Forum Dragon Ball Nao

» Prawdziwy mężczyzna

Strony:   1, 2, 3  
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Akurat marionetka, to dobry przykład dla Ciebie - bez życia, bez uczuć, sterowana od góry przez kogoś. Marionetka jest martwa, tak więc uczuć raczej nie pokaże, ale na temat marionetek wiesz wiele, więc nie będę go rozwijał. Uczucia to kwestia gustu, można je eksponować, można je zachować dla siebie.Jeżeli jest ktoś, kto sam ich nie akceptuje, to zapewne napiszę takie pseudo twardzielskie przesłania jak Ty. Ja jedynie stwierdzam, że nie ma niczego złego w płaczu i w ich okazywaniu. Człowiek, który skrywa uczucia, boi sie tego, że ludzie go za nie skatują. Pewnie dlatego niektórzy na tym forum mają takie, a nie inne maski. Pozdrawiam serdecznie użytkowniku Joe.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Hmmm ja też uważam, że facet czasem może uronić łzę. Oczywiście nie powinien beczeć z byle powodu bo ktoś na niego nakrzyczała albo dostał po gębie, ale są sytuacje, że i facetowi może zrobić się tak ciężko na sercu, że może nie wytrzymać i uronić łzę. Mi się to nie zdarza akurat, bo staram się unikać wszelkich sytuacji, które to by prowokowały. Ale myślę, że np gdybym po długim związku został odrzucony ... mógłbym nie wytrzymać emocjonalnie.

Ale to tylko takie przypuszczenia.

Stereotypy są strasznie głupie i często krzywdzące.

[ Dodano: 05.09.2010, 2:52 (po 5 minutach) ]
Tak tylko w przypadku tej niby podróbki OSTu z "Terminatora". Tam były roboty i tutaj ten utwór pojawił się z nadejściem cyborgów.

Na pewno twórcy zainspirowali się OSTem z Terminatora i powiem, że ta Kai'owa wersja (teoretycznie tego samego) utworu jest nawet lepsza
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie sugeruję ci, byś sobie żył bez uczuć i łez. Nigdzie wyżej nie nakłaniam ciebie, czy kogoś innego, to tego by żyli bez uczuć, a że ja tak wolę, to co innego. Jedynie do tego piję, by się z nimi nie obnosić dookoła. Jak ty stwierdziłeś, że nie ma nic złego z ich okazywaniu, tak ja, że tak. Oczywiście można je okazywać zainteresowanym, tak daleko się nie posunąłem. Ale uważam, że to nie jest sprawa, z której robi się publiczny cyrk. A katować nikt mnie nie musi, wystarczy, że sam to robię. Poza tym, jeśli masz zamiar wyjeżdżać z osobistymi wycieczkami nt masek, zawsze możesz zrobić to w bardziej ustronnym miejscu. Urządzasz teatrzyk ze swoich uczuć i chyba jeszcze próbujesz z ewentualnych moich.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Teatrzyk z uczuć? Jedyne co zauważyłem to eksponowanie ODCZUĆ na dany temat, nie zaś uczuć. Uwierz mi ten temat, jak i osoba z którą toczę dyskusję, nie są warte tego, bym emanował jakimikolwiek uczuciami. Ja Tobie z kolei nie każe swoje uczucia uwidaczniać, choć w pewien sposób to robisz, skoro moje słowa zmuszają Cię do obrony. Co się tyczy masek, temat został rzucony w publikę, nie zaś w Twoją skromną osobę, ale skoro czujesz się w jakiś sposób odpowiedzialny, by te słowa skomentować, to nie będę Ci w tym przeszkadzał.

Uczucia są ważne w życiu. Przyjęte jest, że facet nie ma prawa ich eksponować. Dlaczego? Co jest złego w tym, że pokażemy co tak naprawdę odczuwamy. Nikt nie każe nam się mazgaić, czy użalać nad sobą, jednak nie jesteśmy robotami, którzy będą wiecznie niewzruszeni niczym skała. Stereotypy są złe, bo narzucają w pewien sposób jakiś kaganiec dla człowieka. Zabijają jego oryginalność i indywidualność. Człowiek nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł i spełnić się, bo z góry musi być tak i tak. Jeżeli facet czuję potrzebę płaczu, czy krzyknięcia, że tam np. Kogoś kocha, niech to robi. Najważniejsze zdaję mi się w prawdziwym facecie, to fakt, że wie czego chcę i dąży do tego. Nie cofa własnych słów i nie ogląda się na to, co powie grupa, lecz patrzy na to, co sam czuję.To jest moim zdaniem siła, umieć wyjść z tego poczucia standardu dla męskiej/żeńskiej jednostki.

Zarzuciłeś mi kwestie romantyzmu. Mylisz się. Ja nie zachęcam ludzi do tego, by sobie świergotali, lecz do bycia prawdziwym. Jeżeli facet, człowiek ma ochotę krzyknąć "*kurczę* m*ć" niech tak zrobi. Czym się różni takie eksponowanie jego uczuć, od łzy. Bardziej przystoi? Dobre sobie. Żyjemy w ciężkich czasach, gdzie w większości ludzie szybciej zaakceptowaliby owy wulgaryzm niż to, że facet może płakać.

A teraz się Joe zastanów, czy sam w takie kajdany nie wpadłeś, podobnie jak większość z nas. Pozdro użytkowniku Joe.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja już wiele razy dostałem odpowiedź, jakimi ucuzciami darzą mnie osobnicy na tym forum, poprzez gg - pojawiło się wtedy uczucie - smutek, jaki to ja zły jestem . Sczególnie od Focusa, który mnei teraz nie uważa za człowieka , pewnie za szkło, dlatego mnie poblokował. Wtedy uczucia zmieniały mi się , niczym w kalejdoskopie Itaczka .
Co do prawdziwego mężczyzny - powinien decydować o sobie - nie ulegać sugestion innym osób, mieć przynajmniej jedno jądro . A jeżeli chodzi o uczucia - nawet je okazać, te najcięższe, po ich okazaniu człowiek staje sięl żejszy i może dalej *denerwować* innych - lol, żart. A Joe ma jakieśtam uczucia, byłęm z nim wczoraj na grzybach i parę ich się ukazało.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
*Oj* tam. Ja ( synonim mężczyzny) wolę się uchlać do lustra, bądź komuś *przywalić*. A nie ryczeć jak ciota.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Al Ed Upek napisał(a):
Jedynie do tego piję, by się z nimi nie obnosić dookoła.
A dlaczego ludzie mają się nie obnosić ze swoimi uczuciami? Bo Ty tego nie robisz? Bo uważasz, że jak ktoś okazuje uczucia w miejscu publicznym itp to zachowuje się jak małpa w cyrku?
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
wolę się uchlać do lustra, bądź komuś *przywalić*. A nie ryczeć jak ciota.
Uhm...ucieczka w alkohol,albo demonstrowanie własnej bezsilności,za pomocą agresji,jest bardziej męskie? Inaczej mówiąc,preferujesz ucieczkę od problemu?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Istnieje subtelna różnica między 'obnosić się' a 'okazywać'.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Hayato napisał(a):
Uhm...ucieczka w alkohol,albo demonstrowanie własnej bezsilności,za pomocą agresji,jest bardziej męskie? Inaczej mówiąc,preferujesz ucieczkę od problemu?
To nie jest ucieczka od problemu, tylko rozwiązywanie go w inny sposób. Czytałem książkę J. Gray'a Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus i on tam wszystko wyjaśnia, że gdy marsjanin(czyt. mężczyzna) nie jest w stanie uporać się z jakimś problemem zamyka się w swej jaskini i kieruje swoją uwagę na coś innego np. czyta gazetę, ogląda mecz itp.(a Franek upija się ). Dzięki temu nie musi myśleć o problemie i teoretycznie on znika.

Po za tym uważam, że pojęcie prawdziwego mężczyzny nie istnieje, tak samo jak w przypadku idealnego mężczyzny czy idealnej kobiety.

Pozdro

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Shiro napisał(a):
gdy marsjanin(czyt. mężczyzna) nie jest w stanie uporać się z jakimś problemem zamyka się w swej jaskini i kieruje swoją uwagę na coś innego
A czyż nie jest to formą ucieczki od problemu?

shiro: Ciężko wtedy nazwać to ucieczką, ponieważ ten problem jest w zasadzie w jakiś sposób rozwiązywany, nie sądzisz Hayato?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Shiro napisał(a):
Po za tym uważam, że pojęcie prawdziwego mężczyzny nie istnieje, tak samo jak w przypadku idealnego mężczyzny czy idealnej kobiety.
No i w sumie masz rację. Bo wypadało by zacząć od pytania, co rozumiemy przez pojęcie "prawdziwego" mężczyzny. No i jaki jest w takim razie "nieprawdziwy"?

Jako przedstawicielka płci (podobno) piękniejszej, powinnam teoretycznie brać wzór mężczyzny z mojego ojca. Bo tak zwykle bywa. Otóż biorę wzór, jaki mężczyzna być nie powinien. Nie jest aż tak źle, ale córeczką tatusia nie jestem.

Moim zdaniem prawdziwy mężczyzna powinien być odpowiedzialny i dotrzymywać słowa. Potrafi zdać sobie sprawę z tego, że ma pod opieką rodzinę i wypadało by najpierw zadbać o nią, a potem o własny tyłek.

To chyba tyle.

[ Dodano: 06.09.2010, 16:29 (po 1 minucie) ]
Shiro napisał(a):
zytałem książkę J. Gray'a Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus i on tam wszystko wyjaśnia,
xD Oj Shiro, ale masz lektury.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Shiro napisał(a):
Brayla napisał(a):
Np. do facetów nie pasuje płacz
A co jest niby złego w płaczu? Zabija mnie takie stwierdzenie, że chłopak nie może płakać... (moim zdaniem nawet chłop ma prawo uronić łzę w chwili, która jest bardzo ciężka dla jego egzystencji). Za 20 lat może dziecko nie będzie mogło uronić łzy bo to będzie złe?
Ja płaczę jak bóbr, a czuję się *bardzo* męski.

Twardym trzeba być, nie miętkim, jak to mawiają u Machulskiego.

Piosenka o prawdziwym mężczyźnie

Poważnym jednak, sądzę, że prawdziwy mężczyzna powinien przede wszystkim móc zabijać zwierzęta, rozszarpując im krtań zębami. Dodatkowo winny mieć przy sobie zawsze maczugę, a owłosioną klatę musi zakrywać skórą smilodona. No i jego słownictwo powinno ograniczać się do "mięso", "kobieta" i takiego jeszcze jednego, które rozkazywałoby owej kobiecie położyć się i przygotować do rozmnażania.

...czekajcie, jesteśmy w 2000 B.C., prawda?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
konto usunięte
Nail
Nail


Wiadomo, że mężczyzna z reguły musi dbac o ten design, o którym co niektórzy w temacie wspomnieli w skrócie. Poza tym nie powinien byc zbyt tępy. Sam widzę co niektórych i zbiera mi się często na ironię jak takich widzę. Zdecydowana większosc to tacy, którzy założyli rodziny z przypadku. Ja takich bezmózgów nie uznaje. Poza tym mężczyzna powinien działac według planu (jeżeli to coś poważniejszego), a improwizowac w ostateczności (w końcu nie powinien dawac łatwo się zaskoczyc, ale nie mówię też, żeby był nieufny do potęgi n-tej). Moim zdaniem powinien też okazywac siłe umysłu (ja to rozumiem jako zachowanie zimnej krwi w nietypowych sytuacjach). Powinien oceniac sytuacje na chłodno (gdy trzeba), czyli jeżeli ktoś z rodziny dopuszcza się jakiegoś podłego czynu, nie ma czegoś takiego, że go broni, tylko on go w ogóle nie broni.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jako, że ten temat w moim przekonaniu jest skierowany głównie do dam, gdyż to one najdokładniej potrafią powiedzieć jaki powinien być prawdziwy mężczyzna, to z mojej strony niech ten film będzie odpowiedzią na zadane przez autora pytanie:

http://www.youtube.com/watch?v=sfMnshSFt1o

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.430
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Laru napisał(a):
powinnam teoretycznie brać wzór mężczyzny z mojego ojca. Bo tak zwykle bywa. Otóż biorę wzór, jaki mężczyzna być nie powinien.
W moim przypadku jest tak samo : )

Nie chce mi się rozpisywać bo tak naprawdę wystarczy napisać krótko i na temat. Otóż jesli chodzi o wygląd to nie on decyduje o tym, kto jest prawdziwym mężczyzną. Przede wszystkim powinien być odpowiedzialny i nie wykazywać się tchórzostwem. Jeśli bedę przy jakimś facecie czuć się dobrze i bezpiecznie, to wtedy mogę go określić właśnie tym mianem mimo że będzie posiadał szereg wad. A że od czasu do czasu zapłacze to nawet lepiej, przynajmniej będizie wiadomo że posiada jakieś uczucia. A chlanie do lustra wcale nie jest męskie.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
To może sprostuję trochę. Jak ktoś pisze że chlanie do lustra to rodzaj ucieczki od czegokolwiek, widać że nigdy tego nie robił. Własne demony atakują wtedy ze zdwojoną siłą, męczy się człowiek jak pies, a czasem nawet budzi się upaćranyy własną krwią bo w coś niefortunnie *uderzył*. A jednak uważam to za znacznie lepsze rozwiązanie niż spotkanie z "przyjacielem", i ryczenie mu w ramię. To zwyczajnie nie męskie i żałosne. Ja zawsze jak chleję do lustra budzę się jak po ciężkim ale udanym pojedynku bokserskim. Bez zbędnych smutów i sentymentalnych rozmów, bez ryczenia, i srania się jak dupa, a kulturalnie, jak facet co to na innych własnych jelit nie wysrywa. I bez ryczenia, bo nawet jakbym chciał, to zwyczajnie nie potrafiłbym.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Bożydar Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 36
Dni na forum: 4.954
Ostrzeżenia: 1
Posty: 29
Skąd: Częstochova
To taki co nie 'oddala żonę swoją a bierze inną' bo wie ze popełnia cudzołóstwo i szczerze szanuje węzeł wieczysty i wyłączny. Powinnna w nim dojrzewać świadomość dotycząca jedności i nierozerwalności małżeństwa. No i dziadek kiedyś wspominał że powinienem też przestrzegać zasad moralnych. Np. nie zbierać drewna w szabat. Zachować powinien wiarę i zapewnić dom dzieciom. Ważne aby dążył do szczęśliwości wiecznej sibie i swoich bliskich.
eilan1989 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
[ Klan Asakura ]
eilan1989
Wiek: 34
Dni na forum: 5.328
Plusy: 5
Posty: 121
Skąd: BP
Pomijając odpowiedzialności, honory i odwagi.

Prawdziwy facet -
Powinien pić i palić. Mieć z pozoru wszystko i wszystkich w dupie, a ulegać urokowi kobiety. Nie powinien wylewać na siebie wszystkich wód kolońskich i dezodorantów (nie znaczy capić starymi skarpetami i śmierdzieć), być przesyconym zapachem tytoniu. Mieć kilkudniowy zarost. Trochę niechlujstwa by się przydało. Potrafić przywalić kiedy zajdzie potrzeba, upierać się przy swoim mimo, iż tak naprawdę nie ma racji...

Takie skojarzenia mi się nasuwają. Zapewne spaczone przez pewne zachodnie produkcje. Ale cóż poradzić. Nie oznacza też, iż nie ulegają one u mnie pewnym nagięciom.

No i piosenka, którą można uznać za okolicznościową:
http://sasta.wrzuta.pl/audio/0sLi5upnoq1/hap ... ki_i_fobie
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Prawdziwy mężczyzna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook