Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» [J-rock] Dir en Grey

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Jak na zespół wywodzący się z nurtu visual kei Dir en grey osiągnęli sporą popularność w swoim kraju, choć niewykluczone, że liczba ich fanów jest znacznie większa poza granicami Japonii. Zwłaszcza ostatnio, od kiedy zespół zaczął grywać trasy w Europie i Stanach, docierając przy okazji nie tylko do wąskiego fandomu j-music, ale do słuchaczy muzyki metalowej i rockowej ogólnie.

Muzyki Dir en grey nie da się zaliczyć do jednego rodzaju, na przestrzeni lat ich styl zmieniał się i ewoluował. Początkowo nagrania były niesamowicie różnorodne, ich podstawą był rock z elementami metalu, punka czy nawet popu. Na jednej płycie znaleźć można było piosenki od skocznych, przez ciężkie i ostre, melodyjne i natrojowe po melancholijne i dołujące. Ostatnio ich styl stał się znacznie bardziej sprecyzowany, przede wszystkim metalowy, choć nadal znaleźć w nim można wiele różnych elementów - gotycki klimat, death metalowa nawalanka, ciężkość hardcore czy łagodność klawiszy.

Dir en grey wzbudza wiele emocji wśród fanów, zwłaszcza gdy w grę wchodzi dyskusja nad tym, czy lepsi byli za dawnych, visualowych czasów czy obecnie.

DYSKOGRAFIA:

1997: Mini Album "Missa"
1998: Singiel "Jealous"
1998: Singiel "I'll"
1999: Singiel "Yurameki"
1999: Singiel "Zan"
1999: Singiel "Akuro no Oka"
1999: Singiel "Cage"
1999: Singiel "Yokan"
1999: Album "Gauze"
2000: Singiel "Myaku"
2000: Singiel "Cube"
2000: Singiel "Taiyou no Ao"
2000: Album "Macabre"
2001: Singiel "Ain't Afraid to Die"
2001: Singiel "Filth"
2001: Singiel "Jessica"
2001: Singiel "Embryo"
2002: Album "Kisou"
2002: Mini Album "Six Ugly"
2002: Singiel "Child Pray"
2003: Singiel "Drain Away"
2003: Singiel "Kasumi"
2003: Album "Vulgar"
2004: Singiel "The Final"
2004: Singiel "Saku"
2005: Album "Withering to Death"
2005: Singiel "Clever Sleazoid"
2006: Singiel "Ryoujoku no Ame"
2006: Singiel "Agitated Screams of Maggots"
2007: Album "The Marrow of a Bone"
2007: Singiel "Dozing Green"
2008: Singiel "Glass Skin"
2008: Album "Uroboros"
2010: Singiel "Hageshisa to Kono Mune no Naka de Karamitsuita Shakunetsu no Yami"
2011: Singiel "Lotus"
2011: Singiel "Differend Sense"
2011: Album "Dum Spiro Spero"



Tym razem trochę mocniejsze klimaty.Jak Wam się podoba muzyka Dir en Grey?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Hayato: 06.10.2011, 0:11
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.852
Plusy: 27
Posty: 5.276
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
lubie tylko jeden utwór - ''Kodou'', warto dodac ze to jedyny sławny zespół J-musicowy, który odwiedził nasz kraj ( wiem ze były inne, ale ten jest najbarziej znany)

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.741
Posty: 42
Skąd: 3miasto
Nie przepadam za Diru, czasami posłucham "Glass skin" oraz "Sajuou no uta" i nic ponad to. Z początku spodobali mi się, mają naprawdę dobre nagrania jednak po obejrzeniu kilku koncertów przestali mnie interesować ponieważ... Śpiew Kyo na żywo to jakaś porażka, znaczy jako tako daje rade ale ni jak ma się to do tego co można usłyszeć na ich płytach. Możliwe że teraz lepiej mu idzie, ale od "Tour 00 >> 01 Macabre" do "Tour 05 It Withers and Withers" wokal stoi na baaardzo niskim poziomie. A szkoda, bo niektóre ich kawałki są świetne.

Btw. Kyo dalej się okalecza podczas live ? xD

Obraz
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.504
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Ja tam uwielbiam starych Dirów.... Obscure, Ugly, Saku, Mistu no Tsuba, Mamazohist of decadance... XD Tego typu piosenki do mnie przemawiają.
Teraz po wydaniu płyty 'UROBOROS' jakoś się skiepścili trochę.. może dlatego, że innego mają menadżera (podobno ex-menager KoRna XD)

Co do okaleczania się Kyo ostatnio to robił, więc mam nadzieje, że jak znowu będą w polsce tez będzie XDD (wybaczcie, ale uwielbiam sadomasochistyczne zachowania).

W Polsce było tez Plastic Tree. Też sa znani. Wiele razy była Gothika i Calmando Qual. Często przyjeżdżają też znacznie mniej znane zespoły. O! DIO też było XD

Obraz
kmwss4
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 5.793
Plusy: 2
Posty: 70
Mika-sama napisał(a):
O! DIO też było XD
I po tym to te napalone fangirle robiły to pewnie już nie wrócą....

Mika-sama napisał(a):
Teraz po wydaniu płyty 'UROBOROS' jakoś się skiepścili trochę.. może dlatego, że innego mają menadżera (podobno ex-menager KoRna XD)
Kurcze a ja się dziwiłam czemu Kyo na 'UROBOROS'ie' tak beznadziejnie się drze i czemu jednej piosenki od drugiej nie mogłam odróżnić....

Tsuko napisał(a):
Btw. Kyo dalej się okalecza podczas live ? xD
Raczej nie, teraz przerzucił się na paradowanie w oczojebnych dresikach z Adiddasa.....
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.038
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Dir en grey to jeden z pierwszych (o ile nie pierwszy) japońskich zespołów grających mocniejszą muzykę, jakiego zacząłem słuchać. Tak, były przed Direm inne, ale z tych bardziej "walących po uszach" byli dla mnie czymś nowym. Poznawałem ich muzykę gdy na świecie nie byli jeszcze tak bardzo znani, a wokół nie roiło się od fanów zachwycających się wszystkim co z nimi związane.
I tak, wolę dawnego Dir en greya. Nie musiałby być nawet visual, chodzi mi o ich twórczość. "GAUZE" chyba wciąż pozostaje moim ulubionym albumem tego zespołu (bardzo lubię m. in. "Yurameki").

Pozdrawiam

PS. Obecnie śledzę ich losy z mniejszym zainteresowaniem, ale zawsze przesłuchuję nowy singiel/album.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 32
Dni na forum: 5.502
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Absolutnie kocham!

Najnowsza ( 7 ) płyta - Uroboros - jest na maksa w moim guście.

Te porąbane krzyki, brzmienie gitary...

No po prostu uwielbiam!

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kamzo napisał(a):
I tak, wolę dawnego Dir en greya. Nie musiałby być nawet visual, chodzi mi o ich twórczość.
Podzielam twoje zdanie Kamzo. Też wolę dawne Dir en Grey. Miało w sobie to coś. W ich obecnym stylu za dużo jest gitarowych nawalanek i wrzasków Kyo. Ja lubię sobie ich posłuchać,gdy mam ochotę odreagować. Na co dzień słucham lżejszego brzmienia.Moje ulubione track'i to : "Aoi Tsuki","Mazohyst of Decadence","Raison d'etre","Mask" i "Schwain no Isu"(Mam nadzieję,że nie przekręciłem nazwy )

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.502
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Jak wszyscy piszą co o nich sądzą to ja też napiszę...

Ja nie lubie tego co oni grają, nie przypadły mi do gustu ich piosenki

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.891
Posty: 88
W sumie to nie znam Dir en grey tak długo, ale wystarczająco na tyle, żeby wypowiedzieć się na temat ich twórczości Lubię piosenki Diru, chociaż jest parę takich, które mi nie przypadły do gustu...
Wg mnie najlepsze utwory to m.in.: The final, Glass skin, Kodou, Saku, Jessica, Dozing green, Vinushka...
A tekst Berry mnie po prostu rozwala Te metafory 'Opętane truskawki wylewają się z taty', albo 'smutne truskawki wylewają się ze mnie..' są powalające..

Ps: Na pewno już słyszeliście, że 24 czerwca Dir en grey przyjeżdżają ponownie do Polski (Warszawa) na koncert
Pojechałabym, ale nie mam z kim, no i ze 200zł by mnie to kosztowało w sumie (bilety są po 100)...

^___^
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.344
Plusy: 1
Posty: 40
chyba jestem nie liczną z tych, którzy wolą tego nowego Dir en grey'a. Uroborosa mogłabym słuchać bez przerwy ;D płytka ma nastrój i jak dla mnie słucha się jej świetnie zaczynając od nastrojowego Sa bir aż po idealne podsumowanie jakim jest Inconvenient Ideal, zdecydowanie najlepsza płyta Deg'a.
Śpiew Kyo na żywo to jakaś porażka, znaczy jako tako daje rade ale ni jak ma się to do tego co można usłyszeć na ich płytach.
może i tak ale wierz mi, że gdy jesteś osobiście na ich koncercie i gdy stoisz pośród rozentuzjazmowanego tłumu a oni wychodzą na scene to przestaje się liczyć czy Kyo fałszuje czy nie, bo cały zespół wręcz zaraża pozytywną energią. Zresztą mówiłaś o trasach Tour 00 >> 01 Macabre" do "Tour 05 It Withers and Withers. Dla porównania; pobiegaj sobie troche, potnij się, a potem spróbuj zaśpiewać jakąkolwiek piosenke i zobaczysz, że wcale nie jest tak łatwo.

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 32
Dni na forum: 5.502
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Kikoushi napisał(a):
chyba jestem nie liczną z tych, którzy wolą tego nowego Dir en grey'a. Uroborosa mogłabym słuchać bez przerwy ;D
Mam tak samo : 3
Szczena mi opadła jak zobaczyłam nazwę płyty - bo uroborosa chcę sobie wytatuować już od dawna

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kikoushi napisał(a):
chyba jestem nie liczną z tych, którzy wolą tego nowego Dir en grey'a
Wcale nie.Takich osób jest więcej.Cóż...to rzecz gustu.


Kikoushi napisał(a):
Kyo fałszuje czy nie, bo cały zespół wręcz zaraża pozytywną energią.
Polemizowałbym.Samookaleczający się na koncertach Kyo,depresyjne i dołujące teksty...Ach...ja nie widzę w ich muzyce nic pozytywnego.Z resztą sam Kyo,twierdzi,że nigdy nie napisze piosenki,która się dobrze kończy,bo jego zadaniem jako artysty jest przedstawić istotę bólu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.344
Plusy: 1
Posty: 40
Z tym, że Kyo już nie odprawia tych swoich masochistycznych aktów na scenie, gdy jesteś na koncercie to raczej nie zastanawiasz się o czym jest piosenka [bynajmniej ja się nie zastanawiałam ], a śmiejący się i krzyczący coś do tłumu Die raczej urzeczywistnieniem bólu nie jest Fakt inaczej jest gdy siedzisz w domu z tekstem przed nosem i czytasz tłumaczenia, tu zgadzam się, że to sprawa gustu

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kikoushi napisał(a):
Z tym, że Kyo już nie odprawia tych swoich masochistycznych aktów na scenie
I całe szczęście.Lekko przesadzał...


Kikoushi napisał(a):
gdy jesteś na koncercie to raczej nie zastanawiasz się o czym jest piosenka [bynajmniej ja się nie zastanawiałam ],
No wiesz...to nie są instrumentale i słychać jakiś tekst...


Kikoushi napisał(a):
Fakt inaczej jest gdy siedzisz w domu z tekstem przed nosem i czytasz tłumaczenia, tu zgadzam się, że to sprawa gustu
Nie czytam niczyich tłumaczeń piosenek.To poniżej moich standardów.Po prostu jak leci piosenka to rozumiem jej słowa (nie licząc rąbanek gdzie gitara zagłusza mi wokal,a z kolei wokal wrzeszczy,zamiast śpiewać) i wiem o czym jest,a nie zachwycam się samą melodią i tekstem,którego nie rozumiem.


Kikoushi napisał(a):
tu zgadzam się, że to sprawa gustu
Nie mówię,że grupa jest zła.Mówię tylko,że w ich muzyce nie czuję nic pozytywnego.Jest raczej dołująca,no ale taki jest koncept chłopaków z Dir en Grey.Przedstawiają negatywne strony tego świata,i poruszają problemy,których wiele osób unika.Tym nie mniej ich muzyka emanuje raczej negatywne emocje.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.344
Plusy: 1
Posty: 40
tylko, że widzisz mi chodzi o koncerty, a na koncercie raczej nie będziesz stał jak zgred, bo Kyo śpiewa o 'negatywnych stronach tego świata', kiedy muzycy na scenie i ludzie dookoła ciebie dobrze się bawią.
Hayato napisał(a):
(nie licząc rąbanek gdzie gitara zagłusza mi wokal,a z kolei wokal wrzeszczy,zamiast śpiewać) i wiem o czym jest,a nie zachwycam się samą melodią i tekstem,którego nie rozumiem.
no i właśnie tym się różnimy

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Posłuchałem:
Dir en Grey - Zan
Można przebrnąć, na maksymalnej mocy głośnika na pewno bym nie włączył, ale tak troszkę ciszej, można przebrnąć. Wydaję się jakby śpiewał o cały czas to samo xD Ale to chyba normalne odczucie jak na żółtodzioba w dziedzinie japonistyki. Tłumaczenie nie znalazłem.
Dir en grey - Akuro no Oka
Lepsze. Dużo lepsze, można powiedzieć, że mi spodobało. Znalazłem tłumaczenie, może być.
Dir en grey - Child Prey
Beznadziejne. Tekst też banalny.
Dir En Grey - Kasumi
W jakimś stopniu podobne do Akuro no Oka, ale tamto dalej pozostaje na miejscu pierwszym ;p
Dir en grey - Yokan
Fajne. Tekst i muzyka spox, przesuwa się na miejsce 1..

Reasumując: są kawałki ciężkie jak i lekkie. Bardziej do gustu przypadły mi te drugie. W tym pomieszczeniu nie mam warunków do słuchania. Jeszcze wrócę do tego zespołu.

Obraz
Kikoushi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Kikoushi
Wiek: 30
Dni na forum: 5.344
Plusy: 1
Posty: 40
Dziś pojawiła się wiadomość na oficjalnej stronie Dir en grey, że drugiego grudnia ma wyjść nowy singiel będzie nosił tytuł "Hageshi sato, kono mune no naka de karamitsui ta shakunetsu no yami". Jestem ciekawa co to będzie. Ja osobiście liczę na to, że będzie to ciężki i szybki utwór, zwłaszcza, że ostatnim singlem jest ballada I jeszcze jedno: 27 października wyjdzie nowe DVD z teledyskami, zatytułowane "AVERAGE BLASPHEMY". ;D http://www.jame-world.com/pl/database-artist ... -grey.html

"Wielu żywych zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci, którzy zasłużyli na życie..."
"Od piekła lub nieba odgradza nas tylko życie, rzecz najkruchsza na świecie."
"Czas nie leczy ran tylko przyzwyczaja do bólu."

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.685
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zettai Daikoku napisał(a):
Reasumując: są kawałki ciężkie jak i lekkie. Bardziej do gustu przypadły mi te drugie. W tym pomieszczeniu nie mam warunków do słuchania. Jeszcze wrócę do tego zespołu.
Zettai,posłuchaj sobie i obejrzyj teledysk do "Mazohyst of Decadence".To jest dopiero ciekawy kawałek.Teledysk został jednak ocenzurowany,ze względu na kontrowesyjne sceny i tematykę tego utworu.Pełna wersja dostępna jest,że też tak to ujmę +18.Podobnie było w przypadku "Obscure".

Pozdrawiam

[ Dodano: 15.09.2009, 20:34 (po 10 minutach) ]
Kikoushi napisał(a):
"Hageshi sato, kono mune no naka de karamitsui ta shakunetsu no yami"
Mała korekta z mojej strony,co do tytułu owego singla Dir en Grey'a.Tytuł powinien brzmieć:"Hageshisa to,Kono Mune no Naka de Karamitsuita Shakunetsu no Yami".Bo z tego co napisali w na JaME w romaji,nie wiele wynika.Na szczęście jednak,dołączyli kanji.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Versipellis Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Versipellis
Wiek: 30
Dni na forum: 5.011
Posty: 6
Skąd: Gniezno
Heh, apropo posta wyżej, Obscure i Mazohyst od Decadence to pierwsze ich kawałki jakie poznałam.

Mi już jakiś czas temu zniknęły podziały na 'stary Dir' i 'nowy Dir'.
Lubię zarówno te starsze kawałki jak te nowsze. Moje dwie ulubione płyty to Uroboros i MACABRE. Może to jest właśnie w nich najlepsze, że od tych przesyconych growlem piosenek można czasem przeskoczyć do czegoś spokojniejszego. Po za tym, kiedy Kyo nie używa growlu, ma przecież całkiem niezły głos. Do tego jeszcze dochodzi sama muzyka ( w tym wypadku moim faworytem bezsprzecznie Uroboros). Przyznam, że od czasu do czasu lubię włączyć chociażby Vinushkę i wsłuchiwać się w samą muzykę, prawie nie skupiając się na wokalu.

No i moją ogromną miłością są koncerty. Strasznie lubię live'y i jestem niezmiernie zadowolona, że wydają je na DVD. Co prawda (ze względu na brak funduszy) na razie na mojej półce leży tylko jedno koncertowe DVD, ale mam nadzieję, że nie długo się to zmieni. Póki co musi wystarczyć youtube.xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Dir en Grey
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook