Forum Dragon Ball Nao

» Elfen Lied

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Elfen Lied, jedni tę serię lubią, inni przeciwnie. Fabuła ma się tak, że z laboratorium ucieka dziewczyna o imieniu Lucy, będąca Dicloniusem (człowiekiem o nadprzyrodzonych mocach z rogami na głowie). Podczas ucieczki zostaje postrzelona w głowę, przez co zmienia jej się później osobowość z każdym uderzeniem w głowę. Zostaje przygarnięta.

Muzyka OK, ale opening, lol, w ogóle nieodpowiedni.
-> http://www.youtube.com/watch?v=BLDayp8Wyh4

W serii jest dużo krwi, bo Diclioniusy mordują w ciekawy sposób.

Obraz

Kozacki obrazek xD

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.455
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Ja należę do grupy osób, którym podoba się to anime.. Tylko anime, bo manga jest taka, że po prostu lepiej nie komentować.. Moją ulubioną postacią w tej serii jest Lucy, za to nie znosiłam jej drugiego ja, czyli Nyuu..
Akcja od początku bardzo wciąga, najlepsze były elementy retrospekcji oraz zakończenie. Jedną rzeczą, która niezwykle mnie irytowała w EL jest to, że Nyuu zbyt często pokazywała swoje wdziękii, ale mimo to anime bardzo mi się podobało. Naprawdę wszystkim polecam!

Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.452
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Elfen Lied było chyba pierwszym anime, które obejrzałam po Naruto a tylko dlatego że czytałam, że jest ono naprawdę mocne i jest jednym z brutalniejszych anime. Więc pomyślałam, ze to coś dla mnie. I jakoś spodziewałam się mocniejszego, nie wiem, rysowana krew chyba nie robi na mnie wrażenia xD Czasami była trochę cukierkowata, te wielkie oczy i różowe włosy. Mimo wszystko seryjka przypadła mi do gustu, anime pokazuje, że człowiek nie rodzi się potworem to inni sprawiają, że dana osoba staje się włąśnie potworem. Najbardziej zapadła mi w pamięci scena, gdy dzieci katują psa tylko dlatego, żeby zrobić przykrość Lucy (jeśli dobrze pamiętam). Dokuczali jej tylko dlatego, że miała rogi i rózniła się od nich.

Opening jest cudny. Uwielbiam tą piosenkę, zarówno krótszą, jak i dłuższą wersję (z facetami).

Ogólnie anime polecam wszystkim, gdyż oprócz morza krwi znajdują się tam wątki dramatyczne, które chwytają za serce - chociażby molestowanie Mayu czy traktowanie Dicloniusów nie jako ludzi lecz jako narzędzia do zabijania.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kyanna napisał(a):
czytałam, że jest ono naprawdę mocne i jest jednym z brutalniejszych anime
Przecież tam nie ma brutalności jako takiej, po prostu ciała się rozpadają (bardziej śmiesznie, niż strasznie), ale nie ma w tym nic zdrożnego :p

Zapomniałem wspomnieć o tym gościu, co wylądował na plaży i się po niej kręcił już do końca serii, zabawne, do tego tekst w odcinku dodatkowym "wysprzątałem całą plażę".

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.350
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Tak któregoś niepięknego dnia mój brat oglądał jakieś anime. Więc myślę sobie - dosiądę się. Kilka minut i od razu stwierdzenie - ty to masz gust...
Naoista napisał(a):
Przecież tam nie ma brutalności jako takiej, po prostu ciała się rozpadają (bardziej śmiesznie, niż strasznie), ale nie ma w tym nic zdrożnego :p
To jest nie tyle brutalne czy śmieszne ile niesmaczne. Już sam ten fakt może zniechęcić do dalszego oglądania.
Alem przymknęła oko i obejrzała kilka odcinków. Jakichś górnolotnych wrażeń nie odczułam, tak samo jak potrzeby obejrzenia całości. Nie dla mnie. Ale zapamiętałam za to pozytywnie opening, który składał się z powiązanych ze sobą obrazów a'la Gustav Klimt, w których Lucy (czy tam Nyu) byłą główną bohaterką. Nie powiem - zabieg ciekawy. Ale nie wiem czy zbyt nie odcinał się od samego anime.
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.419
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Szczerze, to myślałam, że Elfen Lied będzie bardziej krwawe. Krwi było dużo - tu nie zaprzeczę, ale była taka mało...efektowna. Schizy nie było. Sama fabuła i bohaterowie byli świetni. Osobiście jestem fanką Nany i Lucy ;]. Anime genialne, jedno z lepszych, jakie oglądałam.

Anime na zawsze !!!
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Dobra pora na mą ocenę
Muzyka- zaraz mnie ktoś chyba zlinczuje , ale cóż. Nieciekawa, jedynie tylko sama muzyka z openingu która się ciągle przewijała w np. w ciągu filmu:moment z pozytywką, w smutnych momentach> Wciskali ją niemal wszędzie gdzie się da i to się robiło męczące 1/10
Grafika- Może być. Świetne kolorki,takie pełne, śliczne, cieszyła oczy. Trochę momentami przypominała kreskę z D.N.Angel czego nie lubiłam (tam kreska była czasami nierówne. Daję 8/10
Jeszcze krew- tu była przesada. Byłą często tam bezsensowna, no bez przesadyzmu dziewczyna machnie palcem i krew sika. Rozumiem ktoś jest zabity, ale no trochę przesada.
Bohaterowie- i cóż. Nie przepadałam za Koutą, nudny jak cholera. Nie zaprzeczę miły, sympatyczny do dziewczyn, ale i tak za nim nie przepadałam. Trzeba powiedzieć , że tych głównych łączy jedno: bardzo ciężkie przeżycia. No cóż bardzo mi się podobali.
Mayu- która miała problemy w domu: molestowanie ojca, matkę niekochającą. przez nich uciekła z domu.
Kouta- na jego oczach zginęli jego ojciec i siostra, potem przez rok był hospitalizowany. Uwielbiam Lucy i Nyuu przede wszystkim.
Nana- ciągle była obiektem eksperymentów. Większość czasu spędziła w laboratorium, do której ciągle strzelano.Nie mając pojęcia o świecie zewnętrznym, np. paliła pieniądze. Pamiętam, jak się ekscytowała widząc słonia, żyrafę.
Za minus uznaję, że :Czasem ich zachowania były wręcz nienaturalne. Więc 8/10
Fabuła: bardzo ciekawa, interesująca. Nie była przewidywalna do bólu i schematyczna(takich fabuł nie cierpię).
Anime było świetne, wciągnęło mnie od początku.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.455
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
ByczusiaX napisał(a):
Pamiętam, jak się ekscytowała widząc słonia, żyrafę.
To była Lucy, a nie Nana.

Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.491
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Jedna z moich ulubionych mang, bardzo wciągająca i wielowątkowa historia. Anime też lubię, ale trochę "spłaszcza" cała historię i nie podoba mi się jego zakończenie.Uważam, że ta manga zasłużyła na lepsze anime, brakuje mi w nim większej brutalności, krwi lepszej jakości oraz dokładniejszego nakreślenia profili psychologicznych postaci. Co do bohaterów to uwielbiam Lucy i Mariko, ale już Nana i Yuka przyprawiają mnie o mdłości. Dla zainteresowanych-powstała też zabawna historia opowiadająca o losach Nany:
http://manga.clone-army.org/nana.php?lang=polish
Byczusia napisał(a):
Muzyka- zaraz mnie ktoś chyba zlinczuje , ale cóż. Nieciekawa, jedynie tylko sama muzyka z openingu która się ciągle przewijała w np. w ciągu filmu:moment z pozytywką, w smutnych momentach> Wciskali ją niemal wszędzie gdzie się da i to się robiło męczące 1/10
Nie ma za co Cię linczować, bo masz absolutną rację "Lilium" jest boskie, ale ileż razy można go słuchać. Pozostałe piosenki są niestety słabe i ogólnie soundtrack prezentuje się cienko.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Fajna ta fanowska historyjka


Co do anime, to z tego co pamiętam było dość smutne i łezka kręciła się w oku. Mnie OST się podobał. Mangę tylko zacząłem czytać, ale jakoś nie przypadła mi do gustu.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Elfen Lied
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook