Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Najnowszy odcinek - komentarze ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Ja wczoraj obejrzałem 265 i artystycznie bardzo dobrze wykonany, fabuła wprost proporcjonalnie. W normalnych odcinkach takiego przeciwnika rozwaliliby w walce 1 na 1. No i Zanpakuto zniknęły jak gdyby nigdy nic, wszystkie zgodnie, żeby się więcej nie pokazać przypadkiem

266 jeszcze nie widziałem, ale od biedy lepsza powtórka po tylu miesiącach, niż jakiś filler na siłę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
265 miał jeden niezły motyw - jakoś między 15:30 a 17: wejście Kiry i wspominany w poprzednim poście Soundscape to ardor. Fillery mnie nie emocjonują zupełnie, więc dobrze, że się skończyły, oczywiście. Ale mimo wszystko liczyłam chociaż na pół odcinka nowej akcji - w 190 jakoś właśnie tak zrobili, choć akcji do streszczenia było więcej: z epizodów 110-167...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.513
Posty: 44
Skąd: Łódź
Ech, jak to się mówi, z dużej chmury mały deszcz... Po 8 miesiącach fillerów dostajemy wreszcie nowy odcinek (co samo w sobie jest dużym plusem), który wszakże w 98% składa się z powtórek. Nowe są jedynie opening i ending — i o ile ending mi się podoba (koncepcja mafijno-półświatkowej Espady i Gotei wielce przypadła mi do gustu), to opening wydaje się w znacznej mierze złożony ze spojlerów i to dotyczących co ważniejszych wydarzeń. Nie wiem, jak innym, ale mnie to szalenie przeszkadzało, heh... Szczęśliwie za tydzień akcja wreszcie ruszy do przodu...

Obraz
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.424
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
hmm.. Długo czekałam na ten odcinek, dzisiaj cały dzień "napalałam się" na myśl, że po powrocie ze szkoły obejrzę walkę Ichigo vs Ulquiorra, a tu .. pośladki. Chociaż w sumie, taka powtórka nikomu nie zaszkodzi. Za tydzień dostaniemy coś ciekawszego (mam nadzieję.)

Pozytywnie zaskoczył mnie opening. Kreska bardzo ładna, a żywe kolory tworzą taką "pozytywną aurę" Podoba mi się przedstawienie Gotei 13 oraz arrancarów, w szczególności Ulquiorry i jego Murcielago, które kolorystycznie pozostawiono w mangowej czerni i bieli (tak trochę dziwnie bez zielonego, ale co tam). Muzyka nawet ładna, ale coś mi w niej nie do końca pasowało. Cóż, będę musiała się przyzwyczaić.
Endingu nie słuchałam, bo wolałam obejrzeć dodatkowe sceny. Zobaczę przy okazji następnego odcinka.

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
powiem tak: przypomniało mi się, że Orihime jest głupia i że jej nie lubię. Wkurzyła mnie tym ostatnim. No rozumiem, chciała chronić Kurosakiego, ale skoro taka pacyfistka, to czemu nie po równo? Ulquiorra też oberwał, arrrgh... Naprawdę mam nadzieję, że się jej potem trochę we łbie poprzestawia. Kurosaki wszystkim we łbach przestawia, tylko na nią ma właśnie odwrotny wpływ...

Poza tym - jeśli oni mi walkę Ichigo z Ulquiorrą zamierzają non-stop przerywać tym, co się dzieje gdzie indziej, to ja dziękuję. W ogóle nie ma się jak wczuć w klimat, kiedy raz skaczą do Renjiego z Chadem, a raz do Rukii. Jeszcze Ishidy tam brakuje, chociaż on to akurat się niedługo pojawi właśnie w okolicy Ichigo. Ech ech... Od roku nastawiam się na starcie Ichigo z Emospadą, a tu raz mi dają powtórki, a potem jakiś misz-masz...

Litości! Na walce z Grimmjowem można się było kurde skupić!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.424
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Zawiodłam się. Za dużo Renji'ego i Sado, zdecydowanie za mało Ulquiorry. Nie dość, że przez oferowali nam jakieś denne filliery, potem były powtórki, a teraz... szkoda gadać.
Na dodatek, żeby mnie jeszcze bardziej wkurzyć, do walki musiała się dowalić ta głupia Orihime. Niech w końcu zrozumie, że Ulquiorra to nie jest samo zło.
Mam nadzieję, że w następnym odcinku będzie trochę więcej walki Ulquiorra vs Ichigo...

Clio, nie Emospada tylko Emo clown xd

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
nie Emospada tylko Emo clown xd
Amino, żeby było różnorodniej: dla Ciebie tak, a dla mnie tak

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.513
Posty: 44
Skąd: Łódź
Dzisiejszy odcinek zasadniczo mi się podoba, ponieważ:
po pierwsze, zawiera dużo ilości Ishidy, który jak zwykle ma klasę;
po drugie, zawiera Nietoperza ;
po trzecie, ma nad wyraz urocze omake .

Co do Ishidy, to otrzymuje on w anime znacznie więcej czasu antenowego niż w odpowiednich rozdziałach mangi i mnie to akurat cieszy (patrz wyżej). Ale tocząca się równolegle do wydarzeń w wieży piątej walka Rukii z przywódcą Exequias... czy tylko mnie się ona tak wlecze i ciągnie, czy innym też? Zdecydowanie wolałabym, żeby realizatorzy skupili się teraz na zdarzeniach ponad kopułą (trzeba się będzie zaopatrzyć w zapas chusteczek...).

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ja może powiem tak: znów mi się nie podobało przerywanie walki we wieży jakimiś mniej istotnymi - a w kontekście walki z Ulquiorrą wszystko inne jest nieważne - wydarzeniami. Podobała mi się natomiast końcówka...

Jak by nie patrzeć, Ulquiorra jest moim ulubionym Espadą, czarnym charakterem i w ogóle razem z Ichigo zajmuje w rankingu moich najukochańszych postaci Bleachowych miejsce pierwsze. Nie będę się więc może rozpisywać na temat moich wrażeń i odczuć z Murcielago - tyczących się tak powierzchowności, jak i efektywności. Napiszę tylko, że połączenie Ulquiorra + Księżyc mi bardzo robi i zaowocowało sporą ilością screenshotów, a warto wiedzieć, że nigdy wcześniej screenshotów z Bleacha nie robiłam.

Mam nadzieję, że będzie na co popatrzeć także pod względem choreograficznym.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.424
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Ten odcinek jest duużo lepszy niż poprzednie. Ze względu na Ishidę (którego uwielbiam, bo walczy ciekawie i z namysłem, a nie rzuca się bezmyślnie na przeciwnika) oraz Ulquiorrę, który nareszcie pokazał swoje Murcielago. Po zobaczeniu tej przemiany a mandze ciekawiło mnie, jak zostanie ona ukazana w anime i nie zawiodłam się. Ulquiorra wygląda tak mmm.. fajnie
Tylko nie rozumiem czemu oni co chwilę przerywają walkę Ulquiorra vs Ichigo innymi walkami. (no za wyjątkiem Ishidy, bo ten przerywnik mi się spodobał).

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Czasami kiedy Twoi dwaj ulubieni bohaterowie się leją, czujesz się fajnie, czasami wręcz przeciwnie. W przypadku Ichigo i Ulquiorry podchodzi zdecydowanie ta druga opcja. Nie jest żadną przyjemnością patrzeć na to, jak Ulquiorra masakruje Ichigo i nie jest żadną przyjemnością wiedzieć, jakie będzie rozstrzygnięcie tego starcia. Walki Ichigo z Ulquiorrą - od początku do końca - nie można w żadnej chwili nazwać fajną, świetną i dobrą. Jest paskudna, jest straszna i jest bardziej tragiczna niż jakakolwiek wcześniej. Dlatego te odcinki, na które czekałam rok - pomimo ich niezaprzeczalnej wartości estetycznej - oglądam z coraz bardziej ściśniętym sercem.

O ile starcie Ichigo z Grimmjowem było prawdziwą i porządną czystą walką dwóch godnych przeciwników, o tyle ta konfrontacja jest przeraźliwie rozpaczliwa. I będzie w dalszym ciągu.

Uśmiechnąć się można jedynie przy zapowiedzi oraz "Ha?" Ulquiorry, a także absolutnie bezbłędnym omake, które dodało mojego kolejnego ulubionego bohatera. Ciągnięcie za ogon i błękitne spojrzenie RULEZ!!!!!

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.758
Plusy: 1
Posty: 219
nie przekonuje mnie walka Ichigo z Ulquiorrą, mimo że zapowiadała się ciekawa potyczka jest jak na razie walk Ulquiorry z workiem treningowym. Czekam na batalie w sztucznej karakurze, a szczególnie na wejście Vizardów.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
A teraz mamy na odwrót. Ichigo umarł, zmienił się w bezrozumnego potwora i leje Ulquiorrę. Serce mi się ściska coraz mocniej.

Na Orihime to już patrzeć nie mogę i naprawdę bym chciała, żeby się jej we łbie poprzestawiało, choć obawiam się, że to przypadek beznadziejny.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Odcinek 272 - i mam tylko dwie rzeczy do powiedzenia. Po pierwsze: uważam, że walka Ichigo-Ulquiorra została w anime niemal kompletnie spieprzona poprzez jednoczesne pokazywanie zupełnie niepotrzebnej bójki Rukii i kolegów gdzie indziej. Było to po prostu beznadziejne.

Po drugie - chyba oficjalnie porzucam pairing Ulquiorra/Orihime, którego wielbicielką byłam ponad rok. Ta baba jest tak totalną idiotką, że nie zasługuje na żadnego faceta. Mając przed oczami dwóch śmiertelnie rannych facetów, pobiegła z krzykiem i łzami do tego, który ich zmasakrował. Nigdy nie miałam o niej dobrego zdania i nawet zaliczałam do grupy postaci na cenzurowanym, ale tolerowałam jako tako w kontekście Ulquiorry. Myślę jednak, że teraz już chyba nawet nie chcę mieć nadziei na jakiś cudowny powrót Nietoperza, bo, jak napisałam wyżej, to babsko jest przypadkiem nieuleczalnym.

Wszystko było w spojrzeniu Ulquiorry, jakim na nią patrzył, gdy poleciała do Ichigo. Możliwe, że właśnie wtedy zdał sobie sprawę ze swoich ewentualnych uczuć - i w tej samej chwili przyszło mu porzucić wszelką nadzieję. Brutalne.

Co zaś do samego histeryzującego Ichigo - heh, niemal robiło wrażenie, gdyby nie fakt, że na żale było odrobinę za późno. Kurosaki, pora dorosnąć.

Odcinek smutny, oczywiście - i to z wielu przyczyn - ale nie robi nawet w 1/5 takiego wrażenia jak rozdział mangi (353-354). Postawa Orihime zepsuła wszystko i zostawiła kompletnie nieprzyjemny smak z całej tej historii. Myślałam, że będzie płacz i łzy - jak przy 169 Shippu - a było westchnienie rozczarowania i ogólna niechęć. Cóż, tej historii do Naruto zawsze było daleko.

PS. Żeby było śmieszniej, to jest mój 354. post - a ta liczba kojarzy mi się tylko z w/w rozdziałem.
PS2. Chyba pora na zmianę sygnatury...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

sylwioszek Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
sylwioszek
Wiek: 29
Dni na forum: 5.302
Posty: 60
Skąd: z Konina
Odcinek 277

Po pierwsze: walka między I Espada a Kapitanem VIII oddziału. Bardzo mi się podobała. Ładnie narysowana, dynamiczna. Tu nie mam się do czego przyczepić, wszystko było jak należy, muzyka idealnie zgrywała się z walką. (Zresztą bardzo lubię muzykę z tego anime).
Po drugie: humor. Nieźle się uśmiałam z zwłaszcza z końcówki odcinka jak i wtedy gdy Lilinette ignorowała Starka.
Po trzecie: nie podobało mi się tylko oczywiście "nagłe" przerwanie odcinka i już wkurzający ending (w zasadzie tylko piosenka, bo tak to nawet ładny).

Jest to jeden z najlepszych, moim zdaniem, odcinków jakie ostatnio widziałam i mam nadzieję, że następne będą trzymały ten poziom.

Pozdrawiam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
279 bardzo fajny. Na retrospekcję nie miałem ochoty, ale na szczęście trwała pół odcinka. Dobra akcja z Menosami, tylko coś za mało Cero, jedno bodajże. "Nie mamy pomysłu na coś ciekawego, to walnijmy stado Menosów"

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.960
Plusy: 25
Posty: 2.091
Menosy były w mandze.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
284 bardzo fajny, jak i poprzednie, bardzo mi się spodobało przedstawienie przeszłości Espady w Hueco Mondo i dawnych relacji między nimi, i ten uśmiech Aizena bezcenny.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.787
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Jak patrzę na Aizena, to jestem za aborcją.
Odcinki z przeszłością Harribel i jej Fracción fajne, owszem. Odcinek z siekaniem Hiyori (ocenzurowane!!!!) też.
Jaka szkoda, że niedługo chyba znów będą fillery...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.758
Plusy: 1
Posty: 219
Podobno ma być 1 filler, coś tam w związku z filmem

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Najnowszy odcinek - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook