Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball dla dorosłych? (ograniczenia wiekowe)

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Od ilu lat można oglądać Dragon Balla?

Od ilu lat można oglądać Dragon Balla?
dla wszystkich! 21,89% 37 21,89%
powyżej 7 lat 19,53% 33 19,53%
powyżej 12 lat 40,83% 69 40,83%
powyżej 16 lat 13,02% 22 13,02%
tylko dla dorosłych! 1,78% 3 1,78%
na tamtym świecie... 2,96% 5 2,96%
Wszystkich głosów: 169
fanka_dragonka Kobieta
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 6.321
Posty: 50
według mnie to od 10 lat a że nie ma takiego podpunktu to zaznaczylam od 12:P moj brat ogladal db a ja mialam wtedy 8 lat i mmyslalam ze jakas glupia bajka ale w koncu sie wciagnelam i razem z bratem ogladalam. a jak np wylaczyli prad to do babci lecielismy zeby nie przegapic odcinka
Vegeta'San Mężczyzna
Cargo
Cargo
Vegeta'San
Wiek: 31
Dni na forum: 6.055
Posty: 29
Skąd: Polska
12+ z uwagi na niekture OSTRE momenty.

Dragon Ball 4 Ever
Ripper Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.045
Posty: 19
12+... ja gdzieś w tym wieku zacząłem rozumiec OCB w DB i nie puszczalem już kamehame na nauczycielki w szkole xD

Problem z Earth Special Forces ? Pisz - gg 7363487 - chętnie pomogę
Capoeira meu amor !
FanBrolly15 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
FanBrolly15
Wiek: 32
Dni na forum: 6.068
Posty: 11
Skąd: from HELL!!!
Chyba raczej od 12 lat bo np. w Frieza saga jest dużo krwi śmierci rzezi itd jak z
resztą w innych sagach ale ta jest najbrutalniejsza a do tego dochodzą jeszcze kinówki
GotenksSSJ3
Ziemianin
Ziemianin
GotenksSSJ3
Dni na forum: 6.039
Ostrzeżenia: 1
Posty: 14
Ja widziałem bo mój sąsiad ma 2 synów i jeden walną deską z gwoździem swojedo brata w głowę i powiedział jestem Future Trunks giń Frezerze ale się uśmiałem błahaha a tak poza tym [ ort! ] to od 12 lat bo tamte dzieci miały wtedy 5
PimputeckiSSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
PimputeckiSSJ
Dni na forum: 6.091
Posty: 16
W wersji japońskiej od 16-tki
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.023
Posty: 283
Moim zdaniem powyżej dwunastego roku życia, jeśliby brać pod uwagę nieocenzurowaną wersję. A co do wypowiedzi GotenksaSSJ3, to zawsze mówiłem, że trzeba mieć coś we łbie, a nie np. jak się gra w takie san andreas, to się później wyjdzie na ulicę i będzie kraść i zabijać. Trzeba mieć zdrowy rozsądek i potrafić oddzielić rzeczywistość od fikcji.
MescimeK Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MescimeK
Wiek: 32
Dni na forum: 6.024
Posty: 32
Skąd: Kraków
Nie rozumiem dlaczego nie dla DB mają być jakieś ogramiczenia wiekowe bo to jak dzieciak jest powalony to nie zalerzy od jego wieku tylko zachowania a to ze są czasami sceny jak z playboya to nie powinno nikomu ani troche przeszkadzać!!
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
sadze ze +12 jest wystatrczajace tzn srednio
VaRDOcK Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
VaRDOcK
Wiek: 29
Dni na forum: 5.989
Ostrzeżenia: 1
Posty: 12
Skąd: Łomża
A więc tak...
Te bajki są od lat:
Bragon Ball-7lat
Dragon Ball Z-16lat
Dragon Ball GT-12lat

Zresztą to w pewniej częsci jest bajka dla dorosłych.
Czy np(Daje Przykład):
Buu Saga jest dla dzieci od 7 lat??
No mi sie nie wydaje.
Ta bajka jest psychologiczna.
Trzeba ją rozumieć.
I mieć niezła wyobrażnie.
Napoczątku oglądałem DB jako 8latek.
I tylko czekałem na klepanie sie.
A teraz sobie od czasu do czasu oglądam DB:Z.
I rozumiem o co w niem chodzi.
Dziekuje za uwage.
Dase-sama Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dase-sama
Wiek: 28
Dni na forum: 6.046
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Dragon ball: 7 lat
Dragon Ball Z: 12 lat
Dragon Ball GT: 12 lat
Ogólnie dlatego że krew itp.m ale mimo cenzury była przemoc ^^
Radek sayan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Radek sayan
Dni na forum: 5.983
Posty: 2
He he . to zalezy czy w Dragon Ball,Dragon Ball Z,czy GT. Aale uwazam ze bariera z 12 latami zaczyna sie w seri Dragon Balla Z .
Boss Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Boss
Wiek: 32
Dni na forum: 6.117
Ostrzeżenia: 1
Posty: 405
Skąd: Nysa
Jak dla mnie DB kazda seria mogłaby byc od 10 lat

"Kreujemy chwile prawdziwej wolności lecąc nad przeszkodami, które Wy omijacie każdego dnia... " David Belle

http://akcjaparkour.prv.pl/index.php?page=pk

You wanna fuck with me ?!!! OK...You wanna play rough ?!!! OK...Say hello to my little friend !!!
gogeta07 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
gogeta07
Wiek: 34
Dni na forum: 6.001
Posty: 7
Skąd: Oława
Dragon Ball jest dla wszystkich ale co z tego jak nie wszyscy moga zrozumiec o co chodzi i jaka jest historia poszczegolnych bohaterow.
Asiunia Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 26
Dni na forum: 5.236
Posty: 4
Skąd: Iłowo-Osada
Jak to więkrzość zaznaczyła powyżej 12 lat.. Ja zaznaczyłam powyżej 7, ponieważ jak ja zaczęłam oglądać, to miałam 4 lata. Może i są ostro sceny, ale to nie zmienia faktu, że dziecko szybciej się rozwija ;D Ja tak o tym sądzę ;D
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ja stawiam na +16 ze względu na sceny przemocy, podteksty erotyczne jak i miejscami niecenzuralne słownictwo bohaterów...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Nie ma takiej opcji, ale zaznaczyłabym w ankiecie od 15 lat. Mimo, że sama zaczynałam w bardzo wczesnym wieku, uważam, że to było chyba za wcześnie.

Im człowiek starszy, tym więcej potrafi coś wynieść i wywnioskować z danego obrazu. Kiedyś to było oglądanie w stylu "bo fajne", a teraz? Wieczne rozkminy i zastanawianie się nad bardzo skomplikowanymi aspektami anime czy mangi.

Poza tym kolega na początku zaznaczył, że chodzi o wersję bez cenzury. Zważmy na to, że krew leje się ostro i nie każde dziecko może coś takiego oglądać. To samo ze scenami z zabarwieniem erotycznym.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.219
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Moim zdaniem DB powinno być od 12 lat. 7 letni dzieciak mógłby się wystraszyć niektórych scen, nie mówiąc już o pięciolatku. 12 lat w sam raz

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
Smokofenek Mężczyzna
Cargo
Cargo

Wiek: 33
Dni na forum: 4.801
Posty: 29
Skąd: Podróżnik
Z cenzrą to prawda - od 7 lat. Tyle że i tak mało z tego zrozumieją.
Ale tak bez cenzury, full pełny odcinek to od 12. Po pierwsze brutalne scenki - choć o to się najmniej martwię, po drugie momenty zboczone. Co jak co ale to 'trochę' za dużo jak dla małych dzieci. Poza tym ja sam oglądałem w wieku 8 lat i nie za bardzo rozumiałem o co tam chodzi. Tzn. wychwytywałem takie coś: walka, walka, walka, walka. Nic więcej. A DB to przecież nie tylko walka. Tam wiele rzeczy pomiędzy nią się dzieje. Przygoda, ratowanie świata, przyjaźń, etc. Dzieci nie zawsze to skumają. A nawet osoby w wieku 12+ lat mogą mieć problemy z niektórymi rzeczami.
Jak byłem mały to nie patrzyłem na resztę, tylko na to, że Goku czy kto inny musi pokonać wroga. A to nie tylko na tym polega. Nie zawsze się ot tak dało to zrobić.
Mugen Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Mugen
Wiek: 28
Dni na forum: 4.786
Plusy: 6
Posty: 118
Skąd: Biała Podlaska
Moim zdaniem bez względu na to czy byłoby to ocenzurowane czy też nie dzieci w wieku 7 lat + mogłyby bez przeszkód oglądać Dragon Ball. Dzieci od najmłodszy lat poznają w Polsce różnojakie akcje przemocy, a taka "bajeczka" nie wzbudzałby w nich nic, więcej niż to co widzą na co dzień. W DB tej krwi wcale nie jest dużo, a nagość jest już teraz w wielu baśniach normą.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball dla dorosłych? (ograniczenia wiekowe)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook