Forum Dragon Ball Nao

» [Pytanie] Wiek

LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.944
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
Chyba myślę, że tutaj ten temat będzie pasować, bo jakby nie patrzeć dotyczy DBZ.

Mnie to zastanawia po ile lat oni mają?
Tzn. Vegeta, Goku, Bulma, Gohan, itd. Np. W sadze o Komórczaku.
Wiem, że czas w jakim osadzono wydarzenia jest nieokreślony, ale po ileś lat oni muszą mieć.

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Trzeba obliczyć. Goku ma na początku DB 12 lat, na 22 Budokai ma 15, na 23 Budokai - 18, na początku DBZ 23, gdy przyleciał na Ziemię Vegeta - 24. Gdy pojawił się na Ziemi Future Trunks - 25 lat. Saga Cella była 3 lata później, więc 28. Bulma była 4 lata starsza.

Gohan na początku DBZ ma 4 lata, gdy pojawił się Vegeta - 5, gdy pojawił się Future Trunks - 6, więc w sadze Cella miał 9 lat.

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.944
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
a skąd to wiesz? o . O

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co skąd wie? To że Goku miał 12 lat? Tak mówi w pierwszej serii. A reszta to proste obliczenia, nie wiem, czy poprawne, bo się nie zagłębiałem.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
LoveKiller Kobieta
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 4.944
Posty: 38
Skąd: z Tatooine, wiesz gdzie to?
Nie pamiętam pierwszej serii, bo oglądałam z 8 lat temu. A co z resztą?

"Mógłbym cię połaskotać,wyszarpać za ucho albo rozbić ci głowę o tę skałę."

"We're WARRIORS, Kakarott... not BALERINAS"
konto usunięte
Nail
Nail


To akurat można obliczyc, ale mnie zastanawia wiek Vegety. Moje przeczucie mówi mi, że był rok lub 2 lata młodszy od Bulmy.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Heihachi napisał(a):
To akurat można obliczyc, ale mnie zastanawia wiek Vegety. Moje przeczucie mówi mi, że był rok lub 2 lata młodszy od Bulmy.
Zwykle przyjmuje się, że Vegeta jest o pięć lat starszy od Goku, a Bulma jest cztery lata starsza od Goku, z tego wynika, że Vegeta jest starszy od Bulmy o rok.
przyjmijmy, że wiek Goku wynosi x, ztego wynika, że:
wiek Vegety wynosi x+5
wiek Bulmy wynosi x+4
Czyli jak wyraźnie widać rok różnicy przy czym Vegeta jest starszy od Bulmy.
konto usunięte
Nail
Nail


Dzięki Aniu Dodam od siebie w tej kwestii na temat Kuririna. Z tego co pamiętam podczas 21 TB, kiedy okazało się, że Son Goku ma 12 lat, on sam mówił, że ma 14 lat. To znaczy, że od Bulmy był młodszy o 2 lata, a od Vegety 3.
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Heihachi napisał(a):
Dzięki Aniu Dodam od siebie w tej kwestii na temat Kuririna. Z tego co pamiętam podczas 21 TB, kiedy okazało się, że Son Goku ma 12 lat, on sam mówił, że ma 14 lat. To znaczy, że od Bulmy był młodszy o 2 lata, a od Vegety 3.
Nie Goku przez pewien czas myślał, że po "11" jest "14", a nie "12", dopiero Kamesenin go trochę poduczył w matematyce!
konto usunięte
Nail
Nail


Pomyliło mi się z wiekiem Kuririna. On miał zapewne 13 lat jak uczestniczył w 21 TB, a ja to obliczyłem tak jakby miał 14, bo myślałem wtedy, że akurat tyle ma. Skoro tak, to poprawię to co pisałem wcześniej. Kuririn od Bulmy był młodszy 0 3 lata, a od Vegety o 4. Oglądałem przed chwilą odcinek 14 DB, ale tam przyjaciel Goku jedynie nie mógł uwierzyc, że jest starszy od niego samego. Ich samych dzielił rok różnicy. Wcześniej Goku wydawał się od niego starszy o rok, a później okazało się, że jest o rok, ale młodszy.
Wie może ktoś, czy w którymś odcinku DB Kuririn mówi o tym, ile ma lat?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Pytanie] Wiek
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook