Rok 2015 :: Premiera filmu "Dragon Ball Z: Fukkatsu no F" (9 lat temu)

» [Kryminał] Monster

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.154
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Monster opowiada historię Japończyka Kenzo Tenmy, zdolnego (najzdolniejszego) neurochirurga, który pracuje w szpitalu w Düsseldorfie. Pewnej nocy do szpitala trafia dwójka rodzeństwa, w tym chłopiec postrzelony w głowę. Na chwilę przed operacją zostaje sprowadzony ranny burmistrz, którego z woli dyrektora operację ma poprowadzić Tenma. Ten jednak ratuje chłopca, w rezultacie czego zostaje zdegradowany i traci szanse na karierę. Wkrótce giną dyrektor i jego bliscy współpracownicy, a podejrzenie pada na Tenmę. Tej samej nocy znika rodzeństwo, a Tenma z braku dowodów zostaje oczyszczony zarzutów. Następnie akcja przenosi się 9 lat później, kiedy do szpitala trafia kryminalista, świadek innych zbrodni, a który wkrótce zostaje zamordowany na oczach neurochirurga przez młodzieńca, któremu ten lata temu ocalił życie. Od tego momentu lekarz zaczyna ucieczkę przed policją (tutaj na uwagę zasługuje inspektor Lunge) i postanawia na własną rękę zając się sprawą człowieka, któremu uratował życie.

Bardzo dobre anime detektywistyczne. Akcja ma miejsce w latach 80. w Niemczech i Czechosłowacji. Seria ma 74 odcinki (a manga 18 tomów), w rezultacie niekiedy potrafi przynudzić, nie ma to jednak znaczenia na dłuższą metę. Fabuła jest ciekawa i wciągająca, występuje sporo bohaterów, nie ma nadmiaru scen akcji czy przekombinowanych sytuacji. Polecam lubiącym kryminały psychologiczne.

Opening:
-> http://www.youtube.com/watch?v=pLoRUMZOIYU

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.547
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
Ja czytałam mangę ale niestety moja przetłumaczona wersja na razie kończy się na 9 tomie...

Nie jestem wielką fanką kryminałów ani sensacji a mimo to dla mnie ten tytuł jest świetny.
Podpisuję się pod tym co napisał Shounen fabuła jest ciekawa i wciągająca.

Patrząc na opening to kreska bardzo dobrze odwzorowuje tą zawartą w mandze. Mam nadzieje, że oglądając anime nie wyłapię jakiś większych przekłamań i nie będę się denerwować ; DD

左様なら
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Kryminał] Monster
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook