Forum Dragon Ball Nao

» Dziewictwo: Powód do dumy czy wstydu?

Strony:   1, 2
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mart napisał(a):
Nie koniecznie z ciekawości. Są również takie uczucia jak potrzeba afirmacji swojego ciała przez drugą osobę czy chęć zbliżenia, ciepła.
Nie wierzę, że tej ciekawości w ogóle nie ma.

Mart napisał(a):
No i analogicznie
No nie. Bardziej jesteś świadomy różnicy, jeżeli pierwszy raz jest z ukochaną, ważną dla Ciebie osobą. Bo to Twój pierwszy raz, przeżywasz go bardziej emocjonalnie (tu chyba się zgadzamy? przy okazji jest to też argument do tego, że pierwsze oddanie jest ważniejsze od innych), dzięki czemu potrafisz potem lepiej i bardziej ocenić różnicę między oddaniem z uczucia, a z oddaniem dla samej przyjemności fizycznej. Będziesz w stanie wyobrazić sobie tę różnicę, a niekoniecznie ją sprawdzać na własnej skórze.
Mateusz napisał(a):
że, jeśli zrobisz to z osobą, do której nic nie czujesz to będzie coś innego
Natomiast kiedy zrobisz to bez uczucia, to nie zrozumiesz tej różnicy, dopóty, dopóki się nie zakochasz i tego nie wypróbujesz.
Ktoś kto kocha łatwo potrafi sobie wyobrazić, że robi to bez miłości. A ktoś kto nie kocha, nie potrafi sobie wyobrazić, że robi to z miłości.

a czemu miałby to być błąd? trochę tolerancji dla zasad innych ludzi.
Oki, czynu

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.645
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Jak wszyscy poszkodowani i uciśnieni mają taki charakterek jak Ty, to bynajmniej nie potrzebują obrony xD

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No ja Mart przedstawiam wszystko z mojego punktu widzenia, dlatego podkreśliłem wcześniej, że to tylko moje zdanie

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Nie wierzę, że tej ciekawości w ogóle nie ma.
A podczas stosunku wynikającego uczucia niby nie ma ciekawości? Ciekawość przed nowym doznaniem jest zawsze, ale nie zawsze jest czynnikiem najważniejszym.
Mateusz napisał(a):
Bo to Twój pierwszy raz, przeżywasz go bardziej emocjonalnie (tu chyba się zgadzamy? przy okazji jest to też argument do tego, że pierwsze oddanie jest ważniejsze od innych)
No właśnie nie za bardzo, ja nie widzę nic wyjątkowego w pierwszym razie. Wszystko kiedyś robi się po raz pierwszy, nie przywiązuję do tego żadnej wielkiej ideologii. Zwłaszcza, że pierwszy raz zwykle jest jedną wielką klapą ;p.
Mateusz napisał(a):
dzięki czemu potrafisz potem lepiej i bardziej ocenić różnicę między oddaniem z uczucia, a z oddaniem dla samej przyjemności fizycznej. Będziesz w stanie wyobrazić sobie tę różnicę, a niekoniecznie ją sprawdzać na własnej skórze.
Mateusz napisał(a):
Ktoś kto kocha łatwo potrafi sobie wyobrazić, że robi to bez miłości.
A tutaj powiem ci, jako żywy przykład, że ja osobiście nie jestem w stanie sobie wyobrazić seksu bez uczucia. Jest to dla mnie głównie przeżycie emocjonalne, odczucia fizyczne zawsze odchodziły na bok. Moje życie toczy się w taki sposób, że trafiłam na odpowiednią osobę i teraz seks bez uczucia jest dla mnie kompletną abstrakcją i nie mam zielonego pojęcia, jakby to wyglądało i jakie odczucia by temu towarzyszyły.

Więc paradoksalnie, bronię czegoś, czego nigdy nie doświadczyłam, ale co jestem w stanie w pełni zrozumieć.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
No właśnie nie za bardzo, ja nie widzę nic wyjątkowego w pierwszym razie. Wszystko kiedyś robi się po raz pierwszy, nie przywiązuję do tego żadnej wielkiej ideologii. Zwłaszcza, że pierwszy raz zwykle jest jedną wielką klapą ;p.
Więc też ludzie robią dużo by tę klapę zmniejszyć. Kolega akurat z pomocą uczucia. Lepiej rzeczywiścię na początek nie mieć jak najgorszych uczuć, a te dla każdego są inne, niektórzy zaś nie mają ich wcale.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Ja *nie mogę*, do wszystkiego już tą tolerancję wpieprzać musicie? Nawet Kant, który był relatywistą uważał że sondy wartościujące należy wypowiadać w sposób taki jak to zrobił Mateusz. Ale nie, tolerancja rozumiana jako obrona relatywizmu nawet tutaj musi sprowadzić wszystko do absurdu i agitki.


Żeby nie było offtopu, napiszę że zachowujecie się nietolerancyjnie zaglądając forumowiczom w gacie.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ani duma ani wstyd. Dziewictwo w pewnym wieku i w pewnych kręgach to raczej coś zaskakującego i nieprawdopodobnego.

Na wszystko przychodzi czas i pora. Wychodzę z założenia, że lepiej trzymać cnotę niż dawać ciała na lewo i prawo. To kwestia własnego wyboru. Także tego, po co się to robi. Jedni traktują to jako potrzebę fizjologiczną, inni będą to opiewać zasłoną miłości, nostalgii i innych wyższych spraw. Szanujmy i tych i tych. Każdy ma prawo robić ze swoim ciałem, co chce. Tylko niech bierze za to odpowiedzialność.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Myślę, że nie ma sensu już wymieniać się poglądami, bo oboje nie dojdziemy do porozumienia. Jeśli jednak chcesz prowadzić dyskusje (masz jakiś powód, nie uważasz, że będzie to strata czasu), to oczywiście odpiszę na Twojego posta

Ja jestem w stanie zrozumieć Twoje zdanie, jednak osobiście bym go nie zaakceptował, a to czy ktoś będzie tak robić mnie nie interesuje i nie będę gardzić takimi osobami.

Obraz
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.868
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Hm, ostatnio w mojej rodzinie miała miejsce dość przykra sytuacja, która zaczęła mnie zastanawiać. Ogólnie rzecz biorąc pewna dziewczyna była w związku 5 lat, a że zbliżała się jej już trzydziestka, to zaczęła poruszać kwestie ślubu i założenia rodziny. Jej ukochany stwierdził wtedy, że nigdy w życiu się z nią nie ożeni, bo nie może sobie wyobrazić tego, że jego żona sypiała z kimś przed nim. Dopóki w ich układ nie wchodzą dzieci i poważne deklaracje mogą być razem, ale matka jego dzieci musi stracić dziewictwo z nim.
Dodam, że facet sam miał wcześniej parę kobiet, a dziewczyna specjalnie wybujałego życia seksualnego nie miała, jeden czy dwóch facetów wcześniej się zdarzyło.

Zastanawiam się, czy mężczyzna ten był jakimś przykrym ewenementem, czy takie opinie są raczej bardziej popularne wśród męskiego grona, a jeśli tak, to czym jest to spowodowane.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.832
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Trochę faceta rozumiem, że nie chce żenić się, każdy powód jest dobry. Faceci raczej swego dziewictwa nie traczą po przez "przekłucie" a w tym wypadku to ciężka sprawa. Facet ma człona a kobieta dziurki, więc wiadomo o co chodzi, koleś może się zastanawiać ile facetów było... niż tych dwóch. Pamiętajmy, że kobieta ma 3 krotnie większe szanse na bzykanie gdyż jest bzykana.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Logika niektórych osób mnie iście rozpi***** ...

Jeżeli patrzymy przez pryzmat dzisiejszych czasów i obyczajów, to istotnie można powiedzieć, że posiadanie dziewictwa jest czymś wyjątkowym. Jednakże niemożna jednoznacznie stwierdzić, czy jest to powód do dumy czy wstydu. Dla osób, które uważają, że powinno się trzymać dziewictwo dla wybranej osoby z pewnością będzie to coś dobrego, dla osób preferujących chwytanie dnia już raczej nie. Dla mnie osobiście jest to naturalna kolej rzeczy - jeżeli się ktoś komuś podoba, to idą ze sobą do łóżka. Całkiem proste i nie ma jakieś skomplikowanej filozofii w tym. Są ludzie, którzy potrzebują czegoś więcej niż bodźca fizycznego i to zazwyczaj oni trzymają swój wianuszek dla wybranej osoby. Dla mnie osobiście jest to godne podziwu.

Co do sytuacji przedstawionej przez Mart. Hm, nie spotkałem się nigdy z takim czymś. Wiadomo, że jeżeli dana osoba miała wcześniej partnerów, to zapewne uprawiała z nimi seks. Jeżeli się kocha, to nie powinno się oceniać przeszłości a patrzeć na teraźniejszość. Dziewczyna mogłaby być i dziwką, nie mniej jest obecnie ze mną i kocham ją. Wniosek prosty - nie interesuję mnie to co było przedtem, bo mnie nie było. Wiadomo, że dla mężczyzny dziewica jest stosunkowo łakomym kąskiem, nie mniej nie dla każdego. Niektórzy wolą doświadczoną dziewczynę, bo i seks może być wtedy bardziej ciekawy. Wszystko zależy od ludzi, nie ma zatem co ich szufladkować.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Dziewictwo: Powód do dumy czy wstydu?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook