Forum Dragon Ball Nao

» [j-rock] Penicillin

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.721
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Dzis zakladam temat o Penicillin, ktory jest chyba najdluzej istniejacym zespolem visual kei.Warto sie z nimi zapoznac, bo chlopaki naprawde fajnie graja.

Penicillin był od początku zespołem visual. Mnóstwo makijażu, sukienki i różnorakie 'scenki' odgrywane w czasie koncertów, zyskały im popularność na podziemnej scenie. Pod koniec maja 1994 roku, światło dzienne ujrzał ich pierwszy mini-album, wyprodukowany przez Kiyoshiego (tak, tak- tego ze Spread Beaver, z którym zresztą Hakuei gra teraz w Machine). Krążek spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, co zachęciło zespół do kontynuowania kariery.

Mimo ciężkiej pracy, Penicillin nigdy nie stało się bardzo popularne i nadal należy do zespołów niezależnych. Jednak grupa ta zasługuje na znacznie więcej uznania wśród fanów j-music jako chyba jedna z najlepszych formacji sceny visual lat dziewięćdziesiątych. Dodatkowo na ich korzyść wpływa fakt, że wbrew wszystkim niepowodzeniom, muzycy nadal trzymają się razem i nic nie zapowiada rozpadu grupy.

Najbardziej charakterystyczną częścią Penicillin jest głos Hakueia. Jest on nieco zachrypnięty i dość wysoki. Na początku może drażnić i trochę czasu zajmuje przyzwyczajenie się do jego brzmienia. Jednak, kiedy już się do niego przywyknie, naprawdę ciężko jest się od niego uwolnić!
Opisując muzykę tej grupy nie można nie wspomnieć o Chisato i jego niesamowitych gitarach. Używam liczby mnogiej, gdyż pan ten, znany jest z tego, że korzysta z około dziesięciu gitar podczas jednego koncertu. Nietrudno zgadnąć, że jest to perfekcjonista i ścieżki jego instrumentu w każdym utworze doprowadzone są do perfekcji.

I tradycyjnie zapraszam wszystkich do wyrazania swoich opinii na temat muzyki zespolu.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.559
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Faktycznie, zespół bardzo fajnie brzmi, bardzo podoba mi się szybka ale i cholernie dokładna perkusja. Gitary też perfekcyjne, instrumentalnie nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Nad tekstami też siądę w wolnym czasie i zobaczę o czym wyśpiewują. Co do wokalu tutaj mam troszeczkę wątpliwości. Po przeczytaniu, że może być drażniący, gdyż jest zachrypnięty i wysoki. No cóż wokal drażni mnie, faktycznie, ale nie ma to nic wspólnego z jego barwą. Do wysokich głosów u japońskich kapel już dawno przywykłem i nawet mi się podobają, tak jedna rzecz w śpiewie Hakueia, która niesamowicie mnie wręcz irytuje. Mianowicie - okrutnie wręcz sylabuje słowa, jakby w połowie każdego brał wdech na dźwięku. Oczywiście to dosyć pobieżna opinia i jeszcze nad nimi posiedzę, ale po pierwszych kilku kawałkach właśnie to nie daje mi spokoju.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [j-rock] Penicillin
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook