Forum Dragon Ball Nao

» W jaki sposób trenujecie??

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Chodzi mi o trening współgrający ze sztukami walki

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Shin2005 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Shin2005
Wiek: 34
Dni na forum: 6.740
Posty: 15
Skąd: Warszawa
zbytnio nie wiem o co ci chodzi ( nie rozumiem) ale chyba to pompki, brzuszki, wzmocnienie ramion nog zwis na drazku, bieg i takie tam

www.kreskowki.xt.pl - forum o kreskowkach Jetix i Cartoon Network Zapraszam<br>
Wspomnienia to wszystko co nam pozostaje...<br>
Memento Mori- Pamietaj o śmierci
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
8:00

50 pompek, 50 brzuszków, stojąc na rękach 20 pompek, i po 5 pompek stojąc na jednej ręce.

20 pompek, 50 brzuszków, stojąc na rękach 10 pompek, i po 5 pompek stojąc na jednej ręce.

15:00

50 pompek, 50 brzuszków, stojąc na rękach 20 pompek, i po 5 pompek stojąc na jednej ręce.

20 pompek, 50 brzuszków, stojąc na rękach 10 pompek, i po 5 pompek stojąc na jednej ręce.

Trening usprawniający wyskok (ok. godziny).

20:00

Rozciąganie które trwa ok. godzinę + skrócony trening na wyskok.



Tak ćwiczę od około 2 tygodni, gdyż musze poprawić sobie sprawność fizyczną. Ogólnie jest mi to potrzebne, bo za 2-3 miesiące zaczynam trening akrobatyczny z wice mistrzem Polski w akrobatyce

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
stojąc czyli w dół głową??? bo tak to ja robiłem tylko na dwóch rękach


zbytnio nie wiem o co ci chodzi
chodzi mi o wasze własne metody trenigowe coś co sami sobie wymyśliliście lub jak normalnie trenujecie
Variu mnie jakoś zrozumiał

Powodzenia w treningu Variu

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez SonGoku: 15.07.2007, 17:24
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Weekend(działka)

100 pompek (seryjki niezależnie po ile ważne byś zrobił 100) np początkowo robiłem po 20,teraz potrafie zrobic po 50.Rano i wieczorem.

150 brzuszków (j.w),po 3 miesiącach gdy już nie masz problemów z tym,robisz brzuszki z obciążeniem,np początkowo 2 kg,potem 4 itd.

Hantelki 12 kg zginanie skośne 5 serii po 15,podnoszenie 3 serie po 20

Ćwiczenie na drązku (min.15 podciągnieć,niezależnie czy w seriach czy od razu [ ort! ],po prostu [ ort! ] 15,potem stopniowo zwiekszanie o 5)

Bieg godzinny z pieskiem (podczas wakacji-plecak z obciążeniem)

Rozciąganie się

Trening wytrzymałościowy-zdjęcie ciężarków z hantelki,zostawienie samego gryfu,przywiązanie do niego sznurka z obciąznikiem 6 kg i wciąganie go samymi dłońmi ruchem kręconym.

Stanie na rękach z pompkami(dawno nie trenowałem:P)

Walenie w gruche treningową wypełnioną piaskiem przez około 2-2.5 h.

Dom

150 pompek seriami po tyle ile Cie stać,byle zrobić 150

100 brzuszków opadłych(zawieszenie nogami na drązku) także seriami.

Spacerek z pieskiem

Tak bylo przez prawie 6-7 lat,ale niestety od 4 lat nie ćwicze już nic,przez pewne zalecenia skierowane do mej osoby ;]

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Focus: 19.10.2005, 16:43
Łuka$h Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Łuka$h
Wiek: 34
Dni na forum: 6.747
Posty: 42
Skąd: Szczecin
Na poranek 60 pompek i wypicie soczku malinowego na rozlużnienie
Potem 30 pompek i 40 brzuszków i znowu soczek
ok.godz 14:00 20 podciagnięc na trzepaku i 20 pompek
krótka przerwa...
godz 16:00-30 przyśiadów i 10 pompek
18:00 bieg na 3000 m
No i soczek

to mój rozkład dnia

-Naruto-wie czego chce i wie o co walczy...tak,to bardzo waleczny młodzieniec...
[mycgiserver.com/~SeiyaDokuga/ljpics/naruto.gif]
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Niom dokładnie tak! Stoisz na jednej ręce, i robisz pompki. Pardzo dobrze wpływa na barki.
Zwykłe pompki oczywiście robię na uniesieniu. Znaczy to tyle, że nogi kładę na biurko [ ort! ], tak abym był pod około 45 stopniowym kątem.
Fajne ćwiczenie które wykonuje przy rozciąganiu to mostek!

najpierws z pozycji stojącej robisz mostek.
Następnie podnosisz jedną nogę(koniecznie prostą!)
a potem rękę przeciwną do nogi(inaczej się obalimy )
świetne ćwiczenie która nei tylko rozciąga nam kręgosłup, ale także wzmacnia ręke na której opieramy ciężar ciała.

Dobrą opcja której niedawno sienauczyłem jest jeszcze mostek na takiej zasadzie:

Robisz mostek.
Następnie cały ciężar przerzucasz na ręce.
Nogi przerzucasz ponad sobą
Lądujesz nogami w pozycji stojącej

Potrzeba nizłej siły do tego(w szczególności barki). Ale jest efektowne, i bardzo miło się to robi

Co do innych sposobów ćwiczeń które niektórzy tu zaprezentowali mam kilkazastrzeżeń.
Z tego co napisaliście, wynika że praktycznie w ogóle [ ort! ] nie przygotowujecie siędo treningu!!!

Może nie jestem w tym dobry, ale wierzcie mi- jezeli ćwiczyćie bez rozgrzewki to marnie widze wasze ścięgna, mieśnie. Szczególnei jeżeli chodzi o rozciąganie..grożą wam naderwania, i to takie, które moga spowodować, iż nigdy nie będą już takie jak kiedyś!!

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
7.00 - Pobudka, najgorsze cwiczenie dnia, wstanie z łóżka, to sprawia naprawdę dużo wysiłku

7.15 - Około 50 pompek, wyjście do szkoły

8.00 - 17.00 - Pobyt w szkole, w tym czasie około trzech-czterech walk z równymi sobie
17.05 - powrót ze szkoły w stylu Parkour

17.30 - duuużyyy posiłek

18.00 - duży trening - 300 pompek, 300 brzuszków, wyciskanie na klatę (obecnie 85 kg)

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
hehe najbardziej mnie spodobał osię wracanie ze szkoły

Wyciskanie nie dla mnie.. Ja robię wszystko aby być chudym, a mieć pare w łapach. Jednak to zrozumiałe bo cwiczyć mam akrobatyke.
JKeżeli jednak wszystko robisz tylko dla siebie, to czemu nie...

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
no to tak:
pobutka o 5:00 30 mninut rozciąganie ok300 pompek i tylesamo brzuszków
od 7:00 w szkole do 14:25
obiad potem o 15:00 znowu rozciąganie potem drążek(6serii),pompki(6serii),brzuch(4seriie) rozciąganie sprężyn stojąc(4 serie) i wspięcia na palce na jednej nodze(4serie) a potem na dobicie 1000 uderzeń i 300 kopnięć
w środe i sobote worek ok 1 godz. i wtych samych dniach siłownia ale tylko rwanie i wyciskanie na barki(na razie [ ort! ] słabo tylko 70 dwa razy) no i przedramiona
w niedziele bieganie(dość szybko) bardzo zarośniętą leśną dróżką i unikanie styczności z różnymi wystającymi na dróżkę gałązkami ten trening zarąbiście rozwija umiejętność uników

I chyba sprówbuje pompek na jednej ręce stojąc jak sie przygotuje jaeszcze
A variu nie martw sie zawsze robie jaedną serię rozgrzewkową porzed każdym ćwiczeniem

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez SonGoku: 16.11.2005, 6:45
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
To ja tu tak patrze że wy ostro dajecie ja to od czasu do czasu pompki i brzuszki porobię na wakacjach to codziennie przez 1 miesiąc ćwiczyłem ale póżniej mi się znudziło
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
No tylko najpierw naucz się stac na jednej ręce, bo to jest doś trudne(nawet pod ściana). Jeżeli to opanujesz to mozesz siębrac za pompki. Początkowo trudne, i lepiej rób to na materacu, bo jeżeli reka ci się poślizgnie lub nie wytrzyma ciężaru to jest ryzyko spadnięcia na kark!!!

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
dzięki Variu za rade wiem że trzeba uważać bo tak samo robiłem gdy uczyłem się robić pompki na dwóch rekach
Variu jeszcze jedno pytanie długo ci zeszło żeby sie tego nauczyć????

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Hah, robic pompki stojac na jednej rece bez zadnej podpory - nie masz szasn Jak moj najlepszy ziomek z Breakdancea, ktory ma wielkie bary i potrafi robic pompki na dwoch rkeach, ale na pewno nie 20 (haha), to na jednej nie ma szans. To nie dragon ball ziomek, nie jestes z klasztoru shaolin... a skoro jestes chudy to tym bardziej nie mozesz miec duzcyh rak, bo to by bylo sprzeczne z natura

a jezeli o mnie chodzi : nie moge cwiczyc bo mam kontuzje na rok

ale tak to robie 100 pompek na dzien, zalezy czy mi sie chce cwiczyc, czy nie. 300 brzuszkow. No i oczywiscie trenuje ciosy i kopy
Otoshi Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Otoshi
Wiek: 31
Dni na forum: 6.713
Posty: 10
Skąd: Rzeszów
Nie no po tym co tu przeczytałem to muszę się ostro wziąć za siebie.
ja robie rano 20 pompek i 20 brzuszków
potem pół godzinna seria uderzeń
a na koniec 100 pompek i 100 brzuszków

Ale żeby robić pompki na stojący to ja wysiadam.
Chyba trzeba być baaaardzo silnym żeby zrobić coć kilka
Brawo
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
A ja tam wcale nie cwicze, no moze czasem na drazku i brzuszki bo tak to jestem rozciagnieta, cale zycie nawet nie wiem od czego xD. Na sciance wspinaczkowej tez daje sobie rade wiec jest dobrze mysle (:

Tak bylo przez prawie 6-7 lat,ale niestety od 4 lat nie ćwicze już nic,przez pewne zalecenia skierowane do mej osoby ;]
Hmm hmm ale badz co badz w silowaniu sie nie mam z toba szans XD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Megane napisał(a):
A ja tam wcale nie cwicze, no moze czasem na drazku i brzuszki bo tak to jestem rozciagnieta, cale zycie nawet nie wiem od czego xD. Na sciance wspinaczkowej tez daje sobie rade wiec jest dobrze mysle (:

Tak bylo przez prawie 6-7 lat,ale niestety od 4 lat nie ćwicze już nic,przez pewne zalecenia skierowane do mej osoby ;]
Hmm hmm ale badz co badz w silowaniu sie nie mam z toba szans XD
Heh na szczescie jestem jeszcze troszeczke silniejszy od Ciebie: ),ale to nie zmienia faktu,że jak na kobiete,jesteś niezwykle silna,hm ta Twoja lewa ręka: *: D

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ja ostatnio ostro się wziąłem za siebie bo cos marnie ze mną było, więc tak:
(zawsze wieczorkiem )
3 serie po 15 podniesień 15 kg cieżkarka (na każdą rękę)
2 serie po 30 pompek(oczywiście nogi w górze, na stole albo coś )
3 Serie po 20 brzuszków z wyżej wymienionym ciężarkiem trzymanym za głową
i rościąganko

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
jezeli ktos nie ma wiekszego celu, jak np. startowanie w jakims turnieju, lub przynajmniej treningi w jakiejs dyscyplinie sportu znudzi mu sie to
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Heh na szczescie jestem jeszcze troszeczke silniejszy od Ciebie: ),ale to nie zmienia faktu,że jak na kobiete,jesteś niezwykle silna,hm ta Twoja lewa ręka
Jasssne troszke XD nie mam z Toba szans... A co do mojej lewej reki to jestem wyspecjaloizowana aby nia dawac komus w leb ;p Taki moj maly trening.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » W jaki sposób trenujecie??
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook