Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Najnowszy odcinek - komentarze ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Oceniając po openingu, czeka nas akcja mangowa do końca arca bez przerw fillerowych. I dobrze. Animacja zeszła na psy (bez urazy, Komamura-taichou), ale przynajmniej Ichigo wreszcie zaczął wyglądać na swój wiek, więc zawsze jakieś dobre strony się znajdą. Muzycznie odcinek przedni - trzy moje ukochane kawałki w jednym epizodzie (soundscape to ardor, Invasion, Fade to Black B_13a), tak dobrze jeszcze nie było. Treściowo - cóż, bez rewelacji, ale anime Bleacha i tak ogląda mi się lepiej, niż czyta mangę.

Natomiast ending... prawie zaczęłam płakać, bo to było pożegnanie z historią, a konkretnie z tą Arrancarową częścią, co pokazali poprzez pełen przegląd postaci z Hueco Mundo. Grimmjow, Ulquiorra, Neliel... i cała reszta - wciąż nie mogę się pogodzić z tym, że ich już nie zobaczę (

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Przez pieprzenie Aizena odcinki wydają się strasznie długie. W 296 myślałam, że już koniec, a to dopiero połowa była -_-'

Isshin super, Ichigo też, a miny mieli rewelacyjne. Tymczasem czekam na Gina i jego Bankai

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Nadrobiłam za jednym zamachem odcinki 299-307 - w grupie chyba lepiej je oglądać. Parę fillerów się trafiło, ale raczej takie sympatyczne. Zarówno ten noworoczny, jak i potworowy (Hitsugaya, jak nie pałam ku niemu szczególnym afektem, był wyjątkowo uroczy jako wilkołak) - a historia z Hisagim i Matsumoto świetna Miło było zobaczyć trochę luda z Gotei 13 - Oddział 11-ty, Hitsu z Matsu właśnie, i biednego paranoicznego Kirę... On jest... fajny.

Co zaś do akcji właściwej. Aizen przechodzi kolejne przepoczwarzenia, aż trudno nadążyć, ale to żadna szkoda. Wciąż jest wyjątkowo odpychający. Z kondomem na głowie wcale nie wyglądał gorzej/lepiej... Potem mu wcisnęli długie włosy, które nie robią na mnie żadnego wrażenia (a przecież zwykle robią) i jeszcze ubrali w coś fioletowego, który to kolor znoszę w bardzo niewielkich ilościach. Nie mógłby być bardziej obrzydliwy - tymczasem przemienili go w motylka, heh...

Natomiast Gin zawsze wygląda tak samo... Heh. Po odcinku 307 musiałam się trochę otumaniać. Mimo całego lamerstwa fabularnego tego wątku (wątku Gina), w anime robi on wrażenie. I jeszcze jako podkład puścili soundscape to ardor... Kiedy Gin dostaje w swoje ręce Hougyoku, umyka Aizenowi i stoi tam w zaułku, ciężko oddychając, i mówi: To nareszcie koniec - nigdy wcześniej nie brzmiał tak żywo, tak naturalnie, tak... przejmująco. W tym momencie można najpełniej pojąć tę wężową skórę, którą zawsze miał na swoim prawdziwym wnętrzu. To jest głos zmęczonego człowieka, który wierzy, że wreszcie, po wiekach, osiągnął swój cel, dla którego tak wiele poświęcił. Jaka szkoda...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.959
Plusy: 25
Posty: 2.091
Na taki odcinek jak 308 czekałem od walki Ichigo z trzema porucznikami podczas próby egzekucji Rukii. Mistrzowski.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Fajnie widzieć głupie miny Aizena, ale można to było zrobić już 100 odcinków wcześniej - więc w całokształcie zupełnie mnie nie rusza. Mam żal do Kubo za fabułę i losy bohaterów. Za Gina, Izuru, Rangiku. Za całą resztę, która zasługiwała na lepsze rozwiązanie. Jak pisałam, totalnie spieprzony potencjał fantastycznej historii - zakończenie na poziomie odpowiednim dla 10-12-latków.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Odc. 309 - Ichigo chyba odkrył w sobie dalekie pokrewieństwo z Saiyanami.

Aizen chyba nigdy nie wyglądał lepiej jak na samym końcu...

EDIT
Ew. Uchihami

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

kochamAmelie Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kochamAmelie
Wiek: 33
Dni na forum: 4.729
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Odcinek 316 to kolejna dawka fillerów, tym razem Hitsugai, kapitan X oddziału postanawia pomóc babci Haru w tym aby chłopiec imieniem Yosuke zobaczył śnieg. Chłopiec umarł w tragicznym wypadku samochodowym jadąc na wycieczkę na narty z rodziną, jego rodzice odeszli w pokoju a Yosuke miał zbyt dużą chęć zobaczenia śniegu co stało się jego obsesją. Wraz z kapitanem Hitsugai pomaga również Karin siostra Ichigo, która irytuje go swoją obecnością i to że wszędzie za nim chodzi.

Oczywiście jak to w fillerach dużo gadania i mało robienia, tak na prawdę akcja zaczyna się pod koniec episodu kiedy to okazuje się że babcia podtrzymywała swoim reiatsu duszę chłopca aby się nie zmienił w pustego, jedna Haru nie wytrzymuje i Yosuke traci nad sobą panowanie.

Hitsugai zaczyna walkę z Yosuke do której wtrąca się Karin, i wszystko knoci, przeszkadza w ataku kapitanowi. Babcia odzyskuje świadomość i swoim reiatsu paraliżuje chłopca w ten czas Hitsugai zadaje ostateczny cios. Yosuke na chwilę przed odejściem zobaczył śnieg.

Jeśli chcecie wiedzieć dokładniej co i jak obejrzyjcie po prostu odcinek
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
I zaczęły się kolejne fillery... Prawdę powiedziawszy, po tym, jak nisko upadł poziom fabularny serii oryginalnej, fillery nie wydają się już gorsze. Pierwsze dwa odcinki nawet fajne. klimat wciągający, atmosfera tajemnicy, nieznany wróg, który z cienia pociąga za sznurki...

Ale trzeci odcinek to już był standard: bicie się, wszyscy ze wszystkimi, bez ładu i składu. Owszem, miło było popatrzeć na Yoruichi zamiatającą pseudo-Byakkunem, ale już Inoue z jej "Kurosaki-kun!" pozbawiły akcję jakiejkolwiek finezji. Robi mi się niedobrze, kiedy patrzę na to wcielenie bezużyteczności.

Chyba tylko dla widoków będzie się ten arc oglądać.

Dlaczego nie mogą zrobić czegoś o Espadzie???

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.786
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Po kilkunastu odcinkach fillerów: naprawdę nie wiem, po co to oglądam. Poziom dla 12-latków, a na to nawet ja się nie kwalifikuję. Bijatyka, pseudofabuła pełna wykorzystanych wcześniej motywów, zachowania postaci prezentujące przedszkole, sama komercja.

Byakkun bijący się z Byakkunem - żenada. Jeden pajac już wystarczy, a każą nam znosić dwóch.

Hinamori jak 5-latka.

Uśmiechnęłam się przy scenie, w której Nozomi pytała Kona, czy gdzieś tu jest miejsce z wieloma torii. Skojarzenia z Dennou Coil natychmiastowe

Czy poza mną ktoś to jeszcze ogląda???

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Też się pierwszy raz zacząłem zastanawiać, czy w ogóle oglądać te odcinki. Byłem do tyłu z 20 i jak się okazało, same fillery. A walki z samym sobą były już przy okazji wcześniejszych fillerów (w sensie z zanpakuto, bo to i tak na jedno wychodzi).

Trochę zastanawia, jak koleś mógł zrobić zmodyfikowane dusze, które używają zanpakuto, bo co by nie było, te miecze to nie są tylko bronie.

Przynajmniej odcinki są dość widowiskowe i wciągające.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dlaczego te odcinki kończą się w nieodpowiednich momentach? OMG.
Ogólnie odcinek jest spox.Sporo walk:Renji jaki gentelman -kobiety nie uderzy(nie zacznie ataku).Dodam,że mi się nie podoba nowa fryzura Rukii.
No i walka łysola z Moe, Yukio z Hariyama i Hitsuyagi z Yukio.Ach same walki supcio. Hitsuyagi nieźle się wykazał inteligencją co do przeciwnika.Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Najnowszy odcinek - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook