Forum Dragon Ball Nao

» Bakuman

Strony: 1, 2  
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Manga autorstwa Tsugumi Ohby i Takeshi Obaty, czyli tych samych co stworzyli Death Note. Dość nietypowa, bo opowiada o tworzeniu mangi. Nie będę pisał więcej, bo nie ma sensu. Może kogoś sama wzmianka zainteresuje.
Parę słów ode mnie:

Bardzo ciekawa manga. Niezwykle oryginalny pomysł. Jak się dowiedziałem, że jest autorstwa tych co stworzyli Death Note to bez głębszego zastanowienia zacząłem czytać, i się nie zawiodłem. Fajnie poznać z bliska, jak tworzy się mangę.

Co sądzicie o Bakumanie?

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Manga bardzo mi się podoba. Autorzy fajnie wszystko wytłumaczyli, na jakiej podstawie tworzy się mangę, kiedy ma szanse być wydana itp. Zaskoczyło mnie kilka rzeczy np. to, że mangaka ma asystentów.
Po tych kilkudziesięciu przeczytanych chapterach mam dużo większą wiedzę na ten temat, w ogóle to wcześniej nie miałem jej wcale. Dobrze jest wiedzieć jak powstaje, to co się czyta. Polecam.

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jedna z moich ulubionych mang. Świetna kreska, nadspodziewanie dobrze nakreślona fabuła, no i sam pomysł na mangę. Nietypowy shounen, mimo wszystko bardzo fajny. Polecam, bo niektóre tytuły bije na głowę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
-> link

Stary news, ale pewnie nie każdy wie.
Na jesień ma powstać anime Bakuman., odcinków 25.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mnietuniema Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mnietuniema
Dni na forum: 5.168
Posty: 22
Fajnie że powstaje anime. Mangę lubię, nawet bardzo. Kreska jest genialna, no ale czego innego można było się spodziewać po autorze rysunków w Death Note. Tak samo z fabułą, bardzo odważny pomysł a zarazem niezwykle interesujący, gdyby nie ten tytuł nie miałbym pojęcia jak wygląda proces wydawania mang w Jumpie. Szkoda że aktualnie fabuła bardziej skupia się na postaciach przypodobnych niż na głównym wątku, niestety obejść tego się nie da. Bohaterowie bardzo spoko, mój ulubiony to Takagi. Już przywykłem do co tygodniowego czytania nowego chapka i na pewno będę dalej śledził losy młodych mangaków.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Nie wiem czy walka na płaszczyźnie wydawanie mang to jest dobry materiał na długi shonen. Manga jest fajna z założenia, bo oryginalna fabuła, ale z czasem potrafi nudzić, bo ta oryginalność właściwie minęła z pierwszymi tomami.

Zastanawia mnie czy autorzy tworząc mangę wzorowali się na sobie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Manga jest fajna z założenia, bo oryginalna fabuła, ale z czasem potrafi nudzić, bo ta oryginalność właściwie minęła z pierwszymi tomami.
Coś w tym jest. Dla mnie najgorszym momentem była mniej więcej połowa wydanych do tej pory rozdziałów. Rzuciłem na jakiś czas czytanie, ale teraz znowu mam wrażenie, że oryginalność wraca do Bakumana.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Mangi dawno nie czytałem, ale właśnie zauważyłem, że pierwszy odcinek anime wyszedł

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Po tym nowym Iron Manie i kiepskim etchi, którego nazwy już nie pamiętam (i nie chce pamiętać) nadszedł czas na coś konkretnego i ciekawego. Bakuman wydaje się oryginalnym i świeżym pomysłem. Autorzy wybrali chyba najlepszy środek do ukazania całej zakulisowej pracy nad mangą/anime. Oby seria utrzymała przyzwoity poziom i odkryła przed czytelnikiem/widzem tajemnice powstawania znakomitych dzieł.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Thorik: 03.10.2010, 20:54
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Nie oglądam, dopóki nie wyjdzie jakieś konkretne 720p

[ Dodano: 04.10.2010, 13:56 (po 16 godzinach 37 minutach) ]
Fajny odcinek, obrazuje jak bardzo manga zmieniła się na przestrzeni 100 chapterów.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Fajny, fajny, ale uważam, że Azuki powinna być ładniejsza, bo coś nijako wyszła. Może z czasem się poprawi. A podczas oglądania piosenki wstępnej głęboko zastanawiałem się czy dobre anime ściągnąłem, żart im się udał ;p

Przy okazji opening załączam
-> http://www.youtube.com/watch?v=He5JowJocTo

I wspomnianą piosenkę xD
-> http://www.youtube.com/watch?v=LpVdVLlfPs0

W zasadzie szkoda, że tylko 25 odcinków, bo co oni w tylu odcinkach zmieszczą, oby nie wymyślili jakiegoś własnego zakończenia.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Death Note miał 103 chaptery i 37 odcinków, to może w 2 sezony po 25 się wyrobią z całym Bakumanem.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Jednak w Death Note chyba było zdecydowanie mniej gadania, a dużo akcji (stąd anime musiało iść szybkim tempem). Bakuman ciągle wychodzi, więc nie wiadomo, ile będzie miał chapterów, a gdyby twórcy anime szli Twoim tokiem rozumowania, a manga miałaby się już kończyć, to by po prostu zrobili jedną serię, a nie zakładali odgórnie te 25 odcinków. Co też do końca nie jest powiedziane, bo nieraz się serie przedłużało. Co będzie, to będzie xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
W Death Note było więcej gadania niż w Bakumanie. To się długo czyta, ale w anime ogląda się szybciej. W Code Geass też było oryginalnie 25 odcinków.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Drugi odcinek też fajny.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
W 8. odcinku chyba już delikatnie odeszli od mangi, chyba że tłumaczenie sleepyfans sprzed 2 lat było tak biedne.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Z każdym odcinkiem Bakumana zdaję sobie sprawę z tego, że powinienem znaleźć czas na czytanie mangi. Chyba najlepsza seria spośród tego, co startowało w październiku.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
114 chapter Bakumana najlepszym jaki czytałem.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Bakuman zbliża się ku końcowi?

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Ciężko powiedzieć, ale widać, że autorzy powoli zamykają niektóre wątki, więc istnieje taka możliwość.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Bakuman
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook