Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Japońskie horrory i ich amerykańskie odpowiedniki

Co wolisz? Japońskie oryginały czy amerykańskie przeróbki?

Co wolisz? Japońskie oryginały czy amerykańskie przeróbki?
Japońskie oryginały są najlepsze 54,55% 6 54,55%
Amerykańskie przeróbki są fajniejsze 27,27% 3 27,27%
Bez różnicy, i to, i to się dobrze ogląda 18,18% 2 18,18%
Wszystkich głosów: 11
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Witam.

Ostatnio spotykam się z opiniami, że amerykańskie przeróbki japońskich horrorów są lepsze niż oryginały. Co Wy na ten temat sądzicie?

Właśnie oglądam amerykańską wersję "Nieodebranego Połączenia" i twierdzę, że to jakaś kpina. Zarówno ja jak i moja siostra uważamy, że to niezła komedia. W szczególności egzorcyzmy w tym programie oraz te dziwaczne zjawy, które przywodzą na myśl te kukły z "Piły".

Tak samo myślę o amerykańskiej wersji "Widma", który jest co prawda jest w głównej mierze produkcji koreańskiej, ale Japończycy też maczali w niej place. Tu również kicha.

Zniesmaczeni tymi przeróbkami Japończycy podobno wyraźnie sprzeciwili się temu, żeby ich sąsiedzi z USA nagrywali amerykańska wersję "Death Note'a".

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
A wiecie po co robią te amerykańskie wersje? Bo Amerykanie wolą oglądać swoich, białych. I na pewno te filmy są popularniejsze od pierwowzorów.

Ale np. wszystkie Klątwy, japońskie i amerykańskie, robił ten sam reżyser.

Wielu nie oglądałem, ale powiem tyle, że The Ring w amerykańskiej wersji to smutna porażka, szczególnie motyw z końmi i ich chorobą, nie pamiętam już dokładnie. Jednak bubel wybitny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Naoista napisał(a):
Jednak bubel wybitny.
To mało powiedziane.Japoński Krąg mi się podobał (choć tylko pierwsza część),na amerykańskim przysypiałem.Spodziewałem się,czegoś nieco lepszego...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.496
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
A mi tam się wersja amerykańska Ringu podobała, ale jako komedia, nigdy nie uśmiałam się tak na horrorze, te ich usilne próby wystraszenia widza, hahaha. Znając książkę i wersję japońska byłam mocno zdziwiona jak można zrobić coś takiego z tego dzieła.
Ogólnie zauważyłam w produkcjach amerykańskich trend by pokazać w filmie jakiegoś strasznego, zdeformowanego stwora, którego mamy się bać i dołączyć do tego muzykę, która wskazuje kiedy mamy się spodziewać czegoś strasznego. Zero budowania atmosfery i tworzenia symboliki, wszystko jest podane na tacy, taki filmowy fast food. Jeżeli dalej wersje amerykańskie będą takie puste i nudne jestem na nie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.895
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Cóż, widzę, że jestem jedyna, ale zdecydowanie wolę amerykańskie przeróbki niż japońskie oryginały horrorów. Moim zdaniem Japończycy nie potrafią robić horrorów, prowadzenie kamery, kolorystyka i dźwięki przyprawiają mnie raczej o ból głowy niż o strach. Dodatkowo, Japończycy z uporem maniaka wrzucają do filmów miliony wątków, urwanych scen, które nic nie wnoszą do filmu. Chyba, że wnoszą kilometrową głębię, której ja jako zwykły zjadacz chleba nie potrafię zrozumieć. Chociaż to i tak nic przy tym, co robią Koreańczycy ze swoimi filmami, do dzisiaj mam traumę po opowieści o dwóch siostrach, no ale nie o tym chciałam...
Amerykanie mają to do siebie, że jak robią horror, to robią horror, a nie pseudo-artystyczny obraz na tle paranormalnej fabuły. Do tego, japońscy aktorzy swoją mimiką dorównują niejednej kłodzie drewna, co jest w sumie sporym wyczynem, bo Amerykanie grający w horrorach również grą aktorską nie powalają...

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Japońskie horrory i ich amerykańskie odpowiedniki
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook