Forum Dragon Ball Nao

» Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ogólne info i screeny -> http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12467

Na początek sam tytuł przykuł moja uwagę, gdyż nieprawdopodobne, jak polaczki mogą nazwać nie swoja grę, aby podkreślić występującą w niej polskość. Gra powstała w rosyjskim studiu Lesta pod macierzystym tytułem "Империя: Смутное время" na zachodzie wydana głownie pod tytułem "Reign: Conflict of Nations" albo "Empire: Time of Troubles", więc wydaje mi się, ze polskie tłumaczenie powinno podchodzić pod ten deseń, no i pomijając fakt, że potop szwedzki był w 1655 a czas w grze przedstawia 300-letnią historie tej części europy (do 1650).......

No ale nic, grę mnie zaciekawiła więc się w nią "zaopatrzyłem". Na razie nic konkretnego nie mogę nic powiedzieć, bo jakieś pół godziny temu w nią zacząłem grac i powiem gierka nawet ciekawa, choć chyba nie do polecania dla koneserów strategii. gę rozpoczynamy od wyboru jednego, z 3 okresów historycznych lub bez kampanii "free play" wybieramy kierowane przez nas państwo (oprócz Polski, Rosji i Litwy, Szwecji są jeszcze inne twory, tak jak Województwo galicyjskie, republika Nowogardu itp. zależnie od okresu jaki wybierzemy) i mając do dyspozycji stolicę danego terytorium rozpoczynamy budowanie własnej potęgi poprzez gospodarkę, politykę czy wojnę. Miasta możemy ulepszać budować w nich nowe budynki, mury oraz inne udoskonalenia, ale ciekawie za to jest wśród postaci, którym możemy nadawać tytuły i zlecać zadania takie jak np: zwalczenie epidemii w mieście.


z mojej strony na razie tyle grał ktoś, ma coś ciekawego do opowiedzenia?

trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LF0fp1UkapM&hd=1

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie te trailery, które absolutnie nic nie mówią, nawet malutkiego urywka rozgrywki nie pokazali. Czy ta strategia jest turówką? Jak wygląda rozwój, jak na niego wpływasz? Jakie budowle są do rozbudowania? Opowiedz trochę o ekonomicznej części gry.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.883
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
masz tu gameplay http://www.youtube.com/watch?v=PvltrGgfSHw&hd=1
i tu http://www.youtube.com/watch?v=DWC3khQUcQI&feature=related


Al Ed Upek napisał(a):
Czy ta strategia jest turówką? Jak wygląda rozwój, jak na niego wpływasz? Jakie budowle są do rozbudowania? Opowiedz trochę o ekonomicznej części gry.
rozbudowujesz miast, lub miasta jeżeli w czasie kampanii jakieś zajmiesz noi w mieście możesz postawić: mury obronne, kościół, szkołę katolicką, szkołe zwykłą, uniwerek, akademię wojskowa, stodoły, Tawerny, mniejsze wśie obok miast ogólnie nie mało rzeczy, wpływasz na religie, możesz przykazać księżą, aby wskaźnik pogaństwa ustawiał się na takim poziomie ewentualnie wprowadzić prześladowanie, religii jest 4 (Chrześcijaństwo, Protestantyzm, Ortodoksja, Islam i Poganizm).


Otrzymujesz tez propozycje handlu lub sojuszu, tak jak ja dostałem dzis od Zakonu Krzyżackiego....

Gra jest w głównej mierze turówka, przez niektórych przyrównywana do Knigts of Honor.

Jest trochę ciężka do ogarnięcia, wynikająca ze słabego samouczka, a ze nie jestem typowym koneserem strategii, to muszę sie jeszcze trochę namęczyć aby opanować w całości.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A religie istnieją tylko pro forma, by dwóm katolickim krajom łatwiej było dojść do porozumieniu niż dwóm różnym? Czy religie dają jakieś bonusy? Np. w EU katolicyzm dawał dodatkowego dyplomatę i kolonistę, protestantyzm zwiększał przychody z produkcji o 20%, kalwinizm poprawił handel i morale wojsk kosztem podatków oraz kolonistę.
Czy w grze istnieją też grupy technologiczne? W EU państwa z grupy Latin wychodziły na zero, a te z grupy orthodox rozwijały technologie wolniej.
I w końcu czy ustala się politykę wewnętrzną, tak jak w grach Paradoxu, najlepszym przykładem będzie EU, gdzie przesuwało się suwak w odpowiednią pozycję np:
merkantylizm - wolny handel
poddaństwo - wolni poddani
arystokracja - plutokracja
centralizacja - decentralizacja (choc ten element akurat programiści *zepsuli* do cna)
itd.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
To jest za mądre dla mnie. Pierwsze podejście skończyło się przejęciem Krakowa, a za drugim razem miałem z Warszawą taką sytuację, że nic nie produkowała, food miała na minus i well-being też na minus, więc armia zaczęła umierać i Warszawę też podbili, i nie mam pojęcia, jak mogłem wyjść z tej sytuacji.

Odnośnie posta wyżej, to religie dają bonusy. A polityki wewnętrznej w takiej formie nie dostrzegłem.

Nie działa mi rozdzielczość 1920, bo wtedy obraz się zmniejsza, w rezultacie grałem na rozszerzonym 1280 i być może z tego powodu grafika była nie najlepsza.

I nie zauważyłem, żeby ta gra była w jakimkolwiek stopniu turowa, ale może się na tym nie znam

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A jakie są te bonusy? I powiedz trochę o tym, jak wygląda gospodarka w tej grze, bo Katzu nie dał rady.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Np. poganie produkują 20% więcej foodu, islamy mają zmniejszoną produkcję nauki o 20%, a protestanccy naukowcy otrzymują 20% mniej expa, więcej mi się nie chce wymieniać, przy każdej religii jest jeden plus i jeden minus. Takie mało zaawansowane pierdoły.

A gospodarki jako takiej, to tutaj w sumie chyba nie ma nawet, albo nie widzę. Są jakieś technologie i jej poziomy, no, ale tam wszystko pewnie do armii się odnosi.

Jeszcze dodam, że można sobie "kupić" monarchę, szpiega, kapłana i 3 innych typków i każdy ma jakieś skille.

* zaloguj się, aby przeczytać wiadomość *

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook