Forum Dragon Ball Nao

» Niepoprawna politycznie historia chrześcijańskiej Europy

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zacznę od przedstawienia pewnego naukowego dogmatu.
Historycy twierdzą, że Europa, pogrążona w mrokach średniowiecza, nie była w ogóle zainteresowana dziełami antycznych greckich uczonych. W końcu jednak zaczęli oni zdobywać w Europie popularność, jednak stało się to dzięki muzułmanom, którzy przetłumaczyli te teksty i "dali" je Europie. W 2008 roku francuski historyk Sylvain Gougeunheim napisał książkę "Arystoteles na Mont Saint-Michel: Greckie korzenie chrześcijańskiej Europy". Książka wywołała z miejsca falę dyskusji, m. in. francuski dziennik Le Monde już na kilka dni po jej publikacji nazywał autora, którzy twierdzi, że chrześcijanie sami (z dużą pomocą Arabów chrześcijan) sobie przyswoili Arystotelesa, faszystą. W Polsce recenzję tej pracy napisał prof. Krzysztof Ożóg z krakowskiego UJ. Szukałem i nie mogę znaleźć. Baza IPN kończy się na roku 2007, ale sama recenzja wydana została w Studiach Historycznych wydawanych w Krakowie. Niestety czasopismo to chyba nie ma swojej strony internetowej. Jak można zauważyć, książka jest rewolucyjna jak na obecne standardy i dogmaty, jest niepoprawna politycznie. Poznałem ją dzięki świetnemu wykładowi prof. Sławomira Jóźwiaka, zainteresowałem się i postanowiłem, że nabędę, kiedy tylko pojawi się polskie tłumaczenie. Angielskiego zdaje się też jeszcze nie ma, ale jak się pojawi, bądź je zauważę, to sobie je importuję. Jutro, ew. w środę idę też do czytelni przeczytać wyżej wspomnianą recenzję.

Zachęcam do dyskusji i dołączam dwa tekściki, jakie znalazłem w internecie na jej temat.
http://rozpuszczalnik.blogspot.com/2010/03/arystoteles-na-mont-saint-michel.html
http://www.polityka.pl/kraj/opinie/262962,1,klub-zbuntowanych-historykow.read

Edit: Poprawiam się. Recenzja ukazała się w Rocznikach Historycznych za rok 2009, co jednak nie zmienia faktu, że nie poszedłem w środę do biblioteki. Przeczytam po świętach, chyba że we Włocławku się znajdzie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Niepoprawna politycznie historia chrześcijańskiej Europy
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook