Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» Anoreksja

Strony:   1, 2, 3
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.967
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Revania napisał(a):
Zettai Daikoku, jak ty masz nasrane we łbie, aż dziwi mnie, że tacy ludzie żyją na świecie. Właśnie przez takich idiotów, którzy oceniają innych, ludzie czują się gorsi, mają niższą samoocenę...
A Twoim zdaniem najlepiej ludzi w ogóle nie oceniać...super.

Nightmare_creator napisał(a):
bo on i tak wie swoje, choć jego argumenty są dla mnie śmieszne choćby dlatego że to ja miałam anoreksje a nie on.
Ja od Ciebie nie usłyszałem żadnego argumentu, więc nie wyskakuj do mnie, że moje są śmieszne.

Anoreksja jest chorobą psychiczną. I jeszcze raz popodkreślam, nie stawiajcie modelki w tym samym rzędzie z anorektyczką. Cały czas piszecie modelka to, modelka tamto. Osoba cierpiąca na anoreksje nie wie co robi, nie widzi siebie taką chudą jak jest, lecz grubą. Modelka, która świadomie się odchudza do kresu wytrzymałości organizmu, to całkiem co innego.

Moje końcowe stwierdzenie jest takie: osoba cierpiąca na anoreksje nie może być głupia, ponieważ jest chora psychicznie, nie wie co robi.
Natomiast osoba, która się świadomie odchudza (do kresu wytrzymałości) i jeszcze żąda wsparcia, jest głupia.

Na tym polega dyskusja by wymieniać się zdaniami. Po tej długiej wymianie zdań ustaliłem własne(to powyżej).

Nie jestem osobą, która nie dopuszcza poglądów różniących się od własnych.

Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.882
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A Twoim zdaniem najlepiej ludzi w ogóle nie oceniać...super.
ale nie zakładac, że maja nasrane tylko po prostu maja mały problem....

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.166
Posty: 406
Zettai Daikoku napisał(a):
A Twoim zdaniem najlepiej ludzi w ogóle nie oceniać...super.
Jak oceniasz to musisz poprzeć swoją opinię jakimiś argumentami, a jak na razie poza własnym widzimisię to ja u ciebie żadnych nie widzę. Zastanów się, zanim kogoś ocenisz bez żadnego powodu. Chyba że anorektyczki coś ci zrobiły, to ok... Jednak na razie o niczym takim nie wspomniałeś, więc uznaję, że tak nie jest.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Cytując pewnego, nie tak dawno zmarłego showmana: "Nie mogę się zdobyć na współczucie dla anorektyczek. Bogata cipa nie chce jeść? Pieprzyć ją." Może to i choroba psychiczna, ale skądś ona się jednak wzięła. Ponadto... nie, nie będę stawiał w jednym szeregu osoby z schizofrenią z osobą, która grozi, że rzuci się pod koła samochodu, jeśli jej matka znowu przyniesie jej jedzenie do pokoju. To żałosne i niedorzeczne.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.451
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Szarak napisał(a):
Może to i choroba psychiczna, ale skądś ona się jednak wzięła.
A zadałeś sobie pytanie, skąd?? Dlaczego bogata cipa nie chce jeść?? Bo jak będzie gruba straci na popularności, na zainteresowaniu. Musi utrzymać figurę, no bo co to będzie, jak jakaś bogata osoba przytyje nagle z 10 kg?? Wszyscy będą się rozpisywali o niej, co to się niby z nią dzieje i takie tam podobne rzeczy. Jesteś szczupła - masz większą szansę na sukces. Wystarczy wziąć jakąś gazetę, włączyć tv, tam same laski chude jak kościotrupy, więc dziewczyny też tak chcą wglądać. To wina mediów, które lansują cienke modelki czy aktoreczki.

Obejrzałbyś się za dzieczyną, która waży ok 80kg?? Wątpie w to więc się nie dziw, że próbują schudnąć. I od tego to się zaczyna. Ciagle widzą się jako ktoś gruby, a inni z otoczenia pogłębiaja to jeszcze głupimi komentarzami. One po prostu nie mogą jesć, jest to dla nich męka. Wystarczy obejrzeć jakis program dotyczący anoreksji, jak to takie dziewczyny muszą wmuszać w siebie jedzenie.

Laru napisał(a):
Komentują moją osobę: "Ładna buźka, tylko figura nie taka jak trzeba".
I jak tu nie wpaść w komleksy, skoro jacyś kretyni tak stwierdzą i w dodatku powiedzą to głośno?? Pewnie duzo jest takich facetów w tylko że większosć z nich tego nie powie. To ile trzeba ważyć, aby ktoś powiedział, że masz ładną figurę?? 40??

To nie jest tak, że z dnia na dzień przestają jeść. To przychodzi z czasem, coraz bardziej się ograniczają. Przecież one wcale nie chcą chorować, po prostu próbują zrzucić kilka kilo, a później tego nie kontrolują, bo jak zrzuciłam 5, to dlaczego jeszcze nie jeden więcej i to od tego wszystko się zaczyna. A to dlatego, aby zadowolić facetów i być przez nich zauważone.

No i skąd się wzięła?? Przez media i przez głupich facetów, dla których wygląd jest ważniejszy niż osobowość. Bo chyba mi nie powiesz, że gdy widzisz jakąś panienkę, nie ocenisz ją, która to jest interesująca a która nie. Zresztą nie tylko dziewczyny chorują na anorekcję, faceci też choć w znacznie mniejszym stopniu.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A zadałeś sobie pytanie, skąd?? Dlaczego bogata cipa nie chce jeść?? Bo jak będzie gruba straci na popularności, na zainteresowaniu
Ojej! Koniec świata!

Wszyscy będą się rozpisywali o niej, co to się niby z nią dzieje i takie tam podobne rzeczy. Jesteś szczupła - masz większą szansę na sukces. Wystarczy wziąć jakąś gazetę, włączyć tv, tam same laski chude jak kościotrupy, więc dziewczyny też tak chcą wglądać. To wina mediów, które lansują cienke modelki czy aktoreczki.
Jest takie pojęcie, nazywa się nonkonformizm. Oczywiście - modelką taka osoba nie będzie, chyba że specyficznego rodzaju. Ale jeśli ma gadane i charyzmę, to nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zrobiła karierę w telewizji czy gdzie tam chce. Faktycznie, ludzie w telewizji czy gazetkach są szczupli i wysportowani. Ale jeśli chodzi o klasę tych gwiazdeczek, cóż... widziałaś może, jak wygląda najświetniejszy artysta bluesowy wszech czasów, B.B. King? A Whoopi Goldberg? Oboje są brzydcy, czarni, pomarszczeni i bez sylwetki... a talent i tak robi swoje i od lat mają setki tysięcy fanów. Z polskiej sceny przebija się Maryla Rodowicz, też przecież urodą nigdy nie grzesząca.

Obejrzałbyś się za dzieczyną, która waży ok 80kg??
Tak. Uwierz mi, że wolę mieć do czynienia z kobietą ważącą 80 kilogramów, niż z kobietą ważącą 35. Ze szkieletami mogę mieć do czynienia w Warhammerze, czy innym D&D, a nie w prawdziwym życiu.

I jak tu nie wpaść w komleksy
Trzeba mieć jaja (metaforyczne), charyzmę i urok osobisty.

Bo chyba mi nie powiesz, że gdy widzisz jakąś panienkę, nie ocenisz ją, która to jest interesująca a która nie.
Oczywiście, że ocenię. Ale przecież nie będę od razu uważał, że grubsza i brzydsza dziewczyna jest głupia.

Takie opinie wygłaszają debile. Skoro ktoś przejmuje się debilami, cóż, wniosek nasuwa się sam. Ponadto, anoreksja to choroba darwinowska - nie umiesz się postawić? Nie jesteś na tyle silna/silny? Cóż, odpadasz z gry. Chcesz, to zdechnij z głodu, mi to tam wsio rawno.

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.451
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Szarak napisał(a):
Ale jeśli chodzi o klasę tych gwiazdeczek, cóż... widziałaś może, jak wygląda najświetniejszy artysta bluesowy wszech czasów, B.B. King? A Whoopi Goldberg?
Są piękne i głupie, ale są też i inteligentne. Goldberg i King to są wyjątki, mają talent i dzięki temu się przebili. Do tego może jeszcze Queen Latifah, która nie ma figury jak inne piosenkarki czy aktorki. Ale trzeba przyznać, że większość odnosi sukces dzięki ładnej buźce i nienagannej figurze. Kiedyś natknęłam się na wypowiedź Elizabeth Hurley, która stwierdziła, że gdyby była gruba jak Marilyn Monroe to zabiłaby się. A co do Maryli Rodowicz, nie jest to Doda, która pokaże gołe cycki i wszyscy za nią zaczną szaleć, ale znów nie jest aż taka brzydka.

Szarak napisał(a):
Tak. Uwierz mi, że wolę mieć do czynienia z kobietą ważącą 80 kilogramów, niż z kobietą ważącą 35.
Chyba jesteś wyjątkiem, powinno być więcej takich facetów jak Ty. Raczej znam odwrotne przypadki. W klasie dziewczyna waży do 60kg, gdy była z nią afera od razu posypały się uwagi, że jest gruba. To nie jest przyjemne, w dodatku ona nie była nie wiadomo [ ort! ] jak gruba. Trochę ciałka miała, ale nie żeby od razu się z niej śmiać. Albo kolega mówił o dwóch dziewczynach, które tez nie ważą więcej niż 60 i też uważał, że są grube i pasuje im schudnąć. Zastanawiałam się, w którym miejscu są grube, moze to nie modelki ale też nie osoba mająca nadwagę.

Szarak napisał(a):
Trzeba mieć jaja (metaforyczne), charyzmę i urok osobisty.
Tylko jak ciągle ktoś Ci powtarza, że jesteś gruby, trudno cały czas wmawiać sobie, że jest inaczej. Jak długo można się przeciwstawiać. w końcu [ ort! ] przychodzi myśl, że może te osoby mają rację, skoro ciągle to powtarzają. Siostra mi nieraz tak mówi, trudno zebym przez cały czas myślała inaczej. Mówi mi tak dlatego, że ona waży ok 47, rękę ma jak kość ze skórą, trudno mi cały czas myśleć inaczej, jak ciągle mi truje, że jestem gruba.

Szarak napisał(a):
Oczywiście, że ocenię. Ale przecież nie będę od razu uważał, że grubsza i brzydsza dziewczyna jest głupia.
Tylko jak ktoś widzi grubą dziewczynę, to nawet jej nie poderwie, woli wyrwać inną laskę.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.701
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ja już zupełnie nie rozumiem. Nie wiem nawet czy chcę zrozumieć. Ale spróbuję wytłumaczyć to czego nie rozumiem.Posłużę się dwoma przykładami: Audrey Hepburn i Monica Belucci. Obie są ikonami piękna, a figury mają zupełnie inne. A teraz wyobraźcie sobie że którakolwiek z tych Pań dąży do tego żeby osiągnąć figurę tej drugiej. Paranoja. Wszystko zależy od urody, i babka o kształtnej figurze nie będzie wyglądać ładnie kiedy straci kształty. Podobnież filigranowa panienka nie wypadnie korzystnie gdy jej dupa i policzki spęcznieją. Przynajmniej zazwyczaj. Oczywiście wszystko z umiarem. Aha, i oczywiście że jestem świnią, która patrzy na wygląd w pierwszej kolejności. Lubię ładne panienki, zarówno te cycate, jak i te drobne, o ile są ładne. Więcej, jestem z tego dumy, żeby nie powiedzieć że się tym pysznię. Tym nie mniej jeśli panna, nawet bardzo ładna spada poniżej pewnego poziomu, to należy jej jak najszybciej otworzyć drogę do sławy, żeby wyizolować to środowisko. I z drugiej strony, jeśli panna nie jest może ikoną seksu, a jednak jest nad wyraz czarująca i obdarzona osobowością ( jak ta:
http://www.dailymotion.pl/relevance/search/p ... ater_music
), to poszedłbym za nią do pokoju. A jeśli trzeba to i do ołtarza.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.646
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Są piękne i głupie, ale są też i inteligentne. Goldberg i King to są wyjątki, mają talent i dzięki temu się przebili.
Zaraz, zaraz. Jeśli ktoś nie ma ani talentu, ani figury, ani twarzyczki i startuje w showbiznesie, to jest głupi. Na co liczy taka osoba? Na posadę dzięki współczuciu? Bez przesady. Jeśli ktoś nie ma talentu to niech nie pcha nosa gdzie nie ma miejsca na litość, tylko niech robi co mu akurat wychodzi. A to, że obecnie bardziej się patrzy na wygląd niż na umiejętności, skutkuje właśnie Zmierzchami, Mandarynami i resztą tego komercyjnego, śmierdzącego gówna.

Tylko jak ciągle ktoś Ci powtarza, że jesteś gruby, trudno cały czas wmawiać sobie, że jest inaczej.
Ale tu nie chodzi o to, żeby sobie wmawiać ze jest inaczej, ale być dobrym w czym innym. Żeby powiedzieć: "Okej, są laski chudsze ode mnie. Ale ja potrafię zrobić tak" i zgrać na nosie drugiej osobie, right?

Tylko jak ktoś widzi grubą dziewczynę, to nawet jej nie poderwie, woli wyrwać inną laskę.
Pfff. Przecież "czekanie aż ktoś mnie poderwie" jest głupie. Trzeba samemu ruszyć dupsko, nie ważne, tłuste czy nie.

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.768
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Ja mam duży tyłek, rozmiar chyba 40, bo mam po prostu szeroką miednicę, a jakoś faceci na mnie lecą jak muchy do miodu.
Więc proszę nie mówić głupot*, że dziewczyna, która nie nosi rozmiaru 32/34 powinna się powiesić albo obciosać biodra tasakiem, bo to gówno prawda. Wszystko w główce siedzi, a nie w wyglądzie.
Swoją drogą, dziewczyny, chciałybyście mieć faceta, który zwraca uwage tylko na wygląd? Na pewno nie. Wiec prosze mi tu nie płakać, że takowi nie zwracają uwagi na puszyste panienki - związek z ćwiercinteligentem nie należy do najprzyjemniejszych.


Na temat - anoreksja anoreksją, nie będę wyrażać poglądów na temat choroby, bo to tak, jakbym pisała, co myślę o AIDS, raku czy schizofrenii.

Natomiast aż mnie dziwi, że nikt nie wspomniał jeszcze o czymś takim jak ProAna. Ruch propagujący anoreksję. Ludzie sami, ŚWIADOMIE, wpędzają się w anoreksję, świadome zamienienie się w szkielet traktują jako życiowy cel.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pro-ana

Co o tym myślicie? Bo osoby, które świadomie chcą zachorować, faktycznie, jak to Zettai wspomniał, mają NASRANE.

Bez przekleństw.
SoheiMajin Gotenks


Poprawiłam na kulturalniejsze, coby sens wypowiedzi zachować.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Parvatti: 08.07.2009, 23:51
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.258
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Coś słyszałem o tym ruchu. Mają nasrane we łbach. Tak jak członkowie wielu innych ruchów. Ale to ich ciała, niech robią co chcą.

Co do anoreksji, dziewczynom odbija, bo chciałyby być modelkami, ale mają za duże dupy. Ich problem. Każdy jest odpowiedzialny za siebie, czemu mamy współczuć komuś, kto sam się wpędził w kłopoty? Żadne środowiska, otoczenia i wymagania. Same podejmują takie decyzje. A potem płacz i zgrzytanie zębów, i nieczułe społeczeństwo.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.451
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Szarak napisał(a):
Ale tu nie chodzi o to, żeby sobie wmawiać ze jest inaczej, ale być dobrym w czym innym. Żeby powiedzieć: "Okej, są laski chudsze ode mnie. Ale ja potrafię zrobić tak" i zgrać na nosie drugiej osobie, right?
Tak, tylko jak przyjdzie zgraja chudych i głupich lasek i zaczną się z Ciebie nabijać to traci się w wiarę we własne siły. Po prostu presja otoczenia. Bo jak nawet nauczycielka nabija się z wagi grubszej dziewczyny to chyba coś jest nie tak. Tak jak u mnie w gimnazjum, jak może nauczycielka obrażać uczennicę mowiąc, że gdyby stanęły obie na wadze to ona zdecydowanie mniej by ważyła.

Szarak napisał(a):
Pfff. Przecież "czekanie aż ktoś mnie poderwie" jest głupie. Trzeba samemu ruszyć dupsko, nie ważne, tłuste czy nie.
Nie każdy jest taki jak Ty, który zwróciłby uwagę na grubszą dziewczynę. Większosć to debile i gdyby grubsza panna do nich podeszła zrównali by ja z błotem, bo dla większości jak nie ważysz mniej niz 50 to jesteś gruba.

Parvatti napisał(a):
Ja mam duży tyłek, rozmiar chyba 40, bo mam po prostu szeroką miednicę, a jakoś faceci na mnie lecą jak muchy do miodu.
Ty masz duzy tyłek?? Masz charakterek i urodę więc do Ciebie lecą. Niektórzy nawet charakteru nie mają. Jak ktoś jest zakomleksiony to wystarczy jedno słowo, aby popadł w jeszcze większą depresję. No ale to wina tych osób, skoro nie potrafią zaakceptowac siebie takim, jakim jest się naprawdę.

Parvatti napisał(a):
Natomiast aż mnie dziwi, że nikt nie wspomniał jeszcze o czymś takim jak ProAna.
Nie słyszałam, no ale racja, trudno powiedzieć o takiej osobie, że jest normala, skoro sama i w swiadomy sposób chce popaść w chorobę. Ale nie każda dziewczyna odchudzając się chce być od razu anorektyczką. Jeśli takie osoby są to faktycznie mają coś z głową.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.761
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Mamy do czynienia z chorobą psychiczną i obsesyjnie zniekształconym, własnym światem. Hasła pokroju "Co mnie żywi-niszczy mnie", "Dążę do wagi zero", "Głód jest święty" są tęgo !?. Jadłowstręt psychiczny to dla mnie choróbsko cywilizacyjne, forma dewiacji której fundamenty stanowi obawa przed niespełnieniem wymogów estetycznych współczesnego świata. Gdy stoi przede mną osoba i powiada "Żywię się jedynie snem i powietrzem" to mam wrażenie, że ziarno obłędu przekształciło się w potężnego melona. Promocja anoreksji, czyli pro ana to cholernie ekskluzywny i dobrowolny klub samobójców.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.532
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Mistrzu napisał(a):
Hasła pokroju "Co mnie żywi-niszczy mnie", "Dążę do wagi zero", "Głód jest święty"
w rzeczywistości to jak jest źle myślisz ,,chcę być normalny/a'' a nie ,,chcę nosić spodnie w rozmiarze zero''

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.761
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
w rzeczywistości to jak jest źle myślisz
Są różne fazy tej choroby, a te powyższe kryprocytaty przeczytałem niegdyś w jakimś pismaku badającym dane zjawisko. To skrawki z pamiętników były.
Oczywiście istnieje część, która widzi swoje nielogiczne działania a jednocześnie tkwi dalej w tym chorobowym bagnie, choćby nie chciało. Ja jednak miałem kontakt z dwoma anorektyczkami a obie z nich ówczesne komentarze pokroju:
<Boże, Jezusku przenajświętszy! Ale z Ciebie szkielet!<
uważały za komplement!. Druga była wybitna bo chowała żarcie przed starymi kuźwa po torebce, by następnie po cichaczu na dworze wyrzucać i stwarzać pozory "Ale było pyszne". Teraz przy ciągłym leczeniu rozumie swoje błędy, jednak nigdy, ale to nigdy nie usprawiedliwiała swojego zachowania teraz czy w przeszłości tym, że "chciała być normalna". Jeżeli normalność to: ciągłe myślenie o jedzeniu i nie jedzeniu, wpieprzanie związane z poczuciem winy i zadowolenie z "pseudo-kontroli" nad swoim chuderlawym ciałkiem to trza zainwestować w słownik.
Zresztą odsyłam do badań Rebeki Pebles, gdzie dokładnie omówiono jak to "Chcę być normalna" daje takiego kopa, że ląduje się w trumience z napisem "nareszcie przystosowana do środowiska".
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.532
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Mistrzu napisał(a):
powyższe kryprocytaty przeczytałem niegdyś w jakimś pismaku badającym dane zjawisko
to zbyt wiarygodne ono nie było

założę się że tak z 70% internetowych pamiętniczków o dążeniu do bycia motylkiem tylko po to by nabić statystykę bLoGaSQa, a potem zmienić adres i zacząć blogaś o Zacku Efronie czy innym gównie z dużą ilością odwiedzin na starcie.

A na podstawie tych pamiętniczków często wysuwane są wnioski różnych pseudo instytucji która ,,bada problem anoreksji''

Fakt że zwrot ,, o **, ale Tobie gnaty sterczą'' wiele takich dziewczyn traktuje jako komplement najwyższej rangi, zwłaszcza jeśli wcześniej słuchały przez kilka lat tekstów w stylu ,,lepiej z tego zejdź, bo isę zawali''

Bez wulgaryzmów.
SoheiMajin Gotenks

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.761
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Mała dygresja: hasłem przewodnim pro ana jest właśnie OWE "TO CO MNIE ŻYWI, NISZCZY MNIE". Znakiem rozpoznawczym na globie: czerwona bransoleta, prosto z lumpeksu. Jako, że jest to klub pieszczących się anorektyczek wniosek możesz sobie wysnuć sama.
Odpowiedz na pozostałą część riposty a nie pitol o Zacku Efronie.
Począwszy od wyrzucania żarcia, ciągłej paranoi z przyswajaniem pokarmu, poczuciem winy, pseudo kontroli etc.
Twoje "Założę się, że tratatatam" niewiele tu wnosi. Ale żeby Cię uzupełnić podam parę faktów: współczynnik śmiertelności to ok. 22%. Sukcesywnie się zmniejsza dzięki ludziom, którzy rozpoznają i leczą, nie tylko współczują i rozciągają ręce. Choroba wyniszcza fizycznie: krzywizna, osteoporoza, o ile pamiętam wzrok siada, problemy żołądkowe.

Wasza tolerancja ludzka jest niezwykle zmienna, po prostu teoria płynnej mozaiki.
Dwie PODOBNE sytuacje a inne REAKCJE:
a) BABA:
Och! Ach! Takie są standardy mody, inne są chude i ja będę. Uważają mnie za puszystą, czuję się wyobcowana, wyalienowana. Chcę być szczuplutka, jak te z okładek.
I jeżeli po drodze wpadnie w anoreksję i bulimię, to stosujemy zabieg wybielania. Próbujemy argumentować, bronić, tłumaczyć. Stajemy się Tobą Twórczyni Koszmarów. Zmieniamy obraz choroby psychicznej na wyłącznie biednego, niewinnie skrzywdzonego człowieka. Współczucie ma wyprzeć potępienie. Pewnie ktoś Ci personalnie bliski miał owe trudności, bądź miałaś je sama. Skądś doświadczenie się wziąć musiało, nie z powietrza. Notabene "powietrzem mamy się żywić". Wracając do głównego wątku: zupełnie zapominamy o WOLNEJ WOLI. Jeżeli ktoś jest słaby psychicznie to ma problem.
b) CHŁOP:
Cześć, jestem Waldek. Chcę być wysportowany i zbudowany jak atleta, choć jestem malutki i gruby jak świnia, wszyscy się śmieją i wołają 'wypierdek'. Ćwiczę i ćwiczę ale to nie daje takich efektów, gdzie to ciało z okładek? Gdzie te wyprofilowane muły i sześciopaki do których lgną biuściaste panienki w bikini?
Wiem, wstrzyknę sobie sobie SYNTHOL, bo mam dość tych szyderstw.
http://estb.msn.com/i/6B/917B20A6BE353420124115B1A511C7.jpg
http://gazuga.net/stuph/synthol_dickhead.jpg
I teraz głośno krzyczycie: Chore! jak można ze sobą coś takiego zrobić!? Co za debil!? Skandal krzyczy, nie do wiary!
Patrz: ONI chcieli być fajni, mieli kompleksy. ONI chcieli zmienić swoje ciało, bo nie podobali się sobie/społeczeństwu/swojemu alter ego. ONI mieli WYBÓR. WOLNĄ WOLĘ. Jedną nazywasz biedną dziewczyną, drugich równo wszyscy nazywają bezmózgimi kretynami. No chyba, że teraz zagrasz Papieża i zaczniesz udawać, że WSZYSTKIM współczujesz i wszystkich otaczasz matczyną troską.
Tak więc nie wybielaj zjawiska mój Ty Koszmarku Słodziutki.
Życie = zbiór decyzji.
Decyzje mogą wpędzić Cię w chorobę.
Jesteś głupi w podejmowaniu decyzji = odpowiedzialność za czyny.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.532
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Mistrzu napisał(a):
Choroba wyniszcza fizycznie: krzywizna, osteoporoza, o ile pamiętam wzrok siada, problemy żołądkowe.
Niszczy o wiele więcej. Bez rozdrabniania - cały organizm i często hm ,,życie towarzyskie'', pomijając już zdrowie psychiczne.

Twoje przykłady mogę potraktować tak samo z góry i tak samo z du.py.
Bo to tylko hipoteza, że ktoś ma silną psychikę, ktoś inny mniej, a ktoś inny jest tak słaby że jak usłyszy cokolwiek ujemnego na swój temat to popada w silną depresję i histerię.

Współczuje niektórym osobą, których przypadek był taki a nie inny. Gardzę osobami które tak bardzo krzywdzą swoje ciało dla czystej próżności.

Żyjemy w czasach w których rozmiar M to dla wielu osób o wiele za dużo, a L to dosłownie kalectwo.

Racjonalne podejmowanie decyzji jest prostę gdy sprawe oceniasz z boku, jako widz. Gdy problem dotyczy Ciebie, Twojego przewrażliwienia na danym punkcie i wiąże się z silnymi emocjami - dużo trudniej jest wybrać właściwą drogę.

Nie można ani usprawiedliwić wszystkich anorektyków, ani ich potępić.
Ja chciałam zwrócić uwagę na to że media naprawdę wciskają nam do mózgów brednie, twierdząc że praktycznie wszystkie anorektyczki głodzą się zupełnie świadomie.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.761
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Widzę jakiś progres od stwierdzenia "Chcę być normalna" do "Nie można ani usprawiedliwić wszystkich anorektyków, ani ich potępić.". Pierwsze usprawiedliwia, drugie połowicznie. Szkoda, że najbardziej interesujące pytania znów zostały bez odpowiedzi.
Zauważyłem też fizyczną interpretację zjawiska gówno prawda:
Nightmare_creator napisał(a):
Ja chciałam zwrócić uwagę na to że media naprawdę wciskają nam do mózgów brednie, twierdząc że praktycznie wszystkie anorektyczki głodzą się zupełnie świadomie.
Mistrzu napisał(a):
hasłem przewodnim pro ana jest właśnie OWE "TO CO MNIE ŻYWI, NISZCZY MNIE"
Media nie muszą truć naszych umysłów. No bo skoro pro ana to elitarny klub samobójców prowadzony przez anorektyczki dla anorektyczek, więc same wybierały sobie taki a nie inny wierszyk bojowy. Imaż ideologii. Trudno nie zauważyć czego chcą. Mogły wybrać hasło "Chcę być normalna" albo "Kocham Kubusia Puchatka, tylko jego miodek nie". Ale jak tu być normalnym gdy to choroba psychiczna? W takiej sytuacji nie można być świadomym. Nie ma też sensu usprawiedliwianie chorych poczynań.
Nightmare_creator napisał(a):
Gardzę osobami które tak bardzo krzywdzą swoje ciało dla czystej próżności.
Nightmare_creator napisał(a):
Żyjemy w czasach w których rozmiar M to dla wielu osób o wiele za dużo, a L to dosłownie kalectwo.
Krzywdzi się ciało dla efektu. Zmiana tyczy się wyglądu. Gardzisz więc babkami, które kierują się trendami bycia szczupłym jak igiełka. Tak samo facetami szafo-podobnymi, których głównymi posiłkami są produkty z EuroChemu.
Teraz taka tendencja panuje, że facet ma być wielki, WYSOKI i umięśniony. Babeczka szczuplutka i filigranowa, po to wprowadzono rozmiarówki u projektantów typu ujemne zero.
Nightmare_creator napisał(a):
Racjonalne podejmowanie decyzji jest prostę gdy sprawe oceniasz z boku
Każdy ma swoje upiory w swojej szafie. Jeden śmierdzi jak cap i ma z tego powodu kompleksy, drugi jest za wysoki i chodzi jak koczkodan, trzeciej wypadają włosy, czwarta jest gruba. SZTUKĄ I LOGIKĄ nie jest zaklinać się na żarcie i wpychać się w depresje, a przyjąć gardę, ułożyć sobie rozsądną dietę, stopniowo zwiększać ruch, zmienić tryb życia [wpływ snu] etc. Matka LOGIKA się kłania.
Bo to tylko hipoteza, że ktoś ma silną psychikę, ktoś inny mniej
No tak, zapomniałem: wszyscy mają po równo, jak kałachem strzelił.
Przecież to co piszesz to brednie, palcem na wodzie pisane. Jeden powiesi się bo go Stasia z przedszkola nie kocha, drugi przetrwa śmierć żony, śmierć dziecka, ciężką chorobę, amputacje penisa a będzie się jakoś trzymał. Istnieją tendencje do depresji a niektórzy je mają. Powtarzam: są ludzie z mocną psychiką i ci ze słabszą.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Anoreksja
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook