Forum Dragon Ball Nao

» Na czym polega kult Che Guevary?

Strony:   1, 2
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Nic nie czytałem o Pallme.
Zabijał bo zabijał , Chciał dobrze bo chciał dobrze każdy medal ma 2 strony .
Był z Bogatej rodziny i walczył o równość na Kubie i dla dobra innych. Może to spowodowało że został tak wyróżniony , bo zostawił Dobre spokojne życie i walczył, a nie przypominam sobie czy Hitler był z Bogatej rodziny czy Stalin.
Chociaż Stalin pokonał Hitlera no nie bez jaj.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Widzę, że na argument o Hitlerze nie odpowiedziałeś, więc chyba nie dajesz już rady. A to z jakiej kto pochodzi rodziny i czy wybierą ją czy inne życie nie ma znaczenia. Ważne jest to, co sobą człowiek prezentuje. A Che raczej niczego pozytywnego ludzkości nie dał prócz badziewnych koszulek. Gdyby Hitler był z bogatej rodziny to byś koszulkę z jego pobobizną nosił? Obaj byli lewusami i zabijali w dobrej wierze, będąc postaciami negatywnymi. Mógłbyś nosić jednego na klacie, a drugiego na plecach.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.867
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Ja wiem, co różni Che i Hitlera! Ja wiem, ja wiem!
Hitler wygrał wybory i rządził, a Che dalej walczył w buszu. Jak to sam powiedział do Fidela "Inne narody czekają na pomoc mojej skromnej osoby. Ja mogę robić to, na co tobie nie pozwala odpowiedzialność przywódcy kubańskiego". Wzruszające. Ktoś tam chyba nawet kiedyś porównał go do Chrystusa, ale na tą chwilę nie pamiętam kto.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Nie wiedzialem o Chrystusie
i Nikogo koszulek nie noszę to tylko awek a Wy z tego powodu jeździcie po mnie.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nikt ci nie jeździ. Wprawia nas w błogie szczęście fakt, że dla ciebie argumentem przemawiającym na korzyść Ernesto jest zabijanie w dobrej wierze. A dowiedzieć się chcę, czy jego wizja świata jest dla ciebie atrakcyjna. I zwracam też uwagę na to, że możesz sobie wielbić Hitlera, skoro tak argumentujesz swoje uwielbienie Guevary.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Wizja wizją , zabijanie zabijaniem.
Był jaki był mam dość tej rozmowy. Każdy ma swoje poglądy doceniam twoje i swoje:)
Robił jak robił , chciał dobrze a nie każdemu to wychodzi. Trudno zginął tak jak robił z innymi lecz coś zmienił na Kubie i dawał ludziom nadzieję , a wiemy że nadzieje potrafi wiele i bez niej jesteśmy słabą kruchą jednostką.
pozdrawiam.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Len napisał(a):
Robił jak robił , chciał dobrze
Obama też chce dobrze, więc następnego Nobla mu.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Tusk też dawał ludziom nadzieję, a niestety nic z tego nie wyszło. Śmiem twierdzić, że na Kubie, z tą jednak różnicą, że chodzi o Ernesto było podobnie, jest. Przecież każdy wie jak się obecnie tam przedstawia sytuacja. A nadzieja to potrafi ładnie zgubić człowieka. Samymi chęciami to ciasta nie upieczesz.

Powiedz po prostu, że jest w Twoim typie czy coś.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Nic nas nie łączy.Nie jestem żadnym Rewolucjonistą ani urodzonym kapitanem anie nie jestem z bogatej rodziny.
pozdrawiam.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Sytuacja na Kubie jest taka, jaka jest, ale to nie wina "Che" Guevary tylko rządów El Commendante, gdyż to za jego rządów relacje z USA się popsuły, właściwie nie była to do końca tylko jego wina, bo amerykanie chętnie woleli by starego Baptiste i wojnę domowa, gdzie mogliby za duży cash handlować bronią, a że wojna się skończyła, a stosunki Kubańczyków z Rosjanami były jak najbardziej "хорошее" stany narobiły w gacie i w ramach kary nałożyli blokadę (również tą handlową) przez co państwo nie mogło się normalnie rozwijać. Mimo tego, Kuba ma lepszą służbę zdrowia aniżeli Polandia

Odnośnie samego Che i kultu wokół jego osoby, to właściwie każdy sam powinien sobie odpowiedzieć jak postrzega Che i jego ideologię, polecam do tego przeczytanie dwóch książek - "Dzienniki motocyklowe" i "Moja rewolucja". z cała pewnością był człowiekiem na pograniczu moralności, walczył z terrorem, ale jego walka pochłaniała wielu niewinnych ludzi, ale tez nie można porównywać go z Hitlerem, bo Hitler zabijał, chcąc umacniać swoją pozycje na świecie, a Guevara przyjeżdżał robił rozpierduchę i jechał dalej ot tak w imię socjalizmu.....

"Wyjść na ulicę, żeby policja mogła nas bić pałkami? Bez sensu. Pójdę pod warunkiem, że dacie mi broń"

http://el.che.prv.pl/

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Na czym polega kult Che Guevary?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook