Forum Dragon Ball Nao

» Teatr, opera, filharmonia

eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 29
Dni na forum: 3.438
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Temat: Teatr, Opera, Filharmonia .
Lubicie, nie lubicie? Bywacie? Kiedykolwiek byliście z własnej nieprzymuszonej woli (tj. z własnej inicjatywy, bez szkolnych wycieczek )? I jak wrażenia? Może macie jakichś faworytów?

Zapraszam do wyrażania opinii
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 32
Dni na forum: 4.789
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.641
Skąd: Danzig
Do filharmonii chodzę od czasu do czasu, jako że staruszek dostaje darmowe bilety z pracy. Co zabawne zazwyczaj wychodzi to akurat po doszczętnym zalkoholizowaniu się, zatem mam ciekawe odchamienie się. Muszę przyznać że to nawet fajna sprawa, choć jestem zbyt dużym ignorantem w tej dziedzinie żeby powiedzieć coś więcej. Aha, trochę mi szkoda tych ludzi co to przychodzą na słodkopierdzącą imprezę, a później muszą siedzieć obok menela po tygodniowym cugu. Na operze ostatnio byłem jakieś dwa lata temu, i zasnąłem, a do teatru od czasu do czasu lubię pójść, o ile przedstawienie jest ciekawe, i nie stara się na siłę być zbyt postępowe.

PS. Pominęłaś balet.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 12
Dni na forum: 3.819
Plusy: 1
Posty: 538
Miałem iść dzisiaj na "Proces" Kafki. Zarezerwowałem bilety z miesięcznym wyprzedzeniem. Miejscówki w pierwszym rzędzie. I jak to zwykle bywa odwołali spektakl...

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 29
Dni na forum: 3.792
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Z raz na 3 miesiące się pójdzie do Teatru obejrzeć coś ciekawego. Przeważnie są to komedie. Sporadycznie coś innego. Najbardziej podobał mi się Mayday na którym byłem 3 razy.Mayday to historia londyńskiego taksówkarza który ma 2 żony które się nie znały. Żeby było śmiesznie ten taksówkarz nazywa się John Smith : D (Coś jak polski Jan Kowalski). Te 2 żony co on ma to żeby było ciekawiej nazywają się tak samo. John w dowodzie osobistym miał wpisany jeden adres zamieszkania a w prawie jazdy drugi. Po tym jak trafił do szpitala to nie wiadomo było na jaki adres powiadomić żonę. No i powiadomiono na oba : P Sama końcówka mi się podobała. Policja stwierdziła że Smith nie żyje w bigamii tylko jest gejem : D .
Ogólnie do teatru chodzę bo lubię.

Edit: Ahh zapomniałem dodać, że była też 2 część pt Mayday 2 w której te 2 żony mają po dziecku jedna żona ma córkę a druga chłopca. No i ta 2 dzieci niefortunnie poznaje się przez internet i okazuje się że ojcowie obojga z nich nazywają się tak samo a co najlepsze oboje są taksówkarzami

szczecin
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 29
Dni na forum: 4.856
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Nie bardzo lubię teatr, chociaż na Otella z chęcią bym poszla. Z omedii to zajebiste są Szalone Nożyczki, przedstawienie z udzialem publicznosci, fajna sprawa.

Opere uwielbiam, a w filharmonii bywam bardzo często, kiedyś na scenie, obecnie raczej na widowni.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 27
Dni na forum: 5.134
Posty: 1.326
Skąd: Wałbrzych
W operze jest bardzo przyjemnie, podoba mi się tamtejsza atmosfera. Nie trawię natomiast teatrów, z których wieje nudą. W filharmonii jeszcze nie byłem.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 25
Dni na forum: 3.911
Plusy: 6
Posty: 4.672
Skąd: z świata snów i marzeń
Teatr- byłam na nim parę razy. Pierwszy raz jak miałam 11 lat i to byłam w Teatrze w Ełku na mitologii. Bardzo mi się tam podobało, zabawnie, miło, aktorzy byli świetni. Bardzo lubię teatr, tam się nie nudziłam i patrzyłam zawsze z zaciekawieniem.W moim zadupiu nie ma teatru. Jak np. byłam w jakimś większym mieście to zdarzyło mi się pójść ale nie podróżuję nie wiadomo jak często. Więc okazji do pójścia na teatr nie mam zbyt wiele. Byłam też w teatrze w Warszawie 3-4 lata temu.
Opera- byłam 4 razy na niej. Raz na balecie dziadek do orzechów, potem Rigotello, Aida i Verdi(opera warszawska), Powiem tak: podoba mi się to, że na górze jest wyświetlone tłumaczenie tego, co śpiewacy śpiewają. Ciekawie moim zdaniem jest w operze, lubię głosy śpiewaków- ach ten wysoki sopran, delikatny tenor czy cudowny, niski bas... podkład muzyczny do oper dobrze dopasowany(chociaż zdarzyły się miejsca gdzie pasował jak pięść do nosa). A stroje śpiewaków są świetne. Sztuki na bardzo wysokim poziomie, świetni bohaterowie.
Filharmonia- byłam tam raz, ale niezbyt pamiętam, gdyż byłam jeszcze bardzo mała.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
Obraz
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 27
Dni na forum: 4.704
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie byłem w operze ani na filharmonii. Nie za bardzo mnie też tam ciągnie, chociaż z ciekawości mógłbym obejrzeć coś ciekawego. Ciekawi mnie to, że kiedyś to było normalne, chodzić na takie przedstawienia, a dzisiaj uważane jest to za szczyt kultury.
Do teatru chodziłem ze szkoły, tylko dlatego, żeby urwać się z lekcji. Raz byłem też z dziewczyną, bo ona nalegała. Może jest tam jakaś specyficzna atmosfera, ale większość przedstawień, na których byłem było po prostu denne i nudne, chociaż nie mogę powiedzieć, że wszystkie. Niektóre nawet mi się podobały, chociaż nie jestem jakimś tam fanem teatru, co zresztą widać.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
Obraz
Hayato Mężczyzna
Demon
Demon
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 36
Dni na forum: 3.803
Plusy: 15
Posty: 3.879
Skąd: 絶望の海の底から
Prosty cham z magazynu mojego pokroju nie bywa w takich miejscach.

「静観は緩慢な自殺だ。絶望という安寧に耽溺するのは易しい。 だが、今は変わらねばならぬのです!神を必要としない存在へと!
私に絶望はない。」
"Patrzec w milczeniu to powolne samobojstwo. Latwo jest pograzyc sie w bezpiecznych glebinach rozpaczy. Ale, teraz musimy sie zmienic! W istnienie, ktore nie potrzebuje boga! Nie ma we mnie rozpaczy"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Teatr, opera, filharmonia
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook