Forum Dragon Ball Nao

» Kac- po co ludzie piją

Strony: 1, 2  
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
ILu z was doświadcza tego samopoczucia. Domyślam się, że każdy. Jest to najgorsze, w alko co może być. Do tego alko nie metabolizuje. Stąd te cherlawe brzuszki. Ja nigdy nie miałem kaca. Nawet nie chcę do tego dopuścić. Żal mi tych osób, ale mają co chcieli. Za dobry film płacą najwyższą cenę.
PS. Po co ludzie piją. I biorą dragi ?.
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.647
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Jasne, roztrząsajmy teraz pytanie "po co ludzie piją i biorą dragi?", bo przecież faktycznie da się na nie odpowiedzieć. Nie mam w naturze szufladkowania ludzi,a nawet z tą umiejętnością nie potrafiłbym ich przypisać pod jeden lub parę powodów.

Kaca miewam rzadko, bo głównie po wódce i winie, a te pijam sporadycznie tudzież kiedy jest mus. Przeważnie piję piwo, a po nim, nawet jak się spiję, na drugi dzień nic mi nie jest, także mam gładko.

Gonardino, jak możesz się tak negatywnie wypowiadać na temat kaca, skoro sam go nigdy nie miałeś? lol
Moim skromnym zdaniem są w życiu wiele gorsze rzeczy, niż pokorny kac po dobrej zabawie dnia poprzedniego.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Cracker Ass Fantastic napisał(a):
Gonardino, jak możesz się tak negatywnie wypowiadać na temat kaca, skoro sam go nigdy nie miałeś? lol
Moim skromnym zdaniem są w życiu wiele gorsze rzeczy, niż pokorny kac po dobrej zabawie dnia poprzedniego.
Boląca głowa,migreny, zaspany umysł, nieogarnięcie, delirka, tryszce, pryszcz (toksyny), smród alkoholowy. Trochę odbiegłem od kaca, ale i tak nie czaję dlaczego bez sensownie się ludzie upijają, do tego palenie fajek (by poczuć się fajnie). jak słyszę "chodź zajaramy (zapalimy)" w czasie pracy na nocce to dobija mnie to. Przesiąknięte tytoniem ciała, organizmy. Fuj.
PS. Nie gadaj że nie miałem kaca nigdy, bo miałem. Jak zaczynałem pić. Ale przeszedłem na zdrowy tryb życia.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Grenardo: 15.01.2011, 14:44
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Miałem jakieś 3 razy, i da się przeżyć. Po paru dniach się zapomina i ochota na alkohol się zwiększa.
Gonardino napisał(a):
Po co ludzie piją. I biorą dragi ?
To proste, głównie żeby się lepiej bawić. Bądź żeby o czymś zapomnieć, odreagować, mieć na coś odwagę. Albo dla szpanu.

[ Dodano: 15.01.2011, 13:43 (po 1 minucie) ]
Gonardino napisał(a):
Ja nigdy nie miałem kaca.
Gonardino napisał(a):
Nie gadaj że nie miał kaca nigdy, bo miałem.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Nie bronię picia, ale jak słyszę umoralnienia od tych ludzi to mnie ściska.
ZADBAJCIE O SIEBIE

[ Dodano: 15.01.2011, 13:50 (po 6 minutach) ]
Alkohol nie jest mi obcy, baka też. Po amfie ma się kijowy zjazd. To samo tyczy się chemicznych dragów. Co innego grzyby. Ale to już przesada. Wolę życie na trzeźwo spędzić, niż dla szpanu i zabawy spożywać używki.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
A co ty taki miękkim * robiony? Będzie mnie tu burak robił wartość z tego że mu pała do alku zmiękła.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Gonardino napisał(a):
Do tego alko nie metabolizuje.
Tak się składa, że kac jest skutkiem metabolizmu alkoholu.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.914
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Człowiek "uwielbia się odurzać" - przede wszystkim po to, by uwolnić świadomość z więzienia trzech wymiarów.
Wszystkie organizmy żywe to lubią. Np. bez lubi alkohol, muszki owocówki kochają sfermentowane owoce, słonie, psy... lubią piwo, świnie - wódkę, koty - eter... itd. itp.
Rodzimy się z tą skłonnością podobnie jak ze skłonnością do jedzenia i spania. W zależności od stopnia rozwoju jednostki jest ona większa lub mniejsza, a walka z tym zjawiskiem zdaje się być równie bezsensowna jak walka z uczuciem głodu.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Danevert napisał(a):
Gonardino napisał(a):
Do tego alko nie metabolizuje.
Tak się składa, że kac jest skutkiem metabolizmu alkoholu.
Ale brzuszek cherlawy pozostaje. Ale szkoda wątroby, stąd może wystąpić inne choroby.
Alko pozostaje w brzuszku, a metabolizuje się chyba jego działanie.

[ Dodano: 15.01.2011, 14:31 (po 2 minutach) ]
Cyceron napisał(a):
Człowiek "uwielbia się odurzać" - przede wszystkim po to, by uwolnić świadomość z więzienia trzech wymiarów.
Wszystkie organizmy żywe to lubią. Np. bez lubi alkohol, muszki owocówki kochają sfermentowane owoce, słonie, psy... lubią piwo, świnie - wódkę, koty - eter... itd. itp.
Rodzimy się z tą skłonnością podobnie jak ze skłonnością do jedzenia i spania. W zależności od stopnia rozwoju jednostki jest ona większa lub mniejsza, a walka z tym zjawiskiem zdaje się być równie bezsensowna jak walka z uczuciem głodu.
Jakbym siebie słyszał. to samo tłumaczyłem psychoterapeutce od uzależnień.
PS. A co ty porównujesz się do owada (robaka) i zwierzęcia. Tak samo jak homo mówią, że w przyrodzie występują takie same związki.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.111
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Gonardino napisał(a):
metabolizuje się chyba jego działanie
Nie ma czegoś takiego jak "metabolizm działania".

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.702
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gonardino napisał(a):
Ale brzuszek cherlawy pozostaje. Ale szkoda wątroby, stąd może wystąpić inne choroby.
Alko pozostaje w brzuszku, a metabolizuje się chyba jego działanie.
Sram na swoje zdrowie, z czystej złośliwości dla ludzi którzy o nie dbają, i umrą w wypadkach samochodowych.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Danevert napisał(a):
Gonardino napisał(a):
metabolizuje się chyba jego działanie
Nie ma czegoś takiego jak "metabolizm działania".
Nie bądź taki dokładny.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.259
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja piję po to, żeby cieszyć się widokiem trzeźwych pajaców, od których nawet po pijaku jestem mądrzejszy. Gdybym w życiu nie wypił tyle, ile wypiłem, i nie * się ani razu, to uniknąłbym tych chwil wzmożonej twórczości, pomysłowości, olśnienia. Byłbym po prostu głupszy i uboższy, więc dobrze się stało, że poznałem chlańsko. Nie dość, że przyjemne to i pożyteczne, a nad ranem warto czasem zapłacić tę cenę, tym bardziej, że kac to nie jest jakaś wielka tragedia. Zawsze wybrałbym kaca nad ból zęba.
Gonardino napisał(a):
Ja nigdy nie miałem kaca.
Gonardino napisał(a):
Nie gadaj że nie miałem kaca nigdy, bo miałem.
franqey napisał(a):
A co ty taki miękkim * robiony?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Gonardino napisał(a):
Alkohol nie jest mi obcy, baka też. Po amfie ma się kijowy zjazd. To samo tyczy się chemicznych dragów. Co innego grzyby. Ale to już przesada. Wolę życie na trzeźwo spędzić, niż dla szpanu i zabawy spożywać używki.
Widzę, że zużyty asortyment masz duży. Po co więc pytasz się ludzi, czemu też z tego korzystają? Do tego umoralnianie ludzi.

Gonardino napisał(a):
Jakbym siebie słyszał. to samo tłumaczyłem psychoterapeutce od uzależnień.
A co robiłeś u psychoterapeutki od uzależnień?

Wiesz, naużywać się, nagle rzucić, a potem głosić innym jakie to be. Dziwne co?

Człowiek pije z tego samego powodu co je, śpi i wydala się. Ma taką potrzebę. I nie trzeba zalewać pały do nieprzytomności. Można machnąć parę drinków i się dobrze bawić bez leżenia we własnych rzygach w jakimś przydrożnym rowie. A mam wrażenie, że pijących traktujesz właśnie tak. A kac? Słodka herbata z cytryną, rosół i kupa i po kacu. Nie widzę problemu.

Co innego alkoholizm czy narkomania. To już nie rozrywka, a pozwolenie na kierowanie swoim życiem przez procenty czy dragi. A tego chyba nikt nie chce.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.452
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Piją bo chcą, proste. Kto nie chce ten się wstrzymuje. Może niektórzy potrzebują alkoholu na odwagę, zresztą niektórzy zaczynają po nim świrować a potem można się z nich ponabijać xD Jak ktoś nie umie się bawić bez niego to niech pije, byleby nie popadł w nałóg. Jak komuś nie przeszkadza, że niszczy sobie wątrobe to te jego sprawa. Nie ma nad czym się zastanawiać, każdy dba o siebie.

A kaca można przespać : )

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.853
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Laru napisał(a):
Widzę, że zużyty asortyment masz duży. Po co więc pytasz się ludzi, czemu też z tego korzystają? Do tego umoralnianie ludzi.
Nie no. Każdy może coś innego, ciekawego powiedzieć. Od razu umoralniać.


Laru napisał(a):
A co robiłeś u psychoterapeutki od uzależnień?
Dlatego, że mam chciała. I tak nie pomogła jak się należy. Rzuciłem bo szkodami mamity.

Laru napisał(a):
Wiesz, naużywać się, nagle rzucić, a potem głosić innym jakie to be. Dziwne co?

Człowiek pije z tego samego powodu co je, śpi i wydala się. Ma taką potrzebę. I nie trzeba zalewać pały do nieprzytomności. Można machnąć parę drinków i się dobrze bawić bez leżenia we własnych rzygach w jakimś przydrożnym rowie. A mam wrażenie, że pijących traktujesz właśnie tak. A kac? Słodka herbata z cytryną, rosół i kupa i po kacu. Nie widzę problemu.

Co innego alkoholizm czy narkomania. To już nie rozrywka, a pozwolenie na kierowanie swoim życiem przez procenty czy dragi. A tego chyba nikt nie chce.
Ale mnie poruszyłaś ostatnimi zdaniami. I tak bym zapalił bo to uzależnienie psychiczne. Ale to kosztuje więc nie. Zresztą nie mam zamiaru ukrywać się jak szczur.
PS. A dla ciebie branie tych dragów czym jest.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.182
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
OMG >.<
a Ty tu z jakąś misją przybyłeś . głosić że alkohol i dragi są nie zdrowe, oj tak ale my to już dawno wiedzieliśmy

A co ty taki miękkim * robiony? Będzie mnie tu burak robił wartość z tego że mu pała do alku zmiękła.
Dokładnie:)

Po co się pije alkohol albo Pali ziele człowieku sam sobie na to odpowiedź -_-
-Żeby mieć jazde,
-lepiej się bawić
-z nudów
-dla przyjemności
-okazyjnie

Więcej nie che mi się wymieniać.
Co do kaca są wiele gorsze rzeczy i da się przeżyć. Jak nie wiesz co to kac to wypij z 8 piwek dziś wieczorkiem ( albo do bólu pij ) i idź spać , jak rano będziesz się czuł dziwnie i taki zmęczony to znaczy że masz kaca : D

Pozdro.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.889
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Piję z bardzo prostego powodu - lubię smak piwa. Niektórzy umawiają się na herbatę, inni na piwo. A to, że czasem zejdzie ich trochę więcej i pojawiają się takie bonusy jak gadanie głupich rzeczy lub coś innego, to już inna sprawa.
Osobiście kaca przeżywam bardzo boleśnie, zwykle cały dzień mam wykreślony z życiorysu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.824
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ludzie piją z wielu powodów:
Jedni bo lubią, smakuje im piwo
Inni chcą się zabawić, bez piwa zabawa dla nich nie istnieje
Jeszcze inni chcą sprawdzić swą wytrzymałość(znam takich)
innym piwo dodaje np, śmiałości...
Jeszcze kolejni, chcą się popisać
A ja czemu piję?
Dla towarzystwa. Lubię wypić wraz ze znajomymi bądź z rodzinką od czasu do czasu ze 2 szklanki piwa. Wtedy smakuje mi najlepiej(co prawda Lech i Tyskie jedynie piję).
Druga rzecz : piwko umie me pragnienie ugasić i daje mi orzeźwienie.
A i jeszcze coś kaca nigdy nie miałam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.821
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
A i jeszcze coś kaca nigdy nie miałam.
Po dwóch szklankach piwa ciężko o coś takiego.

Ja piję bo mi smakuje. Tak samo, jak czasami najdzie mnie ochota zjeść pizze - to zamówię, pograć w piłkę - to pokopię. Tak samo kwestia jakiegoś piwka wieczorami z kumplami. Nie ma problemu. Na większych imprezach oczywiście są to większe ilości, ale po sylwestrze staram się zachowywać rozwagę. I jak na razie mi wychodzi.

Co do kaca. Mnie jedynie boli na drugi dzień żołądek. I to tylko gdy wyraźnie przesadzę z wódką. Głowa mnie nie bolała jeszcze ani razu po alkoholu.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Kac- po co ludzie piją
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook