Forum Dragon Ball Nao

» Co się dzieje po śmierci? ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.147
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ok nie kłóćcie się wrzućcie na luz ;p
Z punktu widzenia katolika wierze w niebo piekło i takie tam, ale jak co raz bardziej się nad tym zastanawiam, to przychodzą mi różne rzeczy do głowy.
Może to się wydać nie którym z Was śmieszne, ale coraz bardziej wydaje mi się prawdopodobna reinkarnacja.
Bo tak jeżeli dusza jest nieśmiertelna, idzie tam do nieba czy do piekła, zależy , tłumaczę sobie teraz to tak Czeka na swoją kolej, rodzi się nowe dziecko i wtedy dusza zmarłego wędruje do innego ciała, ma wyczyszczoną pamięć z poprzedniego życia i nabiera nowych doświadczeń życiowych i tak w kółko.
Wiem wiem trochę to nielogiczne, ale pogdybać zawsze można ;p.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.597
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ujio napisał(a):
Co co powiesz mnie? Ja jestem ateistą. Nie wierzę ani w niebo,ani w piekło.
Sam już sobie odpowiedziałeś.

Ujio napisał(a):
Może ona wierzy...? Nie wierz ślepo we wszystko to co mówią Ci na religii. Ona sama przecież tego nie wie. No chyba,że to jej następne wcielenie...
Wiesz, ja osobiście nie mam nic do ateistów jak i do katolików, ale wracając do wiary Byczusi ona jest katoliczką, a wiara katolicka nakazuje wierzyć "ślepo" bez żadnych dowodów w boga, ducha św., niebo i piekło itp. Na tym to właśnie polega musisz mieć dowody nie bądź katolikiem, wierzysz i ufasz głęboko bogu (bez dowodów) możesz być katolikiem. Wracając do tematu tak to prawda nie można wierzyć w wszystko co ci powiedzą na religii, tak jak i w tv, radiu czy na mszy (kazanie, ogłoszenie) itp.

Ps. Nie znaczy, że ja jestem katolikiem.

Ps2. Moim zdaniem nie ma sensu nad kontynuacją tej dyskusji bo kłótnie wierzących z niewierzącymi trwają od wieków i prawie zawsze wyglądają tak samo i nikt nie ma racji.

Ujio napisał(a):
Pozdrawiam

Ja również.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.716
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dark Sky napisał(a):
Ok nie kłóćcie się wrzućcie na luz ;p
Dark Sky,nie przesadzaj. Nikt tu się nie kłóci. Jeżeli Byczusia jest katoliczką,to trzeba to uszanować. Ja nie krytykuje jej wiary ani je poglądów religijnych,a jedynie sposób nauczania religii,który mi się nie podoba. W kraju jest wolność wyznania i każdy może sobie wierzyć w co chce. A ja chciałem jedynie sobie podyskutować.To wszystko.


Dark Sky napisał(a):
Może to się wydać nie którym z Was śmieszne, ale coraz bardziej wydaje mi się prawdopodobna reinkarnacja.
Nawiązanie przeze mnie do reinkarnacji było jedynie żartem. Po prostu jest dla mnie dziwne że ludzie komentują to co się z nimi stanie po śmierci,nie mając na ten temat żadnych informacji.

A co do Byczusi,to jeżeli ją uraziłem,to przepraszam.Nie było to moją intencją.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.823
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ujio napisał(a):
Nawiązanie przeze mnie do reinkarnacji było jedynie żartem. Po prostu jest dla mnie dziwne że ludzie komentują to co się z nimi stanie po śmierci,nie mając na ten temat żadnych informacji.

A co do Byczusi,to jeżeli ją uraziłem,to przepraszam.Nie było to moją intencją.

Pozdrawiam
Ujio ,wcale mnie nie uraziłeś, i nie masz za co przepraszać.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.534
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
zjada nas wszechmogący, latający potwór spagetti

a tak na serio to uważam że nie ma ani piekła ani nieba.

fajnie by było jak w fullmetalu trafić to równoległej rzeczywistości xD

póki co myśle że nie ma co się nad tym zastanawiać, ważne jest by żyć godnie, szanować samego siebie i wykorzystać dany nam czas jak najlepiej.

a śmierci i tak nikt z nas nie uniknie... i tak wszystkie nasze ludzkie, przyziemne gdybania okażą się w porównaniu z nią artystyczną fikcją.

więc po co się tym zadręczać!

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.533
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Nikt tego nie może wiedzieć , dopiero jak kiedyś umrzemy to się dowiemy

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.512
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
To jest na prawdę trudny temat, bo tu możemy opierać się tylko i wyłącznie na własnych przemyśleniach, przekonaniach . Ja tam osobiście sądzę, że jest podział na niebo, piekło oraz czyściec. Gdzie musimy spędzić odpowiedni czas aż uzyskamy pełne rozgrzeszenie i drogę do nieba. Uważam też, że jeśli już się dostałeś do czyśćca to z niego możesz już iść tylko do nieba.

Muszę się przyznać, że na prawdę bardzo chciałbym i wierzę w to, że można dostać się do nieba i żyć tam najmilej w harmonii z naturą i robiąc to co za życia sprawiało nam największą przyjemność. Wiadomo, że nikt nie może być tego pewien, ale szczerze mówiąc gdyby po śmierci nie było zaświatów tylko coś innego albo nic to bym się zawiódł. Ale przecież .. pomyślmy ! Nie może być po naszej śmierci, czyli utraty wszelkiej świadomości po prostu.. - NIC.. No bo , bo... co to jest nic ? nic to nic ! Musi coś się wydarzyć z naszą duszą przynajmniej, bo z ciałem to już zbadane i udowodnione. Kurde, to jest chyba jeden z najtrudniejszych tematów jakich się człowiek podejmuje, a na pewno już stoi za nim najwięcej znaków zapytania ...
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Po śmierci, moja dusza idzie tam gdzie chce. A gdzie pójdzie to tylko ja wiem. A czy tak będzie to nie wiem. W każdym razie chce by tam poszła XD.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Uważam, że po śmierci dzieje się z nami coś czego nie da się dokładnie opisać słowami, ale jest to coś w rodzaju harmonii, spokoju i wiecznego szczęścia. Mam tu na myśli raj, ale nie jest to polana na której wszyscy zmarli tańczą, cieszą się i robią to co chcą. Myślę, że po śmierci nie będziemy wyglądać tak samo, w ogóle nie będziemy wyglądać ani się ruszać. Nasza świadomość będzie żyła w błogim spokoju, będzie wspominała swoje życie i będzie czuła radość i bliskość innych zmarłych. Może będziemy mogli w pewien sposób patrzeć na postępowania żyjących, ale na pewno nie będziemy im kibicować, po prostu będziemy się temu przyglądać. Nie będziemy rozmawiać ze zmarłymi, będziemy tylko czuć, że jesteśmy razem w niebie. Oczywiście jest to optymistyczny obraz, bo uważam też, że ludzie, którzy za życia krzywdzili innych będą tym po śmierci trapieni i spotka ich kara. Nie mam na myśli dosłownie smażenia się w kotle, bo nie będziemy czuć fizycznego bólu, ale myślę, że w jakiś sposób będziemy cierpieć tak samo jak Ci których za życia skrzywdziliśmy.

Gdyby jednak raj nie istniał to po śmierci zapewne nie byłoby nic - nasza świadomość by znikała, nic byśmy nie czuli, bo po prostu by nas nie było.

Oczywiście to moja opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać.
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.742
Posty: 46
Temat mnie zaciekawił to i ja się wypowiem.

Nawiązując do wypowiedzi innych, że dusza jest nieśmiertelna a ciało śmiertelne:
Moim zdaniem może być inaczej (a żeby było jasne- jestem katolikiem, który nie wie czy Bóg istnieje, ale się skłania do opcji, że nie istnieje). To ciało jest nieśmiertelne. Bo w końcu po śmierci, zakopani pod ziemią rozkładamy się i dajemy życie nowym roślinom czy zwierzętom, które się nami żywią. Oczywiście ciało się nie zachowa w całości, ale jakieś nasze cząstki będą zawsze krążyły po ziemi(być może kiedyś w kosmosie ).

Co do duszy, to należy się zastanowić, czy ona w ogóle istnieje, a dopiero później czy jest nieśmiertelna. Bo czym ona jest? Wg. mnie to nasz mózg jest naszą "duszą", co oznaczałoby, że spotka ją taki sam los jak nasze ciało, czyli nie zachowa swojej postaci ale przetrwa na wieki.
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.861
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Michał333 napisał(a):
Co do duszy, to należy się zastanowić, czy ona w ogóle istnieje
Ja myślę , że dusza to nic innego jak świadomość człowieka. Jeśli zginiemy to tracimy także świadomość , mamy ciemno przed oczami tak jakbyśmy spali.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Myślę, że masz rację.Natomiast, mózg i serce czym one są dla duszy ?
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.742
Posty: 46
Z mojego punktu widzenia serce się nie liczy, ono tylko podtrzymuje życie człowiekowi, natomiast mózg decyduje o człowieku, to od niego zalezy jego zachowanie a więc myślę, że dusza to nic innego jak właśnie mózg.
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.861
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Michał333 napisał(a):
to od niego zalezy jego zachowanie a więc myślę, że dusza to nic innego jak właśnie mózg.
Ale wydaje mi się że od duszy nie zależy zachowanie człowieka , tylko ma podtrzymywać go przy życiu.Czyli twoja teoria może być prawdą

Obraz
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.742
Posty: 46
Kontynuując wątek fizyczny, to mózg również podtrzymuje życie. Jeżeli dusza ma za zadanie podtrzymywać życie i nic poza tym to nie da się określić dokładnie czym ona jest, bo człowiek bez wielu rzeczy nie jest w stanie utrzymać się przy życiu
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.861
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
No to tak jak mówiłem , że dusza to świadomość człowieka. Inne narządy mają mu pomagać rozwinąć tą świadomość

Obraz
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.742
Posty: 46
Jeżeli świadomość to mózg, to nie wiem w jaki sposób inne narządy rozwijają świadomość. Dajmy na to wątrobe- co ona ma do świadomości
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.861
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Michał333 napisał(a):
Jeżeli świadomość to mózg, to nie wiem w jaki sposób inne narządy rozwijają świadomość. Dajmy na to wątrobe- co ona ma do świadomości
Pokaż mi zdanie gdzie pisze , że mózg to świadomość człowieka ?

Obraz
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.742
Posty: 46
Ja sam tak twierdzę . Bo niby czym miałaby być świadomość?
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.861
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Michał333 napisał(a):
Bo niby czym miałaby być świadomość?
Akurat tym pytaniem mnie zagiąłeś ale powiem , że czymś wytwarzanym przez mózg

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Co się dzieje po śmierci?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook