Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Visual Kei

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Visual-kei (jap. ヴィジュアル系; w skrócie V系, vijuaru-kei) – moda, styl ubioru i zachowania, przyjęty wśród muzyków japońskich, charakteryzujący się kolorowym, ekscentrycznym, szokującym makijażem, fryzurami i kostiumami oraz łączącym elementy obu płci.Styl ten powstał pod koniec XX wieku. Jest traktowany częściowo jako osobne zjawisko kulturowe, a częściowo jako nieodłączna cecha japońskiego rocka niezależnego.

I moje pytanko: Co sądzicie o fenomenie Visual-Kei? Pytam bardzo ogólnie, ponieważ ciekaw jestem jakie kwestie poruszą Wasze wypowiedzi. Zapraszam do wyrażania opinii.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.076
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Bardzo lubię visual kei, bo oprócz muzyki cieszy też oko. Jednak sam piękny stój nie wystarczy, jeżeli sama muzyka jest kiepska, odpuszczam sobie ten zespół. VK kojarzy mi się trochę z teatrem kabuki i jego estetyką. Myślę, że właśnie to szokowanie strojem, fryzurą czy zachowaniem jest atrakcyjne dla pewnej grupy osób, jednak wystarczy spojrzeć na udział samego VK w ogólnej sprzedaży, by zauważyć, że wcale nie jest aż tak popularnym zjawiskiem.Część ludzi odstrasza właśnie ta odmienność, szokujący wygląd, tak odmienny od przyjętego wzorca. Myślę, że visual kei nigdy nie trafi do szerszej grupy ludzi, bo zawsze zajdzie się ktoś komu nie podoba się piercing, kolorowe włosy czy makijaż u mężczyzn. Chodź widać, że styl ten ewoluuje na rzecz choćby oshare kei, czyli bardziej młodzieżowych strojów, wykorzystania całej kultury rzeczy kawaii i złagodzenia całego wizerunku, co jak zauważyłam podoba się młodszym słuchaczom.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Nie oceniam wykonawcy po wyglądzie,tylko po tym jaką muzykę tworzy. Jednak to nie znaczy,że mi się visual key jako wygląd nie podoba, wręcz przeciwnie całkiem ciekawie wyglądają(aczkolwiek kolczyki u facetów wg mnie wyglądają kretyńsko).Nie mam ulubionych stylów visual kei.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Visual Kei
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook