Forum Dragon Ball Nao

» [Komedia] Kiler-ów 2-óch

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.150
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Tak dla przypomnienia
est to kontynuacja filmu pt."Kiler". Jurek Kiler (Cezary Pazura) pokonawszy Lipskiego (Jan Englert) i Siarę (Janusz Rewiński), przejął kontener pełen pieniędzy. Od tej chwili jako znany człowiek, zaczął pomagać biednym ludziom. Założył fundację charytatywną wspierającą potrzebujących i pokazuje się w towarzystwie znanych osobistości. Jednak gangsterzy nie zapominają. Z za więziennych krat planują zemstę. Wynajmują płatnego zabójcę Szakala, by raz na zawsze Kilera usunąć. Tymczasem Jurek ma odebrać drogocenną przesyłkę dla swojej fundacji. Dowiadują się o tym Siara i Lipski i mają ochotę zagarnąć te wartościowe dobra. W tym celu sprowadzają kolumbijskiego szaleńca Jose Arcadio Moralesa (Cezary Pazura), który jest bardzo podobny do Kilera i może być pomocny w odbiorze przesyłki. Jurek niczego nie podejrzewając, spokojnie gra z prezydentem w tenisa, lecz podczas meczu głowa państwa odbiera wybuchową piłeczkę i trafia do szpitala. Niedługo potem, Jurek zjawia się na odsłonięciu pomnika i tam poszkodowany zostaje szef policji. W tym momencie zaczyna węszyć komisarz Ryba (Jerzy Stuhr), który nie wierzy, że Kiler jest spokojnym i praworządnym obywatelem. Jurek zaczyna obawiać się o swoje życie a powód rzeczywiście istnieje, ponieważ Szakal wciąż na niego poluje. Do tego wszystkiego w jego życiu pojawia się nimfomanka Dona (Jolanta Fraszyńska), która jest córką Lipskiego i za wszelką cenę chce zaciągnąć Kilera przed ołtarz, co bardzo nie podoba się Ewie (Małgorzata Kożuchowska). Byłego taksówkarza czeka wiele niespodzianek, ponieważ licho nie śpi...
Jurek Kiler i jego Fundacja wspiera finansowo różne organizacje państwowe i grupy zawodowe, dzięki czemu były taksówkarz zaczyna obracać się w doborowym towarzystwie, nie wyłączając kręgów najwyższej władzy.
Tymczasem dwaj gangsterzy (Siara i Lipski) odsiadują swe wyroki. Siara wynajmuje płatnego zabójcę Szakala w celu zabicia Kilera. Szakal próbuje wykonać wyrok kilkukrotnie, za każdym razem w miejscu publicznym, gdy Kiler przebywa w otoczeniu sławnych i wpływowych ludzi. Inspektor Ryba o próby zamachów na wpływowe osobistości podejrzewa właśnie Jurka Kilera.
Wreszcie Siara i Lipski wychodzą z więzienia. Dowiadują się, że fundacja Kilera ma otrzymać w darze ogromny transport złota. Obaj gangsterzy postanawiają współpracować i przejąć złoto. Do tego potrzebują jednak żywego Jurka Kilera i tu pojawia się problem - nie mogą skontaktować się z Szakalem, który wciąż usiłuje wykonać wyrok.
Obaj gangsterzy wprowadzają w życie plan awaryjny - sprowadzają niejakiego Jose Arcadio Moralesa, który jest łudząco podobny do Jurka Kilera.
Konfrontacja Kilerów dwóch wydaje się być nieunikniona ...
Siara i Lipski chcą się zemści na Jurku Kilerze za to że ukradł ich złoto. Adwokat Lipskiego szukając po całym świecie sobowtóra Kilera, znalazł go. Siara i Lipski mylą, że Kiler nie żyje, po tym jak Szakal go "zabił" Koło Kilera kręci się Dona(krótko i zajebiście:). Chce z nim wziąć ślub, do czego nie dochodzi. Ewa myśli, ze Kiler chce się ożenić z Doną i wynikają z tego różne śmieszne rzeczy. Na końcu Kiler odzyskuje swoje złoto, A Wąski ze swoim gangiem, Siarą i Lipskim wracają do paki.
Znam tą komedię już wiele lat, jest to jedna z tych komedii przy których cały czas się śmieję, gdy ją oglądam. Cezary Pazura doskonale pasuje do roli Jurka Kilera, a teksty typu:
"Wąski czy Tobie sufit na łeb się nie spad?", "Buenos Dias senior Siara Buenos Aires ", albo "Idź mnie z tą wiechurą" są normalnie zabójczo śmieszne.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.706
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Mam głupie wrażenie że jak tylko leci w telewizji jakikolwiek film który oglądasz to przez cały seans myślisz tylko o tym aby wziąć cytat z wikipedii z założyć nowy temat.

Co do filmu, to za pierwszym razem nawet mnie śmieszył.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.150
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
franqey napisał(a):
Mam głupie wrażenie że jak tylko leci w telewizji jakikolwiek film który oglądasz to przez cały seans myślisz tylko o tym aby wziąć cytat z wikipedii z założyć nowy temat.
Po pierwsze primo zakładam temat tylko o dobrych filmach, a po drugie ten cytat nie jest z wikipedii tylko z filmweb ;p.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.837
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Moim ulubionym bohaterem filmu jest Ryba i duet Siara&Wąski.

Nie będę się rozdrabniać na "Killer" i "Killerów dwóch", bo traktuję to jako całość. Osobiście wolę dwójkę, bo jest śmieszniejsza.

Ciekawa fabuła, ulubieni polscy aktorzy, muzyka Elektrycznych Gitar no i świetne dialogi. Dobra polska komedia, którą wypadało by obejrzeć, o ile jeszcze się tego nie zrobiło.

Mój ulubiony tekst: "Wstawaj Ryba, świat cię wzywa".


Dark Sky napisał(a):
"Idź mnie z tą wiechurą"
Chyba "wichurą". Mój ojciec często tak krzyczy do mnie albo do mamy, gdy suszymy włosy akurat wtedy, gdy on ogląda coś interesującego w telewizji

Tak samo z tym sufitem

Wąski i Siara wymiatają XD


Dark Sky napisał(a):
Po pierwsze primo zakładam temat tylko o dobrych filmach,
OMG... "po pierwsze" i "primo" to to samo. Tak więc, nie rób z siebie wykształciucha, bo wychodzi Ci masło maślane... Taka wypowiedź wcale nie wygląda inteligentniej, wręcz przeciwnie, ale nie tylko Ty jedziesz takimi głupotami. Ktoś (już nie pamiętam kto) używa "po drugie primo". Szczyt głupoty.


Osobiście nie widzę nic złego w tym, że zakłada się temat o filmie, który niedawno był emitowany w telewizji. Też tak czasem mam, że o jakimś interesującym filmie przypomnę sobie dopiero wtedy, gdy ma lecieć w telewizji. Poza tym po takiej emisji ludzie sobie go przypominają, albo po raz pierwszy oglądają. To dobry moment do dyskusji.

Pozdrawiam i przepraszam za mini offtop.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.827
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Fajny film, można się przy tym uśmiać po pachy. Muzyka elektrycznych gitar dodaje smaku a teksty są takie, że po prostu uśmiać się da. Ja sama pamiętam jak w 2 lata temu jechałam na 3 dniową wycieczkę to pan w autobusie puścił ten film. 1 i 2 Co prawda czasem obraz znikał. W sumie to obie części moim zdaniem były tak samo dobre, nie da się ich porównać. A sytuacje jakie! Też zabawne. Gra aktorów była po prostu bombowa.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.709
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Zawsze w Killerach zastanawiała mnie jedna rzecz. Mianowicie kiedy Siara i Lipski uciekli ze ślubu ze złotem, to gonili ich Killer i Ewa. Tym drugim w lesie auto nawaliło a Siara pojechał dalej. Po pewnym czasie siarę złapano a auto pojechało do przodu. Moje pytanie jest takie: Dlaczego furgonetka później wyprzedziła Killera i Ewę? Przecież cały czas była przed nimi..... no chyba że Killer ma jakiś dopalacz w zadzie i inną trasą na piechotę wyprzedził furgonetkę.....

szczecin
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.433
Posty: 74
Skąd: Poznań
Widziałam tak samo jak pierwszą część ale i tak najbardziej lubię w tym filmie komisarza Rybę hehe Świetny film, możne się uśmiać...choć rzadko zdarza się by podobał mi się polski film...nie bardzo lubię polskich filmów oglądać...nie wiem czemu...ale ten jest super!

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Komedia] Kiler-ów 2-óch
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook