Forum Dragon Ball Nao

» Rangi na forum

Strony:   1, 2, 3  
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.647
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
a ja nigdy nie patrzylam, szczerze mowiac ze takie soc w ogóle [ ort! ] istnieje...
przeciez nie chodzi o ilosc, tylko jakos i o to zeby wyrazac swoje zdanie...

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Wiwat! Szkoda, że nie wszyscy mają takie podejście... Dlatego jestem za usunięciem rang przyznawanych za ilość postów (wiem, Go Tęx się natrudził, ale...), a najlepiej także widocznego obok wypowiedzi ich licznika. Może ankietka? Albo nie... Bo wszak więcej na forum jest statsiarzy niż porządnych userów, prawda?

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.599
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Xan zgadzam sie w 100%. moim zdaniem wielu uzytkownikow pisze posty tylko po to, zeby sobie podbic range, w koncu to jakiz prestiz na forum... Niestety czesto gesto ilosc nie przeklada sie na jakosc. Samo info o ilosc postow moim zdaniem zupelnie wystarczy. A jesli chodzi o ankiete to dlaczegoby nie dac jej szansy ?
Xan moze wtedy Twoja wiara w userow na forum by sie podniosla
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Skoro pojawiło się jako takie poparcie (: P), przedstawię nieco szerzej moją propozycję. Przede wszystkim, moim zdaniem na forum powinna zostać wyodrębniona jeszcze jedna grupa użytkowników, mianowicie – wyróżnieni. Status ten otrzymywałyby osoby, które nie chcą, nie mogą lub z jakiegoś powodu (np. nadmiar modów) nie powinny posiadać uprawnień moderatorskich, jednak wyróżniają się na forum wysoką jakością swych wypowiedzi oraz ogólnie pojętą elokwencją i kulturą i/lub zasłużyły się już w jakiś konkretny sposób. Takie zacne persony byłyby wybierane w drodze sugestii w odpowiednim temacie, a następnie dyskusji, czy na to zasługują, w której decydujący głos mieliby moderatorzy oraz, oczywiście, admin. Nagrodą byłby prestiż oraz otrzymanie dowolnie wybranej rangi specjalnej. Taka zmiana z pewnością zmotywowałaby userów do pracy nad sobą i większego przykładania wagi do jakości swych wypowiedzi, gdyż ich nabijanie nic by praktycznie nie dawało, może poza przeskakiwaniem cyferek na liczniku...

Właśnie – licznik. Moim zdaniem wyświetlanie ilości postów obok wypowiedzi jest zbyteczne i powinno zostać usunięte, gdyż sprzyja statsiarzom. Ilość wysłanych wiadomości byłaby wtedy widoczna tylko tutaj, tutaj lub po wejściu do profilu. Mi osobiście by to wystarczało. Zresztą, jeśli ktoś jest faktycznie aktywny, to jest to widoczne na forum i można to zauważyć bez gapienia się na przeskakujące cyferki.

Warto jeszcze wspomnieć, że do całkowitej likwidacji rang dla zwykłych użytkowników jest jeszcze pewna alternatywa, a mianowicie – rangi nawiązujące otwarcie do czyjejś gadatliwości. Tak się składa, że na potrzeby innego forum przygotowałem już kiedyś takowe, więc jeśli Imć Pan Go Tęx sobie życzy, to mogę mu je podać na GG, z kopirajtami oczywiście.

Pewnym pomysłem jest również wprowadzenie jeszcze jednej grupy – napiętnowanych, czyli tych, którzy wyróżnili się na forum, tyle że negatywnie. Ja osobiście wolałbym takich od razu banować, lecz wybór należy oczywiście do kogo innego...

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.810
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
W pełni popieram wniosek mego poprzednika. Usunięcie licznika postów obok nicku może wpłynąć jedynie pozytywnie. Jeśli już ktoś chce wiedzieć to i tak sprawdzi to, np. w profilu. Na pewno jednak zmniejszyło liczbę wyścigów szczurów, które czasem się tu pojawiają (chociażby Paxel vs...ja ). Także dodatkowe rangi, wyróżniające w pewien sposób poszczególnych użytkowników na pewno sprawiłby by, iż userzy starali by się maksymalnie rozwijać swe posty, pisać je składnie i poprawnie. W końcu kto nie chciałby pięknego, lśniącego napisu "Elit" obok nicku?

Co do "napiętnowanych" jak i innych rang specjalnych. Myślę, że powinny być one nadawane na jakiś czas, a dokładniej dopóki użytkownik reprezentuje sobą cały czas bardzo wysoki/niski poziom. W końcu nie można pozwolić by zaistniała sytuacja, gdy dawniej słaby użytkownik, teraz wiele sobą reprezentujący dzierżył rangę "n00b" lub coś w swym znaczeniu podobnego...

W podobnym systemie funkcjonuje SSJC, gdzie także nie uświadczymy liczby postów pokazywanych obok wiadomości użytkowników. Także liczne rangi (Elite, Hombres,) sprawiły, iż rywalizacja bardzo się nasiliła, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Długie, rozwinięte posty, pisane z pasją i oczywiście z sensem dawały przykład nowym użytkownikom, dzięki czemu można tam spotkać sporą ilość ciekawych i długich postów. Podnosząc swój poziom, inni dążyli do tego samego – myślę, że podobna „reakcja łańcuchowa” mogłaby zaistnieć tutaj.

Co do samej ilości rang – nie dajmy się zwariować. 2-3 nowe (oprócz Mod & Admin) to chyba należyte maksimum.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ogólnie pomysły reprezentowane przez Xana i Hideen Lorda są warte głębszego przemyslenia.
Mi osobiście podobaja się. I uważam, że Gotenx powinien w perspektywie zbliżających sie wakacji, wziąc je pod uwagę.
Ale rodzi się wazny problem. Co zrobic z nowymi uzytkownikami?
Jak wiadomo, niemal kazdy nowy forumowicz, chce dośc szybko podnieść swoja rangę a w konsekwencji także prestiz na forum czyniąc się rozpoznawalnym. Dość często po przekroczeniu jakiegoś pułapu zaczyna pisac inaczej. Nie stawia na ilośc, ale na jakość.
I dlatego wypowiada się w mało istotnych, w gruncie rzeczy, temataqch, jak ulubione radi czy ulubione płatki śniadaniowe.
Brak licznika postów i rang byłby zdecydowanie zniechęcający.
A forum nie powinno zniechęcac, tylko zachęcac do rozmów, wymiany poglądów czy dyskusji.
Wydaje mi się, że nie wolno zapominac także o tym.
Co do nowych rang.
Rqanga "elita" jest ciekawym pomysłem. Według mnie wartym zastosowania na forum. Rozumiem jednak, że nadanie takiej rangi stanowiłoby poważne wyróżnienie danego forumowicza. Wobec postulatu o usunięcie rang(rozumiem, że byłyby one widoczne we własnym profilu) powstanie rangi"elita" jest bardzo motywującym krokiem. Nalezałoby się jendak zastanowic, jakie uprawnienia nadac członkom "elity".
Ja miałbym kilka pomysłów, ale o tym powinna zadecydowac ekipa zarządzająca forum. Nie bez znaczenia byłoby także zdanie społeczności uzytkowników. Założenie nowego tematu byłoby punktem wyjścia. Ale jego autorem powinien być Gotenks. Chyba że znajdzie się dośc silna grupa forumowiczów któa uzyskałaby pewne możliwości w postaci siły nacisku. I wtedy tej inicjatywie nadanoby charakter oddolny.
Według mnie obie formy są dobre, bo właściwei przedstawiają dokładnie to samo. Ale forma druga nadałaby temu postulatowi cgarakter bardziej demokratyczny.
Rangi dla napiętnowanych. tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony ekipa dyspomuje dość powaznymi możliwościami, aby moderowac forum i trzymac jakiś porządek. Z drugiej- nadanie komuś rangi o charakterze wyraźnie pejoratywnym byłoby napietnowaniem uzytkownika wobec całej społeczności Forum DBnao. To wątpliwa inicjatywa.
Ale z cała pewnościa przydałoby się jakies rozwiązanie perwencyjne.
No cóż. Decyzja oczywiście nalezy do Gotenksa.
Pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Razem z Daiem doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wprowadzanie ogromu zmian za jednym zamachem. Dlatego proponuję przegłosowanie wszystkiego po kolei. Na dobry początek: kwestia nowych grup. Sugeruję, by Go Tęx utworzył ankietę z możliwościami wyboru:

1) żadnych zmian;
2) tylko grupa wyróżnionych;
3) tylko grupa napiętnowanych;
4) obydwie nowe grupy.

Co do dalszych w kolejności reform, to mimo wszystko uważam, że licznik postów obok wypowiedzi powinien zostać usunięty i zachowany tylko w profilu oraz statystykach. Jeśli i to udałoby się przeforsować, sugeruję wprowadzenie nowych rang dla zwykłych użytkowników, odpowiadającym nazwami ich gadatliwości... jednak to na razie odległa przyszłość.

W pozostałych aspektach, chociażby propozycji założenia specjalnego tematu, odpowiedniej 'inicjatywy obywatelskiej' czy nietworzenia zbyt dużej liczby grup, w 100% zgadzam się z przedmówcami.

Pozdrawiam serdecznie
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Albercie, Krystianie, Dai, całkowicie się z wami zgadzam, aczkolwiek na niektórych forach, zasobserwowałem ciekawy pomysł - dla co niektórych użytkowników, ( czyli waszej elity ) są rangi osobne... czyli sami sobie dodają rangę, akceptowaną przez admina. Fakt że Go Tęx miałby dużo pracy jest oczywisty, jednak myślę, że wymyślone przez siebie rangi, oczywiście nie zawierające wulgaryzmów/treści erotycznych, trochę rozluźniły by atmosferę forum które jest jak dla mnie bardzo sztywna. Nie chodzi mi o to ( Boże Broń! ) by pisać krótkie, niezrozumiałe posty, ale posty długie, z większym nakładem emocji. Ankieta Ksanie jest tu bardzo dobrym pomysłem, aczkolwiek proponuję uwzględnienie również mojej teori Licznik postów, powinien zostać naprawdę usunięty, nawet w profilu. Jednak myślę że prawdopodobnymi nowymi rangami długo się nie nacieszymy.... Albo jednak .

Pozdrawiam

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Albercie, Krystianie, Dai
Nie ulega wątpliwości, że na Forum istnieje grupa, nazwijmy ja, elity.
Dzięki za wyróznienie i wpisanie mnie w jej skład;)
Ja tę listę uzupełniłbym jeszcze o co najmniej trzy osoby- Mistrza, Ciebie i VegetęZ.
Oczywiście nie do mnie należy decyzja- te należałoby zostawić całej społeczności forum, o ile proponowana przez Xan'a ankieta, a właściwie jej wynik,zyska aprobatę i okazę sie wiążącym dla Gotenksa.
Ja wyrażam nadzieję, że prpoponowane zmiany miałyby jak najlepszy wpływ i podniosłyby jakość forum.
Będę oczekiwać nowego tematu.
Więcej- mam nadzieje, że Gotenks przychili się do rozwiązania demokratycznego proponowanego pzrez Xan'a, a któego wyrazem jest ankieta.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.599
Posty: 151
Skąd: Lincoln
popieram w całej rozsciągłości Xan'a i kolegów. zmiany są niezbędne, a rozsadnie wprowadzone moga wyjsc wszystkim tylko na dobre.
Pomysl z wporwadzeniem tzw 'elit' bardzo mi sie spodobal, z tym ze pod zadnych pozorem nie mogloby to nawiazywac do samej nazwy elity. To juz moim skromnym zdaniem zbytnio oddaliloby uzytkownikow mniej udzielajacych sie od tych wyroznionych, mogloby byc powodem do chełpienia sie tym, iż znajduje sie w ELICIE. dlatego jak napisal Xan nazwa wyróżnieni lub cos w podobnej konwencji wpasowaloby sie najlepiej. Skromnie i rzeczowo, tak by uzytkownik ktory znajdzie sie w tej grupie czul sie naprawde dumny z zajmowanego miejsca, aby dążenie do znalezienia sie w tym jakże zaszczytnym gronie nioslo za soba mase ciekawych i dlugich postow. Wiem moze troszke przesadzam z tymi calymi zaszczytami, ale dla mnie to sprawa ważna bo otwarcie i szczerze kocham DB, dlatego mozliwosc udzielania sie na tym forum, rozwijania, poszerzania wiedzy, a co dla mnie najwazniejsze - niesienia innym pomocy.
Takze jestem za usunieciem licznika a pozostawieniem go jedynie w profilu. Moze zredukuje to po czesci nabijanie postow malo wnoszacych do dyskusji, tylko po to by podobic sobie range. A nie o to przeciez chodzi prawda ?
Jesli chodzi o tych napietnowanych.... to slowo chyba troszke za mocno. Proponowalbym cos bardziej z przymrozeniem oka. Cos w style, " mamy Cie na oku" albo "Na Celowniku" czy "Upomienia" albo no nie wiem... na nazwe przyjdzie czas ale idee mysle łapiecie
Ale zaczac by ba dlatego faktycznie proponuje nowy temat zalozony przed amina i sensowna ankiete. Potem mozna dzialac dalej.
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Jednak jestem cały czas po stronie mojej opinii. Po prostu userzy którzy są tu od dawna, a nie dostali tej zaszczytnej rangi, mogli by się przestac udzielac. System "równi i równiejsi", wcale nie jest dobry... Wedle mojego pomysłu większośc dawała by sobie rangi, które przesyłali by np. przez PW do Gotenksa... Zaś Ci którzy są złymi forumowiczami, i ci którzy nie napisali by np. 50 postów ( dlaczego tyle ? Ponieważ po 50 postach, możemy się dowiedziec już, jak bardzo przykłada się dany user do pisania postów, czy zakładania tematów. Czy pisze mądrze czy głupio, czy pisze zrozumiało i bez większych wpadek ortogaficznych, czy pisze jak leci... itd), po prostu nie mieli by rang, co ich by motywowało do lepszej pracy.

Pozdrawiam.

Poscriptum - Nie działa mi literka c'

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Szarak: 22.06.2006, 10:35
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.599
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Szarak zgadzam sie z Toba. 'Równi i równiejsi' nigdy, dlatego nalezaloby stworzyc taka grupe, do ktorej wybierane bylyby osoby nie o najwiekszej ilosci postow, ale takie ktore wykazuja sie wrazliwoscia na innych forumowiczow, chetnie sluza pomoca, pisza dlugie, zrozumiale posty wiele wnoszace do dyskusji. Ta grupa nie dawalaby zadnych nowych uprawinien, moglaby przystapic do niej osoba z kilkumiesiecznym stażem, o odpowiedniej ilosc wysokiej jakosc postow. Wysoki prestiz tej grupy moglby naprawde spowodowac to, iz mlodzi userzy beda starali sie zmieniac na lepsze by dolaczyc do tego grona.
Tak czy siak mysle ze sprawa jest warta dyskusji i przemyslenia
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
'Równi i równiejsi' nigdy
I tu jak najbardziej się zgadzam.
Użytav przeze mnie forma"elita" to tylko pewien punkt zaczepienia. Na forum wszyscy sa równie i wszystkich jednakowo obowiązuje regulam,in.
Nie mniej jednak wyróznienie jakiejś oddzielnej grupy o, mimo wszystko, zwiększonym prestiżu wciąż uznaje za dobry pomysł.
Kwestiua jej nazwy to oczywiście, póki co, sprawa drugorzędna.
I co do uprawnień.
Nie powinna w żadnym wypadku wchodzic w kompetencje modów. To powinny byc dwie zupełnie rozróżnione w kompetencjach grupy.Co nie znaczy, z emoderatorzy nie mogliby nalezeć do (póki co zostane przy tej nazwie) "elity".
Być może dobrym pomysłem jest propozycja Maćka, ale to jest oczywiście sprawa do przedyskutowania.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Rqanga "elita" jest ciekawym pomysłem. Według mnie wartym zastosowania na forum. Rozumiem jednak, że nadanie takiej rangi stanowiłoby poważne wyróżnienie danego forumowicza.
Też tak uważam. Osoba, która znajdzie się w elicie, powinna posiadać duuużooo postów o sensownym składzie, tzn. żadnych offtopów, przeklinania i kłótni. Zgadzam się też, że zmiany przyniosłyby sporo plusów. Forum o takim rozmiarze jak DBNAO powinno się rozwijać i zmieniać.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Ależ Szaraczku, przecież miałem na myśli dokładnie taki system rang, jak ten opisany przez Ciebie Wyróżnieni byliby tylko nową grupą, której, za przeproszeniem, członkowie - podobnie jak moderatorzy, redaktorzy i admini - mogliby wybrać sobie dowolną rangę specjalną, lecz w przeciwieństwie do wymienionych nie posiadaliby uprawnień większych niż przeciętny użytkownik, poza oczywistym autorytetem.

Co do lekkiej zmiany charakteru postów, zgadzam się z Tobą w stu procentach, lecz to zależy tylko od userów - nie można im niczego narzucić. Natomiast licznik ilości wypowiedzi będzie następnym punktem do omówienia, kiedy tylko uporamy się z rangami. Ja osobiście uważam, że powinien zostać, ale tylko w profilu - sam czasami chcę sprawdzić, ile postów mam na koncie

Jeśli chodzi o charakter i nazewnictwo nowych grup, popieram zdecydowanie Szaraka i VegatZa. Nie mogą one tworzyć bariery między ich przedstawicielami a 'zwykłymi' forumowiczami. Jestem również przeciwny łączeniu ich z liczbą postów, gdyż mogłoby wtedy dojść do absurdów w rodzaju BH z forum SSJ Power. Do kryteriów analizowanych podczas kwalifikacji do wyróżnionych zaliczyłbym jakość wypowiedzi, kulturę, chęć pomocy i życzliwość wobec innych userów, a także ogólnie pojętą wiedzę

Za to z Daiem nie do końca się zgadzam... Moim zdaniem wyróżnieni powinni być po prostu kolejną grupą, a nie specyficznym tytułem oderwanym od dotychczasowej hierarchii. Wedle mojego wyobrażenia kolejne stopnie forumowej drabiny przedstawiałyby się następująco:

1) Upomniani - standardowe uprawnienia, jedna ranga dla całej grupy.
2) Zwykli użytkownicy - standardowe uprawnienia, normalne rangi*.
3) Wyróżnieni - standardowe uprawnienia, rangi specjalne (wybrane).
4) Moderatorzy - uprawnienia moderatorskie, rangi specjalne (wybrane).
5) Redaktorzy - uprawnienia redaktorskie**, rangi specjalne (wybrane).
6) Administrator - uprawnienia administratorskie, ranga specjalna (wybrana).

* jakie, to omówimy już później - równie dobrze mogą zostać obecne, jak i wejść takie o nazwach stosownych do gadatliwości;
** czyli moderatorskie rozszerzone o możliwość pisania newsów, dodawania działów i tekstów lub coś w tym stylu - wszystko wedle woli Go Tęxa.

To chyba wszystko, co miałem do powiedzenia Dodam jeszcze tylko, że awans lub degradacja następowałyby w wyniku wniosku i głosowania (z możliwością unieważnienia wyniku przez admina) lub w trybie przyspieszonym, wskutek natychmiastowej, zdecydowanej i (w większości przypadków) nieodwołalnej decyzji Go Tęxa.

Pozdrawiam serdecznie
A.

PS Jeśli są jeszcze jakieś niejasności tudzież wątpliwości, chętnie je wyjaśnię, zarówno na forum, przez priva, maila czy na GG. O ile będę miał czas, oczywiście.

PPS Offtopy... przydarzają się chyba każdemu... ja osobiście nawet je lubię... dlatego nie uważam, by powinny stanowić nieprzekraczalną barierę do otrzymania wyróżnienia. Chyba że ich ilość byłaby szczególnie duża...

PPPS Z listą Wild... Szaraka z grubsza się zgadzam, jednakże czas na ostateczne jej omówienie i przedyskutowanie przyjdzie dopiero wtedy, gdy pomysł z grupami i rangami przejdzie... Czekamy niecierpliwie na decyzję Go Tęxa...

PPPPS Mój nick odmienia się normalnie, apostrof nie jest konieczny

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Xan: 07.06.2006, 19:07
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Widzę, że nie zostałem zrozumiany:)
To zapewne problem umiejetności przekazywania swoich myśli:)
Zatem chciałbym wyjaśnić. W moim przekonaiu grupa elity lub wyróżnionych- nazwę zapewne trzeba będzie ustalić, to nie wyróżniona niczym, poza oczywistym przyznaniem autorytetu, względnie prestiżu, grupa użytkowników forum.
Nie chcę i nie mam zamiaru dzielić forumowiczów na równych i równiejszych.
Nie było i nie jest moja intencją wyróżnianie i tworzenie jakiejś nowej, elitarnej, oderwanej od dotychczasowej hierarchii, grupy uprzywilejowanych uzytkownikó Forum. I chcę to wyraźnie podkreslić.
Jak już pisałem w poprzednim poście:
I co do uprawnień.
Nie powinna w żadnym wypadku wchodzic w kompetencje modów.
W moim przekonianiu wniosek powinien być jasny, że wspomniani wyróznieni, poza proponowanym przez Xana, Szaraka i VegetęZ mozliwościami dowolnego wyboru rangi, nie powinni być pod żadnym względem wyrózniani kompetencjami moderatorów ani jakimikolwiek innymi. To byłoby po prostu nie fair.
No cóz... Jak wspominałem zostałem trochę źle zrozumiany, ale mam nadzieję, że ten post wyjaśnił wątpliwości.
Podobnie jak Xan(pozdro) oczekuję decyzji Gotenksa.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.035
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Miłościwie Panujący Jaśnie Admin Go Tęx uznał, że byli moderatorzy oraz osoby zbanowane zasługują na osobne stopnie na forum. Aby uczynić zadość jego wymaganiom oraz forumowej tradycji dodawania do nazwy każdej grupy jej japońskiej wersji, proponuję następujące tytuły:

1) Zbanowany – Gekokujo (dosł. "nikczemni uciskają możnych"; może średnio pasuje to na tytuł, ale ładnie brzmi i odpowiada charakterystyce grupy ; ))
2) Upomniany – Nanbanjin (dosł. "barbarzyńca z południa"; przybysz z Zachodu).
3) Zwykły użytkownik – Ashigaru (dosł. "lekkostopy"; piechota chłopska, coś jak pospolite ruszenie).
4) Wyróżniony – Kengo (mistrz miecza).
5) Ex-moderator – Ronin (dosł. "luźny człowiek" lub "człowiek-fala"; samuraj bez pana).
6) Moderator – Bushi (dosł. "ten, który służy"; samuraj).
7) Redaktor – Hatamoto (osobisty strażnik daimyo).
8 ) Administrator – Daimyo (dosł. "ten, który chce osiągnąć więcej"; lenny pan).

Uprawnienia poszczególnych grup już opisywałem, więc nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że ex-moderator, poza czysto formalną tytulaturą, niczym nie różni się od wyróżnionego. Natomiast "uprawnienia" zbanowanego lepiej przemilczę…

Pozdrawiam
A.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.857
Posty: 549
Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Przepraszam ze zrobię Offtop, ale jednak to mnie dość mocno dotknęło:
liczbę wyścigów szczurów, które czasem się tu pojawiają (chociażby Paxel vs...ja
Otóż wcale nie brałem udziału, ani nie chciałem brać w Wyścigu, jak to ujął Lord, ew. Szpaner, albo Krystian. To, iż często mój post pojawia się zaraz za jego, nie świadczy o tym, że próbuje się z nim ścigać na posty.
Bardzo często bywało tak, że w moich postach poprawiałem Lorda, i starałem się uświadomić mu jego pomyłki/ błędy. On też czasami poprawiał mnie.


NIGDY NIE BRAŁEM UDZIAŁU W ŻADNYM WYŚLIGU, I NIE ŻYCZE SOBIE ABY KTOŚ MNIE UMIESZCZAŁ W TAKICH SYTUACJACH I PRZEZ NIE MNIE POTEM OCENIAŁ. JEŻELI NIE MOŻNA TEGO USZANOWAĆ, TO JUZ NIESTETY NIE MOJA WINA......

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ależ lizodupnie się zrobiło. Licznik elity , w którym każdy wie kto się znajdzie , a mianowicie brać pomysłowa , która wpadła na ten genialny pomysł , i sama siebie będzie promować ,i każdy z nich wskaże następnego. W takim razie proszę o wpisanie mnie na listę napiętnowanych. A jeśli można to jeszczer jedno pytanie. Chcecie wybierać elity subiektywnie , czy podawać jakieś durne pomysły , aby zyskać wyborców , bo przecież na intersubiektywizm was nie stać chłopaki.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Franqey,
wydaje mi się, ż eźle oceniłes intencje tej dyskusji.
Wywołana dos zaskakującą w swojej wymowie wypowiedzią Linki:

ja nigdy nie patrzylam, szczerze mowiac ze takie soc w ogóle [ ort! ] istnieje...
przeciez nie chodzi o ilosc, tylko jakos i o to zeby wyrazac swoje zdanie...
okazała się być wystarczająco porzebna, aby kilka osób zabrało w niej głos.
A że sa to osoby udzielające się na Forum to już inna sprawa. Prawo do wypowiedzi jma każdy. Wystarczy z niego skorzystać...

Wprowadzenie nowych rang było tylko jedną z wnoszonych propozycji... Po części zrealizowana, bo wprowadzona została ranga dla byłych moderatorów.
Przydało by się trochę obiektywizmu, skoro zarzucasz innym subiekrtywizm.

I jeszcze jedna sprawa- ten temat nie ma na celu organizowanie wyborów. To tylko próba dyskusji na temat, który dotyczy forumowiczów.
pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Rangi na forum
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook