Forum Dragon Ball Nao

» Celibat w kościele

Strony:   1, 2
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


franqey napisał(a):
W KK moralność nie degraduje się z czasem, ani nie zmienia się w zależności od epoki. Jeśli Bóg stanowi o prawach moralnych, to nie ma znaczenia czy żyjemy teraz, w średniowieczu czy za 35 lat.
Nie chodziło mi o to czy Bóg nakazuje żyć w celibacie tylko o to, że w dzisiejszych czasach powody dla których wprowadzono w średniowieczu celibat nie są już aktualne.
franqey napisał(a):
I pewnie chciałbyś mieć męża który prowadził taki tryb życia jak św. Piotr.
??? W dzisiejszych czasach ksiądz nie żyje jak święty Piotr.
patka_89 napisał(a):
Z drugiej jednak strony jak się patrzy jakimi samochodami jeżdżą, jakie budują sobie domy itd itp to muszą mieć na to pieniądze, więc może na rodzinę też by mieli.
Pieniądze nie są najważniejsze. Poza tym ksiądz to nie jest rola na całe dnie, nie raz spotyka się takiego co pracuje w szkole albo w wydawnictwie więc za to też są pieniądze. Poza tym żona też może pracować nie?
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.328
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Bez cytowania.

Jest powołanie do ofiarowania się Bogu i powołanie do małżeństwa. I jedno i drugie pociąga za sobą jakieś konsekwencje czy wyrzeczenia. Dla mnie kapłan = osoba duchowna = osoba odrzucająca rzeczy doczesne.
A ludzie chcą te sfery ze sobą połączyć. Bo celibat jest sprzeczny z ludzką naturą, bo każdy potrzebuje drugiej osoby etc. Z tym że nikt nie mówi, że jest łatwo zostać dobrym kapłanem, dlatego nie każdy nim być może nawet jeśli bardzo chce. Tacy ludzie wiedzą co ich czeka. To jest ich świadomy wybór. Wybór dzięki któremu będą potrafili osiągnać spełnienie. Ale to byłby ideał kapłaństwa... A mamy rzeczywistość. I tutaj wolny wybór już podczas służby mógłby być niby dobrym wyjściem. For example - osoba czująca iż byłaby w stanie zrezygnować z życia w małżeństwie idzie do zakonu, inna która chciałaby się spełnić zarówno jako mąż i kapłan - zostaje np księdzem. Bo jakby nie patrzeć - ksiądz, który żyje w celibacie mimo wszystko jest związany z rzeczami dziejącymi się tu i teraz. On nie może pozwolić sobie na oderwanie od rzeczywistości i skupic się na dążeniu ku własnym potrzebom duchowym. Więc czemu pozbawiać go możliwości spełnienia w małżeństwie?
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
eilan1989 napisał(a):
Więc czemu pozbawiać go możliwości spełnienia w małżeństwie?
Bo przeczy to jego ofiarowaniu Bogu.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Niech będzie też się wypowiem, najwyżej napisze bzdury. Oczywiście jeśli coś powtórze to trudno nie czytałam wszystkiego dokładnie.

Jestem na NIE gdyż jeśli ktoś idzie na księdza to wiadomo, że musi się wyrzec czegoś. Wiadomo, coś za coś. Jeśli nie jest w stanie życ bez seksu niech nie idzie na księdza tylko założy rodzine. Jak już ktoś się uparł i poszedł w stronę kapłaństwa to niech teraz nie narzeka, że chce zniesienia celibatu. Za dobrze by mu było, a nie można mieć wszystkiego. Jak dla mnie "praca" księdza nie jest jakaś mecąca, chyba że zdecydował się wyjazd na misje czy do jakiegoś zapomnianego zakątka, przynajmniej u mnie nie przemęczają się. Mają od tego różne kóka różańcowe, które są odpowiedzialne za jedną stacje. Proboszcz na kazaniu jest wstanie wypomnieć im niewyrwaną pokrzywę, którą najzwyczajniej w świecie można było przeoczyć. A zamiast ją wyrwać to wrzeszczy o tym w kazaniu. Poza tym czas bierzmowania i Pierwszej Komunii to czas wyzysku osób przystępujących do bierzmowania i rodziców dzieci z Pierwszej Komunii. To oni muszą sprzątać wokół kościoła i robić przeróżne rzeczy, do których ksiądz się nie weźmie. Dobrze pamiętam jak kolega musiał biegać chociażby po to, aby sadzić drzewa wokół kościoła. Taką rzecz mógłby zrobić sam ksiądz, przecież i tak nie ma nic innego do roboty. A jak ktoś chce być bierzmowany w innej parafii, bo po prostu jest mu wygodniej (chodzi tam do szkoły) to od razu robią wielkie problemy A jak trzeba zrobić coś w Domu Pielgrzyma to od razu na kazaniu pojawiają się ceny, ile to kosztuje ogrzewanie czy płytki.

Jeśli chodzi o rodzinę to dla mnie rodziną księdza staje się parafia do której zostaje przydzielony. Idąc na służbę kapłańską decyduje się poświęcić swoje życie nie tylko Bogu ale także innym, obcym ludziom. Rodzina by mu w tym pzreszkodziła, gdyż postawiłby ją na pierwszym miejscu. Nie myśłalby wtedy o parafianach tylko jak tu utrzymać rodzinę, pieniądze nie poszłyby wtedy w pierwszym stopniu na potrzeby kościoła ale na wydatki rodziny księdza. Ksiądz ma parafian i to o nich w pierwszym stopniu ma się troszczyć, to ona staje się dla niego rodziną, na której może polegać. To działa również w drugą stronę. Jak tu polegać na księdzu, który, zamiast zajmować się chociażby chorym czy biednym parafianinem, głowę ma zaprzątniętą chorym dzieckiem, wywiadówkami i innymi problemami związananymi z wychowywaniem dzieci. A jeśli jakiś ksiądz woła o zniesienie celibatu to jest dla mnie fałszywy - bo wie, że seksu nie moze uprawiać a jeśli ma chęci to niech zrezygnuje z kapłaństwa i po sprawie. Prawdziwy ksiądz rezygnuje z seksu i z innych przyjemnosci (no może mu zostać masturbacja, której i tak nikt nie widzi) i poświęca całe swoje życie na pomaganiu innym. Nie powinien wtedy myśleć o sobie lecz o swoich bliźnich. A Ci, którzy gonią za przyjemnościammi to zwykli pozerzy, którzy chcieliby sobie załatwić wszystko co by się dało. A jak chcą upodabniać się do pastorów, którym wolno mieć rodziny to niech wyjadą i problem z głowy.

Gwałty?? To czy zniosą celibat czy nie i tak nic nie zmieni. Gwałty, molestowania i tak pozostaną wsród kapłanów. Jak trafi się ksiądz-zbok to i tak będzie wykorzystywał dzieci. A zniesienie celibatu w czym pomoże?? W tym że kapłani nie bedą się juz ukrywaćz seksem bo wątpie żeby każdy ksiądz przestrzegał obowiązkowo celibatu.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Celibat w kościele
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook