Forum Dragon Ball Nao

» Led Zeppelin

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Trochę dziwne, że nie ma tematu o tym zespole.

Led Zeppelin – angielska grupa będąca jednym z pionierów hard rocka, uważana za jeden z najbardziej znaczących zespołów muzycznych w historii. Jej muzyka stanowi połączenie rocka, folku i bluesa z mniejszymi, lecz zauważalnymi, wpływami rockabilly, reggae, soulu, funku, muzyki klasycznej, celtyckiej, indyjskiej, arabskiej, popu, muzyki latynoskiej i country. Zespół sprzedał ponad 300 milionów płyt na całym świecie i ponad 111 milionów w samej Ameryce.

wikipedia.pl

Co sądzicie o Led Zeppelin?

Jak dla mnie to świetny zespół. Wspaniała gitara Page'a, równie dobry wokal. Kilka świetnych kawałków, jak: Kashmir, D'yer Mak'er, Stairway To Heaven, Rock and Roll, Immigrant Song, All My Love, czy mój ulubiony kawałek - Hot Dog. Z płyt to największe wrażenie zrobiły na mnie Four Symbols, In Through The Out Door. Gorąco polecam.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Hard rock jak hard rock, ale w dużej mierze jest to rock progresywny, a właśnie bardzo dobrze jest to słychać w 'In Through The Out Door'. Dziwne i niezwykłe, że o tym nie wspominałeś.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Drakan napisał(a):
Hard rock jak hard rock, ale w dużej mierze jest to rock progresywny, a właśnie bardzo dobrze jest to słychać w 'In Through The Out Door'. Dziwne i niezwykłe, że o tym nie wspominałeś.
Przecież napisałem, że opis brany z wikipedii, więc nie mów, że to ja nie napisałem.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.235
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Widzę, ale jako że ta wikipedia jest niepełna, wypadałoby uzupełnić.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.822
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Teraz mogę napisać trochę więcej. Led Zeppelin to zdecydowanie mój ulubiony zespół razem z Bon Jovi. Jednak bardziej cenię za dokonania i rozwój muzyki rockowej, czy może bardziej hard-rockowej ten pierwszy. Wpływ jaki wywarli na ten gatunek miał ogromny, tutaj chłopaki z New Jersey im nie są w stanie zagrozić. W zasadzie w samych superlatywach mogę mówić o tej kapeli, ale zacznę może od początku.

Jestem zafascynowany gitarą Jimmyego Page'a. Gość jest rewelacyjny, moim zdaniem najlepszy gitarzysta, a kilku już poznałem. Nie wszystkich, ale do tej pory każdy mu czymś ustępuje w moim odczuciu. Niezwykle charakterystyczne brzmienie, na którym wychowała się masa późniejszych 'gwiazd' muzyki rockowej. Niezapomniane riffy z Heartbreaker, Achilles Last Stand czy z Kashmir, który jest chyba moim ulubionym kawałkiem. Do tego ta solówka ze Stairway To Heaven, która za każdym razem plasowała się w ścisłej czołówce na najlepszą w historii. Potrafił zdystansować resztę członków Led Zeppelin swoją grą, co słychać dość dobitnie w naprawdę wielu piosenkach, choć tutaj pasuje raczej 'dziełach'.

Bardzo cenię również głos Roberta Planta. Drugiego takiego szukać można, ale raczej na próżno. To zależy od gustu, ale mi się bardzo podoba. Z utworów, w których moim zdaniem wypadł najciekawiej podam D'yer Mak'er, All My Love czy Good Times Bad Times. Trochę mam do przesłuchania jeszcze z twórczości w solowej karierze, ale na dzień dzisiejszy stawiam go na równi z Mercurym i Bon Jovim (tym do These Days).

O pozostałych członkach zespołów mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno prezentowali wielkie umiejętności. Nie na darmo grali w takim zespole. Mimo wszystko pozostawali w cieniu wyżej wymienionej dwójki, ale nie szkodzi. Bas i perkusja też wypada w Led Zeppelin świetnie, i zgrywa się z resztą tworząc liczne 'arcydzieła', w tym ten świetny już wspominany Kashmir.

Pozdrawiać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Marimo: 02.02.2011, 0:39
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.992
Plusy: 25
Posty: 2.091
Lubię Zepów, ale daleko mi do zachwytów nad nimi, a przeszkadza mi w tym Plant. Ma oryginalny głos, to trzeba mu przyznać, ale w żadnym wypadku nie powala na kolana, czasami nawet przeszkadza.
Za to Page jest genialny, osobiście uważam go za najlepszego twórcę riffów gitarowych - Achilles Last Stand, skądinąd mój ulubiony utwór LZ, czy choćby "oklepane" Whole Lotta Love to doskonały przykład.
Jednak rzeczą, która najbardziej mi przeszkadza, jest pewna wtórność utworów na pierwszych płytach (nie pamiętam dokładnie na której). Nie wiem, być może wynikało to z sesyjnego charakteru nagrywania albumów i stąd taki efekt, ale mi to się nie podoba.
W każdym razie warto zapoznać się, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Led Zeppelin
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook