Forum Dragon Ball Nao

» [Rock/Metal] LOUDNESS

Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.074
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jedni z prekursorów hard rocka i metalu w Japonii. Zespół powstał w roku 1981. Założyli go perkusista Munetaka Higuchi i gitarzysta Akira Takasaki (jeden z lepszych japońskich gitarzystów, jak również na świecie moim zdaniem. Spotkałem się czasem wśród fanów z Europy i USA z określeniem "japoński Eddie Van Halen" XD Tak go nazywali). Dołączyli do nich wokalista Minoru Niihara (charakterystyczny, rockowy głos) oraz basista Masayoshi Yamashita. Zespół działał w czteroosobowym składzie. Jako, że 3/4 zespołu to byli już muzycy z doświadczeniami i działali wcześniej w innym zespole (wszyscy oprócz basisty Yamashity), szybko rozpoczęli nagrywanie na poważnie i tego samego roku, kiedy powstał LOUDNESS (1981) ukazał się ich pierwszy album. Szybko zyskiwali popularność w Japonii, dużo tworząc i koncertując. Dowodem może być na to, że dopiero zaczynający karierę młody zespolik X (^_^) już w 1983 roku coverował na koncertach ich kawałki.
W 1984 roku zaatakowali Europę i USA z wersją albumu "Disillusion" przeznaczoną na zagraniczne rynki. Rok 1985 to album "Thunder in the East" (uznawany powszechnie za ich najlepszy). Przebił się nawet w USA, a utwór "Crazy Night" (spotykany też pod nazwą "Crazy Nights") był puszczany nawet w amerykańskich radiach. Tak więc to nikt inny jak właśnie LOUDNESS byli pierwszym japońskim rockowym/metalowym zespołem jaki osiągnął znaczny sukces na zachodzie. Ba, do dziś są jednym z najlepiej rozpoznawalnych poza Japonią zespołem.
Lata 80-te to moim zdaniem (i sądzę, że większość fanów ich muzyki zgodzi się ze mną) najlepszy okres twórczości LOUDNESS. Jest to też okres ich największej popularności. Mimo, że kolejne albumy nie odniosły już takiego sukcesu jak "Thunder in the East" (chodzi mi oczywiście o rynki zagraniczne, poza Japonią), to i tak grupa wciąż mierzyła wysoko. Trzeba także zaznaczyć, że wraz z nadejściem "Thunder in the East" wszystkie teksty zespołu były śpiewane po angielsku (a wokalista śpiewa bardzo poprawnie, a nie "in ingrish"). Zmieniło się to dopiero gdy wokalista Minoru Niihara postanowił odejść. Pożegnalny album z jego udziałem "Jealousy" (brzmi znajomo ^_^?) zawierał również utwory śpiewane po japońsku jako ukłon wdzięczności w stronę japońskich fanów.
Trochę się już rozpisałem, wybaczcie ci którzy to czytacie XD Odnośnie historii samego zespołu dodam, że w pewnym momencie ze starego składu pozostał tylko gitarzysta Akira Takasaki. Jeden z założycieli i lider w pewnych kwestiach, ale mimo wszystko nie był to już ten sam zespół. Wraz z nadejściem nowego tysiąclecia odrodziła się też grupa. LOUDNESS powrócili do pierwotnego składu z 1981! Faktem jest, że ich twórczość już była inna, ale jednak. Niestety, jakiś czas temu okazało się, że perkusista zespołu Munetaka Higuchi, jest ciężko chory (rak wątroby z tego co pamiętam). Zespół musiał chwilowo zawiesić działalność, lecz walczący z chorobą Munetaka zmarł pod koniec 2008 roku.

LOUDNESS jest niekwestionowanie jedną z legend japońskiego rocka/metalu i ikoną tego gatunku kraju kwitnącej wiśni. Jeśli ktoś lubi dobry rock i metal z genialnymi kawałkami gitarowymi, wyrazistym basem, dobrą perkusją i świetnym wokalem, powinien zapoznać się z ich twórczością (polecam tą z lat osiemdziesiątych).
Dodam także, że przeciwnicy stylu visual kei (a zaglądają tu tacy XD?) mogą także być zadowoleni bo nie uświadczycie tego przy LOUDNESS. Fakt, swego czasu ubierali się jak glam rockerzy (a jak wiadomo visual kei wywodzi się z glam rocka), jedna był to wtedy styl powszechny również na zachodzie.

Mała próbka muzyki LOUDNESS (także dla tych, którzy tylko wzrokiem przelecieli po tekście XD)

"Heavy Chains"
http://www.youtube.com/watch?v=pKeJkAJRSH8

"Like Hell"
http://www.youtube.com/watch?v=jeg4izvq000

"Run For Your Life"
http://www.youtube.com/watch?v=LVg6tjHIg_w

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 23.09.2012, 15:51
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Zespół bardzo w porządku, chyba u Ciebie go podpatrzyłem. Z utworów nic nie kojarzę, bo w zasadzie długo nie słuchałem, a było to parę miesięcy temu. Z tego co zaobserwowałem, rzeczywiście są dość znani poza Japonią wśród słuchaczy heavy metalu.
Szacunek, że jeszcze istnieją.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No z tego co tu czytałem i kiedys widziałem,zespół zasługuje na szczególny szacun.Świetnie podpasowali się pod zachód nie tylko muzycznie, ale też tym ze swietnie spiewali po angielsku.warto dodac, że krótki epizod zaliczył w tym zespole Taji Sawada,były basista X'ów.Mimo lat i nizszym zainteresowaniem, zespół nadal koncertuje:

http://www.youtube.com/watch?v=741kcchhOOc

i nawet zapowiadaja nadejscie nowego albumu...

Nagrali łącznie:

28 - albumów studyjnych
7 - albumów live
17 - singli
5 - DVD/VHS

pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.074
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Przyszło mi ostatnio do głowy, że temat założyłem, a nie zarzuciłem nawet żadnym albumem Dzisiaj to naprawię.
"THUNDER IN THE EAST" to jeden z moich ulubionych albumów LOUDNESS. Jest także jedną z najbardziej znanych płyt zespołu (zwłaszcza za granicą. O czym wspominałem w pierwszym poście). Wrzucam wersję zremasterowaną, do której zostały dodane dwa utwory pochodzące z singla "GOTTO FIGHT" (1985)

LOUDNESS - THUNDER IN THE EAST
data wydania: 21.01.1985
data wydania wersji zremasterowanej: 27.11.2004
link: http://www.mediafire.com/download.php?5k5ufyky589qgix
Obraz

01. Crazy Night (często zwane "Crazy Nights")
02. Like Hell
03. Heavy Chains
04. Get Away
05. We Could Be Together
06. Run For Your Life
07. Clockwork Toy
08. No Way Out
09. The Lines Are Down
10. Never Change Your Mind
11. Gotta Fight (bonus track) (spotykane też pod nazwą "Gotto Fight")
12. Odin (bonus track) (lub "Odine")

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kamzo: 23.09.2012, 15:45
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.074
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Powoli czas zacząć uzupełniać temat o pozostałe albumy Loudness Dzisiaj wracamy do podstaw, czyli do pierwszego albumu zespołu (w wersji zremasterowanej ;P)!

LOUDNESS - THE BIRTHDAY EVE
data wydania: 25.11.1981
data wydania wersji zremasterowanej: 27.11.2004
link: http://www.mediafire.com/?bb1gmogwm45bq8w
Obraz

01. Loudness
02. Sexy Woman
03. Open Your Eyes
04. Street Woman
05. To Be Demon
06. I'm on Fire
07. High Try
08. Rock Shock (More and More)
09. Burning Love (bonus track)
10. Bad News (bonus track)

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Rock/Metal] LOUDNESS
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook