Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Jaki laptop?

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.708
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Witam! Mam mały problemik. Na wstępie zaznaczam że znam się dość dobrze na komputerach i parę złożyłem, ale . . . no właśnie, na komputerach. Nie mam pojęcia o laptopach Mam zamiar opchnąć kompa i sprawić sobie laptopika z myślą o tym, że przyda się na studiach Załóżmy że mam do wydania, naciagając wszystko co się da - 2500zł i ni grosza więcej. Czego oczekuje? Dobrze gdyby był pusty, bo i tak będę jechał na XPku. CO najważniejsze ma obsłużyć Solid Edga, AuoCada i pokrewne (więc przyda się trochę ramu i dobra grafika - nie zintegrowana Fajnie jakby dało się pograć w jakąś strzelankę. Jeśli chodzi o matrycę, preferowałbym 16" albo i większy choć to raczej niemożliwe w tym pułapie cenowym. Dobrze gdyby był podatny na jakieś rozszerzenia ram itp. Jeśli chodzi o procek, osobiście preferuję Duo, no ale czekam na wasze propozycje Będę baaaaaaardzo wdzięczny.

PS : Oczywiście pytałem w sklepie ale wtedy kolesie za 2500 zasugerowali chłam jakich mało, a na allegro za te same pieniądze są przyzwoite parametry
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Pierwszy z brzegu z allegro:
http://allegro.pl/item517674873_compal_fl90_t5750_4gb_320gb_gf8600gt_bt_wifi_raty.html
Mam prawie identycznego lapka, tyle że 2 GB zamiast 4 i inny model karty, 8600M GT, a nie prawdziwy 8600 jak w tym przypadku. Ten sam kadłub, dysk, procek itp. Sprzętowo - super. Na swojej, słabszej niż z linku, maszynie odpalałem CoD 5 w full detalu i tylko czasem zdarzały się przycinki. Tak więc coś takiego mogę śmiało polecić. 100 zł droższe niż twój limit, ale cóż. Jeśli chodzi o wady kadłubka to ma trochę za głośne przyciski pod touchpadem, no i touchpad nie jest najwyższej jakości. Innych nie zaobserwowałem.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.586
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
http://www.pcworld.co.uk/martprd/product/Lap ... 545/557073

Bardzo dobry niedrogi laptop za 1800 zł tyle że zakupy z UK. (400 funtów)

Intel Core 2 Duo T5800
(2GHz, 800MHz FSB, 2MB Cache)
Genuine Windows Vista(R) Home Premium (choć i tak od razu zmienisz bo po angielsku dostaniesz)
3GB Memory
250GB Hard Drive

szczecin
bonzo
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.526
Posty: 1
no za taką cenę można kupić przyzwoitego laptopa. Dobre są Fujitsu-Siemens (nie słyszałam, żeby ktoś z moich kolegów na nie narzekał) no i Toshiba oczywiście. Tutaj masz kilka modeli, na grafice się akurat nie znam, ale reszta wygląda przyzwoicie: * zaloguj się, aby zobaczyć link *, * zaloguj się, aby zobaczyć link *, * zaloguj się, aby zobaczyć link *, * zaloguj się, aby zobaczyć link *, * zaloguj się, aby zobaczyć link *.

Powodzenie w wyborze:)
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ogólnie za taką cenę i preferowane parametry, polecam Ci jakiś niefirmowy laptop. Nie ma sensu płacić za logo firmy, jak np w przypadku Asusa, Toshiby, czy też HP. Z tych tutaj wymienionych, a także z tych które przeglądałem na allegro, polecam Ci najbardziej ten, co wymienił &.

[ Dodano: 31.01.2009, 20:53 (po 5 minutach) ]
http://www.allegro.pl/item533963387_corrino_ ... _raty.html

Ten corrino wygląda mi na zwycięzce

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.566
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ja osobiście polecam lapki Toshiby. Są niezawodne, solidne i dobre.

http://allegro.pl/item537572666_toshiba_a300 ... ratis.html

Ten akurat przypadł mi do gustu. Sam zobacz ma dużo bajerów: Bluetooth, wbudowana kamera, Fax modem, wbudowany mikrofon i dosyć dobre 2 wbudowane głośniki. A jak chodzi o wygląd to mi się bardzo podoba. Pozdrawiam!

Ps. Nie ma to jak japońskie sprzęciwo. ^^
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Moja dziewczyna chce sobie kupić laptopa i tak trochę się rozglądać zacząłem za nimi. Mam pytanie odnośnie tych przykładowych dwóch laptopów, których linki podam niżej.

1 - http://allegro.pl/fujitsu-lifebook-ah532-i3- ... 61879.html
2- http://allegro.pl/laptop-lenovo-g500s-i3-311 ... 84186.html

Sprawdzałem na np. http://www.notebookcheck.pl/ i w tym Fujitsu jest sporo lepsza karta graficzna. Jednak martwi mnie co to znaczy, że to jest 'lifebook'. Mam złe przeczucie, że to jakaś wersja netbooka, z którymi mam straszne wspomnienia. Zależy mi na tym, aby ten laptop był szybki, z niezłą grafiką i rzadko się psujący. Dysk nie gra znaczenia bo i tak będziemy kupować przenośny. Jakby ktoś miał jakąś fajną ofertę i znał się na tym dobrze to mile widziane linki Cena do 2100, może być bez systemu, a jak tak to tylko 7.

Poza tym mam pytanie. Czasami trafiam na ofertę gdzie są dwie karty graficzne. Jakaś tam z jakąś tam. O co w tym chodzi

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Marimo napisał(a):
Poza tym mam pytanie. Czasami trafiam na ofertę gdzie są dwie karty graficzne. Jakaś tam z jakąś tam. O co w tym chodzi
Normalnie masz 2 karty graficzne aby zwiększyć osiągi, ale jak grasz na samej baterii to już po 10 minutach masz ją wydojoną. Chyba, że Ci chodzi o to jak w tym Fujitsu co podałeś wyżej to jest karta zintegrowana i karta lepsza, no bo wiadomo, że na zintegorwanej się nie podziała za dużo.

A dziewczyna jest jakąs maniaczką gier? bo jesli nie to lepiej coś kupić za 1500.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Nie jest maniaczką, ale czeka na Simsy 4

Gdzie Ty tam widzisz zintegrowaną? ;p
Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 640M LE.

Generalnie to ten Fujitsu wygląda nieźle chyba co?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Marimo napisał(a):
Gdzie Ty tam widzisz zintegrowaną? ;p
Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 640M LE z 2GB
Intel HD Graphics 4000


A gdzie tam,za te same pieniądze to Lenovo ma lepszą kartę, więc brałbym go :F

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.851
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ale im nowszy model tym bardziej dopracowany, cichszy i mniej awaryjny od poprzedników. Ja z tych dwóch firm brałbym Lennovo, ale to wasz wybór więc zróbcie jak uważacie. Fkat Fujitsu też prezentuje się nienajgorzej. A nazwa Lifebook nie ma żadnego znaczenia, jest to po prostu nazwa modeli Fujitsu ; p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.674
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin

szczecin
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
2 karty to tryb hybrydowy. Czyli gdy korzystasz z windowsa, aplikacji które nie wymagają znacznego zaangażowania grafiki 3d to wtedy działa Ci intelowska grafika. Natomiast ta lepsza załącza się np. gdy grasz z automatu (z tym różnie bywa, ja mam złe doświadczenie z hybrydami i nie polecam). Do 2100 bym polecił:

http://allegro.pl/lenovo-z580-i5-2x-3-1ghz-8 ... 47626.html - bije na łeb procesorem i kartą (nie mniej nadal jest to hybryda) oferty Gangeza. Minusem jest windows 8, ale to kwestia przyzwyczajenia. To jest to co znalazłem na dzień dzisiejszy na allegro.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Dzięki Wam za pomoc, już kupiłem coś fajnego. Jakbym był modem to bym zamknął temat, ale Gociak mi zabrał.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Jaki laptop?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook