Forum Dragon Ball Nao

» [Horror] Nekojiru-so / Cat Soup (2001)

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Anime opowiadające o dwóch kotach, z których to jeden stracił pół swojej duszy, a drugi stara się tę połówkę odzyskać. Obydwoje podróżują przez wiele krain, miejsc i zakątków, przeżywając m.in. Biblijny Potop. Całość wypełniona jest wieloma rodzajami symboli, przez co jeszcze bardziej skłania do myślenia.
"Kocią zupę" nazwałbym mianem dość dziwnej i refleksyjnej produkcji, która chcąc nie chcąc wkracza na tematykę życia i śmierci. Zdecydowanie nie jest to film, który można obejrzeć kątem oka, bez uwagi czy też pobieżnie. Tu potrzeba maksymalnego skupienia i zrozumienia tego co autor chciał przekazać, każdą poszczególną sceną. Końcówka doskonale oddaje klimat i przesłanie.
Anime dość krótkie bo 35 minutowe, do tego dobra grafika i naprawdę porządny klimat.
A co wy o tym sądzicie?

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Myślę że większości rzeczy, które autor chciał przekazać nie zrozumiałem, albo wydaje mi się po prostu, że chodziło o coś więcej.
Oglądałem rac całe i drugi raz połówkę. Ogólnie dość ciekawe, nietypowe, oryginalne.
Za kilka miesięcy oglądnę kolejny raz, wtedy może to pojmę.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Takie z rodzaju krótkometrażówek - krótkie i nieszczególnie wiadomo, o co chodzi

Fajne kocie przygody, dużo drastycznych scen, a najbardziej mi się podobał słoń na pustyni.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Horror] Nekojiru-so / Cat Soup (2001)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook