Forum Dragon Ball Nao

» Piano no Mori

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.731
Plusy: 1
Posty: 538
Piano no Mori to historia dwóch chłopców o odmiennym podejściu do muzyki i gry na pianinie. Z jednej strony wyuczenie, dokładności i powielanie schematów, a z drugiej wolność, talent i pełna spontaniczność. Rzeczą, która łączy Amamiya i Kaia jest zamiłowanie do gry. Obaj stają do konkursu, który ma wyłonić najlepszego, młodego, pianistę z Japonii.
Film porusza nie tylko kwestię sprzecznego podejścia do jednej sprawy, ale także bezsensowność dzisiejszego systemu oceniania, ograniczania jednostek wybitnych i tłamszenia geniuszy. Nie zabraknie rywalizacji i przemyśleń nad zachowaniami dzieciaków.
Trzeba jeszcze dodać, że muzyka, grafika i klimat stoją na dobrym poziomie. Film ogląda się z uśmiechem na ustach, a na nudę nie ma czasu. Bardzo przyzwoita produkcja. Polecam!

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Film jak film, szczerze mnie nie porwał, ale sam pomysł z fortepianem w lesie dobry. Chociaż po wiadomości, że nauczyciel był pianistą, od razu można się przedwcześnie domyślić, kto był jego właścicielem.
Grafika bardzo ładna tylko postacie zbyt prosto rysowane.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Gotenks napisał(a):
Film jak film, szczerze mnie nie porwał, ale sam pomysł z fortepianem w lesie dobry.
Spodziewałem się więcej ilości muzyki i bardziej widoczną rywalizację przyjaciół.
Momentami nudny, ale rzadko. Bardzo fajny bohater, ten w bodajże pomarańczowych włosach. Dziś mi się śniło, że jego matka jest moją -.- ładna sztuka. Filmu nie polecam, chyba, że komuś kto lubi muzykę klasyczną.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Piano no Mori
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook