Forum Dragon Ball Nao

» Anoreksja

Strony:   1, 2, 3  
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.534
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Zettai Daikoku napisał(a):
Z tym, że takie dziewczyny/mężczyźni są głupie. Dlaczego?
Ponieważ narażają się na choroby, ich organizm ma za mało witamin. Narażają swoje zdrowie, a nawet czasami życie
myslisz że to jest wtedy ważne?
NIE BARDZO ^^


Zettai Daikoku napisał(a):
tylko dlatego, żeby być modelką?!
no właśnie nei rozumiesz tego że NIE po to żeby być modelką.

Po to żeby nie być obrażaną, wyzywaną, poniżaną, odpychaną i izolowaną.

Jak ktoś jest gruby to od razu są stereotypy że się obżera, nie myje - śmierdzi, że jest głupi i w ogóle bo to niezdrowe być grubym i ,,get fit everybody''

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nightmare_creator napisał(a):
Po to żeby nie być obrażaną, wyzywaną, poniżaną, odpychaną i izolowaną.
A anorektyczki nie są obrażane? Podaj jakiś konkretny argument, a nie.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Zettai Daikoku napisał(a):
A anorektyczki nie są obrażane? Podaj jakiś konkretny argument, a nie.
Tylko, że anorektyczka w większości przypadków nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby i wyglądu. Myślisz, że one chcą tak wyglądać? Zwykle zaczyna się od chęci zrzucenia kilku kilogramów, a potem po prostu traci się nad tym kontrolę, bo ciągle w głowie pojawia się myśl "a co mi tam, jeszcze jeden, jeszcze nie wyglądam dobrze". Zrozum, że anorektyczki nie myślą racjonalnie.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Zrozum, że anorektyczki nie myślą racjonalnie.
Sorry, ale ja cały czas właśnie to mówię.

Obraz
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.234
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Mart napisał(a):
Myślisz, że one chcą tak wyglądać?
Źle sformułowane, dalej sama sobie przeczysz pisząc, że
Zrozum, że anorektyczki nie myślą racjonalnie.
W myśl tej zasady wynika wniosek, iż idealna figura dla osoby anorektycznej to figura zaokrąglona, co już samo w sobie się kłóci, albowiem podejmowane czynności prowadzą do drastycznego spadku wagi. Rzecz będzie mieć się inaczej - początkowo anorektycy nie chcą przypominać żywych szkieletów ale podczas rozwoju choroby taki model staje się właśnie ideałem. Dopiero wtedy można to tłumaczyć brakiem racjonalnego myślenia.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.890
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Drakan napisał(a):
Rzecz będzie mieć się inaczej - początkowo anorektycy nie chcą przypominać żywych szkieletów ale podczas rozwoju choroby taki model staje się właśnie ideałem.
Nie do końca. Anorektyczki nie widzą u siebie tak drastycznego spadku wagi i bynajmniej nie dążą do bycia szkieletem. Chcą mieć szczupłą figurę, a przez chorobę nie dostrzegają tego, że już ją posiadają. Przynajmniej tak było z moją znajomą, która przy wadze 24 kg (wzrost 172cm) nadal twierdziła, że jest tłusta i właśnie taką siebie widziała w lustrze.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zettai Daikoku napisał(a):
A co mam powiedzieć, że wszystko z nimi w porządku?
Nie jest w porządku bo to są ludzie chorzy. Masz grypę? No co Ty?! Masz nasrane?! Masz depresję, nie widzisz sensu życia? Masz nasrane!


Zettai Daikoku napisał(a):
Kiedy ktoś wybiera jakiś zawód musi z czegoś zrezygnować, modelka z "normalnej" figury.
Ciekawa teoria. Np. taki nauczyciel to z czego rezygnuje? Albo taki urzędnik? Albo lekarz? Każdy pracuje tyle samo i musi posiadać jakieś umiejętności. Z czego tu rezygnować? Z lenistwa i zasiłku dla bezrobotnych.

Poza tym mój drogi, nie wszyscy projektanci wymagają takich szkieletów. Niestety są w mniejszości.


Zettai Daikoku napisał(a):
No właśnie, jeśli dziewczyna woli być modelką niż dbać o swoje zdrowie, to widoczni ma pomieszane w mózgu.
Górnik ma pomieszane w mózgu! Tyle w kopalniach pyłu, życie można stracić, och te choroby zawodowe. A i tak debile idą pracować do kopalni. Ach ci żołnierze! Mają porypane mózgi! Narażają życie, chociaż jest tyle innych zawodów!

Sorry, ale słyszałeś o czymś takim jak choroba zawodowa? Prawie w każdym zawodzie poniekąd niszczy się swoje zdrowie. Rolnik ma pylicę, nauczyciel zdarte gardło, fryzjerka ma żylaki. Chłop z budowy może mieć śmiertelnego raka od azbestu. Jezu, po co w ogóle pracować?! Lepiej siedzieć w domu i dbać o zdrowie przy okazji patrząc jak bieda sieje postrach.


Uważasz, że to się ludziom podoba:
http://mazusy.blox.pl/resource/chuda.jpg
A to ludziom się podoba? :http://gwiazdunie.pl/wp-content/uploads/2009/02/miley-cyrus-gruba.jpg

Wiesz, żyję już prawie 20 lat i wierz mi, że faceci nawet jakby się zarzekali "Nie chcę chudej", to i tak nie spojrzą na dziewczynę nieco grubszą, już nie mówiąc o puszystej. Są na szczęście wyjątki. Sam zobacz temat "Płeć przeciwna". Czy ktoś tam zarzuca puszystymi dziewczynami? Nie, same szczupłe modelki, aktorki i piosenkarki. Takie dostają 10/10 takie są pożądane.

Oczywiście w większości. Są to zwykle mężczyźni 20<

Przykład: Noszę rozmiar 38, czyli taki, którzy styliści uważają za bardzo dobry. Duży biust, duży tyłek, lekko zaznaczona talia. Idę sobie do sklepu i mijam grupkę młodych mężczyzn. Komentują moją osobę: "Ładna buźka, tylko figura nie taka jak trzeba".

Jakieś komentarze? Takie rzeczy słyszałam ciągle. To od tego wpadłam w kompleksy i ciągle chciałam schudnąć. Mam 19 lat, a jedyne komplementy (nie wiem czy szczere) prawią mi faceci, których nie znam osobiście. To ci z neta. Za to ciągle słyszę jak faceci w realu zachwycają się dziewczynami, które są chude jak szkapy i ledwo mają biust.


Zettai Daikoku napisał(a):
Co innego być anorektyczką, a co innego schudnąć.
Odchudzanie też może wymknąć się spod kontroli. Nawet się tego nie zauważa.


Zettai Daikoku napisał(a):
Spytał on mnie czym jest normalność. Odpowiedziałem, że cytuję: "Człowiek normalny to taki, który nie odchodzi od danej grupy społecznej."
Achaaaaaa!!!!! Cała moja klasa słucha disco-polo. Ja nie, wolę rocka. Odchodzę od grupy jaka jest klasa bo słucham innej muzyki. Jestem nienormalna.



Zettai Daikoku napisał(a):
A Laru, że ludzie namawiający je do chudnięcia mają nasrane.
No dobra. A ludzie zmuszający kobiety do prostytucji? To ten sam przykład. I tu i tu osoby są zmuszane do czegoś, czego niekoniecznie chcą.

Myślisz, że to tak fajnie mdleć na wybiegu, bo szef kazał schudnąć kilka kilo w miesiąc?


Zettai Daikoku napisał(a):
Ja uważam, że anorektyczki są anormalne.
Są chore i wymagają leczenia i opieki, a nie potępienia.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Laru napisał(a):
Nie jest w porządku bo to są ludzie chorzy. Masz grypę? No co Ty?! Masz nasrane?! Masz depresję, nie widzisz sensu życia? Masz nasrane!
No jeśli ktoś nie widzi sensu życia to ma nasrane.
Laru napisał(a):
Górnik ma pomieszane w mózgu! Tyle w kopalniach pyłu, życie można stracić, och te choroby zawodowe. A i tak debile idą pracować do kopalni. Ach ci żołnierze! Mają porypane mózgi! Narażają życie, chociaż jest tyle innych zawodów!
Tak, są głupi jeśli narażają swoje życie dla zarobków.
Laru napisał(a):
Sorry, ale słyszałeś o czymś takim jak choroba zawodowa? Prawie w każdym zawodzie poniekąd niszczy się swoje zdrowie. Rolnik ma pylicę, nauczyciel zdarte gardło, fryzjerka ma żylaki. Chłop z budowy może mieć śmiertelnego raka od azbestu.
Co innego zginąć lub mieć te uszczerbki na zdrowiu, które mają anorektyczki lub górnicy niż zadarte gardło nauczyciela.
Laru napisał(a):
To od tego wpadłam w kompleksy i ciągle chciałam schudnąć.
Każdy ma jakieś kompleksy, sztuką jest z nich wyjście.
Laru napisał(a):
Achaaaaaa!!!!! Cała moja klasa słucha disco-polo. Ja nie, wolę rocka. Odchodzę od grupy jaka jest klasa bo słucham innej muzyki. Jestem nienormalna.
No masz rację, źle to ująłem, ale chyba wiesz o co mi chodzi.
Laru napisał(a):
No dobra. A ludzie zmuszający kobiety do prostytucji? To ten sam przykład. I tu i tu osoby są zmuszane do czegoś, czego niekoniecznie chcą.
Zrozumiałbym gdyby te kobiety nie miały prawa wyboru. Co innego jeśli je mają.
Laru napisał(a):
Myślisz, że to tak fajnie mdleć na wybiegu, bo szef kazał schudnąć kilka kilo w miesiąc?
No i po co one to robią? Po to? Po to by wyglądać jak patyczak?
Laru napisał(a):
Są chore i wymagają leczenia i opieki, a nie potępienia.
Już chyba pisałem, że trzeba je leczyć. Ale dlaczego nie potępiać? Jeśli coś jest złe to się chyba to potępia? Czy może według Ciebie to jest dobre? Mordercę też byś nie potępiała? Pedofila?

Obraz
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
No i po co one to robią? Po to? Po to by wyglądać jak patyczak?
Po to żeby zarabiać. Poza tym, nie tylko modelki chorują.


Zettai Daikoku napisał(a):
No jeśli ktoś nie widzi sensu życia to ma nasrane.
Ale można mu go przywrócić. Wsparciem i leczeniem.


Zettai Daikoku napisał(a):
Tak, są głupi jeśli narażają swoje życie dla zarobków.
No to lepiej siedzieć na dupie i ciągnąć kasę od państwa. Nie tyle życie co zdrowie.


Zettai Daikoku napisał(a):
Co innego zginąć lub mieć te uszczerbki na zdrowiu, które mają anorektyczki lub górnicy niż zadarte gardło nauczyciela.
Ej! Stawiasz górnika i anorektyczkę w jednym rzędzie! To znaczy, że uważasz górników za nienormalnych.


Zettai Daikoku napisał(a):
Ale dlaczego nie potępiać? Jeśli coś jest złe to się chyba to potępia? Czy może według Ciebie to jest dobre? Mordercę też byś nie potępiała? Pedofila?
Błagam, nie bądź śmieszny. Stawiasz pedofila i mordercę na równi z anorektyczką? Ręce opadają....

Pedofil krzywdzi dzieci, mordercy każdą ofiarę, a anorektyczka tylko i wyłącznie siebie i to często nieświadomie. Sorry, ale słyszałeś o pedofilu, który nie zdawał sobie sprawy, że molestuje dziecko?


Chcą mieć szczupłą figurę, a przez chorobę nie dostrzegają tego, że już ją posiadają. Przynajmniej tak było z moją znajomą, która przy wadze 24 kg (wzrost 172cm) nadal twierdziła, że jest tłusta i właśnie taką siebie widziała w lustrze.
I co Zettai? Zachorowała świadomie? Myślisz, że każdy kto się odchudza myśli: "Będę anorektyczką/anorektykiem". Nie! Myśli "Schudnę nieco przed wakacjami". Potem może się okazać, że to "trochę" wymsknęło się spod kontroli.

Potępiać chorych i stawiać ich na równi z tymi, którzy krzywdzą innych. Brawo! Zniechęciłeś mnie do dalszej dyskusji. Dzisiaj już mam dość...

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.545
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Laru napisał(a):
No jeśli ktoś nie widzi sensu życia to ma nasrane
Ty za duzo tego "nasrane". ZMienmy na : nasikane, to to samo znaczy

Laru napisał(a):
a anorektyczka tylko i wyłącznie siebie i to często nieświadomie
No , czasem i nie tylko - rodzine, bliskich, przyjaciol tez potrafi zmartwic.

Laru napisał(a):
Myślisz, że każdy kto się odchudza myśli: "Będę anorektyczką/anorektykiem"
Samosuugestia ;p Podobne cos w stylu : zbiorowe samobojstwo poprzez psychiczna autosugestie, czy jak jej tam.

Zettai wg mnie chcial dobrze o nich mowic, ale nie wyszlo Mu. To przez rozmowe ze mna i Joe przez telefon, nie potepiajmy Go za to , to niszczy umysl.

A dodajac cos od siebie, majac potezne samozaparcie mozna ze wszystkeigo wyjsc, no chyba, ze ma sie jakas nieodwracalna chorobe - natury fizycznej.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
A dodajac cos od siebie, majac potezne samozaparcie mozna ze wszystkeigo wyjsc, no chyba, ze ma sie jakas nieodwracalna chorobe - natury fizycznej.
Pewnie, że tak. Dlatego nie można człowieka od razu stawiać na straconej pozycji.


Ishido napisał(a):
No , czasem i nie tylko - rodzine, bliskich, przyjaciol tez potrafi zmartwic.
A rodzina i bliscy nie widzą, że coś się złego zaczyna dziać? Ja jak zaczęłam mniej jeść i coś mi się za bardzo schudło, to mama od razu to zauważyła i mnie owaliła.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
I co Zettai? Zachorowała świadomie? Myślisz, że każdy kto się odchudza myśli: "Będę anorektyczką/anorektykiem". Nie! Myśli "Schudnę nieco przed wakacjami". Potem może się okazać, że to "trochę" wymsknęło się spod kontroli.
, a Zettai* ma tak głupich rodziców, że oni mu na to pozwalają bez względu na to jak to się kończy.
Sama sobie przeczysz, potem mówisz, że Ci mama do rozumu oleju nalała a dajesz takie przykłady.

*przykład

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Sama sobie przeczysz, potem mówisz, że Ci mama do rozumu oleju nalała a dajesz takie przykłady.
Jakie przykłady. Nie jadłam mniej po to, żeby schudnąć. Po prostu nie miałam ochoty na jedzenie.

A przykład czemu zły? Pasuje do mojej sytuacji. Też nieświadomie zaczęłam robić coś nie tak.

W którym momencie sobie przeczę?

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ekhh nie chce mi się na wszystko odpowiadać, czytać ani wpinac sie w wasze dyskuje więc napisze cos własnymi, nieskazitelnymi słowami.

Anoreksja, nie da się ukryć jest chorobą, ale wg. mnie uważana jest w pewnym stopniu za chorobę psychiczną, juz wyjaśniam. Otóż jeżeli kobieta(lub men) nie je, mozna to klasycznie nazwać głodówką, przecież pielęgniarki czy tam stoczniowcy często zmuszani przez Rząd Donalda, posuwają się do takich metod a jakoś nikt nigdy nie powiedział, że są anorektykami. ale Anoreksja typowa, to jest przywoływane wielokrotnie przez was myślenie polegające na ciągłym odczuwaniu nadmiernej wagi, tak jak z typową ''tapeciarą'' która jest po solce 200% a nadal twierdzi że jest biała.

tyle jeśli chodzi o mój stosunek do terminologii, przechodzimy dalej.


Nie da się również ukryć, że zjawisko to śmiało można dostrzec w showbiznesie, gdzie można dostrzec żywe przykłady na: modelkach, aktorkach piosenkarkach. Jest to spowodowane presją medialną ( a jak wiadomo media potrafią nie zostawić na kimś suchej nitki szczególnie polskie) czy też głupią kobiecą chęcią rywalizacji (..o bosh, ta ma taka figurę zdzira jedna już ja jej pokaże tak schudnę, że aż jej gały zbieleją..). Jak wiadomo umysł nastolatki w wieku 14-18 lat(obserwacje prowadzone na Bożence z ''Klanu'') kierowany jest właśnie przez media, więc jak się napatrzy to też podąży tą samą ścieżką, i na ogół powtarza ''anuż się uda....''a potem kończy w szpitalach, podłączona do kabli. Kolejnym powodem, jest z pewnością brak akceptacji siebie, chęć pozyskania czegoś nie bacząc na przyszłość, bo jak wiadomo dziewczyny lubią się podobać facetom a w dzisiejszych bezwartościowych czasach, często sprawdza się zmodyfikowane przeze mnie przysłowie ''Na krzywe drzewo nawet Salomon nie naleje''. Żeby nie obnażać problemu pań dopowiem tylko, że wśród facetów też są podobne przykłady np: Skoczkowie narciarscy i słynny Sven Hannawald.

Co łączy Manuelę Michalak, Dorotę Wellman i ta z ''Rancza'', która gra dziewczynę Pręgowskiego?? to że zaakceptowały siebie i spełniły marzenia, więc dziewczyny akceptować siebie!!!

Ja jako samiec preferuje raczej normalną kobietę, nie za grubą nie za chudą, a odrobinę większe pośladki dodają jej także pewnego uroku aniżeli 2 groszki.


Na zakończenie zadam ponurą zagadkę: W którym okresię Anorektyków było najwięcej??
odp:
w okresie II wojny Swiatowej xD


Pozdrawiam
K^tz

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Katz: 27.05.2009, 13:21
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Słówko komentarza do powyższej dyskusji.
Nasrane we łbie może mieć osoba, które świadomie i dobrowolnie działa na szkodę innych lub siebie. Anoreksja jest chorobą psychiczną, anorektyczki tracą kontakt z rzeczywistością, nie potrafią racjonalnie myśleć i interpretować pewnych poczynań i zjawisk. Nie widzą granicy między szczupłą sylwetką a skrajnym odchudzaniem. I to wszystko nie dzieje się z pełną dozą świadomości, lecz w wyniku choroby psychicznej, którą powinno się leczyć podobnie jak choroby somatyczne. A twierdzenie, że ktoś ma nasrane dlatego, że jest chory, jest po prostu śmieszne.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Laru napisał(a):
Zettai Daikoku napisał(a):
Tak, są głupi jeśli narażają swoje życie dla zarobków.


No to lepiej siedzieć na dupie i ciągnąć kasę od państwa. Nie tyle życie co zdrowie.
Nie lepiej pracować w bardziej bezpiecznych zawodach. Oczywiście są też wyjątki np. taki Jaś ma 8 osobową rodzinę, jakieś długi i nie ma wykształcenia. Zrozumiem jeśli będzie górnikiem, żeby spłacić długi i wyżywić dzieci.. Jednak jeśli może to niech pracuje gdzie indziej.

Laru napisał(a):
Ej! Stawiasz górnika i anorektyczkę w jednym rzędzie! To znaczy, że uważasz górników za nienormalnych.
Nie.

Laru napisał(a):
Błagam, nie bądź śmieszny. Stawiasz pedofila i mordercę na równi z anorektyczką? Ręce opadają....

Pedofil krzywdzi dzieci, mordercy każdą ofiarę, a anorektyczka tylko i wyłącznie siebie i to często nieświadomie. Sorry, ale słyszałeś o pedofilu, który nie zdawał sobie sprawy, że molestuje dziecko?
Nie nie stawiam na równi, to był przykład, ludzi którzy źle robią. Ale z chęciom usłyszę odpowiedź na moje pytania: " Jeśli coś jest złe to się chyba to potępia? Czy może według Ciebie to jest dobre?"

Laru napisał(a):
I co Zettai? Zachorowała świadomie? Myślisz, że każdy kto się odchudza myśli: "Będę anorektyczką/anorektykiem". Nie! Myśli "Schudnę nieco przed wakacjami". Potem może się okazać, że to "trochę" wymsknęło się spod kontroli.
Wcale tak nie myślę. Kiedy tak powiedziałem?
Danevert napisał(a):
Anoreksja jest chorobą psychiczną, anorektyczki tracą kontakt z rzeczywistością, nie potrafią racjonalnie myśleć i interpretować pewnych poczynań i zjawisk.
Dlatego mają: "nasrane wg.mnie - pomieszane w mózgu."

Może jednak zostawimy górników i nauczycieli, a wrócimy do anorektyczek.

Chciałbym, zadać jeszcze Wam jedno pytanie: Jeśli ktoś jest chory psychicznie to czy jest nienormalny?

Czy bardzo chuda modelka ma anoreksje? Nie zawsze. Może ona po prostu chce być piękna, ona świadomie nie je choć wie, że to doprowadzi do skutków ubocznych. Taka osoba jest głupia.
Co innego właśnie jeśli jakaś dziewczyna robi to nieświadome, taka też osoba jest chora psychicznie i ma nasrane.
No i dobrze że Danevert to przypomniał^^
Ja chyba za bardzo się wciągnąłem i jakoś bezsensu pisałem czasami.

Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.453
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
A dlaczego tyle dziewczyn staje się anorektyczkami??? Przez facetów, którzy chcą mieć dziewczyny tak szczupłe jak modelki i zazwyczaj za takimi się rozglądają. Więc te, które są trochę grupsze nie mają szans na fajnego chłopaka.

Mart napisał(a):
Zwykle zaczyna się od chęci zrzucenia kilku kilogramów, a potem po prostu traci się nad tym kontrolę, bo ciągle w głowie pojawia się myśl "a co mi tam, jeszcze jeden, jeszcze nie wyglądam dobrze"
I ciągle myślą, że są grube i problem w tym, że nikt ich z tego błędu nie wyprowadza. Rodzice albo nie widzą tego problemu albo udają ze nie widzą i zazwyczaj zainteresują się swoją córką za późno. Tak się dzieje przez media, które promują szkielety a dziewczyna chcąc upodobnić się do swojej idolki zaczyna się głodzić zamiast zastosować dietę i trochę poćwiczyć.

Laru napisał(a):
Noszę rozmiar 38, czyli taki, którzy styliści uważają za bardzo dobry. Duży biust, duży tyłek, lekko zaznaczona talia. Idę sobie do sklepu i mijam grupkę młodych mężczyzn.
Ja mam podobną figurę, zdarza mi się wcisnąć w rozmiar 36, nie uważam się za nie wiadomo jaką grubą ale znów nie jestem szczupła jak modelka. Przydałoby się zrzucić jakieś 4 kg ale boję się, że na tym nie poprzestanę. już wolę wyglądać tak jak teraz, choć tłuszczyk trochę jest, ale znów nie mam zamiaru być szkieletem. Zresztą u mnie w domu gdybym powiedziała, ze się odchudzam, to od razu byłyby krzyki "z czego", choć z czego jest. Raz jak mniej jadłam to też mama na mnie naskoczyła, że się odchudzam, ona od razu widzi, że mniej jem a śniadanie, obiad, kolacja to już obowiązkowo inaczej nie da mi żyć.

Moja siostra waży teraz 45-47 kg i jest szczupła choć denerwuje mnie to jak mówi, że jest gruba. Wcześniej ważyła przynajmniej 50 i uważam, że lepiej wglądała. Teraz to nie dość, że biust jej się zmniejszył to jej ręce wyglądają jak dwa patyki na których jest sama skóra. I mama i babcia mówią jej, żeby zaczęła coś jeść bo wygląda strasznie. Większość ciuchów wisi na niej i wcale piękne to nie wygląda. Zdarza się nawet, że najmniejszy rozmiar jest na nią za duży. Można być szczupłym ale nie tak, żeby ubrania były za duże.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Martii Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.434
Posty: 1
Nie. Anoreksja to choroba przede wszystkim psychiki a jak wiadomo psychika ma znaczący wpływ na formę ciała. Ta choroba rozpoczyna się w głowie. Prawdą jest, że choroba może miec jakieś głębsze podloże, ktore starają się wybadać psychiatrzy. Na terapii rzadko pada słowo "odchudzanie". Nie ma o tym praktycznie żadnej mowy. zdarzają się przypadki, które kochają być głodne, kochają się odchudzać, nei jest to dla nich żaden przymus. To coś dzięki czemu żyją, nie odnalazły szcześcia w niczym innym. To najcześciej osoby nieszczęśliwe. Normalny człowiek nie ma o tym pojęcia, nigdy nie będzie mógł opisać zadnych tego typu zaburzen jesli sam tego nei przezyje. A to zbyt powazny dla was normalnych ludzi, tych zdrowo odzywiajacych sie, podobno madrych, dbajacych przesadnie o zdrowie, takie łatwe krytykowac ludzi bezbronnych, samotnych innych i potrzebujacych pomocy. Nikt nawet w 1 procencie nei zorzumie "choroby" jezeli tego sam nie przejdzie. Moge tylko zapewnic ze troche przesady jest w tym ze chory traci kontrole- wrecz przeciwnie, jest jeszcze bardziej czujny.
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.167
Posty: 406
Zettai Daikoku, jak ty masz nasrane we łbie, aż dziwi mnie, że tacy ludzie żyją na świecie. Właśnie przez takich idiotów, którzy oceniają innych, ludzie czują się gorsi, mają niższą samoocenę... Modelka może pracować w tym zawodzie niekoniecznie dla pieniędzy, tylko dlatego, że to lubi. Na pewno wyszłoby im wszystkim na zdrowie, gdyby nie wymagano od nich tak szczupłej sylwetki. Nie wiem po co one mają być aż takie chude, nie ma to żadnego, logicznego sensu.

Chociaż przyznam szczerze, że ja chciałabym tak schudnąć... Czuję się źle zawsze, kiedy coś jem, mam wyrzuty sumienia . No i mało jem, ale nie chudnę >.<
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.534
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Ta choroba zaczyna się od tego że z chudą idiotką chcą się kumplować wszyscy, bo jest ,,ładna'' - nawet nei jest często ważne to jaką ma twarz. A do okrąglejszych ludzi dopina się miliardy stereotypów, że są bardziej zaborczy o swoich znajomych bo mają ich mało, że śmierdzą, że dużo jedzą, że jak się odchudzają to ciągle zrzędzą, że niepotrafią schudnąć tylko przez brak silnej woli/lenistwo, że coś tam.

Jeśli Zettai nie umie wyrazić się kulturalnie o grupie osób, której jego zdaniem czegoś brakuje to nie jest dla mnie partnerem do rozmowy. Dla Was też nie powinien być. Zasada ,,milczącej pogardy'' daje więcej dobrego w takich przypadkach niż najobszerniejsze odpowiedzi - bo on i tak wie swoje, choć jego argumenty są dla mnie śmieszne choćby dlatego że to ja miałam anoreksje a nie on.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Anoreksja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook