Forum Dragon Ball Nao

» [Dramat] Skazany na bluesa.

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Tak dla przypomnienia.
Skazany na bluesa" to opowieść o idolu i nieposkromionym artyście, wokaliście zespołu Dżem - Ryszardzie Riedlu. O muzyku, którego sztuka, charyzmatyczny związek ze słuchaczami i tragiczna walka z nałogiem stały się znakiem czasu dla milionów Polaków. ...
Aktorem, który wcielił się w rolę Ryszarda Riedla był Tomasz Kot.
Powiem szczerze, że wcześniej nie znałem historii Ryśka, tak w ogóle to nie za bardzo interesowałem się zespołem Dżem ( z resztą nadal tak jest), ale film jest naprawdę bardzo dobry, niespodzianką było dla mnie to, że Ryszard walczył z nałogiem.
Tym, którzy nie mieli okazji obejrzeć tego filmu polecam.
Edit: Miałem ten błąd poprawić już wczoraj, ale przyszedł kolega i jakoś potem czasu nie miałem

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Dark: 21.04.2009, 8:38
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.748
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Dark Sky napisał(a):
niespodziankom
!!


Filmu nie oglądałam, ale planuję oglądnąć, chociaż Dżem mnie ani ziębi, ani grzeje. Ale matka lubi, więc mam jej zdobyć.

Ponadto "z resztą" pisze się razem. Zresztą.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.662
Posty: 186
Skąd: West City
Film ogólnie fajny, ale w sposób jaki pokazali Dżem był trochę dziwny. Otóż sam zespół nie był taki świętoszkowaty tak jak pokazali w filmie. Ogólnie film godny polecenia, fajna muzyka towarzyszy filmowi (w końcu dżemowata muza zawsze była dobra) ;]

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Film może być, w ogóle to lubię filmy polskie. Dżemu słucham, dlatego oglądnąłem, w sumie przez przypadek. Zaczynał się w miarę fajnie znaczy się losy bohaterów były szczęśliwe. Niestety potem pan Ryszard zaczął zażywać środka szkodliwego i stał się zwykłym narkomanem Smutne...
Ciekaw jestem czy on naprawdę wyspawał się na koncercie...
Z filmu wynikło, że nie kochał on syna i żonki, a raczej bardziej kochał narkotyki.
Przyznam się szczerze, że o Dżemie nic nie wiedziałem, nawet tego, że ich wokalista zmarł -_- a ja myślałem, że dalej grają -_-

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Bo grają dalej, tylko mieli po Ryśku kilku wokalistów.
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Dark Sky napisał(a):
niespodziankom było dla mnie to, że Ryszard walczył z nałogiem.
Jak ci się nie obiło o uszy, że walczył z nałogiem, to chyba siedziałeś kupę lat na Syberii, albo na Madagaskarze.
Dark Sky napisał(a):
film jest naprawdę bardzo dobry
Film jest co najwyżej średni, ukazano życie Ryśka, zbyt fragmentarycznie. Film nie pokazuję Riedla jako wielkiego artystę, a zwykłego gościa co dobrze śpiewa, i ma problemy z używkami. Film jest co najwyżej na motywach jego życia, i dużo z tego co pokazano w filmie, to czysta fantazja reżyserska. Plus za Kota, muzyka wiadomo.
Niestety potem pan Ryszard zaczął zażywać środka szkodliwego i stał się zwykłym narkomanem
Tak, zwykły narkoman pisze teksty, śpiewa jako wokalista w jednym z najlepszych bluesowo - rockowych zespołów, przestrzega wszystkich przed braniem, no rzeczywiście zwykły narkoman z dworca.
Zettai napisał(a):
Z filmu wynikło, że nie kochał on syna i żonki, a raczej bardziej kochał narkotyki.
To chyba widzieliśmy inny film kolego, sobie przeczytaj lepiej książkę "Rysiek" Jana Skaradzińskiego, bo piszesz bzdury.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 20.04.2009, 20:07
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Zettai napisał(a):
Z filmu wynikło, że nie kochał on syna i żonki, a raczej bardziej kochał narkotyki.
Hmmm.... czytałam wywiad z żoną Riedla (mordujcie, jeżeli źle napisałam) i wynikałoby z niego, że było wręcz przeciwnie. Kochał, tylko miał gorsze momenty, jak każdy człowiek.

Film oglądałam chyba 2 lata temu, jak nie lepiej. Moim zdaniem Ryszard został przedstawiony jako "pierdoła z talentem". To jak poderwał żonę, jak łatwo dał się wciągnąć w prochy... Jednak niesamowitego głosu mu odmówić nie można. Talentu do pisania tekstów też.

Film oceniam jako średni. Niektóre sceny były wymuszone, np. scena, gdy pisali tekst do "Czerwony jak cegła". Wpada Rysiek, mówi "cegła" i wszyscy zachwyceni -__-


Parvatti napisał(a):
Dark Sky napisał(a):
niespodziankom


!!


Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Piechu napisał(a):
Tak, zwykły narkoman pisze teksty, śpiewa jako wokalista w jednym z najlepszych bluesowo - rockowych zespołów, przestrzega wszystkich przed braniem, no rzeczywiście zwykły narkoman z dworca.
Przestrzega przed braniem? Tego w filmie nie pokazali, a ja oceniam na podstawie filmu.
Chodzi mi o to, że po prostu jego życie polegało na ćpaniu i śpiewaniu (tak przynajmniej ukazał go ten film).

To chyba widzieliśmy inny film kolego
Ćpał w obecności syna, nie opiekował się nim, gdy żona chciał też brać nie powstrzymał jej.

przeczytaj lepiej książkę "Rysiek" Jana Skaradzińskiego, bo pisze bzdury.
Bo piszesz*

Tak jak pisałem oceniam na podstawie filmu.

P.S
Mam teraz w chronogramie za dużo książek, ta już się nie zmieści.

Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Film raczej dobry, oglądałem jakiś większy czas temu. Nie jestem znawcą w tej dziedzinie, ale przypadł mi do gustu. Przy okazji dowiedziałem się sporo o Dżemie a przede wszystkim o wokaliście. Gość był głupi, strasznie wpadnięty w nałóg i dobrze to w filmie pokazano. Nie można mu jednak odmówić talentu, bo go rzecz jasna posiadał. Dodatkowo przyjemna muzyka towarzyszy w tle nam. Najbardziej podobała mi się scena jak se puścił przysłowiowego pawia na koncercie

niespodziankom
This is Sparta!

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.850
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Zettai napisał(a):
Bo piszesz*
No co ty, tak to się piszę, dzięki że mi to uświadomiłeś zbawco.

Zettai napisał(a):
cytat:
To chyba widzieliśmy inny film kolego

Ćpał w obecności syna, nie opiekował się nim, gdy żona chciał też brać nie powstrzymał jej.
No jak patrzysz jednowymiarowo, no cóż, bywa.
Hako napisał(a):
Przy okazji dowiedziałem się sporo o Dżemie a przede wszystkim o wokaliście
Hako napisał(a):
Gość był głupi, strasznie wpadnięty w nałóg i dobrze to w filmie pokazano.
No jak byś się wszystkiego dowiedział Hako, to byś nie pisał że był głupi. No chyba że mówisz w innym sensie.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Moje uczucia co do "Skazanego na bluesa" są mieszane. Film jako film był dobry, przedstawiał jak człowiek może się stoczyć, jak nałóg może wziąć górę, zniszczyć człowieka oczytanego, utalentowanego, posiadającego rodzinę i wspaniałą karierę przed sobą. Z drugiej strony...
Piechu napisał(a):
ukazano życie Ryśka, zbyt fragmentarycznie. Film nie pokazuję Riedla jako wielkiego artystę, a zwykłego gościa co dobrze śpiewa, i ma problemy z używkami. Film jest co najwyżej na motywach jego życia, i dużo z tego co pokazano w filmie, to czysta fantazja reżyserska. Plus za Kota, muzyka wiadomo.
j.w.
Nie wiem czemu reżyserzy, robiąc filmy o wielkich muzykach uparli się, żeby ukazywać ich życie jedynie przez pryzmat używek, zapominając tym samym o ich twórczości.
Nie rozumiem, dlaczego ukazali żonę Ryśka jako wielką świętą, bo z tego co pamiętam, to ona też dawała sobie w żyłę równo.

Film ku przestrodze, nic więcej... Może niektórych zainteresuje przez niego twórczość Dżemu, więc warto obejrzeć.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Piechu napisał(a):
No co ty, tak to się piszę, dzięki że mi to uświadomiłeś zbawco.
Prze gosc, chcialem zmniejszyc napiecie.

Piechu napisał(a):
No jak patrzysz jednowymiarowo, no cóż, bywa.
Tak jak pisałem wzoruje sie na filmie. Kiedy juz clakiem wszedl w nałóg wolal narkotyki od syna. Z tego co zrozumialem
Jd\ednak nikomu nioe bedecmowil \, ze wokalista Dżemuto jakis cpun, powiem mu tylko, zefil Skazany.... tak własnie go ukazuje.

P.S
Bledy poprawie za jakies 4godz, albo jutro o klawiature mam "głupia"...

Edit:
Bez błędów i logiczniej.
Wróćmy więc do tego co napisałeś. Pisałeś: "No jak patrzysz jednowymiarowo, no cóż, bywa. "
Wytłumacz mi więc dlaczego patrze jednowymiarowo.
A wyraz "piszesz" poprawiłem, bo myślałem, że jakoś atmosfera się poprawi, chyba zgodzisz się, że angażujesz zbyt dużo emocji? Może i ja też.
Ale teraz wytłumacz mi wszystko po kolei, jeśli możesz. Wytłumacz mi dlaczego na mnie naskakujesz, kiedy ja po prostu argumentuje na podstawie filmu? Do czego mam się podnosić? Książki, której nigdy na oczy nie widziałem? Chyba nie. Po za tym to temat o filmie, a nie o "prawdziwych" przeżyciach wokalisty.
Powiedz mi co tutaj napisałem odnośnie wokalisty Dżemu, czego nie było w filmie? Nic. A jeśli źle zrozumiałem film to proszę powiedz mi w czym się mylę.

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 21.04.2009, 18:18
Newfolder Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Newfolder
Wiek: 35
Dni na forum: 5.457
Posty: 32
Skąd: Tychy
Mnie ten film generalnie się nie podobał. Lubię utwory Dżemu, może dlatego, że jestem z Tychów (tak jak i zespół), a może tak po prostu. Ten film próbuje być biograficzny ale wiele jest scen takich w sumie bez sensu, na siłę - np. ta scena koncertu w szkole i zasłabnięcie Goli ;/ albo ten cały Indianer. Jeśli chodzi o Riedla to polecam film dokumentalny "Sie macie ludzie" - dużo ciekawszy.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Dramat] Skazany na bluesa.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook