Forum Dragon Ball Nao

» Witch Hunter Robin

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Pośród ludzi żyją wyglądający jak ludzie Witche o specjalnych mocach, każdy innych. Seria skupia się na STN-J, organizacji ich tropiących. Do STN-J przybywa 15-letnia Robin posiadająca moce (pirokinetyczne). Seria się oczywiście skupia na niej i na organizacji. Zakończenie niewiele wyjaśnia według mnie, jak by nie patrzeć druga seria by pasowała. Wartka akcja, ładna grafika i animacje, a muzyka urzekła mnie od pierwszego odcinka,

Taku Iwasaki - Robin
-> http://www.youtube.com/watch?v=b1gyoFmPgTw

OP
-> http://www.youtube.com/watch?v=zs8dWg4Sr40v

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.736
Plusy: 1
Posty: 538
Anime fajne, ale w porównaniu do Darker Than Black, gdzie fabuła jest bardzo podobna, się nie umywa. Klimat jest raczej spokojny, mimo zwrotów akcji nie czuje się przyśpieszającego tępa. Mam też wrażenie, że postać Amona została nie do końca wykorzystana. Miał być tajemniczy, pozbawiony mocy, a z drugiej strony wyjątkowy jako człowiek. Ja osobiście tego nie widzę, chyba za mało zostało to wyeksponowane. To że nie pamiętam nic szczególnego z Witch Hunter Robin, świadczy na jego niekorzyść. Jak z Samuraia Champloo czy Cowboya Bebopa, potrafię sobie przypomnieć wiele ciekawych fragmentów, tak z produkcji Hajime Yatate i Shukou Murase jest gorzej.
Postacią, która urzekła mnie najbardziej jest rudowłosy informatyk.
Ogółem można obejrzeć, ale bez rewelacji i specjalnych nadziei.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Thorik napisał(a):
Anime fajne, ale w porównaniu do Darker Than Black, gdzie fabuła jest bardzo podobna, się nie umywa
Ja tak nie uważam, zwłaszcza że fabuła podobna nie jest, łączy je tylko popularny motyw organizacji tropiącej istoty żyjące pośród ludzi, a łowcy mają moce ofiar ;p
Ale jak już porównywać, to uważam, że muzyka w WHR jest o wiele genialniejsza.
Fabuła powiązana nieco z historią, średniowiecze, wiedźmy, inkwizycja, przez co dość oryginalna i ciekawa.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Witch Hunter Robin
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook