Forum Dragon Ball Nao

» [Internet] Internet w całej Europie

Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.684
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ja mam takie pytanie czy jest możliwość abym mógł się połączyć na laptopie z internetem będąc w dowolnym mieście w Europie który ma zasięg komórkowy? Jeśli tak to jaka sieć oferuje takie coś? Ile to kosztuje na miesiąc? Pytam bo bardzo by mi się internet przydał na czas rejsów.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Możliwość jest, ale kilka ważnych czynników: czy na pewno chcesz korzystać z karty krajowego operatora? Bo jeśli tak, to jest to bardzo nieopłacalne rozwiązanie. Roaming żre pakiety, aż boli. Dużo lepiej (o ile będziecie zawijać do portów i mieć jakiś czas na szlajanie się po mieście) jest kupowanie SIMek od operatorów danego kraju, gdzie na koncie masz co najmniej tyle kasy ile zapłaciłeś i ewentualnie dokupowanie voucherów. Za granicą stawki za neta są niższe niż w Polsce, bardziej opłacalne rozwiązanie.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.684
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
200 zł na miesiąc za biedny net by stykło? (U Polaka)

El Final napisał(a):
Dużo lepiej (o ile będziecie zawijać do portów i mieć jakiś czas na szlajanie się po mieście) jest kupowanie SIMek od operatorów danego kraju, gdzie na koncie masz co najmniej tyle kasy ile zapłaciłeś i ewentualnie dokupowanie voucherów
Ta, można wychodzić na miasto ale ja mam gdzieś internet w komórce. Zależy mi na Skypie.

szczecin
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Internet mobilny to nic innego jak karta SIM zapakowana w modem wyglądający jak pendrive. Jeśli masz laptop z takim modemem (wbudowanym, rzecz jasna), to do niego ładujesz simkę, zawsze też można podłączyć telefon (jeśli ma 3G/HDSPA to wyciąga taką samą prędkość, co modem od operatora) kablem do kompa i z niego zrobić modem - rzecz jasna wpierw trzeba włożyć SIM od internetu.
200 zł na Skype według mnie starczy na bardzo mało, jeśli chodzi o prepaid. Jeśli chcesz się ładować w abonament, to może być to opłacalne, ale nie orientuję się w umowach tego typu, bo korzystałem wyłącznie z prepaid. Dopytaj w salonie operatora o kwestie roamingu na internet, bo może być tak, że miejsce pobytu nie ma znaczenia.
Kolejna sprawa - jeśli rejsy są po krajach Europy zachodniej, to tam w każdym większym mieście, a przypuszczam, że miasta portowe się do takich zaliczają, muszą być darmowe hot spoty. To też jakaś alternatywa.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.684
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin

szczecin
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Internet] Internet w całej Europie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook