Forum Dragon Ball Nao

» Kiedy człowieka można określić złym?

Strony:   1, 2, 3
xxKassi92xx Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
xxKassi92xx
Wiek: 31
Dni na forum: 4.706
Posty: 52
Skąd: Poznań
Shounen napisał(a):
A co jeśli ktoś poczytalny morduje i gwałci, bo go to bawi i lubi to robić?
taka osoba dla mnie nie jest poczytalna. Ani normalna.
Jak lubi to robić to jest psychopatą, powinna się leczyć.

Ogólnie trudne pytanie w temacie.
Dla mnie człowiek zły to taki który w ogóle nie ma zalet. Jest zły do szpiku kości, złośliwy, wredny, lubi zadawać ból, cieszy się jak ktoś cierpi;cieszy się z krzywdy innych, lubi niesprawiedliwość.
Co więcej nie przejawia żadnych oznak, które świadczą że żałuje czy chce się poprawić.
Lubi być takim.

[ Dodano: 15.05.2011, 18:04 (po 3 minutach) ]
Mateusz. napisał(a):
Jeśli osoba nie wie, że czyni coś złego to nie określiłbym ją złą, tylko głupią.
Nom, gorzej jak już wie że źle robi i dalej tak czyni, wtedy wg mnie można nazwać ją złą.
Chociaż tez nie do końca,wielu osobom jest trudno "wyjść ze ze zła" chociaż bardzo tego pragną.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
xxKassi92xx napisał(a):
Dla mnie człowiek zły to taki który w ogóle nie ma zalet. Jest zły do szpiku kości, złośliwy, wredny, lubi zadawać ból, cieszy się jak ktoś cierpi;cieszy się z krzywdy innych, lubi niesprawiedliwość.
Według tego co napisałaś wcześniej (w odpowiedzi na mój post), taki człowiek jest niepoczytalny, nienormalny i jest psychopatą, a więc chyba nie określasz go jednocześnie mianem złego, bo potem też piszesz:
xxKassi92xx napisał(a):
gorzej jak już wie że źle robi i dalej tak czyni, wtedy wg mnie można nazwać ją złą.
Osoba niepoczytalna nie wie, co robi (a raczej nie ma to wpływu).

Chciałem przez to zauważyć, że sobie przeczysz.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
xxKassi92xx Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
xxKassi92xx
Wiek: 31
Dni na forum: 4.706
Posty: 52
Skąd: Poznań
Hmm....
Trudno mi odpowiedzieć na to co napisałeś ^^
chodziło mi o osobę ZŁĄ, która ma podły charakter,a nie jest psychopatą co od pierwszej części. Bo psychopata to psychopata, a ktoś o spaczonym charakterze to zły człowiek.

Co do drugiej części odnosiło się to do tego co pisał Mateusz.
I także chodziło mi o osobę złą, czyli zdrową na umyśle ale podłym charakterze co już mówiłam wcześniej.



Shounen napisał(a):
Osoba niepoczytalna nie wie, co robi (a raczej nie ma to wpływu).
zgadzam się, ale osoba niepoczytalna nie jest zła z własnej winy, jak już mówiłeś nie ma na to wpływu.



Sorry może trochę zawile to tłumaczę, ale nic nie przychodzi mi do głowy jak na razie.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
xxKassi92xx napisał(a):
chodziło mi o osobę ZŁĄ, która ma podły charakter,a nie jest psychopatą co od pierwszej części. Bo psychopata to psychopata, a ktoś o spaczonym charakterze to zły człowiek.
Wiem. Nie wiem tylko, czemu (po co) stwierdziłaś w odpowiedzi na mój post, że jeśli ktoś "morduje i gwałci, bo go to bawi i lubi to robić" to automatycznie jest dla Ciebie niepoczytalny i nienormalny, mimo że potem sama przedstawiłaś podobny opis jako człowieka złego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
xxKassi92xx Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
xxKassi92xx
Wiek: 31
Dni na forum: 4.706
Posty: 52
Skąd: Poznań
yyy..jak dla mnie to w ogóle nie były podobne opisy Oo
"mój zły" człowiek nie morduje ani nie gwałci. Nic z tych rzeczy. Chodziło mi,że ma podły charakter i zły, a nie że robi fizycznie komuś krzywdę tylko.....
nie umiem się wysłowić O_o
może zbyt ostro napisałam wtedy kim dla mnie jest zły człowiek. Chodziło mi o zwykłego człowieka, POCZYTALNEGO tylko że złośliwego i etc. co napisałam wcześniej
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Kiedy człowieka można określić złym?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook