Forum Dragon Ball Nao

» [Polska] Wybory 2011

Strony:   1, 2, 3, 4  

Na kogo zagłosujesz lub zagłosowałbyś?

Na kogo zagłosujesz lub zagłosowałbyś?
1. Prawo i Sprawiedliwość 24,00% 6 24,00%
2. Polska Jest Najważniejsza 0,00% 0 0,00%
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej 0,00% 0 0,00%
4. Ruch Palikota 24,00% 6 24,00%
5. Polskie Stronnictwo Ludowe 0,00% 0 0,00%
6. Polska Partia Pracy 0,00% 0 0,00%
7. Platforma Obywatelska 20,00% 5 20,00%
8. Samoobrona 0,00% 0 0,00%
9. Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke 32,00% 8 32,00%
10. Prawica 0,00% 0 0,00%
Wszystkich głosów: 25
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.720
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dark napisał(a):
I dlatego oddajesz go właśnie na Prawo i Sprawiedliwość?
A gdzie Ona napisala, ze glosuje na PiS?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Tak, pamiętam co zrobione zostało za ich rządów.
Tak się składa, że czytałam prasę -nie tylko Gazetę Wyborczą oraz oglądałam telewizję (tak, poza Tusk Vision Network istnieją inne stacje), które poza skupianiem się tylko i wyłącznie na potknięciach rządu, przekazywały także sukcesy.
I sprawa ma się adekwatnie do rządów PO, staram się być na bieżąco z informacjami i z wiedzą jaką posiadam nie mogłabym oddać na nich głosu.

EDIT: Hayato, ale ja głosuję na PIS

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.838
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Rozważam wybór pomiędzy PO a Ruchem Palikota. PiS zdecydowanie odpada. Mam jeszcze trochę czasu, więc zastanowię się, co i jak. Mam 22 lata, ale to będą moje pierwsze wybory. Więc chcę przemyśleć sprawę na spokojnie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.074
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Zagłosuję na Ruch Palikota (i do tego też namawiam niezdecydowanych znajomych lub tych, którzy na wybory w ogóle nie zamierzali się wybrać). Moje poparcie dla tej partii i Palikota nie jest wynikiem ostatnich, pomyślnych sondaży. Wiedziałem, że zagłosuję na RP już w zeszłym roku, a w grudniu nawet specjalnie pojechałem do sąsiedniego miasta aby uczestniczyć w spotkaniu z Palikotem.
Na scenie politycznej przyda się taki powiew świeżości, a poza tym kierunek światopoglądowy partii jest zgodny z moim.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Mnie zastanawia, jak Palikot zdobył takie poparcie (bo chyba jednak wejdzie do Sejmu z jakimś marnym poparciem). Przecież to jest kabareciarz żądny władzy, a w jego partii liczy się praktycznie tylko on, reszta to jakieś randomy (tu podobnie jak u Korwina). A od PO odciął się tylko po to, by móc ich atakować i w ten sposób zdobyć więcej głosów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.457
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Nie idę na wybory, uważam że i tak wszyscy kłamią, więc kto by nie został wybrany i tak ludzie będą narzekać. Zresztą jakoś się tym zbytnio nie interesuję, niech głosują ludzie bardziej ogarniający ten temat. Iść i głosować na byle kogo nie zamierzam, tak samo jak oddawać nieważny głos (jak mi mówiono bym zrobiła), by tylko frekwencja była większa. Nie załatwiłam sobie także żadnej kartki aby móc w Krk głosować a do domu co tydzień nie chce mi się jeździć.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.973
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shounen napisał(a):
A od PO odciął się tylko po to, by móc ich atakować i w ten sposób zdobyć więcej głosów.
W Mielcu mówił, że się od nich odciął, bo zmienili swój światopogląd, że kiedyś PO było inne.

Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 38
Dni na forum: 7.074
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Shounen napisał(a):
Mnie zastanawia, jak Palikot zdobył takie poparcie (bo chyba jednak wejdzie do Sejmu z jakimś marnym poparciem).
Widać wielu odpowiada program jego partii i to z jakimi hasłami przychodzi. To poparcie nie wzięło się z powietrza, tylko jest wynikiem ciężkiej pracy, która zaczęła się już rok temu, podczas gdy wszystkie partie będące w parlamencie zadowalały się skakaniem sobie do gardeł.
A najnowsze sondaże dają dla RP wynik w okolicach 8-10%. Osobiście wierzę, że uzyska wynik dwucyfrowy i nie nazwałbym tego "jakimś marnym poparciem".

Shounen napisał(a):
Przecież to jest kabareciarz żądny władzy, a w jego partii liczy się praktycznie tylko on, reszta to jakieś randomy
Kabareciarzem uczyniły go przede wszystkim media i nieprzychylni politycy. Zarówno jedni jaki i drudzy, na hasło "Palikot" przywoływali zaraz magiczne słowa "wibrator i świński ryj".
Palikot to nietuzinkowy polityk, który zdaje sobie sprawę, że czasem wywołanie skandalu i bycie kontrowersyjnym jest skuteczniejsze niż grzeczna i wyszukana mowa, bowiem to pierwsze zaraz podchwycą media i roztrąbią na całą Polskę, podczas gdy w drugim przypadku ginie się w gąszczu informacji. W ten sposób ciężko poruszać istotne kwestie.
W RP jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalną postacią i jego założycielem. Tylko tyle i aż tyle. Palikot jest silnikiem napędowym, ale jeśli wybory wypadną pomyślnie, to bardzo możliwe, że na powierzchnię wypłyną i inni przedstawiciele RP.

Mateusz. napisał(a):
W Mielcu mówił, że się od nich odciął, bo zmienili swój światopogląd, że kiedyś PO było inne.
Shounen napisał(a):
A od PO odciął się tylko po to, by móc ich atakować i w ten sposób zdobyć więcej głosów.
Oczywiście, że PO się zmieniło. Kiedyś predysponowała do miana partii liberalnej, której dałem się zwieść w wyborach 2007. Teraz jest to partia gdzie obok siebie zasiadać mogą tak różni politycy jak Gowin, Arłukowicz czy Kluzik-Rostkowska. Tusk może nam wmawiać, że "tworzą silną ekipę na ciężkie czasy", jednak jak dla mnie to raczej starają się żeby nie oderwać ich od koryta.
A Palikot odszedł z PO gdzie miał bardzo silną pozycję, a poparcie partii sięgało wtedy ponad 40%. Zrezygnował z wygodnej i pewnej posady żeby zaryzykować, ale i mieć pewność, że jego działaniom przyświeca większa i inna idea niż utrzymanie się na stołkach i pełna kieszeń.

PS. Drogi Adminie, założyłeś temat, bierzesz udział w dyskusji. Może czas podzielić się z nami informacją na kogo zagłosuje sam Shounen ? Chyba, że *walisz* system i w wyniku protestu zostajesz w domu.

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Kamzo napisał(a):
Tusk może nam wmawiać, że "tworzą silną ekipę na ciężkie czasy", jednak jak dla mnie to raczej starają się żeby nie oderwać ich od koryta.
A Palikot odszedł z PO gdzie miał bardzo silną pozycję, a poparcie partii sięgało wtedy ponad 40%. Zrezygnował z wygodnej i pewnej posady żeby zaryzykować, ale i mieć pewność, że jego działaniom przyświeca większa i inna idea niż utrzymanie się na stołkach i pełna kieszeń.
Równie dobrze można to samo powiedzieć o PIS. Mieli ciepłe stołki, dopchali się do przysłowiowego "koryta", ale postanowili rozwiązać Rząd, zaryzykować utratę posad, bo wiedzieli, że ani z Samoobroną ani z LPR nie uda im się uchwalić żadnej ustawy (kto oglądał obrady sejmu w tym czasie, ten pamięta co się działo).
Ale Kaczor jest przecież zły i niedobry i to się pewnie nie liczy...


Jeżeli chodzi o Palikota, to niestety nie jestem w stanie zrozumieć, jak można na tego człowieka głosować. Zgadzasz się z jego programem wyborczym?
Najsłabsze według mojej opinii punkty programu to:
-kadencyjność funkcji politycznych- maksymalnie 2 kadencje. Pan Palikot tyle mówi o wolności i swobodzie, dlaczego więc odgórnie narzuca ilość możliwych do odbycia kadencji na danym stanowisku? Dlaczego człowiek, który świetnie sprawuje swoją funkcję, będzie musiał zrezygnować z jej pełnienia, a na jego miejscu może się pojawić niedoświadczony konował? Skupię się na Sejmie- znając dobrze danego posła, który zasiada w ławie poselskiej od wielu lat, wiem dokladnie czego mogę się po nim spodziewać i przy najbliższych wyborach, jeśli będzie startował z mojego okręgu, rozliczę jego dokonania i zdecyduję, czy oddac na niego glos. Na tym chyba polega demokracja.
-likwidacja Senatu- piękny przykład populizmu. Jeśli chodzi o oszczędności, jakie ta likwidacja przyniesie, to tylko kropla w morzu. Zamiast likwidować 100 stanowisk senatorskich, może lepiej wziąć się w końcu za tą cholerną rozbudowaną biurokrację, która hamuje rozwoj gospodarczy, w roku 2010 zżarła już 20% [sic!] budżetu państwa. Zresztą, w czasie rządu PO-PSL zatrudnienie w administracji rządowej wzrosło dodatkowo o 10%
Obraz
[źrodło: Raport "DTZ Insight - Impact of Europe`s austerity measures"]
Jestem chora, gdy muszę iść i załatwić coś w urzędzie, gdy wiem, że będę odsyłana z okienka do okienka i stała w zasranej kolejce cały dzień. Palikot wspomniał o jej ograniczeniu i jest to nieliczny pozytywny aspekt jego programu.
Dobra, zeszłam trochę z tematu:P
Wracając do meritum- jestem zwolenniczką modelu dwuizbowości parlamentu. Ciągle zdarzają się przypadki wprowadzenia idiotycznych, wykluczających się lub abstrakcyjnych ustaw. Gdyby nie Senat i weto prezydenckie, ilość bubli ustawodawczych byłaby zdecydowanie większa. Może i cała procedura prawna przebiegała by szybciej, jednak przedkładam jakość nad ilość/czas.
Można by było ewentualnie pomyśleć nad modyfikacją ilości senatorów, wprowadzeniem kryteriów kwalifikacji, ale z pewnością nie nad likwidacją tej izby parlamentarnej.
-likwidacja immunitetu poselskiego- (zanim ktoś wytknie mi, ze przecież PIS bodajże w 2007r. również chciał jego zniesienia, a raczej ograniczennia przypomnę, że partia ta jeszcze w tym roku przeciwstawiła się zniesieniu immunitetu formalnego) immunitet kojarzy się przeciętnemu obywatelowi z byciem ponad prawem. Z pewnością niesie ze sobą korzyści jak i zagrozenia. Jednak efekty jego zniesienia mogłyby być znacznie poważniejsze w skutkach niż to się wydaje. Immunitet nie jest nietykalny, można go znieść w szczególnych przypadkach, nie ma więc mowy o bezkarnym postępowaniu osoby, która go posiada. Ogranicza on odpowiedzialność prawną danej osoby tylko i wyłącznie ze względu na pełnioną funkcję oraz na czas pełnienia tej funkcji. W sytuacji, w której prokuratura jest do tego stopnia upolityczniona, opozycja bez immunitetów ma przechlapane.
-Religia. I tu wiele haseł związanych z wyrzucenie jej ze szkół, usunięcie kapelanów z wojska i służby zdrowia oraz cofnięcie dotacji dla uczelni katolickich. Aspekt wiary jest dość drażliwą sprawą, ponieważ nie każdy z nas musi być katolikiem i przeciwstawiać się tym założeniom. Wycofam się więc może z krytyką tych postulatów, bo uważam to za zbyt delikatną materię, co nie oznacza, że wyzbędę się okazji do lekkiej uszczypliwości pod adresem pana Palikota ;p Bawi mnie człowiek, który namawia do wystapienia z Kościoła, a sam chrzci swoje dzieci, bierze ślub kościelny. Bawi mnie człowiek, który chce cofnięcia dotacji dla uczelni katolickich, a sam na takiej studiował (KUL). Zresztą nie ukończył, bo ponoć został z niej wyrzucony- może stad ta niechęć ponad to był współwłaścicielem prawicowej gazety OZON, która głośno krytykowała eutanazję, aborcję, czy homoseksualizm „oceniając je zgodnie ze społecznym nauczaniem Kościoła"
-dostęp do środków antykoncepcyjnych za darmo, legalizacja In vitro - zacznijmy od tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli służyć mają one zapobieganiu ciąży, to najtańsze tabletki antykoncepcyjne można kupić już za 5zł, gdyż dofinansowane są one ze środków NFZ, więc szału nie ma. Nie będę się skupiała na innych możliwych przyczynach spozywania środków hormonalnych jak trądzik czy PCOS, gdyż wtedy potrzebna jest nieco dokładniejsza diagnoza i specyficzny dobór leków.
Druga sprawa- In vitro- 2 aspekty (moralny i finansowy)
Jeśli chodzi o ten pierwszy, to od razu powiem, że w czterech literach mam, czy ktoś uzna zamrażane a następnie uśmiercane zarodki za materię bez znaczenia. Fakt faktem, że ja uważam to za zaczątek życia ludzkiego, a tego zawsze będę broniła. To samo tyczy się aborcji. To taka mała dygresja.
Jeśli zaś chodzi o aspekt finansowy, to powiedzcie mi- jakim prawem finansowane mają być sztuczne zapłodnienia, kiedy brak niekiedy na leczenie ratujące, podtrzymujące ludzkie życie lub poprawiające jego jakość. Do dziś pamiętam swoją zapłakaną nauczycielkę w liceum, która miała syna chorującego na hemofilię. Nie doszedł do skutku przetarg na dostawę czynnika VIII krzepnięcia krwi, który leczy pewien jej typ.
Szlag mnie trafia, kiedy słyszę, że jakaś staruszka wydaje ¾ swojej pensji na diabelnie drogie leki, a Palikot mi wyskakuje z finansowaniem tabletek antykoncepcyjnych za 5 zł!
-podatek liniowy
-legalizacja miękkich narkotyków
Ciekawe, czy komuś się chciało to czytać w ogóle?;P W każdym bądź razie dwa ostatnie skomentuje może innym razem, bo to kolejne rozbudowane zagadnienia, a ja zamiast się uczyć, marnuję czas na analizę programu Palikota…

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Ja się dziwie, jak można głosować na Prawo i Sprawiedliwość? Na partię, która ewidentnie szkodzi Polsce, a jej program to nic innego, tylko "przykrywka" pod ich prawdziwymi intencjami, Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, który przeżył bardzo dużo i wątpię, by był na tyle zdrowy umysłowo by móc sprawnie rządzić Polską, do tego Hofman obrażający rolników i PSL, Macierewicz. Krytykujesz Palikota, ale sama nie widzisz, kogo popierasz?
Janusz Palikot ma przynajmniej konkretną wizję Polski, chociaż z pewnymi punktami programu się nie zgadzam, a PiS, gdzie te obiecane mieszkania?
Dlaczego Kaczyński nie wziął udziału w debacie z Tuskiem? Boi się czegoś? Donald Tusk był gotowy
A widziałaś może to zdarzenie z polsatowską dziennikarką?
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Różnica między nami polega na tym, że Ty rzucasz epitetami w stylu chory na umyśle, mówisz o dziennikarkach, zero konkretów, a ja przedstawiam konkretne przykłady. Dlatego średnio chce mi się z Tobą wykłócać. Czy Ty serio studiujesz politologię?
Pamięć masz krótką chyba, jeśli nie pamiętasz, że były przyspieszone wybory. Jeśli kadencja była skrócona o połowę, to jak możesz oczekiwać wypełnienia wszystkich postulatów wyborczych?
Co do debaty z Tuskiem, to powiem tylko, że z jednej strony go rozumiem, nie będzie tańczył jak Tusk mu zagra, z drugiej uważam, że to był jego błąd i powinien był wziąć w niej udział.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Przecież ja nigdzie nie napisałem, że studiuje politologie tylko, że bym chciał, ale dobra mniejsza, te Twoje argumenty i konkrety możesz sobie w buty wsadzić
East_Kaioshin napisał(a):
Jeśli kadencja była skrócona o połowę, to jak możesz oczekiwać wypełnienia wszystkich postulatów wyborczych?
Czemu wszyscy, którzy popierają PiS odpowiadają słowami prezesa?

East_Kaioshin napisał(a):
nie będzie tańczył jak Tusk mu zagra,
Nie, Tusk mu proponował debatę na szczerych warunkach, za to Kaczyński stawiał "swoje".
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Nie odpowiadam niczyimi słowami. To chyba logiczne, ze nie wypełnisz założeń rozplanowanych na 4 lata w ciągu 2.
Problemy z matematyką?

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.151
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Logiczne, nie nie mam problemów z Matematyką, ale na koniec odpowiem Ci tyle, że działania PiSu i ich elektoratu doskonale podsumowuje ostatni spot PO, przypatrz się mu, jeśli go nie widziałaś
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
East_Kaioshin napisał(a):
Bawi mnie człowiek, który namawia do wystapienia z Kościoła, a sam chrzci swoje dzieci, bierze ślub kościelny. Bawi mnie człowiek, który chce cofnięcia dotacji dla uczelni katolickich, a sam na takiej studiował (KUL)
On nie każe wypieprzać z Kościoła, ale chce im ograniczyć pole manewru, aby nie wtrącał się w życie polityczne a ew. komentował i skupiał się na swojej roli a nie że później powstają imperialne rządy takich Rydzyków czy Natanków, co zbijają kasę z ogłupionych staruszków i krytykuje innych osoby, partie także za kasę od innego ugrupowania.

akurat ze wszystkich tych spotów co zaśmiecają TV/internet ten jest moim ulubionym smutne, że niestety trafiony:
http://www.youtube.com/watch?v=K0qThJ3gJYM


East_Kaioshin napisał(a):
zacznijmy od tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli służyć mają one zapobieganiu ciąży, to najtańsze tabletki antykoncepcyjne można kupić już za 5zł, gdyż dofinansowane są one ze środków NFZ, więc szału nie ma.
Ale nie każdy wie o ich istnienu i średnio na co 5 sobotniej imprezie dochodzi do "przypadkowych" zapłodnień, gdzie później małoda matka staje w kolejce po dodatek za który kupuje ciuchy, dzieciaka zostawia u matki i leci na impreze, gdzie proceder się powtarza

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.671
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Katz napisał(a):
On nie każe wypieprzać z Kościoła, ale chce im ograniczyć pole manewru
a ja znalazłam coś takiego i na tym oparłam swoją tezę: http://politykier.pl/gid,13109143,img,131092 ... caid=6d28d

co do tych nastolatek, to niestety, pewnie gdyby były za darmo, to też by nie brały z obawy przed utyciem, albo Bóg wie czym

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.887
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Strony nie znam, więc wiarygodności nie jestem w stanie stwierdzić, a ostatnio mam mało czasu na prześledzenie pół dnia nad kandydaturami ze względu na fanaberie mamusi związaną z remontem -_- moje spostrzezenia opieram na tym co podczas jazdy autem na uczelnie usłyszę w radiu, i z kilku wieczornych wiadomości, więc tak ja to odebrałem, podejrzewam, że to "odejście" może jest traktowane z niego jako swoisty manifest.

Jak powiedział Mateusz. nie skupiajcie się tylko na PO i PiSie, oni mieli już swoje szanse i nic wielkiego nie pokazały, więc dajcie szanse innnym albowiem cudów nie uświadczycie, bo jaki naród takie państwo, a nasz naród też do idealnych nie należy, chociazby deklaracja ponad 70% katolicyzmu, a teraz się ukazuje że blisko 10% głosuje na Palikota, który otwarcie wytyka krytykę tejże instytucji

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.045
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Katz napisał(a):
On nie każe wypieprzać z Kościoła, ale chce im ograniczyć pole manewru, aby nie wtrącał się w życie polityczne a ew. komentował i skupiał się na swojej roli a nie że później powstają imperialne rządy takich Rydzyków czy Natanków, co zbijają kasę z ogłupionych staruszków i krytykuje innych osoby, partie także za kasę od innego ugrupowania.
Ilu taki Rydzyków, czy nawet Natanków jest? Dziwi mnie fakt, że jeżeli już ktoś krytykuje Kościół to przytacza wspomnianych dwóch panów zapominając, że taki ma cel TV(skądinąd należąca do partii rządzącej) szukając jednostkowych przypadków dzięki którym wizerunek Kościoła jest pokazywany w złym świetle... Szkoda, że bardzo rzadko mają sumienie by pokazać co dobrego Kościół uczynił.

Sam zagłosuję na Prawicę Rzeczypospolitej Marka Jurka, albo Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke.

Tyle ode mnie.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.160
Plusy: 73
Posty: 15.256
Skąd: ふざけた時代
Katz napisał(a):
Jak powiedział Mateusz. nie skupiajcie się tylko na PO i PiSie
Jeśli alternatywą ma być Palikot, to ja podziękuję.

Kamzo napisał(a):
PS. Drogi Adminie, założyłeś temat, bierzesz udział w dyskusji. Może czas podzielić się z nami informacją na kogo zagłosuje sam Shounen ?
Na PiS jak poprzednio. Ale od niechcenia, bo wątpię, żeby mogli wygrać. Ewentualnie mógłbym wybrać Nową Prawicę Korwina, mimo że się nie zgadzam z wieloma jego przekonaniami, ale wiem, że on chce dla kraju dobrze, czego o Palikocie nie można powiedzieć (gość chce po prostu zaistnieć).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.238
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Bawi mnie człowiek, który chce cofnięcia dotacji dla uczelni katolickich, a sam na takiej studiował (KUL).
Mnie było dane 6 lat siedzieć w szkole katolickiej (gimnazjum i liceum), poobserwować to i owo oraz wyciągnąć wnioski. Nic zabawnego tu nie ma. Lepiej jeżeli jak coś się krytykuje mieć o tym pojęcie. Ja zaś krytykując moją poprzednią szkołę mogę oprzeć się na solidnych podstawach.

Wprowadzenie miękkich narkotyków popieram, ludzi nie trzeba prowadzić za rączkę jak jakichś gówniarzy i odbierać im trochę wolności.

Nie ma też co bronić PiSu i zasłaniać się, że planu nie da się zrealizować w dwa lata, bo to argument z dupy wzięty. To gdzie w takim razie zrealizowana chociaż połowa owego planu?

Kościół zaś ewidentnie powinien zostać rozdzielony od państwa. Religia w odpowiednio cwanych rękach jest dobrym opium do mas i pod jej płaszczykiem można bardzo zaszkodzić.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4  

Forum DB Nao » » » » [Polska] Wybory 2011
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook