Forum Dragon Ball Nao

» Zagubieni w Tokio - Marcin Bruczkowski

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bohater „Zagubionych w Tokio”, młody, pracujący w małej wytwórni płytowej grafik z Polski Michał Jachimczyk poszukuje swego przyjaciela Jamesa, który pewnego dnia po prostu nie przyszedł do pracy i słuch po nim zaginął.
* Czy zwrócenie się o pomoc do Gajdzina i Seana było dobrym pomysłem?
* W jaki sposób japońscy policjanci przesłuchują podejrzanych cudzoziemców?
* Jakie danie przygotować na pierwszą randkę z japońską dziewczyną?
* Czy wizyta w tokijskiej loży masońskiej i w siedzibie sekty religijnej pomoże w rozwikłaniu zagadki zniknięcia Jamesa?

Marcin Bruczkowski, znany jako Gajdzin, znów zaprasza nas do Japonii, doskonale wiedząc, że wrócimy z tej wirtualnej podróży lekko oszołomieni, mocno zdziwieni, a może nawet trochę zmienieni...

Niestety książka taka sobie, w ogóle nie umywa się do Bezsenności w Tokio. Krótka fabularnie (a ma około 400 stron), oparta ponoć na autentycznych wydarzeniach, a pełna dziwnych elementów (zelektronizowany dom na hasło, działania loży masońskiej, sekta budująca coś pod Ziemią - nie wiem, jakoś ciężko mi to wszystko sobie wyobrazić). Ale najbardziej chyba przeszkadzało jeszcze coś innego - drugoplanowa postać Gajdzina (czyli autora), który przedstawia się jako bohatera, że tak to ujmę, fajnego i wszystkowiedzącego.

I książka ma otwarte zakończenie, czyli właściwie jego brak, sam sobie je dopowiedz.

Co gorsza, mam jeszcze zastrzeżenia co do samej formy - książka pełna jest akapitów jednozdaniowych, a nawet jednosłownych, jeden za drugim.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Zagubieni w Tokio - Marcin Bruczkowski
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook