Forum Dragon Ball Nao

» Europa u schyłku cywilizacji?

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Temat w sumie zbiorczy dla kilku z polityki, a z HP dla Wolności i ograniczeń, muzułmanów, eutanazji, aborcji etc. W sumie wszystko, co dotyczy rzeczywistości, w której żyjemy. Czy naszej cywilizacji, zwanej potocznie grecko-łacińskiej, łacińskiej(tego terminu używa Koneczny, w sumie chyba słusznie, ale jest to jedyna teoria cywilizacji, z którą się zapoznałem) coś zagraża. Dla mnie to, rzecz jasna, oczywiste. Co nam zagraża. Czy tylko jakieś prądy myślowe, a może nadciąga coś poważniejszego? Islam, tzw. cywilizacja zachodnia?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
"Czy grozi nam islamizacja?" - taki wykład chce przeprowadzić na Akademii Podlaskiej jakiś nasz profesor. No dobra. Ale w jakim sensie ta islamizacja? Że grozi nam nawał Arabów w kraju czy że Polacy zaczną przechodzić na islam? bo na pewno nie chodzi o terroryzm, bo prawdziwy islam ma niewiele wspólnego z Bin Ladenem...

Sytuacja wygląda tak, że Europa Zachodnia zaczyna się wyrzekać swoich korzeni, czyli wiary katolickiej. Zaczyna pluć na podstawowe wartości takie, jak życie. Trybunały każą przepraszać "Gościowi Niedzielnemu" Alicję 1000 za to, że nazwali ją morderczynią, a nie każą jej samej przeprosić jej córki, że chciała ją usunąć i do tej pory się sądzi, bo jej na to nie pozwolono.


A. I. Karenina napisał(a):
Co nam zagraża. Czy tylko jakieś prądy myślowe
Owszem, prądy myślowe "róbta co chceta".

To chyba tyle póki co.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Trochę śmieszne nazywanie wszystkich Arabów Muzułmanami. Nie każdy Arab jest Muzułmaninem i nie każdy Muzułmanin Arabem.

Ale jeśli historia pokazuje, że nie da się zwiększyć takiego współczynnika narodzin, to co nam pozostaje, chyba tylko takie filmiki oglądać. Przy czym ten filmik chyba głównie dotyczy wyznania, więc trzeba zacząć ewangelizować tych Arabów i będzie spoko.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jeśli chodzi o rodzenie się dzieci to są podobne bo sprawdziłem. Jeżeli wikipedia to dobre źródło.

Wielka Brytania: Rozrodczość 1,66 urodzin/kobietę 2007
Francja: 1,96 [większą wspólnotę religijną tworzą muzułmanie (8,5 - 10 %)]
Polska: 1,39 (2005)
Niemcy 1,37 z http://www.makbet.pl/artykul/543/niemcy-w-kr ... graficznym
Austria: 1,36 (2006)
Norwegia: 1,73 (2006)
Bułgaria: 1,39 (2007)
Islandia: 1,92 (2006)
Szkoda, że nie wyjaśniono konkretnie czemu naukowcy tak szacują i jacy to naukowcy.

Problem jest poważny. Z tego wynika, że już za moich czasów Islamiści będą rządzić, a mnie jakoś ich kultura nie przekonuje.

Powinno się w jakiś sposób z tym walczyć.

[ Dodano: 03.02.2011, 16:00 (po 10 minutach) ]
Shounen napisał(a):
Trochę śmieszne nazywanie wszystkich Arabów Muzułmanami. Nie każdy Arab jest Muzułmaninem i nie każdy Muzułmanin Arabem.
Mowa jest tylko o muzułmanach, nie o Arabach.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.237
Skąd: ふざけた時代
Mateusz. napisał(a):
Mowa jest tylko o muzułmanach, nie o Arabach.
Muzułmanie to wyznawcy islamu, więc jak tu mówić o rodzeniu się Muzułmanów? Na początku jest tekst "raport o zmianie sytuacji demograficznej świata", a wątpię, żeby te wszystkie dane dotyczyły dokładnie tylko Arabów wyznających islam.
Wiadomo, są różne statystyki dotyczące powyższego, ale dla mnie takie gadanie, mimo iż w słusznej sprawie, to tylko chwyt propagandowy.

Szkoda, że nie wyjaśniono konkretnie czemu naukowcy tak szacują
To akurat logiczne, robisz wykres i przewidujesz przyszłość.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jak ktoś rodzi się w muzułmańskiej rodzinie to można przyjąć, że będzie wyznawcą islamu.

Shounen napisał(a):
To akurat logiczne, robisz wykres i przewidujesz przyszłość.
Szkoda, że nie pokazali wykresów

Obraz
Rombowiec
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.711
Posty: 70
Skąd: Polska
Relatywizm i socjalizm, to nas położyło na kolana. Islam jak dostanie szansę, to tylko zetnie nasze głowy

Gdyby tak biały nagle przyznał, że jest najlepszy, że nie będzie karmił dziadostwa z trzeciego świata, że nie będzie uległy, to może by coś z tego było. Tylko czy ktoś widzi taki scenariusz? Bo ja w ogóle tego nie widzę.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Europa u schyłku cywilizacji?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook