Forum Dragon Ball Nao

» Kamikaze

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
W pazdzierniku 1944 roku,przegrywająca wojnę Japonia,sięgnęła po nową,straszliwą taktykę walki z wrogiem.Japońscy lotnicy celowo rozbijali swe samoloty o amerykańskie okręty,poświęcając własne życie w samobójczym ataku,licząc na powstrzymanie ofensywy amerykańskiej na Pacyfiku.

http://www.youtube.com/watch?v=3VWecxRMzmY

Admirał Halsey powiedział:"Psychologiczne uzasadnienie (ataków kamikaze) było nam zupełnie obce.Amerykanie walczą po to,by żyć,więc trudno im zaakceptować fakt,że inni ludzie walczą po to,by umrzeć"

Tu moje pytanie do Was. Co sądzicie o Kamikaze? Czy ich poświęcenie miało sens? Czy taktyka samobójczych ataków miała jakiekolwiek szanse powodzenia?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.839
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Sam fakt powstania kamikaze jest dla mnie totalnym aktem desperacji ze strony japońskich dowódców. Jak wiadomo, nie wiele to dało. Owszem, nadwyrężyło nieco siły Amerykanów, ale nic konkretnego nie zdziałało. Moim zdaniem było to bezsensowne wysyłanie ludzi na śmierć. A przecież nie wszyscy żołnierze japońscy robili to z poczuciem dumy i honoru. Istniały przypadki takich, którzy czy chcieli czy nie musieli walczyć w ten sposób. Czytałam, że żeby zmusić nieposłusznych żołnierzy do takiego aktu, szantażowano ich zabiciem całej rodziny, nawet tej dalszej. W dzisiejszych czasach istnieje związek niedoszłych kamikaze, którzy mieli polecieć na śmierć, ale tuż przed ich wylotem ogłoszono kapitulację Japonii. Ktoś mógłby powiedzieć "Upiekło im się". Tak, to prawda.

Cesarz Hirohito wraz ze swoimi doradcami i generałami popełnili ogromny błąd biorąc udział w wojnie. Skutki odczuwają do teraz. Na Okinawie część mieszkańców twierdzi, że czasy okupacji amerykańskiej nadal trwają. Kamikaze to także zły pomysł. To taka walka ponad wszystko, nie zważając na nic. "Po trupach do celu". Tymi trupami byli ci żołnierze.

Pozdrawiam i gomen, że trochę zjechałam z tematu.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Hmm, z pewnością nam osobom postronnym ciężko jest odpowiadać na takie pytania. Japonia zawsze była narodem honorowym, honorem było żyć dla kraju i umrzeć dla niego. Za niego. Można by powiedzieć, czym jest kilka istnień w porównaniu do milionów.

Pytasz, czy ich działania miały sens. Z pewnością, w końcu bronili swą ojczyznę, tak jak potrafili najlepiej, poświęcając swe istnienia, osieracając dzieci, owdawiając żony. Tych ludzi nie trzeba było zmuszać (choć niewykluczone, że zdarzały się takie przypadki).
Takie akcje, to były jednorazowe wypady. Można by się sprzeczać, że martwi ludzie się nie przydadzą, mogliby bronić swego kraju w inny sposób. A pewnie, że mogliby, ale preferowali poświęcić własne życie, żeby inni mogli żyć. Kto wie, jakby zakończyła się ta wojna, gdyby nie oni.
Ataki tej jednostki były cholernie skuteczne. Amerykanów wówczas bardzo przerażała perspektywa takiego rodzaju poświęcenia, poza tym celnie uderzony samolot potrafił rozbić niejeden duży okręt bojowy, przez co też marynarka USA nielekko ucierpiała, bowiem straty finansowe jak i w ludziach były większe niż się spodziewali.

Ogólnie bardzo szanuję ludzi, którzy w ten sposób oddali swe życia dla kraju, ale w mojej opinii, to byłaby ostateczność. Na takie poświęcenie byłbym gotów, jedynie w przypadku, gdyby coś zagrażałoby życiu moich bliskich.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.518
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Być może i tego typu działania mają teraz swoje odzwierciedlenie w przyszłości . Z pewnością jednak było to pełne odwagi i honoru posunięcie ze strony Japończyków, nie mniej jednak nie sądzę by było w tym wiele rozwagi. Ale być może honor i ukazanie bohaterstwa były dla nich ważniejsze niż rezultat tych prób. W każdym razie co do tych odzwierciedleń w dzisiejszych czasach to może nie najlepiej, bo trwa 3 wojna światowa -
( z terroryzmem ) i wykorzystywane są właśnie tego typu działania co potwierdza chociażby 11 września 2001 r. Nie jest to zbyt łatwy temat nawet dla Japończyków, w takim razie co dopiero dla nas, ale to dobrze, że znalazł swoje miejsce na forum.
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.357
Posty: 29
Skąd: Kraków
Właściwie, nie mogę się zdecydować.
Z jednej strony, wydaje mi się piękne to, iż można w taki sposób poświecić się dla ojczyzny. Głęboko zakorzeniony honor i z pewnością wielka odwaga są czymś co mnie w tych samobójczych misjach urzeka. Sama idea Boskiego wiatru jest urokliwa.
Analizując to jednak na chłodno wydaje mi się pewnym idiotyzmem. wiadomo, że 'kamikaze' nie zaczęli działać na samym początku wojny. Jednak faktycznie mimo wielu 'dobrze wyszkolonych' pilotów wojska japońskie odnosiły straty. Posłanie dobrych pilotów tylko po to by rozbici maszynę jest moim zdaniem głupotą. Japończycy stracili w ten sposób wielu utalentowanych pilotów, czego skutkiem było niedokształcenie ich następców. Właściwiej japońscy piloci po pewnym czacie uczyli się tylko jak wystartować. Lądowanie nie było konieczne. Kontynuując... Pominę straty w ludziach, ale i drogich maszynach. Wiele samobójczych ataków nie dała żadnego rezultatu. <3



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.


Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Seir napisał(a):
Posłanie dobrych pilotów tylko po to by rozbici maszynę jest moim zdaniem głupotą.
Dobrych pilotów? Widzę,że słabo znasz sytuacje militarną Japonii w 1944 i 1945 roku. Może nie zauważyłaś,ale Ci tzw. "dobrzy piloci" byli całkowicie nieskuteczni. Czego najlepiej dowodzi bitwa o Mariany i klęska floty admirała Ozawy,który mimo przewagi (piewrszy zlokalizował wroga,a jego samoloty miały większy zasięg) poniósł straszliwą klęskę,tracąc lotniskowce "Taiho","Shokaku" i "Hiyo",oraz 396 pilotów,którzy zgineli,a z 450-cio samolotowego lotnictwa zostało mu 35 samolotów.I to praktycznie bez strat po stronie US Navy.Bitwa ta była masakrą lotnictwa pokładowego,uwarzanego za elitę japońskich pilotów.GByli tak słabo wyszkoleni i gineli tak łatwo,że Amerykanie nazwali bitwę "Wielkim Mariańskim Odstrzałem Indyków".Co gorsze w następnych bitwach schemat się powtarzał.Rosły straty,potrzebowano coraz więcej pilotów,by zastąpić tych,co zgineli i to w jak najszybszym czasie.Skracano więc szkolenie,co z kolei skutkowało obnirzeniem poziomu umiejętnosci pilotów i pogłębiało straty.Schemat się powtarzał,zataczając krąg.Co więcej japońscy piloci byli nieskuteczni i coraz częściej ich śmierć nie przynosiła żadnego pożytku.To dlatego,admirał Onishi,nie miał wyjścia i sformował jednostki Kamikaze.Jeżeli japoński lotnik miał zginąć,to niech przynajmni8ej jego śmierć nie będzie daremna i zabierze wroga ze sobą do grobu.


Seir napisał(a):
Japończycy stracili w ten sposób wielu utalentowanych pilotów, czego skutkiem było niedokształcenie ich następców.
Katastrofalny stan japońskiego lotnictwa nie jest wynikiem samobójczych misji,a błędnej strategii.Japońskie lotnictwo na początku wojny było bardzo elitarne.Japońscy piloci górowali umiejętnościami nad Amerykanami.Problem w tym,że po zatopieniu lotniskowców "Akagi","Kaga","Soryu" i "Hiryu" pod Midway,oraz po kampaniach na Guadalcanalu,gdzie pozostałe japońskie lotniskowce odniosły uszkodzenia i również zostały,czasowo wyłączone z walki,lotników pokładowych,zamiast na odpoczynek skierowano do walki z baz lądowych,by wspomogli lotnictwo bazowe.Efekt był taki,że Japończycy wykorzystywali swoich najlepszych pilotów,dopóki oni nie zgineli.Szkolenie japońskich lotników było bardzo długie i kosztowne,a lotnictwo było bardzo elitarne.W konsekwencji wyszkolenie nowych pilotów,którzy dorównywali by umiejętnościami poprzedników trwało zbyt długo,a Ci potrzebni byli od zaraz.Skracano więc szkolenie,co z kolei skutkowało drastycznym obniżeniem poziomu umiejętności nowych pilotów,a także rzutowało na ich skuteczność i ponoszone straty.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Seir Kobieta
Cargo
Cargo
Seir
Dni na forum: 5.357
Posty: 29
Skąd: Kraków
Cóż tak jest jak się rozmawia o temacie, o którym ktoś mi kiedyś coś tam powiedział ^__^
Cóż możliwe, że informacje przeze mnie zapamiętane z tamtego dnia nie są zbyt dokładne. Jak się z reszta okazuję. Pff...



People are naturally born free. They aren’t born to fallow rules.

Z pogardliwą litością patrzy na przygiętego pod krzyżem Chrystusa: „Biedaku, mądrzysz się, że umarłeś za ludzkość, my potrafimy umierać za jednego kumpla”.


Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.161
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Właśnie dokument przypadkiem obejrzałem podczas konsumpcji parówki i mnie natchnęło na napisanie. Generalnie mam na ten temat opinię taką samą jak Avensus powyżej. Takie poświęcenie pokazuje siłę ducha Japonii. Czy miało sens, to trochę niedobre pytanie - bronili kraju. Co innego, gdyby jednostki kamikaze działały od początku wojny, czyli podczas agresji. Tutaj należy jeszcze pominąć przymusowe wysyłanie na pewną śmierć (jeśli tak było), bo takie działania są niedopuszczalne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kamikaze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook