Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wybory prezydenckie 2005

Strony:   1, 2, 3, 4  

Kogo wybieracie?

Kogo wybieracie?
Lech Kaczyński 32,08% 17 32,08%
Donald Tusk 67,92% 36 67,92%
Wszystkich głosów: 53
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.841
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Małe sprostowanie,nie chodziło mi o to że jego dziadek był w Wermachcie,bo mnie to szczerze nie obchodzi,była wojna,był blady strach i każdy mógł skonczyć w Wermachcie,nie należy karać ludzi za czyny ich przodków.Chodziło mi natomiast o to że on się chełpi tym jaki to on jest świety,a wiadomo że kazdy ma coś na sumieniu i prędzej czy póżniej to wyjdzie.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.051
Posty: 518
Podaj kilka konkretnych przykladow, jak sie helpi bo jakos nie widzialam, predzej o Kaczynskim bym to rzekla. Moze ci sie cos pomylilo?
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.787
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Idąc rozumowaniem Kaczynskiego, to ja zgłaszam postulat, by osądzić wszystkich potomków rodów szlacheckich z wieku XVII i XVIII. Dlaczego? Przecież to oni wtedy sprzedali, i to nawet jawnie, kraj. Co mnie interesuje, że mineło niemal 10 pokolen. Mają to we krwii!!!

PRL był i to fakt. Ale postulat Kaczyńskiego, by powołać jakąś komisje to bzdura i absurd. Ta komisja przez 4 lata rozwiązała by moze 2-3 sprawy. Poza tym, to komisja śledcza nie ma mocy wydawania wyroków skazujących. Od tego jest prokuratora.

Musieliby powołać całkiem nową instytucje, a nie wiem, czy do tego nie jest potrzeba zmiana konstytucji . Pomysły PiSu, jak i Kaczyńskiego sa zbyt radykalne.

Ja nie chce żyć w państwie policyjnym. Bo do tego by się to sprowadzało. Ja chce mieć swobode myslenia, działania itp.

Sprawa najważniejsza, moze odchodząc od wyborów --> konstytucja. PiS chce nowej, ale to jest bezsens. Nad konstytucją nie może pracować tylko jedno ugrupowanie czy opcja polityczna. Konstytucja to kompromis, który ma służyć dobru narodowemu. A ja nie chce, by grupa oszołomów, którzy najchętniej pościnaliby wszystkich z lewa i odmienców, decydowała o prawie. Chciałem zauważyć, że nad konstytucją z roku 97 pracowało wiele ugrupowań.

Poza tym, już tak na koniec, to nie ma się czego bać. Widać na plakatach "Lech Kaczyński, prezydent IV RP". Ja żyję w III RP, więc niech on dalej żyje marzeniami ..i
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.061
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Samochodzik napisał(a):
Ja głosuje na Tuska, przynajmiej on nie wyciagal brudow pierwszy.
Variu dużo dalej napisał(a):
Według mnie to akurat Lech Kaczyński i cały PiS walczy jak najbardziej nieuczciwie. To własnie PiS rozpoczął wyciąganie brudów na światło dzienne, a Tusk niestety się tylko może bronić.
Gdyby się przyjrzeć dokładnie, to wcale nie jest takie pewne, kto zaczął pierwszy...

Później zaś nowy model Renault napisał(a):
Kaczor zaczol grac nie fair i musial sie odgryzc.
A postępowanie PO wobec Cimoszewicza było bardzo fair...

Następnie napisał(a):
Z reszta jak na prezydenta Warszawy byl strasznie nieudolny, a co dopiero gdyby byl Polski .
A z PO na tym stanowisku mieliście Piskorskiego. Postać co najmniej kontrowersyjna...

Szpaner napisał(a):
Kaczyński był (jest) prezydentem Warszawy lae jakoś mieszkańcy naszej stoliy zbyt zadowoleni nie są
Za to jako minister sprawiedliwości sprawdził się wzorowo.

Zresztą Kaczka obiecał Lepperowi że wspomoże w pewnie sposób rolinków co już wyliczono na straty dla ,oieszkańców miast, ludzi oświaty i pracowników umysłowych.
Wiesz... to boli .

Ty chyba nie masz pojęcia, jak żyją ludzie na wsi. Nie zdajesz sobie sprawy, jak to jest nie mieć na chleb. Nie wiesz, że nie wszyscy wydają po 700 zł miesięcznie na zbytki. Niektórzy muszą za tyle żyć.

Być może wieś kojarzy Ci się tylko z wakacjami agroturystycznymi – wsi spokojna, wsi wesoła... Czy wyobrażasz sobie, by ktoś pracował bez przerwy, od świtu do zmierzchu? I nie chodzi mi o farmerów mających po 300 hektarów. Nie mam na myśli latyfundystów, którzy nie wiedzą, jak orać ziemię, a wideł nigdy nie wzięli do rąk. Piszę o zwykłych, polskich rolnikach, własnymi rękami wypracowujących na swych 20 hektarach chleb dla rodzin.

Nawet sobie nie wyobrażasz, jaka na wsi panuje bieda. Czy widziałeś kiedyś kobietę, która kupowała trochę mąki, aby zrobić piątce dzieci zacierki? Czy przez myśl Ci przeszło, że nawet w dzisiejszych czasach są rodziny, w których zimą buty nosi się na zmianę?

Uważasz, że ludzie mądrzy i wykształceni mieszkają tylko w miastach? Że tylko tamtejsze dzieci potrafią myśleć? A co powiesz na człowieka z wyższym wykształceniem, niemającego co włożyć do garnka? Na chłopaka poświęcającego dziennie cztery godziny i około dziesięć złotych (przy łącznych zarobkach rodziców ok. 1200 zł miesięcznie) na dojazdy do szkoły? Na dziewczynę, która śpi trzy godziny dziennie, by pogodzić naukę z obowiązkami w gospodarstwie, dzięki czemu kończy drugą klasę gimnazjum ze średnią ponad 5? Na wiejską podstawówkę, której uczniowie zajmują 1., 3., 4. i 9. miejsce w konkursie kuratoryjnym z matematyki?

Nie chcę Cię krytykować, lecz raczej uzmysłowić Ci Twój błąd... Na wsi wcale nie mieszkają tylko tłumoki po podstawówce lub zawodówce... Praca na roli nie jest taka lekka, jak się może wydawać... A o pieniądze czasami jest naprawdę trudno... Proszę, pamiętaj o tym...

Szpaner o Kaczyńskim napisał(a):
Chce się także bratać z Rosją co mi zbytnio nie pasuje, obawiam się "liżenia butów".
Kto jak kto, ale Kaczyński do wazeliniarzy na pewno nie należy, a pierwszą wazeliną wobec Niemców jest na pewno Tusk...

Potem zaś napisał(a):
Tusk na pewno [ ort! ] nie jest tak zapatrzony w siebie, wydaje się sympatyczniejszy, bardziej otwart na nowe propozycje.
Sympatyczny, ugodowy, otwarty na propozycje ze WSZYSTKICH stron i zgadzający się na dyskusje z panią Steinbach jest na pewno gorszy od twardego, zdecydowanego, chociaż mniej przystojnego prezydenta.

Na koniec o Tusku napisał(a):
I to nie on (a raczej ludzie z jego sztabu,ale jednak on takich przyjął...) wyszukuje kompromitujących informacji na temat przeciwnika i jego rodzin.
Kaczyński nie miał takiego zamiaru i nie było to elementem jego kampanii, dlatego też wywalił Kurskiego.

Łuka$h napisał(a):
Tusk jest bardzo uczciwy i solidny.
Być może on, ale ci, którzy nim kierują...

Variu napisał(a):
Czy już nie pamiętacie jak bodaj kilka mieisęcy temu, Lech Kaczyński potraktował Gejów?? Nie pozwolił on im manifestować w stolicy, mimo iż konstytucyjnie mieli do tego prawo.
Skoro to takie oczywiste, to dlaczego pytali go o zgodę, skoro wystarczyło tylko poinformować??

Dalej zaś napisał(a):
Wiesz, dla mnei coś jest nie tak, gdy po stronie Lecha Kaczyńskiegfo stoi sam WIELKI i jak że WIERZĄCY i PRAWY ojciec Rydzyk, i jego kompania.
Hmm, a od kiedy Kaczyński odpowiada za to, kto go popiera? Z tego, co pamiętam, nie zabiegał jakoś szczególnie o względy Rydzyka. Skądinąd wiem, że menel, który teraz siedzi na przystanku (zaraz za moim oknem) i pije, popiera Tuska. Czy można za to obwiniać szanownego pana Donalda?

Fajny miś napisał(a):
Kaczyński jest homofobem. Ma zapędy co najmniej [ ort! ] autorytarne. Przykładem jest, wspomniana wcześniej, parada równości.
Cóż, moim skromnym zdaniem geje ostatnio zbyt często zaczynają traktować swoją inność jako wyższość nad normalnymi ludźmi, więc nazwa 'parada równości' niezbyt tu pasuje... Poza tym gdy widziałem zdjęcia z pierwszomajowej parady gejów i lesbijek, to uznałem ją za co najmniej wyuzdaną... Zastanawiam się, jak wyglądałaby ta warszawska...

Następnie o Kaczyńskim napisał(a):
Gra nie fair.
A fair jest to, że na państwowych stacjach telewizyjnych nieustannie oczerniają kandydata PiSu?? Moim zdaniem nie...

Potem napisał(a):
Sprawa dziadka Donalda Tuska, to jest apogeum. Co mnie interesuje, kim był jego dziadek. Nikt nie ma w genach zapisanej współpracy z Niemcami czy innymi nacjami, tak jak to sugerował sztab Kaczyńskiego.
To prawda. Dlatego Kurski wyleciał.

Później napisał(a):
Odbiegajac troche od programów czy poczynań, to zobaczcie na przyszła 1st dame. Szczerze powiem, ze długo będizemy musieli poczekać na taką osobę, jaką była Jolanta Kwaśniewska.
Zgadzam się w stu procentach. Rzadko można spotkać kobietę, która na ciuchy, kosmetyki i inne zabiegi upiększające wydaje miesięcznie kilkunastokrotnie więcej niż średnia krajowa. Również bardzo niewiele osób pod przykrywką fundacji prowadzi 'średnio' legalną działalność. Na drugą Jolantę Kwaśniewską będziemy musieli jeszcze dłuuugo poczekać.

Następnie napisał(a):
Ale wolę już, by była nią (1st damą) p. Tusk, niż żona Kaczyńskiego. Z całym szacunkiem, ale wygląd też się liczy.
Najlepiej by było, aby się rozwiódł i ożenił z Pam An (Pamelą Anderson). To by Cię chyba usatysfakcjonowało?

Potem napisał(a):
Kaczyński to powinien się toczyć po ulicach. Ilektoć się śmieje, to mi się cofa jedzenie. Powinien mieć xywe Szarik (ros. szarik = kuleczka). Tusk znacznie lepiej się prezentuje.
Litości... Może Twoim zdaniem głupi piękniś jest lepszy od mądrego brzydala i grubasa, ale ja mam dokładnie odwrotne zdanie na ten temat... I nie pisz, że uroda pomaga w negocjacjach. W gadaniu na pewno lepiej się sprawdzi mały, gruby i brzydki, ale również twardy i nieustępliwy Kaczor, niż miękki, zgodny i niekonfliktowy, chociaż dużo bardziej przystojny, Tusk-wazeliniarz.

Na koniec zaś napisał(a):
Ja niestety ubolewam, że mój kandydat zrezygnował. Mam tutaj na myśli Włodzimierza Cimoszewicza. Wielka szkoda, ale zniszczyły go ataki ze wszystkich stron, arguemtny i oskarżenia wzięte z chmurki. Wszystko to robotra skrajnej prawicy, takiej jak PiS czy LPR. Na otarcie łez, pozostaje mi koszulka z napisem: "www.cimoszewicz.pl".
Słucham?! Cimoszewicza zniszczyły ataki PiSu i LPRu?! Heh, bez urazy, ale czyżby Twój dziekan był z PO, że wypisujesz takie bzdury?

Panią Jarucką przyprowadził nie kto inny, ale pułkownik Konstanty Miodowicz. Członek Platformy! To on wymachiwał przed kamerami kserokopią fałszywego dokumentu, a później wypowiadał się, że nie rozpoznał fałszywki. On?! Były pułkownik wywiadu wojskowego?!

Cimoszewicz (IMHO bardzo porządny człowiek) na 100% pokonałby Tuska. Dlatego Platforma go zniszczyła. Zrobili to Ci sami ludzie, którzy niegdyś pogrążyli Mazowieckiego i Tymińskiego, by wybory mógł wygrać Wałęsa. PiS nie miał z tym nic wspólnego.

Brolli napisał(a):
Na Kaczyńskiego na pewno nie bo wymyśliłem takie hasło "ukradł księżyc ukradnie Polske"
Niezbyt dobrze świadczy to o Twojej inteligencji... Jego rola w filmie 'O dwóch takich, co ukradli księżyc' nie ma żadnego związku z tym, jakim jest politykiem...

Gotenks o Donaldzie napisał(a):
Glosuja takze na niego wlasiciele firm, bo im to na plus wychodzi.
Śmieszy mnie to, że Tusk obiecuje ograniczyć podatki pracodawcom (czyt. bogaczom), nie zmniejszając jednocześnie pieniędzy uzyskiwanych z taxów do budżetu. To chyba oczywiste, że nastąpi to kosztem ludzi biednych... Poza tym głosują na niego wszyscy ci, którym teraz jest dobrze i nie chcą żadnych zmian...

Szpaner napisał(a):
A zresztą teraz zacytuję mego kolegę: "Kaczyński chce zrobić z Polski Kaczogród"
Również bardzo inteligentne... To samo można powiedzieć o Donaldzie...

Variu napisał(a):
Co do reklam nie możesz się o nic czepiać. Tusko może miec nawet 100 raz więcej reklam od Kaczki.. dlaczego? Ponieważ on w przeciwności do Kaczki nie czerpie pieniędzy na kampanie wyborczą z pieniedzy państwowych! Kaczynski natomiast robi to bardz oskutecznie.
Wszystkie partie parlamentarne mają określoną sumkę pieniędzy na kampanię i 'utrzymanie' nadaną od państwa... Tusk wbrew pozorom również korzysta z państwowej kasy, choć nie tylko. Zresztą gdyby Platforma utrzymywała się z prywatnych pieniędzy, to oznaczałoby, że składa się z samych bogaczy... Jeszcze nie spotkałem najedzonego, który zrozumiałby głodnego...

GuMIŚ napisał(a):
Gotenks, wielkie dzięki. A ja do tej pory myślałem, że się znam nieco na polityce i tych sprawach. Właściwie to co ja robię na moich studiach? Żeby była jasność, jestem na Naukach Politycznych, na 1 roku, studiuje dziennie na Uniwersytecie Warszawskim.
Ach, przepraszamy. My, biedni debile niestudiujący Nauk Politycznych, nie rozumiemy zawiłości polityki. To nie dla nas. Jeszcze raz przepraszamy i prosimy o wybaczenie...

Następnie napisał(a):
Co do sprawy dziadka Tuska. Czemu miałby wiedzieć?
Może dlatego, że jest magistrem historii? Przypomina mi się, jak po oświadczeniu Kurskiego Tusk wymachiwał dokumentami dowodzącymi, że jego dziadek był w Stutthofie, i wołał, jak bardzo go to oświadczenie skrzywdziło. Potem, gdy prawda wyszła na jaw, milczał, mrucząc czasami pod nosem, że nie wiedział. Jeżeli w przyszłości również będzie tylu rzeczy nie wiedzieć, to ja nie chcę takiego prezydenta... Wolę, gdy ktoś mówi mało i dopiero wtedy, gdy informacje są pewne, zamiast zasypywać innych potokiem wymowy...

Potem napisał(a):
Przeciez wszelkie akta wskazują na to, że był w obozie koncentracyjnym.
Myślisz, że mało było Niemców w obozach? Uważasz, że każdy, kogo zamordował Hitler, był dobrym człowiekiem? A co z dowódcami SA? Też byli tacy święci?

Później napisał(a):
Dopiero w niemieckich archiwach znaleziono dokumenty na to, że go wcielili SIŁĄ!!!
Jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj... Niemcy na dokumentach nie pisali, czy ktoś do Wehrmachtu był wcielony siłą, czy na ochotnika... Po prostu 'wcielony' i tyle...

Dalej napisał(a):
Wiesz co znaczy być siła wcielonym? Dostajesz ultimatum - słuzysz, albo pod pluton. Tym bardziej, że ludzie z dzisiejszej zach. Polskich, mazur, pomorza czy wielkopolski byli traktowani niemal jak Niemcy. Tereny te zostały wcielone do rzeczy, a większość ludzi była wpisana na Volkliste.
Na Volkslistę nie wcielano siłą... I nigdy nie trafiali na nią ludzie niemający nic wspólnego z Niemcami... Pierwsza grupa to byli rodowici Niemcy na terenach polskich. Druga to volksdeutsche. Trzecia to ludzie nadający się do zniemczenia... Wielu zabiegało o to, by się do niej dostać... Były rodziny, w których przestawano mówić w domu po polsku, byle tylko zostać zakwalifikowanym do trzeciej grupy...

Wcześniej napisał(a):
skrajnej prawicy, takiej jak PiS czy LPR.
Następnie napisał(a):
Dla mnie skrót PiS to Populizm i Socjalizm. Niby partia prawicowa, a głosi socjalny program gospodarczy.
PiS to partia centroprawicowa. Kaczyński był niegdyś jednym z twórców Porozumienia Centrum. W żadnym razie nie jest skrajnie prawicowa. To tak, jakby stwierdzić, że taka jest Samoobrona. Po prostu PiS uznaje, że nie należy bezkrytycznie przyjmować zasad z lewa czy prawa. Dlatego należy do centrum.

Potem napisał(a):
Co do tego, że ma poparcie SLD czy SDPL. Piszesz bzdury. SLD nie poparło nikogo, co najwyzej Olejniczak mógł dać sygnał, że poprze Tuska. Wiadomo, że lewica poprze program liberalny.
Po tym, co PO zrobiło Cimoszewiczowi, SLD nie poprze Tuska...

Później napisał(a):
Poza tym, to SLD to już nie jest to samo SLD sprzeda 2 lat. Wyrzucono skorumpowanych działaczy.
Olejniczak wysłał starych komuchów do senatu, ale nie wszystkim przypadło to do gustu. Niektórzy poczuli się urażeni i uciekli do innych partii. Najpierw do Platformy, później (gdy zamknęła drzwi) do SDRP.

Dalej napisał(a):
Wolę prezydenta liberała niz majacego zapędy autorytarne.
W końcu Korfanty i Witos byli lepsi od Józefa Piłsudskiego (idola politycznego zarówno Kaczyńskiego, jak i Tuska), nieudolnego i porywczego despoty, prawda? Stanisław August Poniatowski i Michał Korybut Wiśniowiecki przewyższali Jana III Sobieskiego, który był złym władcą, prawda? Pozazdrościć poglądów, GuMISIu...

Na koniec zaś napisał(a):
Co więcej, dobrze, że Kaczyńskich nie było trzech. Bo jeden by pewnie był Premierem, drugi Prezydentem a trzeci Prymasem...
Lepiej by było, aby te stanowiska zajmowało trzech nieudolnych ludzi, wiecznie spierających się ze sobą (na szkodę dla Polski)...

Przepraszam za lekką nieskładność mojego postu, ale pisałem go dość szybko (ze względu na niewielką ilość wolnego czasu). Mam nadzieję, że nie przeszkodzi to Wam w odpowiedzi.

Pozdrawiam
Xan

PS Przeciwko Tuskowi może również świadczyć fakt, że nigdy nie przeprosił Kaczyńskiego za konferencję Hanny Gronkiewicz-Waltz pod oknami warszawskiego hospicjum, podczas której pod adresem Lecha padły oczywiste oszczerstwa.

PPS Zastanawiające jest to, że jeden z założycieli Platformy, bardzo porządny człowiek i polityk Maciej Płażyński opowiada się obecnie za PiSem i Kaczyńskim...


EDIT:

Samochodzik napisał(a):
Zauwazylam ze jakos nie wszyscy sie wypowiadaja sie w tym temacie, czyzby bali sie ze ich kandydat przegra w wyborach? Przeca kazdy moze zalozyc na swojego i przegrac z honorem.
Ja nie wstydzę się swoich poglądów. Zresztą nie wierzę, że Kaczyński wygra, chociaż mam taką nadzieję...

Dalej zaś napisał(a):
Jeszce dodam, ze PO znacznie bardziej reklamowalo swoich ludzi (przynajmniej w Gdansku - dwa wielkie plakaty obok siebie, a PiS zadnego), a i tak zdobyli mniej glosow niz ci drudzy.
No i co z tego? To nic nie wnosi do sprawy tematu na tym forum. Zwykle przechwalki. Z reszta pewnie sie malo rozgladales Gdansk jest duuuuzy, albo Kaczynski nie chce aby go rozpoznawali w miescie, gdzie zmieszka jego coruchna XD
Tyle że tak samo myślą moi znajomi mieszkający w Trójmieście i popierający Tuska... Czyli coś w tym jednak jest... Ale masz rację – nie wnosi to do dyskusji prawie niczego.

Następnie napisał(a):
Nom masz racje Variu,lepiej udawać "grzecznego pana",chwalącego się,że jego dziadek brał udział w zamieszkac,pozornie niczym nie splamionego,obiecującego wszystkim wszystko,który potem (jak zresztą każdy) nie dotrzyma obietnicy na swym urzędzie,bo woda sodowa uderzy mu do łba.
No jak sadzisz, jak mielibysmy karac ludzi za to co zrobili ich przodkowie, nawet jesli jego dziadek dobrowolnie wcielil sie do niemieckiego wywiadu, armi czy co to tam bylo, bylo by w polsce o 3/4 mniej pozadnych obywateli . Ja osobiscie bym juz wisiala XD
Nikt nie odpowiada za czyny swoich przodków – ani za te dobre, ani za te złe. Jednak wygląda na to, że Donald próbował celowo zataić przeszłość swojego dziadka... Bo nie wierzę, by jako historyk jej nie znał... Zresztą nie było to elementem kampanii Lecha – dlatego wywalono Kurskiego, chociaż mówił prawdę.

Potem nowy model Renault napisał(a):
Podaj kilka konkretnych przykladow, jak sie helpi bo jakos nie widzialam, predzej o Kaczynskim bym to rzekla. Moze ci sie cos pomylilo?
Wielce się oburzał, że jego dziadek, pokrzywdzony ciężko przez wojnę, będący w Stutthofie, został tak oczerniony przez kłamliwy PiS.

GuMIŚ napisał(a):
Idąc rozumowaniem Kaczynskiego, to ja zgłaszam postulat, by osądzić wszystkich potomków rodów szlacheckich z wieku XVII i XVIII. Dlaczego? Przecież to oni wtedy sprzedali, i to nawet jawnie, kraj. Co mnie interesuje, że mineło niemal 10 pokolen. Mają to we krwii!!!
Primo: nie Kaczyńskiego, ale Kurskiego. Secundo: nie wszyscy szlachcice byli tacy. Tertio: patrz wyżej.

Następnie napisał(a):
PRL był i to fakt. Ale postulat Kaczyńskiego, by powołać jakąś komisje to bzdura i absurd. Ta komisja przez 4 lata rozwiązała by moze 2-3 sprawy.
Czyli niech komuchy dalej będą na szczycie.

Później napisał(a):
Chciałem zauważyć, że nad konstytucją z roku 97 pracowało wiele ugrupowań.
Bzdura. Tylko czerwoni.

Na koniec napisał(a):
Poza tym, już tak na koniec, to nie ma się czego bać. Widać na plakatach "Lech Kaczyński, prezydent IV RP". Ja żyję w III RP, więc niech on dalej żyje marzeniami ..i
Chcesz dalej żyć w tym szambie?

Pozdrawiam
Xan

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Xan: 22.10.2005, 14:32
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.051
Posty: 518
Śmieszy mnie to, że Tusk obiecuje ograniczyć podatki pracodawcom (czyt. bogaczom), nie zmniejszając jednocześnie pieniędzy uzyskiwanych z taxów do budżetu.
Pamietaj Xan Tusk nic nie obiecywal tak jak Kaczynski, aby tylko sie przypodobac wszystkim wyborcom, ale powiedzial ze sie postara ale nie obiecuje!
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.835
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
Cytat:
Zresztą Kaczka obiecał Lepperowi że wspomoże w pewnie sposób rolinków co już wyliczono na straty dla ,oieszkańców miast, ludzi oświaty i pracowników umysłowych.

Wiesz... to boli Sad .

Ty chyba nie masz pojęcia, jak żyją ludzie na wsi. Nie zdajesz sobie sprawy, jak to jest nie mieć na chleb. Nie wiesz, że nie wszyscy wydają po 700 zł miesięcznie na zbytki. Niektórzy muszą za tyle żyć.

Być może wieś kojarzy Ci się tylko z wakacjami agroturystycznymi – wsi spokojna, wsi wesoła... Czy wyobrażasz sobie, by ktoś pracował bez przerwy, od świtu do zmierzchu? I nie chodzi mi o farmerów mających po 300 hektarów. Nie mam na myśli latyfundystów, którzy nie wiedzą, jak orać ziemię, a wideł nigdy nie wzięli do rąk. Piszę o zwykłych, polskich rolnikach, własnymi rękami wypracowujących na swych 20 hektarach chleb dla rodzin.

Nawet sobie nie wyobrażasz, jaka na wsi panuje bieda. Czy widziałeś kiedyś kobietę, która kupowała trochę mąki, aby zrobić piątce dzieci zacierki? Czy przez myśl Ci przeszło, że nawet w dzisiejszych czasach są rodziny, w których zimą buty nosi się na zmianę?

Uważasz, że ludzie mądrzy i wykształceni mieszkają tylko w miastach? Że tylko tamtejsze dzieci potrafią myśleć? A co powiesz na człowieka z wyższym wykształceniem, niemającego co włożyć do garnka? Na chłopaka poświęcającego dziennie cztery godziny i około dziesięć złotych (przy łącznych zarobkach rodziców ok. 1200 zł miesięcznie) na dojazdy do szkoły? Na dziewczynę, która śpi trzy godziny dziennie, by pogodzić naukę z obowiązkami w gospodarstwie, dzięki czemu kończy drugą klasę gimnazjum ze średnią ponad 5? Na wiejską podstawówkę, której uczniowie zajmują 1., 3., 4. i 9. miejsce w konkursie kuratoryjnym z matematyki?

Nie chcę Cię krytykować, lecz raczej uzmysłowić Ci Twój błąd... Na wsi wcale nie mieszkają tylko tłumoki po podstawówce lub zawodówce... Praca na roli nie jest taka lekka, jak się może wydawać... A o pieniądze czasami jest naprawdę trudno... Proszę, pamiętaj o tym...
Zauważ że napisałem "Mieszkańców miast, ludzi oświaty i pracowników umysłowych". Nie chodziło mi o "mieszkańców miast którzy są ludzmi oświaty i pracownikami umysłowymi" Mogłem to przedstawić w taki sposób
mieszkańcy miast
ludzie oświaty
pracownicy umysłowi

w takim wypadku lepiej?? Chodziło mi tylko o to że stracą na tym pracownicy umysłowi, rolnictwo ma iść w górę, lecz stracić na tym rozwój techniki. Nauka i technika będą się rozwijać jeszcze wolniej.


Szpaner napisał:
A zresztą teraz zacytuję mego kolegę: "Kaczyński chce zrobić z Polski Kaczogród"

Również bardzo inteligentne... To samo można powiedzieć o Donaldzie...
więc można też podać inny cytat: "i tak wszystko zostanie u Disney'a" A zresztą mój kumpel (pozdro for Leszek ) jest jajcarski, powiedział to jak każdy inny dowcip.

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.787
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i bronić je róznymi argumentami. Część moich jest poważna, a część nie. Wszystko zalezy od tego, jak się na nie patrzy.

Co do Volklisty to ja wiem, że nie wcielano ludzi siłą. Siła możnabyło kogoś wcielić do armii, na Volkliste tego nie robiono.

Wkurzyłm nie tekst, w którym ironizujesz to co studiuje. Ten wycinek mego postu był odpowiedzią na zarzut jednego z userów, ktory napisał, że na Tuska głosują ludzie, nieznający się na polityce. Wcale nie oznacza to, że jak ktoś studiuje NP to musi sie znać niebotycznie na polityce. Znam wielu ludzi, studiujących inne kierunki, nawet na politechnice, którzy z łatwością zaginają mnie w wielu kwestiach.

Wiem, że Niemcy byli w obazach. Co do tego SA to w większości ich zabito jeszcze przed wybuchem wojny --> noc długich noży. Ponadto w obozach zamykano opozycje, gejów i innych.

Rozumiem, że Ty pracujesz w archiwach i się znasz na wszystkim. W TV mówili, że został wcielony siłą, więc taki mój argument. Dokumentu nie widzialem. Jednak nie wydaje mi się, by sam chciał wstąpić do armii. Miał zostać "wcielony" w połowie '44, gdy Niemcy byli w odwrocie. Potem po kilku miesiącach znalazł się w SZ na zachodzie. Aż tak szybko by mu się nie odmieniło. Taka jest moja opinia.

Nikt nie pisał, że SLD ma poprzeć Tuska. Olejniczak mówił, że nie widzi godnego kandydata na ten urząd. Ja też się z tym zgadzam, ale idę na wybory i wybieram.

Owszem, oddeleował ich do Senatu, ale żaden się nie dostał. Co świadczy o tym, że ich kariera polityczna się zakończyła.

Co do starych komuchów, bo teraz to są socjaldemokraci, to nie odesłano ich do SDRP, ale do SDPL. To nie te lata, SDRP było w poprzedniej dekadzie.

Ja także jestem miłoścnikiem Marszałka. Zrobił dla Polski bardzo wiele. Poza tym, to każdą postać należy indywidualnie rozpatrywać i przymierzać. Wtedy nie było innej możliwości jak chwycić za mordy i trzymać. Sejmokracja II RP byłą czymś złym.

Co do Jana III Sobieskiego, to nie porownój go z Michalem Korybutem. Dzień i noc. Nie próbuj wmawiać ludziom, czy tez mi, że mam takie chore poglądy. Sobieski był dobrym władcą (tez do czasu), który potrafił poradzić sobie z wieloma trudnościami. Ale tez nie był władzą idealnym. To właśnie przez Korybuta i szlachte nie mógl doprowadzić do zmiany polityki. Gdyby nie Korybut to może wcale nie byłoby rozbiorów itp. Ale to gdybanie.

Co do wyglądu to jak dla mnie tez to o czymś świadczy. Jeśli ktoś nie dba o swoje zdrowie, wyglad etc, to znaczy, że może, aczkolwiek nie musi, nie dbać o inne rzeczy.

Masz racje, że urokiem osobistym się nic nie załatwi. Jednak jak każdy człowiek mam chyba prawo powiedzieć, że ktoś mi się z wyglądu nie podoba.

Co do żony to, podobnie jak argument z wyglądem, przytoczylem go raczej dla żartu. To nie sa mocne argumenty.

Jeśli idzie o ten tekst z 3 prezydentem, prymasem i premierem to tez zart.

Ja i tak powtarzam, że głosowalbym na Cimoszewicza. Dla mnie to był jedyny sensowny kandydat. Niestety, zostal specjalnie zdyskredytowany przez rózne partie. Masz racje --> PO też dołożyło do tego wiele starań. Ba, moze nawet i cały fundament. Jednak broniłbym jednak się tym, że wiele zarzutów padało z ust Romana Giertycha (LPR). Co do PiSu to także Zbigniew Wasserman. też się wypowiadał w tym temacie. Jednak tu masz racje. PO maczało w tym palce.

Ciekawi mnie, czemu się nie wypowiedziałeś się w sprawie znajomości jezyków. Pewnie za mało czasu miałeś. Jednak przyznasz mi chyba racje, że prezydent, jako reprezentant narodu, powinien znać języki obce. Inaczej się go wtedy postrzegaw świecie, co jest ważne. Co tym bardziej śmieszne, Kaczyński ponoć powiedział, że Rokita nie mógłby być premierem, bo dopiero się uczy angielskiego. A sam p. Kaczyński nie zna go dość dobrze, jeśli w ogole.

To, jak postrzegamy kandydatów zalezy raczej od naszego punktu widzenia. Ja się po prostu obawiam rządów człowieka, który jest czasem nazbyt stanowczy. W przypadku sporów, będą one miały większy wydźwięk niz np. spór dotyczacy parady równości.

Przedstawiłeś wiele dobrych i logicznych kontrargumentow. Mnie one jednak nie przekonały.

Co do tej Twojej wypowiedzi o wiejskich szkołąch. Podpisuje się pod tym obiema rękoma. Masz wiele racji. Śmiem nawet dodać, że uczniowie pochodzący ze wsi osiągają więcej, bo tego chcą. Życie ich nauczyło wiele rzeczy, przez to dostrzegają jaką szanse daje im edukacja. Ja także w LO miałem kolege, który pochodził z małej wioski, ale był b. dobrym uczniem. Dla mnie wieś, nie kojarzy się tylko i wyłącznie z wczasami. Mam raczej taką samą wyzje jak Xan. Częściej się wstydzę za ludzi z miasta, niż tych, mieszkających na wsi. Poza tym, to sam teraz na niej mieszkam .

Jako, że panuje cisza wyborcza, nie będę dalej nikogo przekonywał . Apeluje tylko by iść na wybory i dokonać wyboru godnego ze swoim sumieniem i przekonaniami. Warto zagłosować, by mieć potem powód do narzekania lub cieszenia się .
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.825
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
No i wszystko jasne jednak Kaczor wygrał
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.835
Plusy: 1
Posty: 1.206
Skąd: Kraków
no i potwierdzajasię tylko fakty... ludzie młodzi są za Tuskiem (co wynika z anikiety,wiecej osób na naszym forum zagłosowało na Tuska) ale oczywiście na wybory poszły same emeryty...no i mamy Kaczogród...
Osbowiście mam złe przeczucia....

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.894
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Szpan-er napisał(a):
no i potwierdzajasię tylko fakty... ludzie młodzi są za Tuskiem
Możliwe że są jak tusk, czyli jak dziewica przed pierwszym razem ( tu cytuje Xana)

Ja bym wybral Leppera, ale jeszcze nie mam latek. Poza tym i tak jest on za kaczorkiem , więc morze i dla niego coś się znajdzie w rządzie

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.051
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
strasznie lipa, ze kaczka zostala prezydentem... od poczatku bylem za tuskiem, no coz
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.787
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
Zobaczymy co nasz nowy prezydent pokaże.

Xan dawał ciekawe argumenty, postaram się rozliczyć z nich, zarówno Xana jak i prezydenta.

A czemu byś na Leppera głosował? Ja wiem, że on jest zabawny, za to bardzo go lubie. Potrafi docipkować z każdej sytuacji.

Zoabczymy, co nam p. Kaczyński na Wigilie zafunduje, dzień po tym, jak obejmie urząd prezydenta...
pp3088 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin

Dni na forum: 6.678
Posty: 227
Skąd: Z piekła
Nie chce być złośliwy ale z Kaczyńskim głosowała wieś i ludzie z wykształceniem podstawowym i średnim. A na Tuska tzw. Intelgencja. Po za tym popieram Tuska, bo powiedziął otwarcie, żę nie zrobi wszystkiego tego co Kaczyński bo na to pieniędzy nie ma. A obłudny Kaczyński kłamał na potęge. Zrobi z nas państwo katolickie. To jest zamach na dmeokracje co on robi. Przecież dzieje się jak w słynnej książce Orwella, są równi i równiejsi. Wielu ludziom, aż wstyd, że dożyją tej chwili. Po za tym Kurski wrócił [ ort! ] do PiS. To był, że tak powiem urlop. No i co z tego, że dziadek Tuska był w Wermachcie. Gdyby rozliczać za potomków to Niemcy musieliby zostać zniszczeni, a znam nawet duż grupke Niemców, którzy wstydzą się za Hitlera. Jeśli o cele reprezatcyjne no to normalnie mamy zaj*bis**. Przecież Kaczor z tak paskudną żona będzie wzbudzał śmiech. . Nie mówimy, żeby ożenil się z Pam bo bez przesady, ale to jest potwór. Kaczyński z charakteru nie lepszy butny zarozumiały, chamski, i jeszcze dwulicowy. Nie dość, że pertrakuje z Lepperem, to jeszcze Leppera obrabia. Kurde Ojca Rydzyka szanować niebęde bo on ogranicza się do dwóch [ ort! ] myśli zbierać kase i okłamywać babcie, które oddają swoje ostatnie pieniądze na rozgłosnie tego *******. Przyszłośc należy do ludzi inteligętnych, więc po co się martwić o rolników, którym wciąż mało-dotacje z UE. Napłodzą po 6 dzieci i potem nei ma na chleb. A co do Becikowego, to po prostu [ ort! ] cuda na kiju. Tak dawajcie kase patologicznym rodziną, żeby przepełnić domy dziecka a tamci mieli na wóde. A już na Marcinkiewicza patrzeć niemoge-paskudny narcyz. Zawsze robi wszytsko naj. Obietnice kaczora przemienią się w jego zachiannki. Ta profesor i nie umie anglika nawet Hello, bo tłumacz za niego tłumaczy. Kaczogród to Polska Apokalipsa, wyniszczą Polske i bedzie Panśtwo Kaczogród i Rydzolandia. Mi to zwisa, ponieważ i tka wyjeżdam z tego kraju bez przyszłości, ale żal mi rodaków, choć polowa z nich zapracowała soie na taki los. Kończąc wypowiedź przytocze pewną myśl.
Wiecie co mnie najbardziej zszokowało to, że Kaczka wygłaszała żałobe narodową siedząc!!! W USA by prezydenta obalili chyba, a u nas nie zauważyli.

Pozdro
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.652
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Oczywiscie i zdecydowanie Donald Tusk. Kaczyński i jego brat obiecują, obiecują i nic z tego nie wychodzi... Moim Zdaniem Tusk Poradził by sobie z rządzą w Polsce. Kaczyński zawiera koalicje z Giertychem i Lepperem, co swiadczy o tym ze jest za przeproszeniem nienormalny (teraz za obrazanie prezydenta mozna isc do wiezienia, wiec nie bede pisał ostro i niełagodnie ) szczerze mówiąc wygrał tylko dlatego, że Lepper namówił swoich ludzi, by głosowali na Lecha. (po tym jak lepper zrezygnowal z kandydatury).a z resztą... nie bede wiecej pisal, bo uwazam ze takie tematy są glupsze niż woźna Kazia z dworca..... (oczywiscie nie chodzi mi tu o to by obrazac Admina, tylko takie tematy budzą w niektórych AdHd )

Obraz
PALATIAL REGALIA
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.653
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Ja sądzę, że Tusk jest odpowiedniejszym kandydatem na urząd prezydencki niż p Kaczyński...
Dlaczego?
Heh Sytuacja w dzisiejszej Polsce jest więcej jak tragiczna, ona jest po prostu żałosna...
Wicepremier Lepper, minister edukacji i wicepremier Giertych...- Do tego właśnie doprowadziło rządzenie Kaczyńskiego...

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.646
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Choc Juz Po fakcie ale bym zaglosowal na tuska , bo gdzie kaczynski sie pojawi to tam jest pieklo, nieumie rzadzic panstwem , takiej zenady jak teraz to nigdy niebylo,

pulkarecordzz.phorum.pl
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Posty: 188
Kaczyński + Tusk= Kaczor Donald

a tak na serio to wybieram Kaczyńskiego
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.513
Posty: 37
Hm, dziwne, że nikt nie wspomniał o lansowanym wszem i wobec haśle wyborczym lidera PO - "Donald Tusk - człowiek z zasadami".

Wbrew temu, co głoszono w trakcie kampanii, Tusk jawi się jako człowiek z bardzo zmiennymi zasadami. Kiedy sprawował pieczę nad Kongresem Liberalno – Demokratycznym optował za aborcją oraz karą śmierci, sprzeniewierzał się konkordatowi i nie oponował przeciwko przywilejom dla homoseksualistów. Co więcej, w 1992 roku w niesmak mu było ujawnianie zasobów IPN-u. Dziś zrewidował swe przekonania we wszystkich punktach.

Tusk epatuje chwiejnością poglądów, toteż mienienie się człowiekiem z zasadami może mierzić. Mowa o moralnym poziomie w odniesieniu do przewodniczącego PO nie do końca znajduje więc odzwierciedlenie w rzeczywistości. Probierzem wartości osoby publicznej jest również stałość przekonań. Wyborcy mają przecież nadzieję, że ten, kogo wybierają, będzie ich także godnie reprezentował w sferze aksjologicznej. Ciekawe, co czują ci, którzy obdarzyli Tuska kredytem zaufania wtedy, gdy był w KLD? Pamięć ludzka bywa zawodna, lecz wyraźne przejawy koniunkturalizmu, "zmiany opcji" dla uzyskania korzyści politycznej trzeba zdecydowanie piętnować.
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.051
Posty: 518
Lepszy Tusk niz kaczor, on przynajmniej nie dalby dobrac sie do wladzy rydzykowi ;]
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.502
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Boże zmiłuj się nad nami.
Z dwojga złego wolałbym Tuska, a tak kraj schodzi na kaczki.
Pierw jeden kretyn na prezydenta poszedł, a teraz drugi zastąpił premiera, Boże widzisz i nie grzmisz, biedny naród nasz.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wybory prezydenckie 2005
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook