Forum Dragon Ball Nao

» [Grafika] Kurs Mangi - Reklama TV

Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.773
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
Mam zapytanko. Czy warto kupić ten 5 numerowy kurs mangi, który reklamują

http://www.kursmanga.pl/

Czy to dla początkującego noob'a jest przydatne? Myślałem żeby spróbować, ale zasięgam sie rady bardziej doświadczonych i wprawionych w tworzeniu mangi. Proszę o jakieś argumenty za i przeciw lub rady jak zacząć bez tego a z dobra strona PL z neta. Mogą być polecane książki z kursem całe wydane od amatorki po pro.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Radze poczekać do wydania kolejnych numerów. Pierwszy kosztuje only 5 zł, ale może się okazać, że wybitne toto nie będzie, a za kolejny egzemplarz zażyczą sobie kolejne 5 zł. Proponuje przejść się do Empiku i samemu wybadać jak to wygląda oraz powstrzymać się od pośpiechu.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Cóż, po stronie niewiele można napisać, wszak to jest wiadome, że każdy swój produkt będzie zachwalał jak tylko potrafi. To co mi się podoba, to przyrządy rysunkowe typowe dla mangaków a niedostępne na rynku polskim lub bardzo trudne do dostania (rastry czy piórka maczane chociażby, nie wspominając już o typach stalówek, natomiast słowo 'rapidograf' u większości ekspedientów w sklepach papierniczych wywołuje urocze WTF? na ich buźkach) tudzież drogie. Gorzej będzie z ustaleniem jakości owych przyrządów, a choć wprawdzie dobry rysownik nawet patykiem w gównie stworzy arcydzieło tak początkujący lepiej żeby korzystał z chociaż półprofesjonalnego warsztatu, a osobiście wątpię, czy markowe firmy będą się chciały do tego interesu dołożyć. Tak samo też będąc początkującym zdecydowana większość przyrządów się nie przyda ze względu na nieumiejętność ich zastosowania, chociaż ta kwestia jest jeszcze do rozważenia jeżeli ocenić obiektywnie swój zapał i możliwości.

Drugą sprawą i najbardziej zasadniczą jest pytanie czy kurs został w całości stworzony przez Japończyków. Oszem na stronie powyżej jest mowa, że rysunki są ich autorstwa, ale jeżeli chodzi o całość opracowania autorzy strony milczą. Zdarzyło mi się już wcześniej spotkać z opracowaniami innymi niż japońskie i stwierdzam, że podobne 'cosie' mają mało wspólnego z mangą w każdym możliwym aspekcie za to bardzo dużo z amerykańskim komiksem. Nawet jeżeli o wykonanie szkiców poproszono japońców. Sposób tłumaczenia zaś co ważniejszych kwestii pozostawia wiele do życzenia zazwyczaj, czytelnik jest traktowany jak kilkuletni zaśliniony retard, a kwestie istotne dla mangi są traktowane po macoszemu lub w ogóle pominięte, przez co prace są pozbawione tego charakterystycznego charakteru i ducha Japonii. A o takich rzeczach jak kultura, historia, czy życie codzienne Japończyków nikt w ogóle nie słyszał...

Powtarzając swe słowa z początku postu w oparciu o podane wyżej kryteria naprawdę nie można rzec nic pewnego. Jeżeli to jest tworzone przez kogoś innego niż Japończycy w ciemno mogę stwierdzić, że będąc na Twym miejscu propozycja stała by się dla mnie mało atrakcyjna, choćby nie wiem jaki sprzęt dawano. Podejrzewać nawet można, że skoro jest tak eksponowany treść będzie uboga. Ostatecznie można wziąć na próbę tylko pierwszy numer, drogi nie jest a dostarczy bardzo wiele cennych wskazówek.

Jeżeli szukasz czegoś lepszego polecam serię 'Jak powstaje manga' Hikaru Hayashiego, którą to w ofercie ma w Polsce Waneko. 13 tomów, cena średnia za każdy 25 - 30 zł, można też szukać taniej na Allegro. Także i ja posiadam parę dobrych podręczników w formacie pdf. po angielsku i po japońsku, bezproblemowo mogę podrzucić.

Decyzja należy do Ciebie.

P. S.
Jeżeli interesują Cię przykłady jak wygląda manga w rozumieniu Europejczyków, Włochów konkretniej, spójrz na 'W.I.T.C.H.'...
Żenada.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Nie, nie, nie.

Zero wydawania kasy na podręczniki rysunku - niby nic po kroku ale i tak niczego Cię nie nauczą. Już lepsza byłaby książka ogólnie o technikach rysunkowych i malarskich.

Poleciłabym Ci raczej założenie konta na http://www.deviantart.com/ i teraz tak... szukasz sobie najbardziej popularnych mangowych obrazków - takie z liczbą favów od 1000 w górę. Użytkownicy którzy takie posiadają w swojej galerii często robią tutoriale w którycjh wyniesiesz tyle dobrego co ze wszystkich tamtych książeczek - z tą różnicą że za darmo.

Poza tym ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Zacznij od przerysowania, potem przejdź na ,, przerysowywanie autorskie '' - czyli przerysowujesz np. pozę ale zmieniasz ubiór, fryzurę itd. poprawiając własne możliwości. Potem możesz zacząć robić to z głowy.

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Grafika] Kurs Mangi - Reklama TV
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook