Forum Dragon Ball Nao

» [j-rock] Due'le Quartz

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

PROFIL
Due le Quartz był zespołem indies zaliczanym do Visual Kei. Ich muzyka wyróżniała się z natłoku grup tego nurtu: pełna była szalonych rytmów i skrajnych melodii. Geniusz Miyabiego – jednego z najlepszych gitarzystów ujawnił się w pełni w DlQ. Wiedział on jak pisać dobrą muzykę! Wokal Sakito natomiast z pewnością trzeba zaliczyć do oryginalnych. Momentami zdaje się, że nie trafia w rytm czy improwizuje, niewątpliwie jednak posiadał swój urok

Ich wygląd również zwracał uwagę: bogate stroje, pełne falban, przypinek, koronek; wymyślne fryzury upięte wysok - obok tego nie można przejść obojętnie!

BIOGRAFIA
W grudniu 1998 roku Sakito i Ken stworzyli Due le Quartz. Krótko potem dołączyli do nich Kikasa i Kazuki (ex Je*Reviens). Na pcozątku czterej panowi odbywali trasy koncertowe głównie na linki Tokyo-Nagoya-Osaka. W lutym 1999 roku zaczęli przygotowania do występu live. Ich pierwszy live odbył się 14 lutego w Takadanobaba Area, następnie wystapili w Ikebukuro Cyber i innych znanych 'live houses'. Oprócz wystepowania na żywo przez 4 miesiące, pojawili się także w TV Asahi. To był ich pierwszy występ w telewizji.

Zaraz po występie w Shibuya Deseo w maju Ken opuścił zespół. Powodem podanym do oficjalnej wiadomości były różnice w poglądach na muzykę. Po miesiącu szukania nowego gitarzysty do DlQ dołączył Miyabi.

Kariera chłopaków rozwijała się swietnie. W sierpniu dali niezwykły show w Osace, w grudniu wydali mini album 'Mikansei no Jekyll to Hyde~Wakage no Hitari~' (który doczekał się trzech wydań), następnie ukazały się Omnibus album 'Tribal Millenium Arrival' i 'Matina Prelude'. Kolejny minialbum pojawił się w maju roku 2000, a pierwsze dvd ukazało się w lipcu. Popularność zespołu była tak wielka, że pierwszego sierpnia powstał ich oficjalny fanklub – 'Baby Merry'. Potem był jeszcze Omnibus album 'SHOCKEDGE 2000', 'Dear...from xxx disc-1' i 'Dear...from xxx disc-2', drugie wydanie 'Jisatsu Ganbou', występy, sesje zdjęciowe... I bum. We wrześniu 2002 roku z zespołu odszedł Miyabi rozpoczynając karierę solową jako Miyavi. To oznaczało koniec istniena Due le Quartz.

Skład:

Wokal: Sakito
Gitara: Miyavi
Bas: Kikasa
Perkusja: Kazuki

Tradycyjnie kieruje do was pytanie: Co sądzicie o tej grupie?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hayato: 15.04.2009, 1:27
Yum-kun Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Yum-kun
Wiek: 33
Dni na forum: 5.554
Posty: 97
Skąd: Nibylandia
Buahaha XDDD Uwielbiam, czcze wyznaje (i wcale nie dlatego, ze był tam Miyavi, zeby nie było >3).
Chociaż czasami od wokalu Sakito ziewam, to jednak mają ten swój urok x3
Ich wygląd tez bardzo przypadl mi do gustu... Uwielbiam, kiedy zespoły wyglądaja nietypowo ^^

Ai no Banana XDDD Bo Tetsu jest rlz, MiyavixHyde na wieczność, nieogolony Ken wa sekushi elemento desu, a Yukihiro jest jak Jinx, bo tylko ja sądze, że jest uroczy XDDD
A faceci po czterdziestce też moga byc przytulasni! O!
A HYDE TO BRZYDAAAAAL ! ! ! (ja nie wiem, co wy w nim widzicie, naprawde XDDDDDDD)
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Yum-kun napisał(a):
Chociaż czasami od wokalu Sakito ziewam, to jednak mają ten swój urok
Jak już wspomniałem:


Ujio napisał(a):
Wokal Sakito natomiast z pewnością trzeba zaliczyć do oryginalnych. Momentami zdaje się, że nie trafia w rytm czy improwizuje, niewątpliwie jednak posiadał swój urok
Moim zdaniem wokal Sakito idealnie pasuje do muzyki Due'le Quartz.

Ich wygląd tez bardzo przypadl mi do gustu... Uwielbiam, kiedy zespoły wyglądaja nietypowo
Ja też. Lubię jak grupa wyróżnia się z tłumu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [j-rock] Due'le Quartz
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook