Forum Dragon Ball Nao

» Cas Corach - Komiks ocena: 10,00 (głosy: 2)110

SSFronde Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 35
Dni na forum: 4.763
Posty: 4
Komiks nad którym przysiadłem jakiś czas temu. Fabuła zainspirowana wątkami mitologicznymi różnych kultur, jak i książkami, które wywarły na mnie ogromny wpływ (w tym min. "Wiedźmin"). Poniżej pierwszy rozdział. A czy powstanie więcej - zależy czy w przyszłości będzie tymi bazgrołami jakiekolwiek zainteresowanie.


1. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
2. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
3. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
4. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
5. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
6. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
7. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
8. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
9. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
10. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
11. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
12. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
13. * zaloguj się, aby zobaczyć link *
14. * zaloguj się, aby zobaczyć link *

Wersja Jutubowa - * zaloguj się, aby zobaczyć link *

Pozdrawiam
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
O ile na trzeciej stronie bohater wygląda genialnie, o tyle dalej jest o wiele gorzej. A może to kwestia okularów. Poza tym dymki mi się nie podobają, te zawijasy, mało wyraźne.

Historia OK (mimo że wspomniany Wiedźmin do razu przychodzi na myśl), a kreska jak na standardy niejapońskie to sam nie wiem, bo jestem już definitywnie przyzwyczajony do ładnych obrazów.

Tylko te obrazki byś tu większe wrzucił, bo to kiepsko się czyta, na YT też nieciekawie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SSFronde Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 35
Dni na forum: 4.763
Posty: 4
Shounen napisał(a):
a kreska jak na standardy niejapońskie to sam nie wiem, bo jestem już definitywnie przyzwyczajony do ładnych obrazów.
Zaiste masz rację co do tych standardów. Ja już się w trakcie pracy martwiłem, że za bardzo mangowo mi to wszystko wychodzi. I wiem, że w Europie taką kreską się raczej w środowisko nie wstrzelę. Dlatego w następnym projekcie planuję odrobinę pobawić się rysunkiem. Wtopić kolory i całość wykonać nieco mniej cukierkowo.

Shounen napisał(a):
Historia OK
Miło słyszeć, choć nigdy nie ukrywałem, że w kleceniu historyjek za dobrze się nie czuję. Dlatego szukam kogoś do współpracy- i już nawet nie chodzi o to, że praca pójdzie szybciej, ale sama konsultacja szkiców kolejnych plansz z osobą rzetelną pozwoli mi korygować to i owo na bieżąco. W obecnej sytuacji po wykonaniu 14 plansz na raz chodziłem jak na szpilkach, czy aby cały wysiłek nie pójdzie na dno, bo komiks w ogóle się nie spodoba.

Dzięki za konstruktywną krytykę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Nie za bardzo mnie zrozumiałeś

Jeśli miałbym oceniać Twoje rysunki jak po prostu mangę, to by ocena była dość słaba, bo twarze są takie sobie (tylko postać na 3 stronie jest bardzo ładnie narysowana). Ale w komiksach zagranicznych zasadniczo piękno nie gra takiej roli, więc jak na standardy niejapońskie może być całkiem nieźle. To taka mieszanka w sumie, te rysunki.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
SSFronde Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 35
Dni na forum: 4.763
Posty: 4
Shounen napisał(a):
Nie za bardzo mnie zrozumiałeś

Jeśli miałbym oceniać Twoje rysunki jak po prostu mangę, to by ocena była dość słaba, bo twarze są takie sobie (tylko postać na 3 stronie jest bardzo ładnie narysowana). Ale w komiksach zagranicznych zasadniczo piękno nie gra takiej roli, więc jak na standardy niejapońskie może być całkiem nieźle. To taka mieszanka w sumie, te rysunki.
Można powiedzieć, że okazałem się bystry jak woda w sedesie

Niemniej już rozumiem o co Ci chodziło
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Powinieneś koniecznie poprawić napisy. Strasznie ciężko się doczytać i kilka literówek jest. Naprawdę przez te napisy to była męka ;p
Kreskę masz poważną, patetyczną, więc młodzieży raczej by się nie spodobała, jeśli chcesz na tym zarobić w przyszłości, dlatego radzę fabułę kierować do starszego czytelnika, albo zmienić styl. Jak napisał Naoista rysunek trzeci jest dobry, właśnie wyraźny, mocno zaznaczone kontury, dobre cieniowanie. Momentami też twarz bohaterów miała jakieś defekty. Ten starszy gość czasem wygląda jak młodzik, więc dobrze by było jeśli podkreślisz jakoś, że przeżył o wiele więcej od tego młodzieńca, z drugiej strony też pokaż ze ten młody jest niedoświadczony. Bo jak się na niego pierwszy raz spojrzy to wydaje się jakby był bardziej doświadczony od swojego mistrza.
Żart raczej kiepski, rysunki jakby nie nadają się właśnie na mangę komediową, a żart sam w sobie też nie był fajny (oczywiście w moim odczuciu).
Co do fabuły to trudno mi się wypowiedzieć.

Obraz
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Zarówno krecha jak i sposób przedstawiania historii śmierdzi mi kitajską wiochą. Jeśli to ma być kierowane do europejskiego widza, zmień sposób narracji. Daruj sobie wstawki w stylu ''Ogarnij się bucu ..... Ale tak na prawdę powiedział tylko....", bo do europejskiego komiksu to nie pasuje. Ogólnie mam wrażenie że się nie zdecydowałeś czy to ma być japońska bajka, czy komiks. A z tego co piszą Chinofile, to do nich też średnio trafia, więc tym bardziej opowiedź się za którąś ze stron.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Cas Corach - Komiks
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook