Forum Dragon Ball Nao

» [Serial] Shogun (1980)

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.159
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Serial z 1980 na podstawie powieści Jamesa Clavella. Dość znany, parę razy w TVP leciał. W rolach głównych Richard Chamberlain i Toshiro Mifune. Akcja ma miejsce w feudalnej Japonii. Holenderski okręt handlowo-wojenny wskutek sztormu ląduje na japońskim brzegu, odkrywając nieznany im ląd. Losy pilota krzyżują się z losami Toranagi, który planuje zostać shogunem. 12 odcinków po 40 minut.

OP xD
-> http://www.youtube.com/watch?v=vfGHyia8IWY

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.837
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mnie zawsze dziwił jedne fakt: "Pan Toranagi-san", czyli po polsku "Pan Pan Toranagi" No ale dobra...

Oglądałam parę odcinków. Scenerie bardzo fajne, klimat też. No ale jak zwykle trzeba było wcisnąć amerykańca.

Szkoda tylko, że oglądając takie seriale ludzie często nabierają mylnego wrażenia o brzmieniu języka japońskiego. Ktoś bardziej zaznajomiony z nim wie, że jest on bardzo melodyjny. Natomiast moja mama po obejrzeniu całego serialu stwierdziła, że współczuje japońskim dzieciom, skoro rodzice opowiadają im bajki takim mocnym sylabicznym krzykiem (wiecie jak to wzburzeni samurajowie)

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.719
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Serial oczywiście widziałem.Ba mam cały nagrany na VHS.Absolutny klasyk,którego wstyd nie znać.Bardzo przyjemnie się go ogląda i co jakiś czas chętnie do niego wracam.Poza tym Mariko,grana przez Yoko Shimadę,zawsze zachwycała mnie swoją urodą.Powinienem kiedyś jescze przeczytać powieść,na podstawie której powstał ów serial.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Serial] Shogun (1980)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook