Forum Dragon Ball Nao

» Malice Mizer

Twój ulubiony okres działalności MM?

Twój ulubiony okres działalności MM?
Era Tetsu 33,33% 1 33,33%
Era Gackt'a 0,00% 0 0,00%
Era Klahy 66,67% 2 66,67%
Wszystkich głosów: 3
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

PROFIL
Malice Mizer jest zespołem którego muzykę trudno sklasyfikować. Ich wygląd może zmylić laika, szczególnie jeśli nie miał on wcześniej do czynienia z fenomenem Visual Kei. Podobnie jest z nazwą zespołu, złożoną ze słów 'malice' = 'złośliwość' oraz 'mizer', prawdopodobnie od 'misery' = 'cierpienie', słów które wedle Many i Gackta odpowiadają na pytanie-sztandar które wyznaczało kierunek rozwoju zespołu: 'Co jest ludzkie?'.

Spodziewać by się można po Malice Mizer muzyki ciężkiej czy ostrej, tymczasem ich dyskografia stanowi specyficzną mieszankę rocka, popu, metalu, muzyki klasycznej, elektroniki i wielu innych trudnych do zidentyfikowania elementów. I tak jak wizualnie stali się niewątpliwie wzorem do naśladowania dla wielu (Mana uznawany jest za jednego z twórców stylu Gothic Lolita), ich muzyka do tej pory pozostaje niemożliwa do podrobienia.

BIOGRAFIA
Każdy z członków miał swój wkład w uczynienie Malice Mizer zespołem tak oryginalnym i zróżnicowanym, jednak niekwestionowanym liderem był Mana, ekscentryczny gitarzysta odpowiedzialny nie tylko za ogólne brzmienie grupy, ale także za jej wizerunek. To on wraz z kolegą z poprzedniego zespołu, Közim, w sierpniu 1992 roku utworzyli Malice Mizer. Wkrótce potem do składu przyjęli basistę Yu~Kiego, a w 1993 roku pierwotny perkusista Gaz zastąpiony został przez Kamiego.

Nie jest do końca jasne czemu pierwszy wokalista, Tetsu, w 1995 roku opuścił zespół. Jedne źródła podają iż nie spełniał on wysokich oczekiwań Many, inne że to samemu Tetsu nie podobała się teatralność jaka od zawsze towarzyszyła koncertom Malice Mizer. Kilka miesięcy zajęło znalezienie jego następcy, następcy który znaczniej lepiej potrafiłby się wczuć w klimat i odpowiadał oczekiwaniom grupy. W końcu w październiku 1995 roku przesłuchanie [w formie imprezy karaoke] zadecydowało iż nowym wokalistą Malice Mizer został Gackt. Jakiś czas potem Yu~Ki wspominał w wywiadzie iż Gackt wpasował się w zespół idealnie już od pierwszego dnia, a jednocześnie wniósł do niego wiele własnych pomysłów, które niewątpliwie miały wpływ na znaczny wzrost jakości i różnorodności piosenek a przez to i na wzrost popularności samej grupy.

Już po przejściu na major i wydaniu płyty Merveilles (która zadebiutowała na liście Oricon na drugim miejscu) Gackt postanowił opuścić zespół aby poświęcić się karierze solowej. Niedługo potem, całkiem niespodziewanie, na wylew do mózgu zmarł Kami. Po tej tragedii zespół postanowił przeczekać trochę przed podjęciem ważniejszych kroków, a tymczasem na zwolnione przez Gackta miejsce wysunąć do tej pory wspierającego tylko wokalistę - Klahę, który zaskoczył wszystkich niesamowitą siła i czystością swego głosu. Pomimo tryumfów jakie nadal święcili już w czteroosobowym składzie w grudniu 2001 roku Mana, Közi, Yu~Ki i Klaha postanowili zakończyć swą działalność jako Malice Mizer i podążyć własnymi ścieżkami.

Zachęcam do dyskusji nas temat tej grupy.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hayato: 18.05.2009, 14:51
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Znam i lubię, ale tylko z Gacktem. Grają w fajnym stylu. Wyglądają genialnie, do tego mhroczny Mana i genialny Gackt w lateksowych gaciach XD

Dość dobrze znam album:
Ujio napisał(a):
Merveilles
Bardzo lubię "Le Ciel", "Brise" i "Syunikiss" (nie jestem pewna co do poprawności tytułu tej trzeciej) oraz "Bel Air". Za to nieco śmieszy mnie "Au Revoir", które moim zdaniem brzmi biesiadnie i disco-polowo XD

Są zespoły, których nie wypada nie znać i MM jest takim zespołem. Nie tylko ze względu na niezwykłą i charyzmatyczną postać Many. Dość dziwny typek. Na ożywioną rozmowę z nim raczej nie można liczyć Ale jakby nie patrzeć, jest prekursorem stylu gothic lolita. Chwała mu za to, bo to bardzo fajny styl.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru-chan napisał(a):
Znam i lubię, ale tylko z Gacktem.
Dla mnie najlepszem okresem ich działalności były czasy,gdy ich wokalem był Klaha. Uwielbiam ten mroczny klimat w połączeniu z głosem Klahy. Z Gackt'em Malice Mizer brzmiał momentami wręcz popowo.Hm...no ale to rzecz gustu.


Laru-chan napisał(a):
Są zespoły, których nie wypada nie znać i MM jest takim zespołem.
Zgadzam się z Tobą.Zdziwiłem się,że nie było tu wcześniej tematu o Malice Mizer.


Laru-chan napisał(a):
Nie tylko ze względu na niezwykłą i charyzmatyczną postać Many. Dość dziwny typek. Na ożywioną rozmowę z nim raczej nie można liczyć Ale jakby nie patrzeć, jest prekursorem stylu gothic lolita. Chwała mu za to, bo to bardzo fajny styl.
Twórczość Many zachwyca mnie już od dawna.Facet naprawdę wiele wniósł do VK, a jego styl jest unikatowy.Koncerty MM też robią wrażenie.Mnie bardzo podoba się też film "Bara no Konrei",w którym grają członkowie MM.Coś fajnego.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.513
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Taaaaaak! *Q* Bara no Konrei jest cudownym filmem. Ze względu na Mane niemy, ale mniejsza. Świetny podkład muzyczny MM. Klaha tam wyszedł prześlicznie. O Kozim nie wspominając xD (my hero <3). W ogóle Mana jako zakonnica! Ten motyw mnie zaskoczył... pozytywnie XD.

Co tam jeszcze... No MM wymiata. Lubie ich w każdej postaci. Osobiście uważam, że z gacktem MM było trochę jak takie enka... (japońska odmiana disco polo? XD czy coś takiego), ale i tak ich kocham xD

Fakt koncerty Malice Mizer robią ogromne wrażenie za każdym razem, kiedy się ich ogląda.

Obraz
kmwss4
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 5.802
Plusy: 2
Posty: 70
Mika-sama napisał(a):
Fakt koncerty Malice Mizer robią ogromne wrażenie za każdym razem, kiedy się ich ogląda.
Ja tam nie mogę na ich koncerty patrzeć.....Mana 'obciągający' Gacktowi, albo Gackt macający Manę jakoś nie za bardzo mnie ruszają.....rozumiem fanservice i te sprawy, ale uważam, że zamiast robić szopkę na koncertach mogli bardziej skupić się na muzyce....

Mika-sama napisał(a):
Osobiście uważam, że z gacktem MM było trochę jak takie enka...
Z ust mi to wyjęłaś.....
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.513
Posty: 27
Skąd: Warszawa
kmwss4 napisał(a):
rozumiem fanservice i te sprawy, ale uważam, że zamiast robić szopkę na koncertach mogli bardziej skupić się na muzyce....
W moim mniemaniu, koncerty MM to po prostu były show. Zachwycały publiczność. Na muzyce sie skupiali, a tak jeszcze próbowali rozruszać fanów.
Ja raczeni nie chciałbym pójść na koncert i słuchać sobie tylko ich muzyki, bo to mogę robić w domu. Koncert ma być też dziełem twórczym, przedstawieniem.
kmwss4 napisał(a):
Mika-sama napisał(a):
Osobiście uważam, że z gacktem MM było trochę jak takie enka...
Z ust mi to wyjęłaś.....
Tak. Ale powiedziałam to w pozytywnym sensie. Nie jest to taka typowa muzyka, jakiej można by się spodziewać po zespole kogoś takiego jak Mana. Dlatego jest to ogółem pozytywnie przyjmowane przez fanów. tak jak i przeze mnie.

Obraz
kmwss4
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 5.802
Plusy: 2
Posty: 70
Mika-sama napisał(a):
Koncert ma być też dziełem twórczym, przedstawieniem.
Z tym się zgodzę, aczkolwiek przedstawienie jakie serwowało MM nie za bardzo do mnie trafia.
Mika-sama napisał(a):
Tak. Ale powiedziałam to w pozytywnym sensie.
Nie sądzę, żeby słowo 'enka' miało negatywne zabarwienie....Lubię MM z czasów Gackta, właśnie takie 'swojskie', powiedziałaś 'enka' a mi wydało się to idealnym określeniem, do stylu jaki wówczas sobą prezentowali. Co nie zmienia faktu, że wolę 'mroczniejszą' stronę MM.
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.511
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
nie słuchałem, ale raczej posłucham
Obraz
PS.a ta fotka to chyba z jakiegoś pogrzebu

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.513
Posty: 27
Skąd: Warszawa
kmwss4 napisał(a):
Nie sądzę, żeby słowo 'enka' miało negatywne zabarwienie....Lubię MM z czasów Gackta, właśnie takie 'swojskie', powiedziałaś 'enka' a mi wydało się to idealnym określeniem, do stylu jaki wówczas sobą prezentowali. Co nie zmienia faktu, że wolę 'mroczniejszą' stronę MM.
Oj ^^'''' Wybacz zrozumiał to zupełnie inaczej. Osobiście uważam, że ogólnie twórczość MM jest bardzo ciekawa. Jestem ich wielkim fanem i cóż.. szkoda, że się rozpadli.

Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.048
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Czas zacząć nadrabiać zaległości i wypowiedzieć się w kilku tematach gdzie jeszcze nic nie napisałem.
Malice Mizer znam już kilka ładnych lat. Całkiem szybko (dzięki pomocy kumpla) zdobyłem wszystkie, lub niemal wszystkie ich nagrania. MM to jeden z zespołów, który wprowadzał mnie w zróżnicowany świat J-Music. Być może zainteresowałem się nimi dlatego, że dowiedziałem się, że należał do nich Gackt. A może nie było żadnego konkretnego powodu, nie pamiętam
Lubię każdy z okresów działalności Malice Mizer. Zarówno ten z Tetsu, z Gacktem jak i z Klahą. Przyznam jednak, że najbardziej przypadły mi do gustu utwory z czasów z panem Camui. Z kolei moja siostra najbardziej lubi twórczość gdzie na wokalu był już Klaha (i dodam, że Malice Mizer to jeden z nielicznych japońskich zespołów jaki lubi). Przepada również za klipem do "Beast of Blood" No dobra, ale miałem chyba pisać o swoich odczuczciach XD
Wspomnę jeszcze, że moim ulubionym albumem jest przełomowy "merveilles".

Pozdrawiam

PS. Ujio, wysiliłbyś się i napisał coś od siebie, a nie kopiował wszystko z JaME XD

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Lukasz SSJ2 napisał(a):
PS.a ta fotka to chyba z jakiegoś pogrzebu
Jakbyś posłuchał ich muzuki,to wiedziałbyś dlaczego tak wyglądają.


Kamzo napisał(a):
Z kolei moja siostra najbardziej lubi twórczość gdzie na wokalu był już Klaha
To tak jak ja. Lubię wokal Klahy. Również w jego poprzednim zespole "Pride of Mind",jak i solo.


Kamzo napisał(a):
Przepada również za klipem do "Beast of Blood"
Rzeczywiście powala na kolana. Ja lubię też klip do "Illuminati" z Gackt'em na wokalu.


Kamzo napisał(a):
PS. Ujio, wysiliłbyś się i napisał coś od siebie, a nie kopiował wszystko z JaME XD
Sorry.Leń ze mnie. Poprawię się.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Malice Mizer
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook