiąca.

Po kilkunastu miesiącach nieobecności powrócił on na scenę w październiku 2006, kiedy to Hizaki ogłosił, iż Juka będzie wokalistą w jego HIZAKI grace project. Z nowym wizerunkiem i nową grupą Juka nagrał jeden album, 'Dignity of Crest'. Niestety wkrótce okazało się, iż Hizaki ma inne plany na przyszłość i po wydaniu koncertowego DVD 'Monshi' projekt został zawieszony w lutym 2007.

Na szczęście Juka nie kazał fanom długo na siebie czekać i już w kolejnym miesiącu, a dokładnie 28 marca, ukazał się jego pierwszy solowy singiel, 'Aravesque'. Pomocy w tworzeniu materiału i produkcji płyty udzielił nie tylko Hizaki ale także Kamijo. Obaj wspomagali go także przy kolejnym wydawnictwie - mini-albumie 'Luxurious', który ukazał się 13 czerwca. Z kolei pod koniec lipca Juka wziął udział w specjalnej imprezie z okazji urodzin Kamijo. Fani spodziewali się kolejnego solowego wydawnictwa, tymczasem okazało się, iż Hizaki, pomimo założenia wraz z Kamijo zespołu Versailles nie zrezygnował całkowicie z HIZAKI grace project. Nowy album grupy, na którym wokalistą jest właśnie Juka, ukazał się we wrześniu 2007.

Obraz

Dyskografia:

Moi dix Mois (jako Juka)

2002: Maxi Singiel "Dialogue Symphonie"
2003: Album "Dix Infernal"
2004: Maxi Singiel "Shadows Temple"
2004: Album "Nocturnal Romance"
2004: Maxi Singiel "Pageant"

Hizaki Grace Project (jako Juka)

2007: Album "Dignity of Crest"
2007: Maxi Singiel "Ruined Kingdom"

Juka (solo)

2007: Maxi Singiel "Averesque"
2007: Mini Album "Luxurious"
2007: Maxi Singiel "Saint Croix"
2008: Album "Seventh Sense"

Xover (jako Shaura)

2009: Mini Album "XGate"
2009: Album "Aureola"

VII-Sense (jako Shaura)

2010: Maxi Singiel "Black Bird"
2010: Maxi Singiel "Cell Division"
2011: Mini Album "The Reminecence of War"
2012: Maxi Singiel "Silent Asassin"

Jak zwykle zapraszam do dyskusji na temat i wyrażania opinii.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 11 razy, ostatnio zmieniony przez Hayato: 06.04.2012, 14:44
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.789
Posty: 514
Skąd: Pluton
Ujio napisał(a):
Jak zwykle zapraszam do dyskusji na temat i wyra zania opinii.
A cóż ja mogę powiedzieć? Ci, co mnie dobrze znają od strony j-music, wiedzą, że mam do tego Pana pewną słabość (;

Ujio napisał(a):
kiedy to Hizaki ogłosił, iż Juka będzie wokalistą w jego HIZAKI grace project
Hym, i o ile dobrze pamiętam, to poznałam Go dzięki Hizaki GP. Kurczę, dawno Go nie słuchałam... a teraz zaczęłam się zastanawiać jak to z Nim u mnie było. Coś mi się kojarzy, że na początku głos Jukiego niezbyt mi spasował. Jaki tego rezultat? A no taki, że... heh, no cóż, w późniejszym czasie (przewrotnie) 'musiałam' się zaopatrzyć w całą solową dyskografię
W zasadzie, nie mam co się więcej rozpisywać, bo chyba już nie raz obciążyłam ogólny temat j-music Jego osobą :p a tym samym Hizaki GP.
W zasadzie znam Go tylko z wersji solo oraz GP. Za Moi M.M. się nie zabrałam, kiedy nabrałam chęci czas mnie ograniczył, jednakże na pewno kiedyś to nadrobię.

Powiem tylko, że strasznie mi żal się zrobiło, gdy z powodów zdrowotnych zawiesił działalność |; W zasadzie ciekawe co tam u Niego słychać i czy planuje jakiś come back... Byłoby miło (: Może masz jakieś info na ten temat?

[btw. jak na złość, zrobił sobie przerwę, akurat gdy zaczęłam się interesować Jego osobą]

Pozdrawiam.

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
edhel napisał(a):
Za Moi M.M. się nie zabrałam, kiedy nabrałam chęci czas mnie ograniczył, jednakże na pewno kiedyś to nadrobię.
Moim zdaniem za czasów działalności w M10M juka brzmiał najlepiej.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.067
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jukę znam i lubię. Zarówno z twórczości Moi dix Mois jak i z HIZAKI grace project czy solo. Wszędzie zyskał moją sympatię, ale jeśli miałbym wybrać gdzie najbardziej, to wskazałbym HIZAKI grace project. Nieco lżejszy styl niż w przypadku Moi dix Mois pasował mu bardziej, a i swoje zdolności wokalne Juka mógł pokazać w pełni.
W tym roku wiem, że odbył się jego urodzinowy koncert, na którym Juka wystąpił ze swoimi przyjaciółmi (na pewno był HIZAKI i reszta Hgp). Przypuszczam jednak, że wciąż zdrowie nie pozwala mu na całkowity come back.

Pozdrawiam

PS. He, he, dobrze wiem jak wygląda Juka. Zarówno ze zdjęć back-stage jak i z koncertów. I stwierdzam jednoznacznie, że na tym zdjęciu został nieźle wypacykowany i przejechany photoshopem

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.789
Posty: 514
Skąd: Pluton
Kamzo napisał(a):
W tym roku wiem, że odbył się jego urodzinowy koncert, na którym Juka wystąpił ze swoimi przyjaciółmi (na pewno był HIZAKI i reszta Hgp).
A znasz jakieś szczegóły (choć pewno głośno o tym nie było)? Wątpię też, no ale może jednak są jakieś nagrania w necie?

Kamzo napisał(a):
PS. He, he, dobrze wiem jak wygląda Juka. Zarówno ze zdjęć back-stage jak i z koncertów. I stwierdzam jednoznacznie, że na tym zdjęciu został nieźle wypacykowany i przejechany photoshopem
ehy... ehy <krztusi się>, no co Ty, przecież to Jego najbardziej realny wygląd, wszak tak wygląda na ulicy, nie wiem co Ty gadasz :p Nie no, żarciki na bok (;
Co do zdjęć, to Juka posiada całe serie 'nieskazitelnych' zdjęć, szczególnie jeśli chodzi o promocję jakiejś płytki. Czasem aż zbytnio brylantowe to wszystko (patrz styl okładki "Luxurious") i jakoś bezpłciowo mi się na to patrzyło. Może zabrzmiało to nieco negatywnie, jednakże to tylko tak 'brzmi', osobiście nie mam żadnego 'ale'.
Ja tam m.in. uważam, że dobrze się prezentował w clipie "fall of leaves...". Buźka jak zwykle ta sama, ale za to okulary dodały mu uroku Ekhm.. ale do sedna. W każdym razie normalny strój stonował wszystko i efekt był zadowalający :p

Unijo, dzięki wielkie za porcję Moi (; Jak wyrobię sobie zdanie, to powinnam coś napisać na ten temat.

Pozdrawiam.

Ps. taki ciapciowaty ten post, no ale trudno. Nie miałam w zamiarach zawrzeć tutaj jakiś głębokich treści, więc... :p

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.067
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
edhel napisał(a):
A znasz jakieś szczegóły (choć pewno głośno o tym nie było)? Wątpię też, no ale może jednak są jakieś nagrania w necie?
Jestem niemal pewien, że video z tego koncertu nie jest nigdzie dostępne, choćby dlatego, że takowe nie zostało wydane. Jest jednak artykuł na JaME World.
http://www.jame-world.com/uk/article.php?id=4815

edhel napisał(a):
ehy... ehy <krztusi się>, no co Ty, przecież to Jego najbardziej realny wygląd, wszak tak wygląda na ulicy, nie wiem co Ty gadasz :p Nie no, żarciki na bok (;
Co do zdjęć, to Juka posiada całe serie 'nieskazitelnych' zdjęć, szczególnie jeśli chodzi o promocję jakiejś płytki. Czasem aż zbytnio brylantowe to wszystko (patrz styl okładki "Luxurious")
Nom, właśnie mi o to chodziło, że przesadzili z obróbką. Sztuczność aż się wylewa z tej fotki, a Juka wygląda jak jakaś postać z Final Fantasy. A do tego ma tu mniejszą ilość makijażu, którego nie żałował sobie w Moi dix Mois czy nawet (chociaż już mniej) w HIZAKI grace project. Teoretycznie więc, mniejsza ilość makijażu powinna równać się większej naturalność. A tu jest zupełnie inaczej.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Juka powraca!!! Z nowym imieniem - Shaura,razem z Kouichi'im z Everlasting-K,jako gitarzystą założył nowy projekt - XOVER.Ich pierwszy mini album ukaże się 22 lipca.
To wspaniała wiadomość.Już nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam

PS.Zródłem informacji jest JaME UK.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Shaura? O_o'''''
ale w sumie to ciekawe, co pokażą... A raczej nagrają ^^

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.789
Posty: 514
Skąd: Pluton
Juka powraca!!! Z nowym imieniem - Shaura,razem z Kouichi'im z Everlasting-K,jako gitarzystą założył nowy projekt - XOVER.Ich pierwszy mini album ukaże się 22 lipca.
To wspaniała wiadomość.Już nie mogę się doczekać.
WHAT!?!?! Fuck <przepraszam xD>!
Jestem tylko przelotem, ale... niech mnie, świetna wiadomość na początek dnia Jejku, mam nadzieję, że z Jego zdrowiem już wszystko okej, czekałam z niecierpliwością na taki news aż się doczekałam !
(nawet niedawno zaczęło mi chodzić po głowie co się z Niem dzieje, a tu prosze - jakieś prorocze myśli miałam :p)

Hayato, dzięki za info
Szczególne pozdrowienia dla Ciebie za to

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
A ja chciałam spytać, czy ktoś ma może linka do pobrania tego wspomnianego wcześniej mini albumu ^^" i jeśli ktoś go już przesłuchał, to jak wrażenia po nim xD

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.067
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Dziękuję bardzo x)
Przesłuchałam już album, bardzo mi się podoba *_* Zwłaszcza Souten przypadło mi do gustu.
To teraz tylko czekać do września x)

Pozdrawiam

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mart napisał(a):
album, bardzo mi się podoba
Mnie też.Szczerze,podchodziłem do Xover'a z rezerwą,a tu miłe zaskoczenie.Album całkiem,całkiem.Juka,a teraz to już Shaura,brzmi wspaniale i wreszcie znowu można usłyszeć jego piękny głos.Widać,jego problemy zdrowotne,które były przyczyną zawieszenia przez niego działalności,miały jedynie charakter przejściowy. No cóż...pozostaje już tylko czekać do września,na pierwszy full album Xover.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.449
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Ściągając album nie maiałam pojęcia, czego się spodziewać a tu proszę, całkiem fajna płytka. Moi dix Mois znam i lubię ale jakoś nie miałam chęci zagłębić się dalej w twórczość Jukiego (nie wiem czy tak mam odmieniać ). Głos jak najbardziej podoba mi się i to chyba jego wokal w Moi dix Mois przypominał mi Gackta na samym początku:) Widzę, że muszę zabrać się za Hizaki Grace Project i jego solowe dokonania, bo całkiem przyjemnie słuchało się albumu XGATE i oczywiście

Hayato napisał(a):
pozostaje już tylko czekać do września,na pierwszy full album Xover.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kyanna napisał(a):
Moi dix Mois znam i lubię ale jakoś nie miałam chęci zagłębić się dalej w twórczość Jukiego
Juka śpiewał również w Hizaki Grace Project,oraz przez krótki czas prowadził karierę solową.

Kyanna napisał(a):
(nie wiem czy tak mam odmieniać )
Juka ----> Juki (czyt.dziuka ----> dziuki)


Kyanna napisał(a):
Widzę, że muszę zabrać się za Hizaki Grace Project i jego solowe dokonania, bo całkiem przyjemnie słuchało się albumu XGATE i oczywiście
Obowiązkowo.Zwłaszcza za HGP.Jego solowe piosenki,przyznam,że lubię wybiórczo.Z solowego stuffu polecam piosenki "Avaresque" i "Saint Croix" (pierwsza piosenka napisana samodzielnie przez Jukę).

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Pierwszy full-album grupy Xover ukaże się 21 pazdziernika i będzie zatytułowany "Aureola".Jak na razie nie mam innych informacji na ten temat.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.886
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ooo, ale fajnie. Już nie mogę się doczekać, bo mini album bardzo mi się podobał x)

[ Dodano: 02.10.2009, 23:29 (po 5 godzinach 8 minutach) ]
Na ich oficjalnym myspace można sobie posłuchać dwóch previewów x)

http://www.myspace.com/xoverofficialmyspace

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jest nieco więcej informacji,na temat ich nowego albumu.Otóż,jak pisze JaME:

"(...) Aureola ma zawierać dziesięć utworów, w tym albumową wersję Memai znanego z XGATE. Towarzyszyć jej będzie DVD z teledyskiem do the curse of life. Sampli do dwóch innych piosenek , Utakata no yuukyuu i never ending Garden (...)."

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.713
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Juka / Shaura
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook