Forum Dragon Ball Nao

» [Sci-Fi] Ergo Proxy

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dość znana seria, odcinków 23. Akcja ma miejsce w postapokaliptycznej przyszłości, początkowo w mieście Romdo, spokojnym, zamieszkanym przez ludzi i androidy zwane AutoReivami. Wśród robotów pojawia się wirus Cogito. Z miasta, oskarżony o morderstwo, ucieka Vincent Law, wkrótce wyrusza do "Moskwy", by dowiedzieć się prawdy o swojej przeszłości i o tajemniczych istotach Ergo Proxy. To tak totalnie z grubsza.

Fabuła całkiem ciekawa, grafika i animacje na wysokim poziomie. Jedyne, co może przeszkadzać, to wiecznie ciemny obraz. Polecam, szczególnie jak ktoś lubi takie klimaty.

Opening
-> http://www.youtube.com/watch?v=4oT2W3gaUBc

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Anime to już od dłuższego czasu znajduje się w mojej kolekcji.Jedna z najciekawszych produkcji,jakie dano mi obejrzeć.Doskonała fabuła,projekty postaci,muzyka,klimat.Można by długo wymieniać.Po prostu perełka.Oby jak najwięcej takich produkcji.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Jedno z lepszych anime, które widziałam. Wciągnęło mnie od samego początku, jedynie po kilkunastu odcinkach akcja zwalnia i pojawiają się odcinki nic nie wnoszące do fabuły. Jednak to nie powinno przeszkadzać, gdyż warto obejrzeć do końca. Uwielbiam taki klimat - mroczny i tajemniczy, żadnych kolorowych, różowych i cukierkowatych bohaterów. Opening jest świetny, jest to jedna z niewielu piosenek Monoral, które mi się spodobały. "Kiri" natomiast mogę słuchać bez przerwy Czasami ten ciemny obraz przeszkadza ale uważam, że jest to plus - w tym czasie bohater mówi o swoich rozterkach i skupiamy się na jego słowach a nie na tym, co dzieje się w oddali.

Jeśli ktoś zna anime w podobnych klimatach, to niech się ze mną podzieli

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
(troche krotko, bo z maila do kolezanki)

"Ergo Proxy" - seria znana, szeroko ceniona i chwalona. Spodobała mi się bardziej, niż się spodziewałam. Chyba mogę się podpisać pod wszystkimi tymi zachwytami powszechnie panującymi, choć w te klocki nigdy nie byłam dobra - po prostu bardzo mi się spodobała. Trudno tę serię opisać - czytałam w necie taki komentarz w jednej recenzji: "Jaki klimat ma ta seria? Nie mam pojęcia, ale szalenie mi przypadł do gustu" - to mogę też powiedzieć Połączenie science-fiction z cyberpunkiem, o ile to nie to samo. Klimaty rodem z "Łowcy androidów" albo trochę "Matrixa". Zagadnienia psychologiczne, mistyczne, humanistyczne. W tym wszystkim droga bohatera - a może dwóch? Trzech? I ten szalenie barwny sposób przedstawienia historii - jakby patrzeć na jedną fabułę przez kilka różnych pryzmatów i z kilku różnych kątów, przez wizje, sny, namiastki rzeczywistości - aż w którymś momencie nie wie się, czy powinno się wierzyć temu, co się widzi. Znów muszę napisać o bohaterach, przynajmniej bardzo w skrócie, a jest ich troje. Real Mayer (pisana jako Re-l, Lil i nie wiem jeszcze jak; wymawia się w każdym razie "riiru") - 19-letnia wnuczka gubernatora miasta, w którym akcja się zaczyna, pracownica wywiadu, chłodna w obejściu, na swój sposób wyniosła - której życie zmieni się po spotkaniu z Proxy. Vincent Law, imigrant, który stara się zostać praworządnym obywatelem miasta, mechanik, człowiek pozornie nieporadny życiowo, nieśmiały, niezręczny i wszystkie inne "nie-" - podkochujący się w Real. Pino - android pod postacią dziewczynki, który po zainfekowaniu wirusem "cogito" zyskuje świadomość. "Ergo Proxy" to historia o poszukiwaniu prawdy i akceptowaniu jej, o zmianie własnych opinii, a także o budowaniu więzi i podejmowaniu decyzji za samych siebie. Tytułowe Proxy początkowo uważane są za potwory, jednak w miarę trwania opowieści odkrywamy (albo i nie) ich prawdziwe oblicze. Końcówka jest wyborna, doskonała jako konkluzja całej tej historii i choć może czegoś mi ciut ciut zabrakło w kontekście bohaterów, to ani trochę nie jestem rozczarowana, ostatecznie co nieco mogę sobie sama dopowiedzieć. Szalenie podoba mi się zestawienie charakterów Real i Vincenta i oni oboje jako główne postacie. Real polubiłam od razu, bo lubię taki typ bohaterki: silna, inteligentna, opanowana - a imidż ma fantastyczny. Vicenta musiałam polubić w trakcie - i aż sama się dziwię, że tak wielką sympatią do niego zapałałam. (Na to ostatnie ma być może fakt jego seiyuu

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Na mnie z kolei wrażenie zrobiła postać Raul'a Creed'a,szefa Agencji Bezpieczeństwa.Jeden z ciekawszych charakterów serii. Z jednej strony potężny,z racji zajmowanego stanowiska,z drugiej strony całkowicie bezradny wobec zaistniałej sytuacji,w której nie umie się odnalezć,i której nie rozumie.Prawdziwe "wartościowy obywatel",którego przerosły problemy,a desperacja i rozpacz pchneły ku upadkowi.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mnie się przede wszystkim klimat podobał. A pierwszy odcinek mnie raczej nie zachęcił.

Kyanna napisał(a):
Jeśli ktoś zna anime w podobnych klimatach, to niech się ze mną podzieli
Powiedziałbym tak: Serial Experiment Lain + Ergo Proxy -> Texhnolyze, jeśli o ten klimat chodzi, w moim odczuciu w każdym razie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No cóż pora na ocenę tego wspaniałego anime.
Aż trudno mi to ubrać w słowa, ale spróbuję : co mi się podobało?
Muzyka- opening i ending pieści uszy. W sumie opening nie podobał mi się aż tak bardzo jak w D.N.Angel (wokal był śliczny) ale łatwo wpadała w ucho.
Fabuła- na myślenie. Nie było tam jak w większości anime tłuczenia się ciągłego po mordach, jak to kiedyś ja(chyba) gdzieś nazwałam.
Klimat na plus. Mroczny, ciężki, poważny... i to smutne zakończenie... , że nie dotarli do Raju, ale chodziło tu już bardziej... można to zauważyć oglądając dalsze odcinki, że chodziło im o poszukiwanie prawdy...
Bohaterowie- możecie mnie zlinczować, ale nienawidzę tej Re-l choćby nie wiem co.. Mimo iż potem przestała być taka egoistyczna to i tak mnie wkurzała. Bardziej polubiłam Pino- jest taka przesympatyczna. Dodawała nieco humoru tej mrocznej serii.I byłą tak przywiązana do Vincenta. Fajny z niej autoreiv. Wesoła, pełna energii i że umiała odczuwać radość i inne uczucia. A mnie rozśmieszyło, jak ta się umalowała kosmetykami Re-l.
Vincnt- z pozoru ciamajda, ale jednak coś w sobie to ma. Bałam się ,że on na końcu zginie, jednak niespodzianka! Przeżył.
kreska- no cóż, owszem pasowała do klimatu, jednakże mnie w niektórych momentach wkurzała.
Anime najbardziej na 6 z +.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 18.05.2010, 8:39
dragoo
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 51
Dni na forum: 5.072
Posty: 3
Skąd: Łódź
Chyba ponad dwa lata temu widziałam Ergo Proxy i nie pamiętam dokładnie wszystkich szczegółów, ale pragnę powiedzieć, że po tym anime został mi taki fajny smaczek... Całość była tak skonstruowana, że jak kończył się jeden odcinek od razu chciało obejrzeć się drugi... Naprawdę porywające to było
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Sci-Fi] Ergo Proxy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook