Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Kaiketsu Zorro

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Obraz

Kolejna adaptacja słynnej historii o zamaskowanym obrońcy sprawiedliwości. Tym razem w wersji anime, ci, co sa z pokolenia p1(polonia 1), dobrze go znają. Diego Vega na co dzień jest wyjątkowo niezdarnym i leniwym młodym mężczyzną. Nikt nie przypuszcza, że posiada on także drugie oblicze: gdy zachodzi potrzeba przywdziewa czarny strój i maskę by jako Zorro walczyć z wyzyskującą ludzi armią.
Serial posiada bardzo rozbudowaną fabułę i wiele wątków komediowych.

Posiadał tez zacny opening^^: http://www.youtube.com/watch?v=2NBUBqLt_-w

Ciekawostką jest fakt, że anime powstało w 1990r,swoja premierę miał we Włoszech, a w Japonii po raz pierwszy wyemitowano go w 1996 xD

Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
meredith Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
meredith
Dni na forum: 5.762
Posty: 68
Ah, to były czasy Byliśmy piękni i młodzi...Teraz to już tylko i. Tak czy siak ubóstwiałam to anime, wydawało mi się cudowne i najwspanialsze. A teraz jak tak popatrzę na te odcinki to stwierdzam, że idealne to anime nie było. Muzyka w trakcie odcinków jednostajna, bez przerwy te same motywy. I to wiele mówiące imię bohaterki - Lolita
Pomimo niezbyt dobrej jakości, fabuła bardzo ciekawa, można się było pośmiać. Czule wspominam to anime Klasyka, którą warto, a nawet trzeba zobaczyć.


----------------

na youtube są wszystkie odcinki po polsku, jakby się kto pytał.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez meredith: 19.03.2009, 14:49
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.817
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ach, cudny serial. Sama historia Zorro jest przecież pociągająca, a w wydaniu anime robi odpowiednie wrażenie. Przyznam szczerze, że byłam wielką fanką pana Diego de la Vega i podobała mi się jego "podwójna natura": na co dzień leniwy i niemal głupawy chłopak, a po zmroku bohater i odważny obrońca uciśnionych. Świetny motyw Nie mówiąc już o ewentualnej urodzie tego pana

Obejrzałabym sobie to anime z chęcia w całości. Do tej pory pamiętam niektóre odcinki i wątki. Byłoby na co popatrzeć...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.817
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Obejrzałam sobie po latach i muszę przyznać, że to bardzo fajnie zrobiona seria. Zawiera sporo humoru oraz konsekwentnie poprowadzonej akcji z rzetelnym finałem, w którym nie brakowało emocji i dramatyzmu. Ilość odcinków sprawia, że wiele motywów się nagminnie powtarza, co może nudzić, ale to chyba jedyny zarzut dla tego anime. Bohaterowie są ogromnym plusem, przy czym największą niespodziankę sprawia Lolita, która nie jest słodką blondynką, tylko młodą damą obdarzoną inteligencją, silnym charakterem i odwagą, której nie powstydziłby się sam Zorro. Jakoś strasznie mi się z Bulmą kojarzyła

Oglądałam w wersji z Polonii 1, a więc z lektorem, co miało tę zaletę, że zagłuszał Toshihiko Sekiego - jednego z niewielu seiyuu, których nie mogę ścierpieć. Tłumaczenie jednak było zupełnie przyzwoite, choć tłumacz miał denerwujący zwyczaj pomijać czasem całe zdania, jeśli wypowiedź bohatera była dłuższa.

Myślę, że seria ta wytrzymuje próbę czasu (powstała w latach 1996-97) i jest bardzo dobrą opowieścią o Zorro.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kaiketsu Zorro
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook