Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wybory prezydenckie 2010

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Który z kandydatów powinien wg Ciebie zostać Prezydentem?

Który z kandydatów powinien wg Ciebie zostać Prezydentem?
Bronisław Komorowski (PO) 25,71% 9 25,71%
Jarosław Kaczyński (PiS) 14,29% 5 14,29%
Grzegorz Napieralski (SLD) 0,00% 0 0,00%
Waldemar Pawlak (PSL) 0,00% 0 0,00%
Marek Jurek (PR) 0,00% 0 0,00%
Andrzej Olechowski 0,00% 0 0,00%
Janusz Korwin-Mikke (WIP/UPR) 45,71% 16 45,71%
inny (podaj kto) 14,29% 5 14,29%
Wszystkich głosów: 35
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Avensus napisał(a):
http://www.youtube.com/watch#!v=PlRWIg-_5Lo

Kolejny spot JKM. Szczerze mówiąc przemawia to do mnie, bo są w końcu konkrety, których niestety nie dostrzegłem u opozycji.
Dokładnie. Najważniejsze co różni Mikke od pozostałych kandydatów to konkrety, których inni kandydaci nie posiadają. Zagłosuję na niego, choć wątpię, aby przeszedł do II tury. Ba! Nawet jakby został prezydentem to i tak pewnie nie otrzymywałby poparcia ze strony rządu, więc cienko to widzę. Muszę przyznać, że tegoroczne wybory przedstawiają się mizernie.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.647
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
link
Tutaj zaś totalne kpiny. Także polecam się zapoznać i ponadto wyciągnąć wnioski.

Obraz
PALATIAL REGALIA
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Cracker Ass Fantastic napisał(a):
link
Tutaj zaś totalne kpiny. Także polecam się zapoznać i ponadto wyciągnąć wnioski.
To jest wręcz żałosne.... Media manipulują wyborcami (tymi niezbyt ogarniętymi, ew. moherowymi beretami) na każdym kroku.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
eMate napisał(a):
Media manipulują wyborcami (tymi niezbyt ogarniętymi, ew. moherowymi beretami) na każdym kroku.
Czym konkretnie w tym wypadku?

Bronka ma nie być w debacie w TVP. On się nie tylko Korwina boi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Nie uważasz, że wszyscy kandydaci powinni brać udział w takiej debacie? Nie rozumiem dlaczego wybrano akurat tych 4. Natomiast debata tylko dwóch kandydatów jest słuszna jedynie podczas II tury .
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Kandydatów podzielili na trzy debaty.
Do tej wybrali tych czterech, bo tylko ich partie mają ludzi w Sejmie.

Fajnie by było, gdyby zrobili kompletnie wspólną debatę, ale jak to sobie wyobrażasz, musiałaby trwać z 10 godzin, żeby coś sensownego z niej mogło wyniknąć.

A Bronek i tak by ją olał. On chce tylko 1 na 1, a i tak pewnie do czasu.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jeżeli zaplanowane są 3 różne debaty to ok. Nie jest najgorzej . Co do wspólnej debaty - mogliby wybrać pięć najważniejszych zagadnień dotyczących Polski i zadać każdemu pytanie w tej sprawie. 2 godzinki maksymalnie. Bronka lepiej nie komentować, jego spoty mówią same za siebie...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
TVP i TVN tworzą pewien fakt, który już przed wyborami jest faktem dokonanym - tylko dwóch kandydatów jest godnych głosu. Jeśli ktoś nie uważa tego za chorobę, ten jest kretynem. I widać, że ci dwaj panowie nie garną się do tego, by dopuścić innych do głosu. Zatem jako kretynów traktują nie tylko obce elektoraty, ale swoje własne. Przez ratowanie tyłka zasłoną telewizji i unikaniem, jak ognia, otwartych debat. Zwłaszcza tych z Korwinem. Co do wywiadu na wp.pl, dziennikarka zadająca pytania i chyba też układająca wstęp, jest wyjątkowo tendencyjna, jak i każdy kto z nim próbuje dyskutować.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.403
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów

Grupa Mirai
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Słabo Korwin wypadł w tym programie Babilon, najpierw dostał trudne pytanie czym jest męskość a czym kobiecość, na które nie udzielił konkretnej odpowiedzi. Potem to z polityką zagraniczną pomieszał trochę. Nawet nie dał linka na bloga.
Yasiek napisał(a):
już sam początek podniósł mi ciśnienie
E tam.

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Gotenks napisał(a):
Sposób Napieralskiego na służbę zdrowia:
-> http://www.youtube.com/watch?v=0WoFYG1nIWY

Co w końcu z tą debatą z Korwinem i pozostałymi też?
Co do kandydata SLD - no comment. Zacytuję mój komentarz z youtube:
"Napieralski się popisał . Samobój jak nic. Widać, iż większość obecnych kandydatów bazuje na pustych sloganach bez pokrycia."

Debaty natomiast nie będzie, no bo z kim zresztą miałby debatować? . Będzie coś na wzór wywiadu przeprowadzonego z Korwinem.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A jaki był powód, że rywale Korwina-Mikke się wycofali?

Edycja:
Aha, śmieszny powód. No racja, wycofanie się jest śmieszne.

Obraz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 10.06.2010, 0:17
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Niesprawiedliwy podział TVP na debaty kandydatów parlamentarnych oraz tych nieparlamentarnych.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
TVP to nawet na rękę, dadzą mu odpowiedniego dziennikarza zadającego odpowiednie pytania, odpowiednio interpretującego i przekazującego widzom znaczenia odpowiedzi na pytani. Nihil novi sub sole.

[ Dodano: 09.06.2010, 23:45 (po 2 minutach) ]
To nie jest śmieszny powód. Sam fakt wycofania się może jest śmieszny, ale postępowanie TVP jest żenujące. Ale jakie ma być, skoro demokracja ma z założenia prezentować żenujący poziom.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
A potem się mówi, jak to telewizja mało czasu im poświęca. To jest śmieszne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Oglądam właśnie debatę 8 kandydatów. Trwa 100minut.
http://polityczni.pl/8_z_10_na_prezydenta,audio,51,5094.html
Rozwalił mnie tekst Komorowskiego, po wypowiedzi JKM na temat szkolnictwa.
Komorowski napisał(a):
Ja chciałem podziękować Januszowi Korwin-Mikke, bo dzięki niemu to nie ja wychodzę, na krwawego liberała.
Na co Korwin-Mikke odpowiedział:
JKM napisał(a):
Trudno, ktoś tym liberałem musi być.


[ Dodano: 11.06.2010, 2:28 (po 11 minutach) ]
Drugi lol.
Pytanie to Ziętka o posiadaniu broni palnej czy powinien być łatwiejszy dostęp bodajże. Ziętek coś tam pitolił, że to margines i nie o tym powinna być debata. Przewodniczący debaty do niego, że to pytanie zostało nadesłane od kogoś, więc kogoś to interesuje, na co Ziętek odpowiedział, że jego nie

[ Dodano: 11.06.2010, 2:36 (po 19 minutach) ]
Komorowski:
Autonomia to znaczy nie wkraczać na obszary autonomiczne.


[ Dodano: 11.06.2010, 2:45 (po 27 minutach) ]
Śmieszne XD

[ Dodano: 11.06.2010, 3:04 (po 47 minutach) ]
ok. 85min podczas wypowiedzi Komorowskiego studenci szaleją

[ Dodano: 11.06.2010, 3:09 (po 52 minutach) ]
Morawiecki jest dziwny.

[ Dodano: 11.06.2010, 3:14 (po 56 minutach) ]
Ziętek wydaje się najgłupszy.

[ Dodano: 11.06.2010, 3:30 (po 1 godzinie 12 minutach) ]
Na blogu JKM można przeczytać:
Bardzo proszę o ostrą i sprawną akcję. Unikać podawania mojego nazwiska w poprawnym brzmieniu. Pisać Kkorvvin-Mikkke albo jakoś inaczej...

Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.046
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Pozwolę sobie ocenić każdego kandydata po kolei.

Jurek - nie zrobił na mnie wrażenia, w ogóle.

Komorowski - za dużo ogółów... On chyba nie wie po co startuje. Nie ma totalnie żadnych pomysłów na kierowanie państwem. Podczas tych niecałych dwóch godzin debaty nie podał żadnego konkretu. W dodatku przykleił sobie łatkę "krwawego liberała" . Oj Bronek...

Korwin-Mikke - jako jedyny posiadał argumenty. Widać było, że jest przygotowany, ponieważ przy prawie każdej wypowiedzi posługiwał się jakimś cytatem. Wyraźnie różnił się poglądami od pozostałych adwersarzy. Słusznie zresztą...

Lepper - w porządku. Obok Mikke, najlepiej wypadł.

Morawiecki - nic do niego nie mam, aczkolwiek dalej nie wiem jaki on ma plan na Polskę. Coś tam mówi o zmianach, ale ja ich nie dostrzegam. Na pewno gość nie nadaje się na prezydenta.

Olechowski - czasami miewał dobre przemowy, aczkolwiek w 50% kwestii całkowicie się z nim nie zgadzam. Mówi mądrze, składnie, w miarę konkretnie, jednak jego program nie jest dla mnie.

Pawlak - zielona moc! Może on uczył się od samego Yody? Totalne nieporozumienie. On jest najbardziej nieogarniętym z kandydatów. Mówił jakieś dyrdymały bez pokrycia. Za dużo "dynamiki" panie Pawlak .

Ziętek - czasami sypnął żartem. Zapytany o to, po co chce być prezydentem: "na pewno nie po to by być pochowanym na Wawelu" . Aczkolwiek to co głosi jest zbyt socjalistyczne dla mnie. Miał przykład jak to działało za czasów PRLu. Przecież on sam żył w takich czasach. Nie pamięta już jak było?

Można było zauważyć, że nikt nie darzył szacunkiem poglądów marszałka Komorowskiego. Chyba każdy z obecnych tam kandydatów coś mu zarzucił.
Co do nie wprowadzenia klęski żywiołowej - odpowiedź jest prosta. PO wie, że ich poparcie spada z dnia na dzień, więc przekładając wybory np. na miesiąc później, mogliby ich nie wygrać. Dodatkowo obecnie mają okazję zbijać sobie kapitał wyborczy na ludzkim nieszczęściu, jeżdżąc na tereny dotknięte katastrofą i ładnie uśmiechając się do kamer.

Dalej uważasz Gott, że nie da się zorganizować takiej debaty w telewizji? Trwałaby ona max. 2 godzinki (dodając do tego dwóch nieobecnych). Nawet jeżeli TVP, czy inna stacja nie jest w stanie (jest w stanie, ale po prostu nie chcą) zorganizować takiej debaty, to powinni chociaż ją transmitować. Jakaś stacja się tego podjęła?

Przemówienie końcowe Korvina:
http://www.youtube.com/watch?v=5_WO9iXHaLw&f ... r_embedded

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez eMate: 11.06.2010, 14:43
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.968
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
eMate napisał(a):
Jakaś stacja się tego podjęła?
Nie, bo:
We środę na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się debata ośmiu Kandydatów na Prezydenta. Następnego dnia praktycznie nikt o tym nie pisał ani nie wspominał.
Zgadnijcie na podstawie tych danych, kto ją bezapelacyjnie wygrał?
Kkorvvin-Mikkke

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wybory prezydenckie 2010
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook