Forum Dragon Ball Nao

» Wybory do PE 2009

Strony: 1, 2  

Na kogo oddasz głos w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego

Na kogo oddasz głos w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego
KW Unia Polityki Realnej 30,00% 6 30,00%
KW Polskie Stronnictwo Ludowe 10,00% 2 10,00%
KW Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej 0,00% 0 0,00%
KW Polska Partia Pracy 0,00% 0 0,00%
KW Libertas 0,00% 0 0,00%
KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy 0,00% 0 0,00%
KKW Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004) 0,00% 0 0,00%
KW Prawica Rzeczypospolitej 0,00% 0 0,00%
KW Platforma Obywatelska RP 30,00% 6 30,00%
KW Prawo i Sprawiedliwość 25,00% 5 25,00%
KW Polska Partia Socjalistyczna 0,00% 0 0,00%
KWW Kocham Polskę 0,00% 0 0,00%
KKW Naprzód Polsko-Piast 5,00% 1 5,00%
Wszystkich głosów: 20
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Brakuje mi dyskusji o polityce na Nao, toteż prowadzę je na wyjeździe, dostaję nawet warny.
Chcę poruszyć temat zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Odbędą się one w UE w dniach 4-7 czerwca, w Polsce ostatniego dnia. Stąd kilka pytań. ;p Czy wybieracie się na wybory? Na kogo zagłosujecie, bądź zagłosowalibyście, gdybyście mieli możliwosć? Czy uważacie je za ważne dla Polski i Europy? Czy będziecie także śledzić wyniki w innych krajach? Czy wiążecie, z tymi wyborami i ich wynikiem, jakieś nadzieje?
Oczywiście nie może zabraknąć wyśmienitej zabawy, czyli ankiety.

Skróty:
KW - Komitet Wyborczy
KKW - Koalicyjny Komitet Wyborczy
KWW - Komitet Wyborczy Wyborców

Żeby nie było nieporozumień. To nie ja postawiłem UPR na pierwszym miejscu, tylko Państwowa Komisja Wyborcza. Dziękuję. ;p

Ja oczywiście oddaję głos na UPR, czego się zapewne spodziewaliście. W Europie liczęna dobre wyniki partii takich jak FPÖ i BZÖ w Austrii, UKIP w Wielkiej Brytanii, Moderata w Szwecji, Libertarische w Holandii etc. Sama idea demokracji nadaje siędo zużycia w toalecie, ale skoro taka możliwość istnieje, to uważam, że ważne jest dla Polski i Europy, by powstrzymać dalszy rozwój Unii Europejskiej. Jestem zmęczony, więc więcej napiszę jutro, w odpowiedzi na komentarze zostawione przez pozostałych userów, których zapewne nie będzie, więc to pierwszy i ostatni post.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy wybieracie się na wybory?
Mam w planach, ale jeszcze nie wiem jak to będzie.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Na kogo zagłosujecie
Ja oczywiście zagłosuje na PO

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy uważacie je za ważne dla Polski i Europy?
Jeżeli te wybory zmienią pozycję Polski w Europie to tak (mam tu na myśli umocnienie pozycji), a jeśli PO wygra te wybory to na pewno nasza sytuacja w Europie się zdecydowanie poprawi.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy będziecie także śledzić wyniki w innych krajach?
Jak będę miał czas to będę śledził wyniki w innych krajach.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
a jeśli PO wygra te wybory to na pewno nasza sytuacja w Europie się zdecydowanie poprawi.

Dark Sky napisał(a):
Jak będę miał czas to będę śledził wyniki w innych krajach.
Ja też.
Dark Sky napisał(a):
Ja oczywiście zagłosuje na PO


Zagłosuję na PiS. Ta partia jest według mnie najlepsza, najrzetelniejsza i najmniej zarażona złodziejstwem.

Ludzie głosujący na PO są po prostu zaślepieni i tyle. Współczuję wam.

Pozdrawiam.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
^Kath napisał(a):
Zagłosuję na PiS.
Jak Ty zagłosujesz jak nie masz jeszcze 18 lat.

^Kath napisał(a):
Ta partia jest według mnie najlepsza, najrzetelniejsza i najmniej zarażona złodziejstwem.
Panom z PiSu już podziękujemy Oni mieli już swoje 5 minut, pokazali co potrafią (złodziejstwa, kłótnie o stołki, afery) mam dalej wymieniać? Sądzę, że nie trzeba.

^Kath napisał(a):
Ludzie głosujący na PO są po prostu zaślepieni i tyle. Współczuję wam.
Na wzajem, ja współczuje obywatelom, którzy będą głosować na PiS.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.456
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy wybieracie się na wybory?
Pasowałoby pójść i chyba tak zrobię, chyba że coś mi przeszkodzi.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Na kogo zagłosujecie,
Szczerze?? To zielonego pojęcia nie mam. Wiem tylko, że nie zagłosuje na PO. zresztą na kogo by się nie zagłosowało to i tak wszyscy bedą się kłócić ze wszystkimi.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy uważacie je za ważne dla Polski i Europy?
Na pewno ważne, może w końcu coś się ruszy w naszym kraju i nikt nie będzie nas uważał za zacofanych.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy będziecie także śledzić wyniki w innych krajach?
Prawdę powiedziawszy to nie, zbytnio się nie interesuje polityką, ale należałoby wybrać wreszcie jakaś partię, która zacznie działać a nie tylko obiecywać.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy wiążecie, z tymi wyborami i ich wynikiem, jakieś nadzieje?
Może jedynie to, że wreszcie sytuacja Polski się poprawi i skończą się kłótnie i wyciąganie brudów z przeszłości.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.825
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
KKW Naprzód Polsko-Piast


Ja zagłosowałem w ankiecie na UPR, najbliżej mi do tej partii, jeśli patrząc na moje poglądy. Co do innych krajów, zresztą i naszego - gówno mnie obchodzą wyniki.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.651
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ja zdecydowanie popieram UPR. Mam dość czerwonej bandy czworga, bijącej się o poparcie na beznadziejne spoty w TVNie i w załganych sondach na Onecie.
Wyników w innych krajach śledził raczej nie będę, bo raz, ze nie mam pojęcia o partiach zagranicznych, a dwa, że interesuje mnie przede wszystkim sytuacja naszego kraju.

Panowie wyżej współczują sobie nawzajem, a ja im życzę pomyślnego oglądania wszystkich Durczoków i Pochanków.

Dark Sky napisał(a):
Panom z PiSu już podziękujemy Oni mieli już swoje 5 minut, pokazali co potrafią (złodziejstwa, kłótnie o stołki, afery)
A ja się pytam: co zrobili Niemcy w czasie swoich pięciu minut?

Obraz
PALATIAL REGALIA
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Głosowałem na PiS, zagłosuję i tym razem.
Aktualnie mało mnie polityka obchodzi, wybory i tak wygrają ci co zawsze, więc się nie polepszy. Nie ma się czym podniecać. UE nie zatrzymasz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.824
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Ja jeszcze nie wiem na jaką partię zagłosuję, ale chętnie pójdę wypełnić swój obywatelski obowiązek, jeśli będę mógł...

Bo mam taki problem na który nie znam odpowiedzi i liczę tutaj na Was. Jeżeli w maju skończyłem 18 lat, ale jeszcze nie złożyłem podania o dowód osobisty to będę na listach wyborczych i będę mógł zagłosować przy okazaniu legitymacji szkolnej? Nie dziwić się Nie dla wszystkich świstek jakim jest dowód jest taki ważny

Jeszcze jedno OT pytanko W Polskim prawie jest jakaś kara za opieszałość w wyrobieniu dowodu?

Może paszport masz, to chyba wystarcza, legitymacja nie.
SoheiMajin Gotenks


Joe: Ja wyrobiłem dowód po roku. ;p
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.706
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Brolli napisał(a):
Bo mam taki problem na który nie znam odpowiedzi i liczę tutaj na Was. Jeżeli w maju skończyłem 18 lat, ale jeszcze nie złożyłem podania o dowód osobisty to będę na listach wyborczych i będę mógł zagłosować przy okazaniu legitymacji szkolnej? Nie dziwić się Nie dla wszystkich świstek jakim jest dowód jest taki ważny
Nie jestem pewien czy na legitkę, ale moja siorka raz głosowała bez dowodu. Jak masz paszport, to weź i jego i legitymację


Jeszcze jedno OT pytanko W Polskim prawie jest jakaś kara za opieszałość w wyrobieniu dowodu?
Tak.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.621
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Zagłosuję na PO. Dlaczego? Bo nie są wcale lepsi od PiS'u, ale uważam, że będą godnymi reprezentantami, tak jak dotychczas.
Nie za bardzo interesuję się polityką, może to źle, bo moja dziewczyna powtarza, że facet powinien się interesować takimi sprawami, ale ja jestem git i $@#$@ zasady.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy uważacie je za ważne dla Polski i Europy?
Dla Europy może mniej, ale dla Polski statystyka była zawsze ważną rzeczą. Wciąż w mediach narzekają na słabe wyniki wśród obywateli, więc ciekawie by było, gdyby rezultaty się powiększyły.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy będziecie także śledzić wyniki w innych krajach?
Nie, raczej nie, chyba, że w Faktach.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Czy wiążecie, z tymi wyborami i ich wynikiem, jakieś nadzieje?
Z pewnością nie. Przestałem wierzyć w jakiekolwiek zmiany na lepsze w tym kraju, oprócz jakości wódki krajowej, która odziwo polepszyła się - w przeciwieństwie do ogólnonarodowej sytuacji.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.238
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Nie pójdę, bo po co? Biorąc pod uwagę fakt, iż moje pojęcie o polskiej polityce jest jednak niewystarczające jak i wiarygodność każdej polskiej partii waha się w granicach zera. Od tylu lat obiecują nam jak to nie ma być pięknie... A jakimś to tajemniczym sposobem na własnej dupie odczuwam, że jest coraz gorzej. Bardzo mocno odczuwam.
Niestety moi państwo. W cuda nie wierzę.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.699
Posty: 128
Skąd: Polska
Zagłosował bym na UPR ale nie zapowiada się na to by mogli się przebić, może kiedyś. Więc zagłosuję na PiS.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.625
Posty: 308
Biorę udział w projekcie "Młodzi głosują" i w związku z tym w mojej szkole organizuję wybory. Powyższa lista różni się jedynie dwoma ostatnimi komitetami, których nie ma na owej szkolnej. Ciekawa jestem, czy młodzi ludzie przyjdą na te wybory.
Sama nie mam pojęcia na kogo zagłosować.
Jeśli zaś chodzi o prawdziwe wybory, to oczywiście nie mogę głosować. Jeśli jednak miałabym taką możliwość, to pewnie długo bym się zastanawiała nad właściwym wyborem.
Wyniki zapewne będę śledziła, ale tylko krajowe. Inne państwa mnie nie interesują.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zagłosuję na człowieka, który jest wykładowcą na mojej uczelni, a który należy do UPR. Jak się dostanie i nie będzie reprezentował Polski tak godnie jak Nigel UK, to będę mógł śmiało Joemu rzucić w twarz, że UPR to fail, a nie partia ;)
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wiem czy wiecie, ale wybory już się rozpoczęły. Wczoraj głosowano w Wielkiej Brytanii i Holandii. Wielkiej Brytanii przysługują 72 głosy. 16.1% zdobyła UKIP, czyli partia Nigela. Daje to 12 miejsc, czyli tyle co było wcześniej, ale za to Nigel będzie tyrał Schulza przez kolejne 5 lat, więc radzę śledzić nowości na YouTube. Resztę zgarnęli Konserwatyści (27), któzy już nie są tymi samymi Konserwatystami co kiedyś, Partia Pracy (o 19 za dużo), LibDem (12, dla tych co nie wiedzą, to taka stara Labour), i Zieloni (2). Z Wielką Brytanią, naturalnie, wiązałem duże nadzieje, w końcu Brytyjczycy są najbardziej niechętni Unii. Mogłoby być lepiej, ale 12 miejsc to nie jest najgorszy wynik.

W Holandii było już gorzej, tylko 2 miejsca zdobyła koalicja ChristenUnie-SGP. Koalicja dwóch partii religijnych, z których ta pierwsza nie ma za wiele wspólnego z wolnym rynkiem, ale będą przeciwko Traktatowi, więc się przysłużą Wolnej Europie. Niestety Libertarian nie ma, chyba nawet nie startowali, a szkoda.

Dzisiaj głosują Czesi, mam nadzieję, że pójdą za swoim Prezydentem, oraz Irlandczycy. Nie lubię Libertasu, ale przynajmniej są przeciwni Traktatowi.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.995
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zagłosowałem przed chwilą, na pytanie ile osób było przede mną, pani odpowiedziała, że 5. Komisja obejmuje około 1500 osób, miasto ~64k.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.263
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Osobiście, bardzo pragnę, by frekwencja wyniosła co najmniej 5% i co najwyżej 5,002%.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.706
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
na jakiegoś z PiSu zagłosowałem

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Revania Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Revania
Wiek: 36
Dni na forum: 6.171
Posty: 406
Nie głosowałam, ponieważ nie widziałam takiej potrzeby. Bez względu na to, kto zostanie wybrany, nadal będzie źle. Wierzycie w to, że będzie lepiej? Ja nie, jest coraz gorzej... Każdy polityk jest taki sam, chce tylko pieniędzy, popularności i władzy. Nie łudźcie się, że jedna partia jest lepsza od drugiej, bo wszystko to jedno, wielkie g... Po prostu nie ma na kogo głosować.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Wybory do PE 2009
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook