Forum Dragon Ball Nao

» Uczciwość

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Czy wg Was warto być uczciwym, a jeżeli tak, to do jakiego stopnia? Czy w dzisiejsych czasach można jeszcze coś jeszcze uczciwie osiągnąć, i na ile sami potrafimy być uczciwi?

Zapraszam do wypowiadania się w temacie.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Moje drugie imię to uczciwość. A tak naprawdę wszystko zależy od kogo, do czego, na co i po co . I jest taki zwyczaj pamiętaj nie pożyczaj. Ale trzeba to wyczuć. Może i grzeszę rozumem, ale uczciwy jestem na tyle co odpowiedzialnym człowiekiem. I jeszcze raz, to trzeba wyczuć. Na zaufanie pracuje się długo, a stracić można szybko.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.707
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Hayato napisał(a):
Czy wg Was warto być uczciwym, a jeżeli tak, to do jakiego stopnia? Czy w dzisiejsych czasach można jeszcze coś jeszcze uczciwie osiągnąć, i na ile sami potrafimy być uczciwi?
Nie jest warto, i nigdy nie byłlo. No, chyba że uczciwość jest wartością samą w sobie, co w dzisiejszych czasach jest negowane.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.829
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Uczciwość- Hmm no cóż. Ja staram się zawsze postępować uczciwie. Lepiej być uczciwym niż nieuczciwym. Bycie nieuczciwym może się dla nas bardzo źle skończyć i bardzo często źle się kończy. Aczkolwiek nie przeczę, czasem zdarzyło mi się zachować nieuczciwie. Czy warto być uczciwym? Tak. I czy możemy osiągnąć wiele będąc uczciwymi? Niestety w dzisiejszych czasach wiadomo jak jest- nieuczciwość można zauważyć wszędzie i czasem nieuczciwi osiągają więcej, ale i to się kiedyś obróci przeciw nim.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.240
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Samemu być nieuczciwym to fajna sprawa, bo i łatwiej żyć od razu. Gorzej sprawa to nieuczciwość innych, bo zagraża własnemu dupsku, a to już nie jest ciekawe.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.859
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Krótko mówiąc, uczciwym można być, ale ciężko jeśli chodzi o kasę. Nie w tym systemie.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.827
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Sam nie wiem jak to jest z uczciwością u mnie. Bardzo ją cenię, staram się być sumienny, ale jakoś średnio mi to wychodzi. Zdarzają się sytuacje, w których wyszedłem na uczciwego. Bywa też tak, że jest całkowicie odwrotnie. Z tego względu, że lepiej jest być dzisiaj tym złym, tutaj nieprawym. Nieuczciwość to wielokrotnie droga do sukcesu, osiągnięcia celu. Jakby nie patrzeć ludziom na tym zależy, więc podążamy tą drogą.

Czym właściwie różni się Uczciwość od Sprawiedliwości?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.722
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ta cecha u mnie jest raczej postrzegana przez moje otoczenie jako slabosc. Wielokrotnie slyszalem, ze z takim podejsciem w zyciu niczego sie nie dorobie...A ja wciaz powtarzam, ze chodzi o to zeby sie oplacalo, ale o to zeby bylo warto...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Uczciwość
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook